Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  247 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FP-3TS762 z all.. czy jest tam oryginał ??

 

Jeśli mówimy o tym samym, to według opisu to jest oryginał (powinieneś prosić o papiery)

 

Ale on ma złote wtyki, z których RCM "gwałtownie" się wycofał. Aplikacja do listwy może skutkować zmuleniem i spowolnieniem całego systemu....

Lepsza (przynajmniej dla mnie) jest wersja z rodowanymi...

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o tym samym, to według opisu to jest oryginał (powinieneś prosić o papiery)

 

Ale on ma złote wtyki, z których RCM "gwałtownie" się wycofał. Aplikacja do listwy może skutkować zmuleniem i spowolnieniem całego systemu....

Lepsza (przynajmniej dla mnie) jest wersja z rodowanymi...

Dzięki kolego mrb dokładnie mamy ten sam tok myślenia odnośnie tego kabla.

 

Kolego mrb który twoim zdanie lepszy do listwy PCTriple C FP-S35TC czy FP-3TS762 widzę że znasz te kable.

WADIA 860 , ROTEL RHB 10 (MICHI) KOLUMNY YB AUDIO,VERICTUM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam już listwy, ale z moich obserwacji (chyba już pisałem) to w takim największym skrócie: TS762 dodaje adrenaliny , a Triple C przepięknej średnicy.

I tu przynajmniej wiadomo o co chodzi w tej zabawie !!! dzięki za info !!!

WADIA 860 , ROTEL RHB 10 (MICHI) KOLUMNY YB AUDIO,VERICTUM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do nap200 którego byś dał? Żeby był szczegół i dynamit, ale jednak barwa słuszna? ;)

Jeżeli miałbym wybierać tylko z tych dwóch, to do końcówki dałbym Triple C... i "kombinowałbym" z wtykami

EDIT:

Ale - jak zwykle to bywa - tak to gra/ło u mnie.

IMHO TS762 jest troszkę bardziej szczegółowy...i daje "kopa"

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS762 jest troszkę bardziej szczegółowy...i daje "kopa"

 

Dla jasności i uściślenia - mam na myśli TS762 na rodowanych wtykach

Natomiast nie słuchałem Naima NAP200, ale podpinałem pod mój SuperUniti, który charakterem brzmienia jest zbliżony do Supernait2, i takie miałem odczucia

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć forumowiczom,

dołączam jako szczęśliwy posiadacz:

1) Alpha PC Triple C FP-S35TC/ FI-28R / FI-E38R na wzmacniaczu

2) Alpha PC Triple C FP-TCS21 / FI-28R / FI-E38R na źródle

3) CF-080 Damping Ring na źródle i wzmacniaczu (już w drodze na dzień pisania posta)

 

moje sprzęty to denony avr2807 i dvd-3930 (wcześniej dvd 2930). glosniki to KEF 2005 (jaja+sub) z uwagi na uwarunkowania oraz chęć posiadania kina domowego,dvda i sacd wielokanałowego; dvd+avr+jaja są z 2007 roku:)

w ścianie glośnikowe QED XTC, interkonekt srebrny Albedo Monolith RCA - to nowe:) kable furutech też nowe nabytki.

 

Generalnie triple c bardzo fajny kabel, na pewno fajna średnica. rodowanie fajnie otwiera dźwięk. porownywalem do wersji gold, która dla mnie zbyt koloruje scenę, a dźwięku jest zbyt dużo dla dłuższego słuchania. rod brzmi też szlachetniej, kulturalniej. po miesiącu "zaryzykowałem" zakup jednego ringa, żeby zobaczyć co się wydarzy poza wiarą w recenzję, że nie jest przesadzona. faktycznie, dźwięk zyskał na jasności, szlachetności, dźwięczności.

te spostrzeżenia dotyczą źródła.

