Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mrb słusznie prawi, gniazda ścienne Furutecha uważam za obowiązkowe. U mnie dołożenie najpierw jednego gniazda FT-SWS (G) z przeznaczeniem do źródła zrobiło bardzo dobrą robotę, ale dołożenie następnie jeszcze dwóch FT-SWS ® przyniosło prawdziwą rewolucję. Próbowałem kiedyś całkiem dobry kondycjoner i faktycznie było za spokojnie i za słodko. Od tej pory wpinam wszystko wyłącznie do ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrb słusznie prawi, gniazda ścienne Furutecha uważam za obowiązkowe. U mnie dołożenie najpierw jednego gniazda FT-SWS (G) z przeznaczeniem do źródła zrobiło bardzo dobrą robotę, ale dołożenie następnie jeszcze dwóch FT-SWS ® przyniosło prawdziwą rewolucję. Próbowałem kiedyś całkiem dobry kondycjoner i faktycznie było za spokojnie i za słodko. Od tej pory wpinam wszystko wyłącznie do ściany.

 

ale rod zdeklasował golda czy jak to rozumieć?

warto zrobić 2x2 jedno G drugie R?

 

a czy ktoś słuchał różnicę między FT-SWS® NCF a nie-NCF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Cała nowa linia NFC daje więcej subtelności i niuansów do i tak już dobrego dźwięku.

Jak kogoś nie stać na szastanie pieniędzmi, to proponuję od razu kupić raz (NCF) i mieć święty spokój na kilka lat, dopóki nie wymyślą czegoś lepszego.

 

Gniazdka ścienne warto wstępnie lekko odizolować od powierzchni ściany.

Pod ramkę z aluminium trzeba dać coś cienkiego a jednocześnie tłumiącego wibracje, np. neopren lub miękką gumę, tak by wypełnić przestrzeń między ramką a ścianą. Wewnątrz puszki ( najlepsze są te najgłębsze) dać nie za długie kable najlepiej zarobione widłami FP-209® / w przypadku kabli solid zakładamy bez wideł /, wszystkie styki i kable zabezpieczyć płynem DeoxIT® Gold G-Series , do puszki w kilku warstwach dać watę z jedwabiu Aciustic Revive PSA-100, tak by wypełnić nią dno puszki, następnie wypełnić przestrzeń między kablami, a gniazdami, tak by dało się zamocować gniazda na śruby z lekkim dociskiem, trzeba zrobić to umiejętnie. Każdy kabel otoczony jedwabiem tak, by żaden nie stykał się z inny oraz nie dolegał do ścianek puszki - pełna izolacja antywibracyjna.

Konieczna jest druga para rąk albo pomysłowy Dobromir.

Całość skręcamy z wyczuwalnym oporem, tak by nie ukręcić śrub i nie ścisnąć "do końca" izolacji pod ramką, ponieważ straci swoje właściwości.

 

I mamy Hi-End pełną gębą !!!

 

Pozdrawiam i polecam

Pygar

 

P.s.

Dobrowolne, dowolne sumy w podziękowaniu za poradę, proszę wpłacać na nr konta fundacji "Niebiański dźwięk" :

88 1940 1076 4683 9356 0000 0000

 

Efekt gwarantowany :

+ majty spadają

+ żuchwy wypadają

+ zazdrosnych kolegów trafia szlag na miejscu przy pierwszym odsłuchu (bezcenne) :-)

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowaniami obciążać te same konto? :)

 

Jakie odszkodowania ??? :-)

 

Jak ktoś nie wie gdzie wyłącza się bezpieczniki, jak prawidłowo odizolowuje się kable i za który koniec trzymać wkrętak, to oczywiście niech nawet nie podchodzi do gniazdek.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bezpośrednio w ścianę, tak?

które do czego używasz? jakie masz kabelki?

 

Tak, bezpośrednio. Obecnie oba rodowane do źródła i wzmacniacza, złote pozostaje do porównań, a na co dzień, z uwagi na to, że jest pierwsze w kolejności, jest w nim wtyk z filtrem a'la Isotek. Kabelki wymienione są w moim profilu.

 

ale rod zdeklasował golda czy jak to rozumieć?

warto zrobić 2x2 jedno G drugie R?

