Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilkunastu godzin wygrzewam na wzmacniaczu "różową landrynkę": http://www.highfidelity.pl/@main-3012&lang=

Może jeszcze za szybko na kategoryczne osądy, ale brzmienie wydaje się podobne do Acrolinka 9500, tylko mniej rozdzielcze, mniej energetyczne, za to dużo gładsze i świeższe w górze pasma, choć nadal ciemne. Może się podobać

Tylko cenowo to kompletnie inna pólka od Acrolinka

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Furutech U-2T to krok do przodu w porównaniu do QED RUBY ANNIVERSARY czy raczej krok w bok i strata kasy? (Roksan Kandy K2 + Focal Aria 906 + SMSL m8)

Troche do przodu i troche w bok. Moim zdaniem strata kasy bo za maly skok jakosci. Ten sprzet zasluguje na cos lepszego, lepiej poczekac i dolozyc.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Najpierw w klubie. Mam do sprzedania sieciówki : FP - 314 Ag ll , wtyki FI - 11G , FI - E11G , długość 1.5 m.

FP 3 TS 762 , wtyki FI - 28 R , FI - E 38 R , długość 2 m.

Kupione w Katowickim RCM. Posiadam dowody zakupu i pudło od 314. (niestety, pudełko od 762 gdzieś przepadlo)

Połowa aktualnej ceny sklepowej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez goostaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
:D

podobnie jak Argento za 2 tyś :D - Wyslałem im nawet zdjęcie do producenta - celem potwierdzenia tego co oczywiste

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

 

 

Mam taki sam w porównaniu do zwykłej sieciowki słychać różnice na plus+ dałem za niego 500€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

500 euro za podróbkę... gratulacje. Różnice na pewno słychać haha. Jednak głupota ludzka nie ma granic.

 

Ciekawe po czym poznasz że to podróbka? ?? To po pierwsze a po drugie skąd ja mogłem wiedzieć??? Byłem po kabel cinche i za jednym machem kupiłem i kabel sieciowy. To pierwszy taki kabel jaki kupiłem zawsze były tylko oryginały od producenta montowane na stałe. Wiec w czym problem??? Moja kasa czy twoja!?!?!? Ja różnice słyszę wiec dla mnie dobrze pieniądze wydane. Dodam że współpracuje z Kondycjoner em bada i kandy k2. Mam dwa takie same kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ja różnice słyszę wiec dla mnie dobrze pieniądze wydane.

 

Tylko nie pisz w klubie furutecha. Załóż Klub podróbek furutecha i tam opisuj różnice które słyszysz w tym zwykłym drucie. Jeszcze ktoś tu przeczyta i kupi taka podróbkę, a to kasa wyrzucona w bloto

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Akurat w to wierzę ... zobacz ile kosztuje mb dobrego kabla + 2 niezłe 'wtyczki' ... na 100 % zagra lepiej niż zwykła sieciówka.

Różnice różnicami ale tu mowa jest o podróbkach. One z pewnością nie są ani na kablu furutecha ani na wtykach. Bałbym się to podłączać pod sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Jesteś tego pewien??? Miałeś go??? No panie mądralo po czym poznasz że to podróbka? ?? Zróbmy ślepy test jeden zestaw podłączany na zmiane oryginał i mój i ciekawe czy będziesz wiedział w tedy który to oryginał? ?? Cwaniak i mądrala. A pisać se będę gdzie mi się podoba po to jest to forum by się dowiadywac różnych informacji. Jeżeli moderator usunie ten wpis w tedy to zrozumiem ale jeżeli nie to co...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróbka nie podróbka, ale przyznać trzeba, że wyglądają kozacko.

Przed nieobeznanymi z tematem lans zapewniony.

(Bez uszczypliwości wobec nabywcy feralnego kabla.)

 

Swoją drogą ciekawe jak wiele osób kupuje takie kable jedynie dla poważnego wyglądu zestawu?

Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien??? Miałeś go??? No panie mądralo po czym poznasz że to podróbka? ?? Zróbmy ślepy test jeden zestaw podłączany na zmiane oryginał i mój i ciekawe czy będziesz wiedział w tedy który to oryginał? ?? Cwaniak i mądrala. A pisać se będę gdzie mi się podoba po to jest to forum by się dowiadywac różnych informacji. Jeżeli moderator usunie ten wpis w tedy to zrozumiem ale jeżeli nie to co...????

 

Kolego nie ma co się denerwować Bartosz napisał prawdę takie kable są robione na niewiadomych kablach ...sam miałem taki przypadek tylko Tara labsa i zaniosłem do sklepu z gościem porównaliśmy i wszystko było jasne.. mało tego powiedziałem złodziejowi bo tak trzeba ich nazywać( że jak nie wywali tego z allegro to na policję zgłoszę i wywalił) oni dobrze wiedzą co ściągają - żadnych papierów na to nie mają .. często gęsto nawet pudełek nie mają .. Tak samo Audioquest ta sama \historia.. nie ma takich okazji jak te które CI złodzieje dają. Znam przypadek jak gość podłączył taki super kabel okazyjnie kupiony Giblartar - Audioquesta za jedną/6 wartości to mało wzmacniacz nie wyleciał w kosmos.. takie przypadki trzeba Policji zgłaszać bo robi się coraz gorzej z tymi podrobami kabli..każdy normalny Gość dzisiaj kupujący kabel ma dowód zakupu ze sklepu bo nikt inny bez takiego dowodu nie kupi .. i trzyma się go .. bo zawsze może kiedyś ktoś chcieć sprzedać..