 

kabel na wzmacniaczu zdecydowanie poszerzył, pogłębił i wyciągnął w stronę słuchającego scenę. tak jakby zrobić zoom. na pewno dodało też rozdzielczości do i tak bardzo rozdzielczego interkonektu albedo.

porównywałem do golda, ale w barwie niczego nie zmieniał, poza tym, że to Enerr Blue na furutechach 11G, a wtedy dźwięk się "zwężał" oraz tracił na szlachetności.

po przełożeniu ringa ze źródła na wzmacniacz, lekko siadło rozjaśnienie ze źródła, które dawał, co odbiło się na mniej szlachetnym dźwięku.

natomiast scena nabrała szerokości jeszcze bardziej, dźwięk zdecydowanie zwiększył kulturę, zrównoważenie i poczucie "zapasu" mocy.

 

w momencie jak miałem jeden ring to moje wrażenia były takie, że jakbym komuś chciał zaimponować dzwiekiem, to raczej doceniłby rozmach ringu na wzmacniaczu. natomiast mnie bardziej pasowała barwa szlachetniejszego dźwięku na źródle. mniej spekatakularne jako "power" ale jak brzmi...

 

wszystkie różnice między sprzętowymi kablami "out of the box", a zielonymi furutechami bez ringa, absolutnie zauważalne. nie powiem, pierwsze kilka godzin to porażka, potem robi się ciekawiej, a po mniej niż miesiącu uważam, że jest pełne spełnienie oczekiwań. po tym czasie sprawdzenie jak "grały" poprzednie kable, to pokazanie dramatu.

 

założenie ringa słyszalne jest praktycznie od razu, chociaż mam wrażenie, że jak dzień po montażu, zrobił jeszcze lepsze wrażenie niż od razu.

a wrażenie jest na prawdę duże, słychać to w dźwięku jak i w objętości. skłonny jestem porównać to do upgradu bez nowych kabli między dvd2930 a dvd3930. Ci co znają denona, wiedzą o czym mówię. to wyjście ze średnio-wyższej, ale bardzo solidnej półki, na model, tuż przed "jedynką".

 

 

dodam Wam tylko, że miałem (właśnie miałem...) kolegów kablo-sceptyków. i już nie mam. sami zaczęli kombinować upgrady swoich systemów, zwłaszcza po moich odwiedzinach z wygrzanymi kablami, na ich instalacjach.

wtedy wyszło, gdzie była kaplica i na czym i też wychodziło to, że kilku z nich myślało, że jak mając wzmacniacz za 10k i pudełkowe kable, że grają super. po podłączeniu dodatków, jak to powiedział jeden z nich: "mam nowy sprzęt".

 

nie poruszam tutaj tematów upgradów z jednych markowych kabli na inne markowe kable. raczej to informacja ogólna od kogoś, kto do tej pory nie wiedział/nie wierzył, że kupno kabla za dobre 1,5-2,5tysia ma jakiś sens.

 

Ja osobiście jestem w szoku ile "zapasu" drzemie jeszcze w tym sprzęcie co mamy. zamiast zmieniać na wyższe modele, lepiej zobaczyć kable.

Ale też zauważyłem, że szukanie istotnych różnic i popraw w kablach budżetowych za kilka stówek.... szkoda czasu, lepiej uzbierać na coś lepszego, co od razu doda więcej do systemu, a gonienie małymi przyrostami mija się z celem ekonomicznym. kupisz tani kabel, potem odsprzedajesz za pół ceny, aby kupić kolejny półśrodek i tak do trzech razy sztuka.

 

problemem też jest to, że bardzo często w salonach stoją różne sprzęty, ale bardzo często jest to wszystko nie wygrzane i nie gra tak jak mogło by. i na takim środowisku testowym klient "słucha" kolejnych niewygrzanych rzeczy.

ostanio tak miałem jak kupowałem słuchawki KEF M500 z salonu iDream. na miejscu.... iPhone, mp3 + słuchawki - masakra. a teraz, cudnownie (bo nie miałem lepszych) :)

 

kończę przynudzanie, ale musiałem wylać swoje przemyślenia i radości.

 

zadowolony nowy entuzjasta "audio voodo".;>

 

 

pozdrowienia

Konrad

 

BTW, o ile kable jestem w stanie wytłumaczyć fizyką, o tyle ring jest w 80% zagadką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowiczom,

dołączam jako szczęśliwy posiadacz:

1) Alpha PC Triple C FP-S35TC/ FI-28R / FI-E38R na wzmacniaczu

2) Alpha PC Triple C FP-TCS21 / FI-28R / FI-E38R na źródle

...

