Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie przybył wtyk Furutecha FI 50 r , ale musi chwilkę poczekać, aż znajdzie swoje miejsce na właściwym kablu;-)

No pojechałeś po całości gratulacje ,czy to iec czy od ściany,swoją drogą te wtyki są super efektowne z wyglądu szkoda je chować za szafką:) czekamy na opinie.U mnie rodowane średnio się sprawdzały ,no ale 50 nie miałem ,ciekawie było dając na kablu jedną wtykę w rodzie a drugą w złocie,tańszych furutechów nie polecam ,brzmią słabo ,co najmniej 28

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nie wytrzymał majac tej klasy wtyk i założył od razu na jakiś przewód

Ja tam cierpliwy jestem i założę na ten właściwy kabel, jak już do mnie dotrze - po co mam go zakładać na byle co.....

 

No pojechałeś po całości gratulacje ,czy to iec czy od ściany,

to ten do ściany, pójdzie na kabel z hameryki, coby był zdatny do użytku;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacytuj sam siebie. Czy ktoś kiedyś weryfikował dowód sprzedaży? :-)

 

???

kilku znajomych to robiło, a ja przynajmniej dwa razy - raz w PL Furutecha, a raz w USA weryfikowałem MITa

 

Witam.

 

Panowie gdzie najlepiej kupic/szukac sieciowek, gotowych bądź osobno kabel+wtyki, aby nie nadziac sie na podrobe?

U dystrybutora/dilera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa a Ty szukasz kabli które grają czy tłumików do uszu ?

Tunami V2 wciąga nosem większość nowych kabli do 5000, tylko trzeba dobrać takie wtyki z którymi zgra się w systemie, najlepiej złote na czyściutkiej miedzi i niech się długo, długo, długo wygrzewają.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa a Ty szukasz kabli które grają czy tłumików do uszu ?

Tunami V2 wciąga nosem większość nowych kabli do 5000, tylko trzeba dobrać takie wtyki z którymi zgra się w systemie, najlepiej złote na czyściutkiej miedzi i niech się długo, długo, długo wygrzewają.

 

Pozdrawiam

Pygar

No i tego mi trzeba było! Dzięki.

Ale co do samego S032N to go mam i jak testowałem Accuphase A-46 u siebie, to właśnie ten kabel nadał muzyce ciepła więc taki zły nie jest.. Inna sprawa że accu może grać strasznie sucho..

Te Wile z tego co pisze to sa ze zwykłej pospolitej miedzi 3N, gdzie to do materiałów najtańszego Furutecha czy Oyaide.

To akurat nie ma żadnego znaczenia, a że robią je z "byle czego" to wiem. Miałem okazje robić sekcję jednego z kabli..

Liczy się że odkryli że połączenie tych tanich materiałów i efekt jest (choć estetyki im nie odpuszcze).

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, te nowe przewody Furutecha 32, 20 z nanocząsteczkami złota i srebra są takie ciepłe i do tranzystora jak marzeniem z tym że inne firmy to jak ciepłe to często zamulaja a Furutech nic takiego nie robi.

A te Wille skoro tak gra na miedzi ze sklepu budowlanego to próbuj, za kilka % ceny Furutecha może coś wystrugasz.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem u siebie Accu A-46 to na S032N zagrał fantastycznie. Lekko ciepło, super muzykalnie i wciągająco. Na wile suchar do potęgi! Muzyka kompletnie nudziła.

 

Na moim znowu jest niby dość dobrze z Furutechem ale Wile jednak wprowadza większą neutralność czy separacje instrumentów. U mnie jest ciepło z natury Regi więc co za dużo to... mało przyjemnie...

 

Co do Wile już próbowałem z RCA ale póki co nie ten efekt. Trzeba wiedzieć z którego sklepu budowlanego ;)

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kolega moze rozwinąć tę lakoniczną wypowiedź?

 

oczywiście, że tak :) - kable zasilające mają wpływ na brzmienie to był dla mnie delikatny szok ale po wielogodzinnych odsłuchach z i bez DC blockera w układzie stwierdzam, że przy zastosowaniu wspomnianego DC blockera wpływ kabla zasilającego na poprawę brzmienia (u mnie zauważyłem ją w górze i delikatnie większej przestrzeni ale mikro skalę tej wielkości równie dobrze przestrzeń mogła spowodować whisky, której przy wieczornych odsłuchach sobie nie odmawiam :) jest wręcz znikomy. Dobre ekranowanie, którego brakuje w standardowych kablach robi robotę dlagego zainwestowałem ponownie w naszego polskiego producenta (wcześniej również jego listwa położyła u mnie te "audiofilskie" 3 i 4 razy droższe) ale z racji mojego racjonalnego audiofilstwa dodatkowy przewód za całe 100zł made in Tomanek rozwiązał mi problem zasilania oczywiście w połączeniu z listwą owego jegomościa wyposażoną w DC blockery. Mam nadzieję, że odpowiedź Pana satysfakcjonuje :) - pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa a Ty szukasz kabli które grają czy tłumików do uszu ?

Tunami V2 wciąga nosem większość nowych kabli do 5000, tylko trzeba dobrać takie wtyki z którymi zgra się w systemie, najlepiej złote na czyściutkiej miedzi i niech się długo, długo, długo wygrzewają

Pierwsza godzina po podłączeniu i jest bardzo, bardzo obiecująco.. dzięki za naprostowanie!

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja tam cierpliwy jestem i założę na ten właściwy kabel, jak już do mnie dotrze - po co mam go zakładać na byle co.....

 

No i wtyk założony, kabelek już po paru godzinach wygrzewania gra bardzo dobrze i spodziewam się, że będzie tylko lepiej;-)

Tu trzeba tygodni i miesięcy,

Pewnie będzie jeszcze lepiej, ale za kilka miesięcy to ja z moją sklerozą mogę nie być pewny co jak i w którą stronę się zmieniło;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa

 

Pierwsza godzina ... :-).

Tu trzeba tygodni i miesięcy, płynący prąd i czas sprawi, że będziesz wielbił moje imię po wsze czasy :-).

Bądź cierpliwy a zostaniesz nagrodzony.

Jakie wtyki założyłeś ?

Gaofei z czystej miedzi i złocone.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem rozluźnić napiętą atmosferę tego forum ;)

 

Merytorycznie to tak, napięcie jest inne. Jednak poza różnicami we wtykach/gniazdach tego świata izolatory do kabli etc używane są takie same czy to 100V czy 240V.

Będzie OK.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja się zapisać pragnę do klubiku. Mam od kilku tygodni głośnikowy 2ut i bardzo mnie cieszy, co słyszę. Zaskakująco dobry kabel. Bardzo naturalnie gra.

 

A z czym to teraz u ciebie gra?

Nadal ta lampka , czy powrót syna marnotrawnego na jedynie słuszne łono Naima?

;)))))

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.