Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arnold, mam info od Pygara, ale nie wiem czy to jest public info. @Pygar jak nie, to "się złapcie" na PM, jak tak to ew. napisz.

 

Ja generalnie musiałem dzisiaj odesłać swojego denona dvd3930 do serwisu (skopali coś przy kieszeni przy wymianie lasera). musiałem się przesiąść na flac'i z tunera satelitarnego (jako odtwarzarka) po światłowidzie i mam dwie obserwacje:

1. fiber qed performance jest dużo lepszy niż "inny" niesprecyzowany fiber (choć nie za 10 zł tylko może 50) - oba dają kontur, ale ten droższy daje dźwięk "do przodu" i wyraźnie większą głębię.

2. ponieważ moja "zielona anakonda" (furu tsc21/28/38R) jest bezrobotna, to wpiąłem ją w subwoofer KEFa z zestawu 2005 - no różnica masakra... głupi sub, a inaczej słychać wokale i to żeńskie!, pianina. jest klarowniej jaśniej, większy obrys. ale tam gdzie ma być bas to jest...oczywiście jędrniutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy... czy wymiana zwykłych gniazdek na FT-SWS R to zauważalna sonicznie zmiana?

Pisaliśmy o tym kilka stron wcześniej - dla mnie to potężna zmiana; słyszalna nawet na "firmowych" sieciówkach.

Ale nie każdemu systemowi dobrze robi rod... dobrze mieć porównanie ze złotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co wczytywać się w opisy trzeba przetestować - gniazdo rodowane zamówione.

No i słusznie

Ale patrząc na twoje "o mnie" masz dość ciepło i ładnie grający zestaw, więc obyś się nie zdenerwował nadmierną , na dłuższą metę, rozdzielczością...

No, chyba że tego szukasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słusznie

Ale patrząc na twoje "o mnie" masz dość ciepło i ładnie grający zestaw, więc obyś się nie zdenerwował nadmierną , na dłuższą metę, rozdzielczością...

No, chyba że tego szukasz...

w tą stronę idę - wkrótce szykują się spore zmiany. Trochę brak mi detalu i szczegółowości.

 

NCF ?

A wiesz że do końca nie wiem - zamówiłem FT-SWS R - bez dogadywania ceny. zapewne przyjdzie zwykły ale przy tym co chcę sobie zafundować mógłby przyjść NCF i 20 metrów kabla do instalacji :D Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

cisza, że aż piszczy:)

 

nabyłem gniazda furu do sprzętu FI-06 R NCF.

dosmarowałem deoxit gold i kopara opada z godziny na godzinę... na razie tylko wzmacniacz, bo zrodlo mam jeszcze na gwarancji 4 miesiące.

szerzej, dzwieczniej, rozdzielczej, szlachetniej. wszystko w super stronę.

 

już wiem, że na scianie na pewno NCF, choć droższe.

 

roznica znaczna, a cena w sumie nie za duza.

 

uwaga! wewnętrza czesc gniazda była szersza od oryginalu i musialem się udac po pilnik do spilowania po 2mm z boków obudowy sprzętu:)

taka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonradR

 

Tak jak wcześniej pisałem :-) !

 

NCF to aktualnie jedynie słuszny wybór.

 

Miłego słuchania.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Przy gniazdku ściennym jest jeszcze lepiej !

 

Krzysiek, nie wkurzaj !:D

Rozumiem, ze mam to zrobić szybciej niz pozniej.... :-/ kasa kasa kasa

 

Pozdro

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcin_Sz jak tam twoje Furutechy się spisują ?

nie wypowiadam sie bo po zmianie gniazdka sprzedałem wzmacniacz a teraz co kilka dni jest zmiana. Czeka mnie pociągnięcie wydzielonego kabla z zasilaniem pod audio, Pozatym zmiana sieciówek. BTW co szanowni koledzy polecają pod wzmacniacze?

Grał już Vitus, Modwright, a będzie Norma i Luxman.

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin_Sz

 

Zamiast pisać markami, pisz lepiej konkretnymi modelami i z czym to ma grać, bo tak to pytasz czy jechać na wczasy do Grecji czy do Włoch.

 

Lepiej pytać czy jechać w konkretne miejsce, wybrany hotel, wyżywienie, plaża, okoliczne atrakcje itd.

 

Każdy z producentów miał lepsze i gorsze modele i wrzucanie ich do jednego worka to przynajmniej lekkie nieporozumienie.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.