Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie

Jakoś tak mi się ubzdurało, że Furutech to tylko zasilanie na dobrym poziomie (zresztą mam gniazdo FP-SWS-D) ale ponieważ muszę jakoś ogarnąć temat kabli głośnikowych - 5m. pomyślałem o FS-Alpha albo ALPHA S-25.

Może ktoś ma doświadczenie z głośnikowymi Furutechami - szczególnie ze szpuli?

Byłbym zobowiązany za podzielenie się doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jakoś tak mi się ubzdurało, że Furutech to tylko zasilanie na dobrym poziomie (zresztą mam gniazdo FP-SWS-D) ale ponieważ muszę jakoś ogarnąć temat kabli głośnikowych - 5m. pomyślałem o FS-Alpha albo ALPHA S-25.

Może ktoś ma doświadczenie z głośnikowymi Furutechami - szczególnie ze szpuli?

Byłbym zobowiązany za podzielenie się doświadczeniami.

 

Posiadam u2T. Świetne kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

w temat przewodów zasilających i ich zbawiennego wpływu na brzmienie nie wierzę tak samo jak w Boga :) ale po przeczytaniu tylu ciekawych wątków i opinii przyjaciela, dla którego zrobię to z szacunku przytargam z ciekawości ze 3 furutechy do domu na testy - choć głupio się z tym czuję... ale może za kilka dni to ja wyjdę na głupka :) - póki co temat kabli zasilających omijałem jak zarazki dżumy :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy są jakieś szczegóły w wyglądzie kabli Furutech 314 i Furutech 762, które zdradzałyby które to podróby a które oryginalne ze szpuli. Podobno istnieją podróbki 314 ki koloru czarnego niematowego. Co z 762? jest ich dość dużo teraz. z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, różnią się jak dzień od nocy.

Oryginały kupuje się od sklepu albo bezpośrednio z Japonii, a nie za ćwierć ceny na Allegro.

Jak coś jest okazyjnie tanie, to nie jest oryginalne, choćbyś nad tym modły całą noc odprawiał.

 

Szkłem .... nie utrzesz.

Jak się nie ma kasy to się nie kupuje, a jak się ma to się bierze oryginał a nie oszczędza bo nóż widelec będzie "oryginalnie chiński".

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, różnią się jak dzień od nocy.

Oryginały kupuje się od sklepu albo bezpośrednio z Japonii, a nie za ćwierć ceny na Allegro.

Jak coś jest okazyjnie tanie, to nie jest oryginalne, choćbyś nad tym modły całą noc odprawiał.

 

Szkłem .... nie utrzesz.

Jak się nie ma kasy to się nie kupuje, a jak się ma to się bierze oryginał a nie oszczędza bo nóż widelec będzie "oryginalnie chiński".

 

Pozdrawiam

Pygar

Jeżeli tak to 762 wystawione obecnie na aukcjach jak i te wystawiane w przeszłości, przynajmniej te, które pamiętam, są oryginalne bo są raczej matowe i kolor też jak w oryginale. Trochę to za proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flood2

 

Mała podpowiedź naprowadzająca ale może być za trudna ...

Oczywiście odpisuję na pytanie o oryginały.

Gdzie najłatwiej zobaczyć Murzyna ?

Jak się dobrze zastanowisz to sam wpadniesz ... i będziesz wiedział co robić, a jak nie to sorry ... nie kręci mnie podawanie na tacy, tak bez grama wysiłku i prawdziwego zaangażowania.

Mnie za rączkę nikt nie prowadził, a to co odkryjesz sam ma najwyższą wartość.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra :-),

Bo widzę, że nie dasz rady.

 

P: Gdzie najłatwiej zobaczyć Murzyna ?

O: W Afryce.

 

P: Gdzie najłatwiej zobaczyć oryginalnego Furutecha ?

O: W ... .

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Podpowiedź do drugiego pytania, nie jest to ani Allegro, ani OLX, ani Aliexpress.

Myślenie ma przyszłość.

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świstek papieru jest nie podrabialny? A kamienice w sądzie to na co brano?

Przykład taki sobie...przy takich milionach do "zarobienia" można zatrudnić wysokiej klasy specjalistów.

Przy cenie (nawet sklepowej) 314-tki wystarczy zobaczyć paragon/dowód zakupu, który można zweryfikować u sprzedawcy; nie popadajmy w paranoję

Oczywiście - dla niektórych dowodem zakupu będzie rachunek z Aliexpress, ale to już inna sprawa

 

Podpowiedź do drugiego pytania, nie jest to ani Allegro,

 

Ja czasem wystawiam na alledrogo (oryginały ), ale zawyżam panujące tam ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pl minimum kilkadziesiat % drożej niż w UE więc dajmy zarobić naszym sklepom, pieniądze zostaną w kraju. Swoją drogą nieprodukowany już chyba i najtańszy Furutech 314AgII ze starej serii sporo podrożał bo był po ok 100 zł za metr w sklepach w UE ( bez rabatu ) a teraz 38 Euro .

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przybył wtyk Furutecha FI 50 r , ale musi chwilkę poczekać, aż znajdzie swoje miejsce na właściwym kablu;-)

 

Ja tam bym nie wytrzymał majac tej klasy wtyk i założył od razu na jakiś przewód i już słuchał, najchetniej na przewód też Furutecha bo to świetne przewody i każdy trzyma poziom.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mrb

 

Spojrzyj na paragon ze sklepu i zastanów się jak trudno jest coś takiego wydrukować? Mało tego. w krajach EU mamy też paragony i faktury elektroniczne. W PDF.

Nie pisałem o trudności nie-do-pokonania w postaci podrobienia dowodu zakupu, ale o możliwości jego weryfikacji u sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie gdzie najlepiej kupic/szukac sieciowek, gotowych bądź osobno kabel+wtyki, aby nie nadziac sie na podrobe? Na allegro jest ktos sprawdzony?

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.