Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie obejrzyj wtyki i porównaj z oryginalnymi, jaka jest trzcionka napisów, czy pokrywają się symbole, miejsca, wysokości, spacje między literami, znaki szczególne itd..

Rozkręć je i sprawdź wewnątrz, czy mają te same znaczniki co oryginał.

W ten sposób od razu wiadomo, czy podróbka, czy oryginał.

Jeszcze nie widziałem podróbek z oryginalnymi wtykami.

Oryginalne Furutechy z siatką carbonową kosztują miedzy 1400-1700zł za 1 sztukę, a na kablu masz 2 sztuki.

Jeśli kabel kosztuje w okolicach 2000zł to wnioski są oczywiste.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie obejrzyj

Dokładnie kolega prawi ;)

Oczywiście nikt nie zabrania kupowania sobie na jebaju pięknych kabelków,za circa 120 $ z wysyłką,a nie jak tu ktoś pisze za 500 EU z hakiem :) Nie dam linka do aukcji,na priv. proszę bardzo.

Toś kolego przepłacił :)

Najpierw proszę poszukać u źródła,ostatnie parę akapitów na stronie :

http://www.furutech.com/2013/02/02/1818/

 

post-6581-0-54132800-1499437963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breitlinga też można kupić w Turcji za 200-400 $ ( takie ceny były oferowane) i sprzedawcy mówią ze to prawie oryginał :- ) choć wyglądają naprawdę nieźle pod warunkiem że ktoś chce nosić na ręku coś co leżało koło 100% Breitlinga.. wg mnie kupuje się to na co człowieka stać.. a w przypadku kabli to prosta rzecz - niech sprzedawca da dowód zakupu od dystrybutora lub Producenta takiego czy innego kabla :-) przecież i nie kupił go na bazarze ...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

niech sprzedawca da dowód zakupu od dystrybutora lub Producenta takiego czy innego kabla :-) przecież i nie kupił go na bazarze ..

 

Racja. Jezuu 500 euro za kawał zwykłego kabla...a za taką kasę można kupić chociażby oryginalnego furutecha s14 alpha na metry...ludzie uczcie się na takich błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />A kto powiedział ze to kabel zasilający ?? Zresztą nie ma znaczenia jaki rodzaj kabla.. podróba to podróba i tyle.. trzeba takich ludzi tępić i zgłaszać to na Policję.. czego sam żałuję że nie zrobiłem..

Otóż ma znaczenie jaki to jest kabel. Bo twierdzenie, że kabel zasilający spowodował uszkodzenie wzmacniacza byłoby kłamstwem. Wadliwie wykonany kabel zasilający mógłby co najwyżej spowodować zwarcie i zadziałanie bezpieczników w instalacji elektrycznej, mógłby też co gorsza spowodować porażenie prądem osób dotykających wzmacniacza, ale uszkodzenia urządzenia nim podłączonego nie spowoduje bo nie ma jak. I nie piszę tego żeby bronić podróbek, bo tak nie jest. Nie bronię podróbek i fałszerstw, potępiam fałszerstwa zdecydowanie. Ale potępiam także wypisywanie bredni i pierdół.

<br /><br />Ten kabel mam na myśli <br /><br />http://audioklan.pl/audioquest/produkt/gibraltar-3m-single-bi-wire-banan.html<br /><br /><br />I oczywiście z tym kosmosem przesadziłem ale to jak zaczęło buczeć w kolumnach głośnikowych to szok.. i tak naprawdę nie wiem do końca co by się spierdzieliło - wzmak czy kolumny.. ale nie istotne ważne jest to że to spowodował ala oryginalny kabel i to jest istota rzeczy.. <br /><br />

A niby jakim cudem od wadliwego KABLA GŁOŚNIKOWEGO miałyby się spierdzielić kolumny?

Tutaj powtórzę to co już nadmieniłem powyżej, NIE POPIERAM PODRÓBEK a wszelkie FAŁSZERSTWA POTĘPIAM. Ale potępiam też wypisywanie bredni i pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Jezuu 500 euro za kawał zwykłego kabla...a za taką kasę można kupić chociażby oryginalnego furutecha s14 alpha na metry...ludzie uczcie się na takich błędach

Nie dużo dokładasz i cena wyj. - upust i kupujesz Evolution II power.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Ok rozumiem wszystko i wszystkich. Dzięki za info. Na wtykach jest to samo co dał kolega powyżej. Kabel nie jest nowy lecz używany, i nie kupiłem go na EBAY-u tylko prywatnie byłem u faceta po kabel cinch i przy okazji spytałem czy jest kabel na sprzedaż. Odparl że tak ale ze tani nie jest. Chciał 700€ ale ze wzielem kabel i jechałem taki kawał 400 km w jedną stronę to zgodził się na moją cenę czyli 500€. Ale ok nie będę drąrzył tematu. Następnym razem spytam tutaj ale hmmm kto mi odpowie w przeciągu 2 godzin że podruba czy coś. Nikt więc to jest ryzyko kupna używki. Na cinche paragon miał bo pół roczny.