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

robi się coraz gorzej z tymi podrobami kabli..każdy normalny Gość dzisiaj kupujący kabel ma dowód zakupu ze sklepu bo nikt inny bez takiego dowodu nie kupi .. i trzyma się go .. bo zawsze może kiedyś ktoś chcieć sprzedać..

 

Dokładnie. Nie ma okazji. Kabel kosztujący 10 tysięcy na allegro kosztuje 750 zł??? Błagam idiot by się połapał że coś nie tak. Jak ktoś kupuje sieciowki to za te 750 można kupić shunyate venom czy wireworlda oryginały a nie podrobe która jedynie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie ma okazji. Kabel kosztujący 10 tysięcy na allegro kosztuje 750 zł??? Błagam idiot by się połapał że coś nie tak. Jak ktoś kupuje sieciowki to za te 750 można kupić shunyate venom czy wireworlda oryginały a nie podrobe która jedynie wyglada

 

Często chodzi właśnie o wygląd i ,,prestiż".

 

Ile po Polsce jeździ wraków BMW czy Audi udających prawdziwe samochody. Ale sąsiad zazdrości. I to wykorzystują handlarze takimi kablami i autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od podłączenia kabla zasilającego? Serio?

 

A tak BTW, Giblartar? Serio?

 

A kto powiedział ze to kabel zasilający ?? Zresztą nie ma znaczenia jaki rodzaj kabla.. podróba to podróba i tyle.. trzeba takich ludzi tępić i zgłaszać to na Policję.. czego sam żałuję że nie zrobiłem..

 

Ten kabel mam na myśli

 

http://audioklan.pl/audioquest/produkt/gibraltar-3m-single-bi-wire-banan.html

 

 

I oczywiście z tym kosmosem przesadziłem ale to jak zaczęło buczeć w kolumnach głośnikowych to szok.. i tak naprawdę nie wiem do końca co by się spierdzieliło - wzmak czy kolumny.. ale nie istotne ważne jest to że to spowodował ala oryginalny kabel i to jest istota rzeczy..

 

A tutaj zacytuje wypowiedź użytkownika z tego forum, który o tym samym kablu pisał, a który zakupił z Hongkongu.. Tara labs o którym pisałem również pochodził z tego samego miejsca :- ) - przypadek :- )

 

"Chciałbym, aby ten post był raczej informacją, a nie opinią dla ludzi, którym wpadł w oko Audioquest z ebay a konkretnie z Hongkongu. Ja miałem przyjemność zakupienia takowego w wersji 2-4 i niestety muszę powiedzieć o kilku słabościach, które na szczeście da się wyeliminować. Po pierwsze biwire w tym przewodzie było źle zrobione, oczywiście wg mnie. Kabel składa się z dwóch podwójnych par o przekrojach żył 2x16 i 2x19 w jednej oraz 2x18 i 2x21AWG w drugiej. Oczywiście żółtki poszli na łatwiznę i zrobili kabel w którym "+" jest z wiązek 2x16 i 2x19 a "-" z 2x18 i 2x21AWG. Przerobiłem go tak aby +i- składały się z wszystkich możliwych przekrojów a więc rozdzieliłem podwójne wiązki, tak aby sumaryczne przekroje były takie same dla +i-. Po drugie jakość wtyków z konfekcji jaką nam proponują chinczyki jest daleka od ideału i wymieniłem je na wtyki bananowe nakamichi IMHO duuużo lepsze. Zmiana wybrzmiewania dzwieków w stosunku do oryginału made by hongkong okazała się bardzo bardzo pozytywna. A pozatym zastąpiłem tym kabelekiem ultralinka challenger, który wybrzmiewał pewnie z 20% mniej dzwieków i nie był tak poukładany i neutralny jak Audioquest.

 

Więc polecam się kontaktować i prosić o poprawną konfekcję.

Acha sam kabel wydaje się być jaknajbardziej oryginalnym."

 

Ale co jest najlepsze ? Pomimo czegoś takiego dalej wierzył że to jest oryginalny kabel :- ) Coś niesamowitego jak ludzie pragnął coś lepszego za grosze kupić i myślą ze to super okazja ...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Proszę foto. Nie widzę różnicy między tym że zdjęcia wcześniej a moim kablem, pudełko takie samo dostałem z tym że bez ulotki informacyjnej. Kabel mam miesiąc i jak na razie jest ok. Dam go dzisiaj do elekronika by go sprawdził pod aparatura czy wszystko ok. Tylko tyle mogę bo oryginalu on nie potwierdzi

post-25069-0-93335900-1499434241_thumb.jpg

post-25069-0-90415100-1499434268_thumb.jpg

post-25069-0-42194800-1499434318_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.