Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  592 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, schneck65 napisał:

A to jeszcze spytam się, Co dzieje się po dłuższym przyciśnięciu Dac+ na pilocie.

Ustaw głośność włączania Zdefiniowana przez użytkownika wartość głośności może być użyta jako głośność uruchamiania. Na wszelki wypadek wartość głośności przy włączaniu jest ograniczona do maksymalnego poziomu. Bieżąca głośność jest ustawiana jako głośność włączania poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku DAC+ podczas naciskania Vol- na pilocie RC8.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to też ci sie może przydać 😁:

Przywróć domyślne ustawienia fabryczne Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku DAC+ podczas naciskania przycisku Mute na RC8 spowoduje zresetowanie H300 do ustawień fabrycznych ustawienia. Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich ustawień zdefiniowanych przez użytkownika i ponowną inicjalizację H300.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście mi uwagę jak ważne jest czytanie instrukcji obsługi nawet w tak ,zdawałoby sié, nieskomplikowanym urządzeniu jak wzmacniacz.

Wczoraj ze strony Hegla ściągnąłem manuala, zresetowałem ustawienia do fabrycznych. Potem podniosłem głośność na starcie do 30. Bo u mnie fabryczna była na 20ce,a głośniki Spendora nie mają wybitnej sprawności, więc było dość cicho.

Widzę że również masz h300 więc możesz ewentualnie sprawdzić czy u ciebie również po dłuższym przyciśnięciu "Dac+" po lewej stronie display'u również pojawią się wartości "048" a po kolejnym przytrzymaniu "000". Na przemian ,i te wartości nie będą się zmieniać. Nie ma o tym nic w instrukcji.

Być może dla nas użytkowników ta funkcja nie ma znaczenia, a korzystają z niej serwisanci? Nie wiem może ktoś wie coś na ten temat i nas oświeci.

Podobne pytanie zadałem na zagranicznym forum gdzie widzę zagląda ktoś z firmy Hegla 

Serdecznie pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś widział dostępne białe H190 w Polsce ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Ad. said:

Mam chęć kupić Hegla H100 czy może ktoś go porównywał z H200. Jeżeli tak to mogę prosić o jakąś opinie. Bo miałem kiedyś H200 i musiałem go sprzedać z powodu innych wydatków.

Cześć !

Miałem H100 NU (12A) i zastąpiłem go H200 (18B) którego mam do dziś i nie zamierzam go zmienić - ponieważ w aktualnej ofercie Hegla nie ma już alternatywy dla poziomu jakości jego wykonania 😞

A oba wzmacniacze mocno się różnią generowaną barwą i skalą dźwięku; 

W/g mnie H100 lepiej radził sobie w cieplejszym, mniej skomplikowanym repertuarze z kolej H200 lepiej odtwarza gęstą, trudniejszą muzykę.

Zapamiętam H100 jako bardzo uniwersalne urządzenie.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2021 o 15:44, cruse napisał:

Cześć !

Miałem H100 NU (12A) i zastąpiłem go H200 (18B) którego mam do dziś i nie zamierzam go zmienić - ponieważ w aktualnej ofercie Hegla nie ma już alternatywy dla poziomu jakości jego wykonania 😞

A oba wzmacniacze mocno się różnią generowaną barwą i skalą dźwięku; 

W/g mnie H100 lepiej radził sobie w cieplejszym, mniej skomplikowanym repertuarze z kolej H200 lepiej odtwarza gęstą, trudniejszą muzykę.

Zapamiętam H100 jako bardzo uniwersalne urządzenie.

Witam.

Dzięki za informację. H200 podobał mi się bardzo miałem komplet z cd. Tak że faktycznie setka może być za ciepła no i do bardziej skomplikowanego repertuaru może być gorzej.

Chyba z powrotem rozejrzę się za H200.

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Dzięki za informację. H200 podobał mi się bardzo miałem komplet z cd. Tak że faktycznie setka może być za ciepła no i do bardziej skomplikowanego repertuaru może być gorzej.
Chyba z powrotem rozejrzę się za H200.
Jeszcze raz dzięki.
Też tęsknię troch za H200. Niezapomniana brzemienio konstrukcja, która ma niesamowity środek pasma..

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2021 o 11:00, marek-1969 napisał:

Ktoś widział dostępne białe H190 w Polsce ?

Drugi, tańszy "dystrybutor" 🙂Hegla i nie tylko na Polskę często ma białe H190 w ofercie. Znajdziesz go ogłaszającego się na giełda hifi. Tu pewnie też wiele osób wie o kim mówię. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na giełdzie HiFi Hegla nikt nie sprzedaje .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2021 o 20:46, PanAntoni napisał:

Czy łączy ktoś może z klubu kolumny Harbeth z Integrą Hegel ?

Chodzi mi głownie o to czy kogokolwiek zauroczyło takie połączenie po zmianie wcześniejszych głośników właśnie na Harbethy.

Cześć tak posiadam takie jak Harbeth 30.2 XD i łącze je z heglem i muszę przyznać, że kocham te głośniki i to połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, shiver07 napisał:

Cześć tak posiadam takie jak Harbeth 30.2 XD i łącze je z heglem i muszę przyznać, że kocham te głośniki i to połączenie. 

Pytam nie przez przypadek,ostatnio mnie naszło na jakieś zmiany i tak sobie sobie myślę ze to może być bardzo dobry kierunek dla mnie (muzyka akustyczna, koncerty unplugged, jazz) czekałem tylko żeby się ktoś z klubu Hegel wypowiedział kto faktycznie ma takie połączenie.