 

 

Ok teraz z innej beczki będę ciągnął kabel od licznika tz od bezpiecznik a 16A do sprzętu i chciałbym kupić gniazdko sieciowe tak do 500zł. Furutecha i nie wiem czy to co na allegro to są oryginały. Kabel w ścianie będzie 3x4mm nie wiem czy nie za cienki i czy są jakieś specjalne czy taki np ze sklepu elektrycznego może być???

 

Proszę o info w tej sprawie.

 

Ps. Nie drażmy już tego tematu z podróbą kupiłem i tyle i zostawię to dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie ma okazji. Kabel kosztujący 10 tysięcy na allegro kosztuje 750 zł??? Błagam idiot by się połapał że coś nie tak. Jak ktoś kupuje sieciowki to za te 750 można kupić shunyate venom czy wireworlda oryginały a nie podrobe która jedynie wyglada

Słuchałeś?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ten,kto sam oprawia kable,co jeszcze w środku drzemie :) Cudów nie ma,takich wtyków nie robi się byle gdzie i za kilkadziesiąt dolców.To jest metalurgia artystyczna :)

Nie przesadzajmy - mam taki wtyk, i sam go założyłem na kabel;-)

Szczerze, to żaden cud technologiczny, cena z ...choinki, choć muszę przyznać, ze jestem zdowolony z zakupu i efektu brzmieniowego...

kupiony oczywiście S/H....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś?

 

Rafa to tak jakby kupić mercedesa powiedzmy C klasę za 40 tys.. który wyjściowo w najsłabszej wersji z najsłabszym silnikiem kosztuje około 120 tys.. Czy trzeba nim jeździć żeby zobaczyć czy to oryginalny byłby mercedes? Litości.. Dlaczego ktoś nie daje paragonu że kupił to ze sklepu lub od Producenta? Szkoda czasu na sprawdzanie takiego kabla.. Nie wspominając o tym że złodziejowi kolejny raz się udało sprzedać trefny kabel..

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Dlaczego ktoś nie daje paragonu że kupił to ze sklepu lub od Producenta?

 

Ciekawe jaki procent furutecha w obiegu to podróbki. Bo patrząc na prywatne ogłoszenia to wesoło nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa to tak jakby kupić mercedesa powiedzmy C klasę za 40 tys.. który wyjściowo w najsłabszej wersji z najsłabszym silnikiem kosztuje około 120 tys.. Czy trzeba nim jeździć żeby zobaczyć czy to oryginalny byłby mercedes? Litości.

Żeby zobaczyć to wystarczy spojrzeć.

Żeby ocenić jak jeździ i czy jest wart wydanych 40tys trzeba się najpierw przejechać..

 

Również potępiam podrabianie/podszywanie się pod marki. Ale druga, nawet pozytywna strona tego procederu jest taka że z pewnością w jakimś stopniu powstrzymują wzrost i tak już chorych cen kabli.

 

Nazywanie podróbek zwykłym drutem jest tylko dowodem braku jakiejkolwiek o nich wiedzy..

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby w nich jest wsadzone?? Mega jakości kable ??? To powiedz mi jak nazwać podrabiane zegarki bądź jak kto woli repliki - ładniej brzmi.. czy chcesz mi powiedzieć że w podrabianym Breitlingu za 2 tys zł gdzie oryginał kosztuje powiedzmy 20 tys ( to taki biedny zegarek tej firmy - jakbyś nie interesował się zegarkami) to taka podróba jest lepsza od oryginalnego Tissota czy Certiny za 2 tys zł ? Bo w podróbie Breitlinga to niby jakieś cuda są niby włożone?? Takie samo dziadostwo jest włożone jak i w tych kablach podrabianych.. Oczywiście jest to pewnie lepsze od kabla zasilającego które maja PC-ty itp.. ale nie mieszajmy ludziom w głowach że niby tam są dobre kable włożone do takich podróbek.. Jesteśmy w klubie Furutecha, a nie klubie ala Furutech.. i skończcie pisać o podróbach w takich klubach.. bo to aż żenujące.. Jak kogoś stać to idzie i kupuje np Furutecha, a jak nie stać to idzie się kupuje kabel z metra do tego 2 wtyczki i ma się jakiś kabel ..który lepiej lub gorzej spełni swoją funkcję, a nie udaje się że się ma Furutecha za 20% ceny oryginalnego i jeszcze się wmawia że tam są dobre kable włożone..

