Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy:

 

Furutech ADL Alpha Line Plus

http://www.mp3store.pl/article/furutech-adl-alpha-line-plus-interkonekt-rca-ean.4582237533811,2014330787523113150.html

 

a

 

Furutech U-P2.1 / FP-110

http://vinylgold.pl/furutech/918-u-p21-fp-110.html

 

Obydwa kable wydają mi się być zbudowane identycznie.

Czy jestem w błędzie?

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu

 

Jeśli wierzyć taśmą przy RCA, to różnią się tylko tym, że Furutech ADL Alpha Line Plus zastał fabrycznie od początku do końca poddany obróbce kriogenicznej i demagnetyzowany, może robią "to" z całym gotowym kablem z wtykami, to fabryczna konfekcja kabla u-P2.1 sprzedawanego na metry ze szpuli. Kable "robione" przez firmę są zawsze dużo droższe od takich samych zamówionych u "Adama Słodowego", dlatego jest taka różnica w cenie.

 

Albo te koszulki to chwyt marketingowy.

 

Nie pozostaje nic innego jak zrobić taki kabel wg. przepisu z oferty, a potem pożyczyć z salony tego Furutech ADL Alpha Line Plus i porównać oba np. bardzo ostrożnie odkręcając wtyki i zajrzeć co tam "w duszy" gra itd. a przede wszystkim postarać się o taki kompletnie niewygrzany egzemplarz i swój mieć również "fabrycznie" nowy.

Wpiąć oba pod coś i niech grają równą ilość godzin, a na końcu porównać.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa kable wydają mi się być zbudowane identycznie.

 

Na obydwu jest oznaczenie U-P2.1, więc możesz mieć rację. Ten droższy taki lekko zdeformowany jakby sztywniejszy był, ale nadruk ma ten sam, wtyki te same a różnica w cenie za 1 m porażająca. O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy:

 

Furutech ADL Alpha Line Plus

http://www.mp3store.pl/article/furutech-adl-alpha-line-plus-interkonekt-rca-ean.4582237533811,2014330787523113150.html

 

a

 

Furutech U-P2.1 / FP-110

http://vinylgold.pl/furutech/918-u-p21-fp-110.html

 

Obydwa kable wydają mi się być zbudowane identycznie.

Czy jestem w błędzie?

 

No to ciekawostka,miałem te kable z RCM u ,pod pewnymi względami są ciekawe,mają bardzo szybki i mocny bas,są bardzo dynamiczne ,natomiast średnicę mają trochę wycofaną i suchawą,góra niezła ale ogólnie to niezłe kable

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A z czym to teraz u ciebie gra?

Nadal ta lampka , czy powrót syna marnotrawnego na jedynie słuszne łono Naima?

;)))))

 

Ani lampa ani Naim. Ale prawie lampa - SPEC.

 

 

 

Chyba u2T, tak? Jeżeli tak, to nie potwierdzam*

 

 

 

*wcale nie zaskakująco.

 

Fakt - u2T

 

Rochu

 

Jeśli wierzyć taśmą przy RCA, to różnią się tylko tym, że Furutech ADL Alpha Line Plus zastał fabrycznie od początku do końca poddany obróbce kriogenicznej i demagnetyzowany, może robią "to" z całym gotowym kablem z wtykami, to fabryczna konfekcja kabla u-P2.1 sprzedawanego na metry ze szpuli. Kable "robione" przez firmę są zawsze dużo droższe od takich samych zamówionych u "Adama Słodowego", dlatego jest taka różnica w cenie.

 

Albo te koszulki to chwyt marketingowy.

 

Nie pozostaje nic innego jak zrobić taki kabel wg. przepisu z oferty, a potem pożyczyć z salony tego Furutech ADL Alpha Line Plus i porównać oba np. bardzo ostrożnie odkręcając wtyki i zajrzeć co tam "w duszy" gra itd. a przede wszystkim postarać się o taki kompletnie niewygrzany egzemplarz i swój mieć również "fabrycznie" nowy.