Nie zdeklasował, ale wygrał, może nieznacznie, ale wyraźnie słyszalnie. Na rodzie jest szybciej i dźwięczniej, na złocie nieco wolniej i ciężej, jakby "mosiężniej", skrótowo rzecz ujmując. Przy systemie nie rozjaśnionym i nie brzmiącym zbyt cyfrowo, w szczególności z lampą w torze, obstawiam rod, w przeciwnej sytuacji - złoto, ale to duże uproszczenie i oczywiście warto porównać u siebie, co jednak przy gniazdkach ściennych nie jest takie proste, ale wykonalne. Dwa różne podwójne - rod i złoto - byłyby na pewno uniwersalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy systemie nie rozjaśnionym i nie brzmiącym zbyt cyfrowo, w szczególności z lampą w torze, obstawiam rod, w przeciwnej sytuacji - złoto, ale to duże uproszczenie i oczywiście warto porównać u siebie,

 

Z grubsza masz rację, ale (sam zauważyłeś) to pewne uproszczenie.

I spory wpływ dają jeszcze sieciówki

Aktualnie mam NAIMa (czyli ciepło, ale dynamicznie) i ciężko się zgrywa z rodowanym gniazdem, ale połączenie go do tego samego gniazda "łagodnym, płynącym" kablem (często pochopnie określanym "bułą"), daje u mnie świetne rezultaty.

A z koeli źródło/transport grają rewelacyjnie na rodzie.

 

I odwrotnie - na złotym gnieździe kable sieciowe, określane jako szybkie, detaliczne, dostają niewiarygodnej masy ....

 

 

 

A serio jakie gniazdo ścienne podwójne polecacie jako najbardziej uniwersalne?

...przy gniazdkach ściennych nie jest takie proste, ale wykonalne.

 

Ja właśnie tak mam to rozwiązane - jedno podwójne gniazdo złote i drugie rodowane. Daje to sporo rozwiązań konfiguracji brzmieniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spory wpływ dają jeszcze sieciówki

 

Pełna zgoda, dlatego napisałem, że to duże uproszczenie.

Ja właśnie tak mam to rozwiązane - jedno podwójne gniazdo złote i drugie rodowane. Daje to sporo rozwiązań konfiguracji brzmieniowych.

 

Dwa podwójne to ideał do porównań, mnie do tego brakuje tylko jeszcze drugiego złotego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wata z AcusticReviwe jest o ile gdzieś czytałem z 100procentowej bawełny ,ciekawe czy jest jakas podobna ogólnodostępna

U mnie wtyki rodowane narazie powędrowały do szuflady ,za bardzo uszczuplały dynamikę,teraz z powrotem mam goldy

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. :

"We adopted natural silk for PSA-100.The reason is,natural silk material alone has a random fibrous cell.Natural silk has a flat sound absorption without having particular peak and dip. "

 

Jak ktoś jest noga z angielskiego to podpowiem, że słowo "silk" znaczy po polsku jedwab.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz po polsku o co Ci chodzi, bo nic logicznego nie przychodzi do głowy na postawione tak pytania.

Nie ma w języku polskim zwrotów , które używasz pod kątem zastosowań w tematyce audio.

Cyt. : "w okresach burzowych trzeba wyłączać czy wtyki się odzierają" ???

 

Jak mawiał Zulu Gula " Polska język, trudna język. Pies ścieka, woda ścieka".

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak ze zdzieraniem wtyków jak kable podłączone bezpośrednio do gniazdka ? w okresach burzowych trzeba wyłączać czy wtyki się odzierają itp. ????

Ja też kompletnie nie rozumiem nic z tego "pytania"..

 

Skup się i napisz jeszcze raz.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam :-)

 

"Oryginalne" chińskie ścierają się od polerowania miękką szmatką, brudną ręką, wkładania i wyciągania.

 

Prawdziwe Furutechy natomiast są długowieczne, pod warunkiem że nie ma się specjalnych gniazd np. pewien model gniazd produkowanych dla firmy PS Audio, posiada wewnątrz system sprężyn i docisków, które rysują każdą wtyczkę już przy pierwszym włożeniu.

Jak gniazda nie mają specjalnych systemów polepszających kontakt styków w sposób agresywny z dużym naciskiem, to wtyczki się nie wytrą, chyba że będziesz tak sobie siedział cały dzień przy gnieździe i wkładał i wyciągał cały dzień i tak przez kilka dni.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.