Daj mi Kolego taki kabel za 2 tys gdzie oryginał kosztuje powiedzmy 10 tys ( tylko paragon ze sklepu albo od Dystrybutora) a ja Ci od siebie dołożę drugie 2 tys.. Tylko od cudów Bóg był i jest, a nie złodzieje, którzy chodzą po tym świecie i wykorzystują ludzką naiwność.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w nich jest, w tych za 10k € też nie wiem. Mogę zgadywać. A ty wiesz?

Ja mówię że grają lepiej od zwykłego kabla. Wiem bo testowałem i porównywałem.

 

To nie repliki, to podróby. Replika nie jest oszustwem a podróba tak.

 

Ja w ogóle nie widze sensu w kupowaniu tego typu podrób. Kabel z rolki z Aliexpress wyjdzie dużo taniej.

A jak kupować jako gotowy to oryginał. Jak już przepłacać to za oryginał ;)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Kabel z rolki z Aliexpress wyjdzie dużo taniej.

 

Uważasz że aliexpress sprzedaje oryginały furutecha z rolki?? Mylisz się. Odsyłam na stronę furutecha by przeczytać ostrzeżenia o podróbkach. Oryginalne kable tylko u autoryzowanego sprzedawcy w żadnym wypadku z aliexpress

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa tylko w dzisiejszym świecie repliki 100% - wykonują manufaktury...wykonywane są przez najznamienitsze i najbardziej prestiżowe firmy w branży zegarmistrzowskiej. Jest to nawiązanie do tradycji, czerpanie z doświadczeń poprzednich pokoleń oraz swoisty manifest wieloletniej obecności w branży. Są to przede wszystkim zegarki w pełni oryginalne, często bardzo drogie, często wykonywane w limitowanych edycjach, co powoduje, że są niejednokrotnie trudno dostępne. i takie repliki kosztują mega pieniądze... np dobrym przykładem jest historyczny model Longines’a – Hour Angle Watch, stworzony we współpracy z pilotem Charles’em Lindberghiem, który jako pierwszy na świecie dokonał samotnego przelotu przez Atlantyk w 1927 roku. Zegarek zaprezentowano po raz pierwszy w 1931 roku... Replika starego modelu zegarka (reedycja) wykonana przez znaną i prestiżową firmę produkująca czasomierze oznacza nic innego, jak ponowne wykonanie po wielu latach tego samego modelu zegarka. Jest to zegarek w pełni wartościowy, w pełni oryginalny, który nawiązuje do modelu z przed lat identycznym lub zbliżonym wyglądem. Ale to też jak fachowcy mówią nie zawsze to będzie 100% identyczny produkt..

A w dzisiejszym świecie (którzy również opanowali złodzieje) za repliki uważa się np. Breitlingi kupione w Turcji za 2 tys zł.. - oni na to też mówią repliki, a nie podróby.. zresztą nie tylko tej firmy i nie tylko w Turcji.. wystarczy u nas po bazarach przelecieć się i masz dokładnie to samo..

 

A zwykłe repliki nie reedycje to zupełnie inny rodzaj produktu, który nie ma wiele wspólnego z tym, opisanym powyżej. Owszem, zegarki te przypominają może wyglądem ich oryginalne odpowiedniki, ale są to zwykłe podróbki ! Są wiele tańsze, często wykonane z gorszych materiałów i ze znacznie mniejszą dbałością o detale, wyglądem przypominające te znane modele, ale najczęściej napędzane tanimi, chińskimi mechanizmami.

 

Natomiast w przypadku kabli to są zwykłe podróby i tyle... jedynie przypominają z wyglądu prawdziwe kable... na allegro wystawione są kolejne w mega promocji "oryginalne": kable furutecha.. zadałem im pytania typu że rozumiem iż mają na to dowód ze sklepu lub od Producenta? Myślisz że dostałem odpowiedź :- ) takie to są właśnie mega oryginalne kable w atrakcyjnych cenach..