Dziękuję i Pozdrawiam (lekcje do odrobienia 😀)

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, PanAntoni napisał:

Pytam nie przez przypadek,ostatnio mnie naszło na jakieś zmiany i tak sobie sobie myślę ze to może być bardzo dobry kierunek dla mnie (muzyka akustyczna, koncerty unplugged, jazz) czekałem tylko żeby się ktoś z klubu Hegel wypowiedział kto faktycznie ma takie połączenie.

Dziękuję i Pozdrawiam (lekcje do odrobienia 😀)

Tak to dobry kierunek pod tego typu repertuar. Na pewno warto rozważyć taką kwestię i posłuchać. Wokale są niesamowite,napowietrzone realne i prawdziwe prawie jak na koncercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2021 o 11:59, art72 napisał:

Od początku jak się zacząłem interesować h190 to tylko na zagranicznych ofertach dostępny był kolor biały.

białego h190 widziałem i słuchałem jakieś dwa tygodnie temu w TopHiFi na Naruszewicza w Warszawie

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2021 o 17:41, PanAntoni napisał:

Pytam nie przez przypadek,ostatnio mnie naszło na jakieś zmiany i tak sobie sobie myślę ze to może być bardzo dobry kierunek dla mnie (muzyka akustyczna, koncerty unplugged, jazz) czekałem tylko żeby się ktoś z klubu Hegel wypowiedział kto faktycznie ma takie połączenie.

Dziękuję i Pozdrawiam (lekcje do odrobienia 😀)

Ja również mam 30.2 XD i Hegla (model H120). Często słucham muzyki, którą wymieniłeś. Jestem bardzo zadowolony.

Ostatnio niestety Hegel nie ma dobrego PR za sprawą integracji Roon. Okazuje się, że w ich wzmacniaczach/modułach sieciowych jest zbyt mało pamięci operacyjnej, żeby „wcisnąć” Roona. Od lat „obiecywali”, że już na 99% jest gotowe, ale nadal nie ma niestety. Akurat dla mnie to nie jest duży problem, bo nie używam DAC w H120 (czasem tylko Spotify Connect).

Muszę przyznać, że obietnica integracji Roon miała jakieś tam znaczenie przy zakupie, więc czuje się z tym tak sobie… 

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, sojer2005 napisał:

Ja również mam 30.2 XD i Hegla (model H120). Często słucham muzyki, którą wymieniłeś. Jestem bardzo zadowolony.

Ostatnio niestety Hegel nie ma dobrego PR za sprawą integracji Roon. Okazuje się, że w ich wzmacniaczach/modułach sieciowych jest zbyt mało pamięci operacyjnej, żeby „wcisnąć” Roona. Od lat „obiecywali”, że już na 99% jest gotowe, ale nadal nie ma niestety. Akurat dla mnie to nie jest duży problem, bo nie używam DAC w H120 (czasem tylko Spotify Connect).

Muszę przyznać, że obietnica integracji Roon miała jakieś tam znaczenie przy zakupie, więc czuje się z tym tak sobie… 

Też jestem tym faktem trochę rozczarowany, że tak wyszło z Roon Ready. Zobaczymy co w związku z tym wymyśla. Co do H120 to potwierdzam, że jest to zgrany duet. Zagra to świetnie na 12 metrach jak również na większych metrażach,dlatego chińczyki kochają harbeth bo grają i nic im nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,do klubu nalezec nie chce.Ale doloze cos od siebie,mialem kiedys H1 MK2 i na poczatku granie bylo ok ale to na poczatku tzn pare dni.Potem po konfrontacji z innymi wzmacniaczami okazalo sie ze Hegel jest wolny wrecz anemiczny.Kupilem preamp tej firmy model P2A niestety porazka wyjscie bardzo slabe brak konturowosci dzwieku brak zycia w muzyce.Dzis omijam ten sprzet i wracac do tego ani mysle.Do tego dochodzi wyglad tegoz dosc dziwny specyficzny sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,do klubu nalezec nie chce.Ale doloze cos od siebie,mialem kiedys H1 MK2 i na poczatku granie bylo ok ale to na poczatku tzn pare dni.Potem po konfrontacji z innymi wzmacniaczami okazalo sie ze Hegel jest wolny wrecz anemiczny.Kupilem preamp tej firmy model P2A niestety porazka wyjscie bardzo slabe brak konturowosci dzwieku brak zycia w muzyce.Dzis omijam ten sprzet i wracac do tego ani mysle.Do tego dochodzi wyglad tegoz dosc dziwny specyficzny sprzet.

 

. Sorki nie mogłem się powstrzymać

Tzn ze popusciles?

Zoromoto jak tak to nieladnie.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zoromoto napisał:

A ja kiedyś jechałem lokomotywą parową, też mi się nie podobało bo osiągi słabe i od tamtej pory nie podróżuję koleją 😉

... Sorki nie mogłem się powstrzymać 

Ale drezyną nie jechałeś to to jest dopiero wolne ,jak sanki w maju 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć, mój ulubiony HEGEL CDP2A przestał czytać płyty. Sytuacja podbramkowa bo sylwester za pasem. Poszukałem na YouTube porad co robić w takiej sytuacji. Zdjąłem pokrywę i patyczkiem do uszu przeczyściłem laser. Nic to nie pomogło. Zauważyłem też 2 rzeczy:

1) po włożeniu płyty słychać dźwięki "zgrzytania" - napędu? tak jak to zwykle bywa po wciągnięciu klapki z cd do odtwarzacza;

2) płyta cd nie kręci się.

ostatecznie odtwarzacz pokazuje komunikat że nie widzi płyty CD

i co tu zrobić na szybko? Może ktoś tutaj miał podobny problem?

 

CD1.jpg

CD2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to chińskie badziewia, marketing i naganiacze. Kup kolego innego CDka i daj sobie spokój z heglem. Nie pierwszy do serwisu i nie ostatni. Przykro mi. Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.