Zamieniałeś je miejscami? Jesteś w stanie scharakteryzować różnicę?

 

Zastanawiam się nad S31/S35 a S762.

 

Z S21 na źródle jestem zadowolony ale jakby można lepiej to czemu nie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha PC Triple s35 jest nowyszy niż S762, dystrybutor mówi, że nie "wydobywa piękno i nie akcentuje niedoskonałości".

 

a jak przełożysz ze źródła s21 na wzm. to jaki dostajesz efekt?

może styknie s21 także na wzm.? chyba, ze ciągniesz grube setki watów ze ściany jako norma.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są Wasze doświadczenia z kablem zasilania do subwoofera.

 

czy coś wnosi i jeśli tak, to co używaliście?

gold, rod czy coś najtańszego?

ja mam swoje spostrzeżenia, ale ciekawy jestem Waszych.dodam tylko, że mam KEF 2005 (jaja) i muszę się posiłkować subem. tak więc klimat od 80Hz w dół zaczyna być istotnym elementem w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapnij mu Stratus wireworld. Ja się zdziwiłem...

 

Zapiąłem niebieskiego stratusa. Pierwsze wrażenia, szok. Bas trzyma frazę w szybkich akcjach.... Ale nie byłbym sobą gdybym nie podpiął inne pozycjonowane na lepsze.

 

Podpiąłem enerr Blue na fututechu f11G oraz fury tcs35 28/38R.

 

 

Wrażenia takie, ze po obu stwierdziłem, ze WW stratus zaciemnia scenę, zbyt dużo basu dookoła. Co prawda go zdyscyplinował, ale nawet oryginalny kabel grał jaśniej, ale z dużo gorsza kontrola.

 

Enerr fajnie skontrolował plus rozjaśnił w porównaniu do WW. Objawilo sie tym, ze gitary basowe miały kontur!!

Natomiast fury na rodzie wyraźnie zmniejszył ilość basu na tyle, ze mogłem odkręcić go na sub na maxa i bylo go wciąż Malo.

Wiec moje spostrzeżenia sa takie, ze lepsze kable słychać ze grają, ale nie wnoszą tak dużych różnic jak dołożenie ringa i chyba rod to za dużo, zloto optimum. Półka wtyczki jednak "gra".

Pochodna tego spostrzeżenia jest też taka, ze WW stratus jednak psuje calosc niz naprawia. Chciaz pokazuje kontrole basu.

Tak to odbieram u siebie.:D

 

Dzis dostalem drugi ring....na wzmacniacz ... Mmmmm objętość super, gra cały pokój, szerokość 5m. Wart kazdej zety z tych 400 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireworld powinny mieć 2m.jak zapiales krótszy to mogą być takie objawy. Jak masz że statusem.za dużo najniższych rejestrów to poszukaj Aurora. Też 2m. Moim zdaniem to najlepszy wireworld w stosunku cena jakość

 

Mialem 2m. Jak nie porównywałem do wyższych, to tez mi się podobało:D

 

A propos, mówi sie ze 2m jest lepsze niż 1.5m. Co sadzicie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przeczytaj ten artykuł:

http://www.audiomatus.com/kable_sieciowe.pdf

 

Znam, ale swoimi słowami i doświadczeniami?

 

Najlepiej przeczytaj ten artykuł:

http://www.audiomatus.com/kable_sieciowe.pdf

 

Fajnie tylko, w moim denonie gniazda w sprzęcie nie mają wyprowadzonego

Uziemienia ani w źródle ani we wzmacniaczu. A moje kable maja 3x2.2mm

2. Zatem problem masy i jej jakości podlaczenia odpada. Interkonekt mam 0.75m bo krótszego nieć nie mogę.

To jak się ma to tych dwóch metrów?

Czy osobiście słyszałeś różnice? Jakiego rzędu one sa? U dystrybutora mówili, ze nie ma sensu dokupywać tego pól metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem drugi ring....na wzmacniacz ... Mmmmm objętość super, gra cały pokój, szerokość 5m. Wart kazdej zety z tych 400 :-)

Zaintrygowałeś mnie tym ustrojstwem :) Chyba zaryzykuje..

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.