Są trzy sposoby żeby kupić dzisiaj oryginalny kabel, sklep, Producent-dystrybutor i osoba prywatna, która kupiła u tych podmiotów.

A jeśli uważasz ze w Aliexpress sprzedają wyłącznie oryginalne kable np furutecha to poproś ich żeby kopię faktury Ci ze skanowali danego kabla która otrzymali od Producent albo dystrybutora .. :-) i nie zapomnij zadzwonić do np. dystrybutora i spytać się jakie np. Furutech daje kable z metra.. bo zaraz się okaże że topowy kabel danej firmy możesz kupić np w Aliexpress z rolki :-).

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

nie zapomnij zadzwonić do np. dystrybutora i spytać się jakie np. Furutech daje kable z metra.. bo zaraz się okaże że topowy kabel danej firmy możesz kupić np w Aliexpress z rolki :-).

l

 

Lepiej niech nie dzwoni. Prysną złudzenia hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że aliexpress sprzedaje oryginały furutecha z rolki?? Mylisz się. Odsyłam na stronę furutecha by przeczytać ostrzeżenia o podróbkach. Oryginalne kable tylko u autoryzowanego sprzedawcy w żadnym wypadku z aliexpress

Może obaj przeczytacie jeszcze raz co napisałem bo najwyraźniej nie zajażyło...

 

edit

Dobra napiszę jeszcze raz, tak na wszelki wypadek jakby znowu sie nie udało...

 

Jak ktoś chce podróbę to już lepiej z Ali bo przynajmniej cena adekwatna.

W żadnym miejscu nie pisałem że tam są tanie oryginały...

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa nie Kolego.... napisałeś.... że kabel z rolki w Aliexpress wyjdzie dużo taniej.... więc można domnimywać to co ja z Bartoszem zrozumieliśmy.. również mogłeś mieć na myśli oryginalne kable z rolki... a które w oryginale mogą nie istnieć u Producenta... nie odwracaj kota ogonem...tylko pisz konkretnie...

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie odwracam, ty próbujesz się wykręcić z niezrozumienia.

 

Rozmawialiśmy w kontekście wydawania 500€ na podróbkę co jest oczywistym bezsensem.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostanę przy swoim... pisz konkretnie i będzie wszystko jasne...a tym bardziej jak w taki sposób piszesz o podrabianych kablach.... czyli z jednej strony niby be ale z drugiej strony jest to lepszy kabel od zwykłego kabla...tylko co jest zwykłym kablem...bo każdy oryginalny markowy kabel jest lepszym rozwiązaniem od najlepiej zrobionej dziadowskiej namiastki oryginalnego kabla... nie wspominajac ooszustwie... generalnie dla mnie byłoby wstydem napisać choć jedno zdanie dobre o takim produkcie... bo jest to oszutwo i trzeba to tępić...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu piszmy o oryginalnych kablach bo to jest klub Furutecha, a nie ala Furutech.. a jak chcemy popisać o ala furutech to gdzieś w Onecie czy na WP tam jest miejsce do pisania o takich kablach.. I pamiętajmy o jednym że kupując podrabiany kabel wspieramy oszustów tych co sprowadzają te kable jak również tych co robią te kable w dalekiej Azji.. A ludzi uczciwych, którzy ponoszą pełne koszta zrobieniem takiego kabla okradamy jak i ich rodziny!!!!!! Nie wspominając o dystrybutorze i sklepach w danym Państwie.

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jeśli już o tym było to przepraszam. Przyznaję, że nie przekopałem całego zagadnienia. Czy możecie powiedzieć coś na temat wtyków AC-1001 i AC-1501. Czy zastosowanie tych filtrów cokolwiek daje? Jaki ma wpływ na dźwięk w porównaniu do fabrycznie stosowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo klubie! Zrobiliśmy test Haiku Sol2 na sieciówce komputerowa vs Furu 762 na rodowanych wtykach... producent nie wierzył we wpływ sieciówki. Dzień polegał na testowaniu co prawda interkonektów, kolumnowych i preampu gramofonowego. Wszystkie testy na Sieciówce Furutecha, po czym gdy było optimum wpielismy komputerowy kabel kumpla ;)

Efekt Światło zgasło. Zniknęła separacja, scena, powietrze. Zmiana na poziomie uderzenia w twarz :)

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.