Wpiąć oba pod coś i niech grają równą ilość godzin, a na końcu porównać.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

Ale przecież ten fabryczny jest tańszy?!

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie sieciówki furutecha ,jak spisuje się FP-3TS20 w transporcie,żródle,a może inny furutech,ma być szybko dynamicznie i barwnie bez buły.

Masz jakieś sieciówki Furutecha? Wpadnij do mnie, pożyczę Ci moją sieciówkę do źródeł. Tylko że to jest nie-Furutech. A żeby było mimo wszystko w temacie, to mam na tym powieszone wtyki Furutecha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś sieciówki Furutecha? Wpadnij do mnie, pożyczę Ci moją sieciówkę do źródeł. Tylko że to jest nie-Furutech. A żeby było mimo wszystko w temacie, to mam na tym powieszone wtyki Furutecha.

 

Nie mam żadnych sieciówek furutecha,tylko wszystkie diy z wtykami furutecha,zdzwonie się z tobą

 

Mam podstawowego wireworlda,ale on nie powala,bas ma szybki ,nie ma buły,ale jest mało barwny i słabo przejżysty

 

Natomiast wireworld elektra fajna przejżystość,ale mało basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie sieciówki furutecha ,jak spisuje się FP-3TS20 w transporcie,żródle,a może inny furutech,ma być szybko dynamicznie i barwnie bez buły.

Każdy Furutech ma większą bądź mniejszą "bułę". Barwnie jest za to.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie sieciówki furutecha ,jak spisuje się FP-3TS20 w transporcie,żródle,a może inny furutech,ma być szybko dynamicznie i barwnie bez buły.

 

Szybko i dość barwnie gra 3TS762 na rodowanych wtykach 28/38

Z kolei 3TS20 na rodowanych wtykach 48/48 jest bardzo rozdzielczy, ale nie tak dynamiczny, jak TS762

 

Każdy Furutech ma większą bądź mniejszą "bułę". Barwnie jest za to.

 

 

Bez przesady

To kwestia sprzętu/akustyki/oczekiwań , no i definicji "buły" ;)

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Nie jest to bardzo duża "buła". Ale firmowe granie.

W porównaniu do tych neutralnych, bardziej otwartych, (w zależności od modelu i konfiguracji) trochę przymula.

 

Mają za to dużą głębię sceny.

Poprostu trzeba dopasować do systemu i tyle.

 

 

@gabler - szybko i dynamicznie z ładną szczegółową średnicą (choć ograniczoną sceną) to Yarbo SP1100.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Nie jest to bardzo duża "buła". Ale firmowe granie.

W porównaniu do tych neutralnych, bardziej otwartych, (w zależności od modelu i konfiguracji) trochę przymula.

 

Mają za to dużą głębię sceny.

Poprostu trzeba dopasować do systemu i tyle.

 

 

@gabler - szybko i dynamicznie z ładną szczegółową średnicą (choć ograniczoną sceną) to Yarbo SP1100.

No ciekawie ten yarbo11000 wygląda ale czy do żródła nie za gruby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmowe granie

 

Rafa, nawiązując do naszych zgodnych spostrzeżeń co do brzmienia 314 Ag-II w zakładce "kable sieciowe DIY" mam pytanie, z jakimi innymi kablami mogę wykorzystać wtyki FI-E11(G) + FI-11(Ag) oraz FI-E35(G) + FI-25(G), które to miałem właśnie z 314Ag? Który przewód nie ma tej natarczywości 314-tek przy dobrej głębokości i szerokości sceny itd., no wiesz o co chodzi:)

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wyższy model już nie ma tego rozjaśnienia.

Ale najlepiej (bliżej neutralności w wykonaniu Furutech) grają te nowe modele jak ktoś już wspomniał.

 

Mój ostatni zakup Furutecha to FP-S35N /FP-S032N. Robi największe wrażenie z wszystkich które mam tej marki.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość aqs

(Konto usunięte)
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.