Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  247 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców sieciówek.

Który z kabli brzmi lepiej ?

 

1. FP-3TS762 / FI-28 R / FI-E38 R

2. Absolute Power 15 Plus FI-E11 R / FI-15 Plus R

 

 

Dodam, że Power 15 Plus mogę nabyć taniej niż 762.

Ma to grać pod integrą, a dźwięk wolę pełniejszy, namacalny, ale otwarty, dźwięczny i doświetlony.

 

Pytam bo ponoć bardzo dobrą pozycją jako jakość/cena jest FP-3TS762, a wyższe sieciówki furutecha niby tak słodzą, że dźwięk w rezultacie może okazać się sztuczny...

Nie znam tego z autopsji, ale z taką opinią się spotkałem...

 

Co o tym myślicie ?

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

u-2t to raczej glosnikowy, moze chodzilo Ci o u-P2.1 ?

co do 220 to zalezy na jakich wtykach, kabel generalnie bardzo rowny i jak na swoja cene bardzo dobry

na goldach zagra dobrze, ale jesli system jest rowny i nie za jasny sprobowalbym na rodach 108 bedzie bardziej szczegolowo i przejrzyscie o klase lepiej,

na rodach jak sie wpasuje w system to lepszy kabel wiaze sie z wydatkiem kilku tysiecy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze

 

neotecha nie sluchalem, eichmanow tez nie;(

 

220 na 108 mialem, mysle ze bedziesz zadowolony,

czlowiek ktory kupil odemnie ten drut napisal mi, ze jest lepiej niz myslal ze bedzie;)

jak chcesz lepiej to reference, wiecej czarnego tla, bardziej rozciagniety na dole, plastyka dzwieku jeszcze lepsza, przekaz bardziej intymny,

 

pozdrawiam

 

ps nalezy pamietac, ze wtyki duzo daja zmian, a furutech robi je b. dobre jak bedzie z eichmanem nie wiem aczkolwiek warto sprobowac,

a i z 220 uwaga na podroby!!!!

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są gniazda do urządzeń o małym poborze i małym przekroju przewodów, do poważnego zasilania służą gniazda z serii FI-09, w tych można łączyć grube kable, a przede wszystkim, akceptują widły i mają opatentowany system docisku i zwiększania powierzchni styku.

 

Wtyki FI-06 są dobre do Daca, CD, Tunera, magnetofonu itd.

Przewodnik dociskany jest dość wąską śrubą i w przypadku gdy jest bardzo lichy (mała średnica przekroju), to będzie za duży luz i trzeba rozbić specjalne patenty, które przeciwdziałają wypadaniu kabli, ponieważ śruba dociskowa nie dochodzi do łoża oprawki, tylko zatrzymuje się nad nim pozostawiając "dość duży" prześwit.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FI-06

W zupełności wystarczy ,nawet do prądożernej końcówki,obciążalność 16 A . Używam tego gniazda w listwie sieciowej ,model R . Montaż drutu Furutecha Fi 2 mm bezproblemowy,jeszcze jest luz ,żeby dokręcić. Cieńsze przewody trzeba pocynować lub założyć tulejkę i zacisnąć.

Taniej wyjdą gniazda z serii Inlet R/G,montaż na konektor lub lutowanie.

Zdecydowanie polecam wersję rodowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Możesz napisać coś więcej, jakie wtyki itd. ?

Teraz przymierzam się do zrobienia eksperymentu i chcę zamontować na nim podstawową "parkę" rodowanych wtyków, czyli 28/38

Czy ktoś już słuchał nowych kabli Furutech z serii Alpha PC Triple C ?

Szczególnie zależy mi na opinii na temat FP-S35TC.

 

Obiecałem na PW dwa zdania komentarza do tego eksperymentu, więc krótko napiszę.

TS762 z "firmowymi" wtykami, czyli f28/38 jest bardzo OK. Dynamiczny, przestrzenny. Natomiast po zamontowaniu rodowanych wtyczek R48/48 dźwięk "zelżał", złagodniał, a bas stał się bardzo rozdzielczy; okazuje się, że TS762 jest bardzo wrażliwy na wtyczki...

 

Z kolei Alpha TripleC z wtykami r48/48 jest (jak pisałem wcześniej) fajnym, potężnym brzmieniem, w charakterze MIT Magnum, ale bez "ścinania" góry; świetna kombinacja;

natomiast po zamianie wtyków na r28/38 stał się troszeczę bardziej metaliczny.... bez masy..

Wyszło na to (przynajmniej u mnie) , że TS762 oraz Apha TripleC czują się najlepiej ze "swoimi" wtykami

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrb

 

Każde nowe złącze musi się dopasować, żeby móc robić miarodajne porównania, to bezwzględnie trzeba mieć dwa kable o tej samej długości i "wylatanych godzinach" i do tego dwa zestawy wtyków (również równych "czasowo"). Zmontować jednocześnie i wygrzewać jednocześnie, dopiero tak przygotowana para kabli po 300-400h grania (w przypadku fabrycznie nowych kabli ) pokaże wszystkie różniące je niuanse.

 

Jak robimy coś na szybko, to te wtyki które grały długo, wcześniej na kablu zawsze zagrają lepiej niż te dopiero co założone i tego nie da się przeskoczyć. Wiele dobrego w dźwięku pokazuje się po kilku tygodniach, a częściej miesiącach grania.

Na koniec dodam, że każda zmiana w systemie da swój finalny efekt, dopiero gdy reszta systemu "przystosuje się" do nowego towarzystwa. To jest kolejny powód, który wszelkie porównania stawia pod znakiem zapytania :-).

 

"Miód" pojawia się na końcu cierpliwego czekania, a nie zaraz po wpięciu nowego kabla.

 

Audiofil to człowiek cierpliwy i opanowany, który ma doświadczenie i pewność iż lepszy dźwięk to tylko kwestia odpowiednio długiego zgrania całej układanki.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrb

 

Każde nowe złącze musi się dopasować, żeby móc robić miarodajne porównania, to bezwzględnie trzeba mieć dwa kable o tej samej długości i "wylatanych godzinach" i do tego dwa zestawy wtyków (również równych "czasowo"). Zmontować jednocześnie i wygrzewać jednocześnie, dopiero tak przygotowana para kabli po 300-400h grania (w przypadku fabrycznie nowych kabli ) pokaże wszystkie różniące je niuanse.

 

Jak robimy coś na szybko, to te wtyki które grały długo, wcześniej na kablu zawsze zagrają lepiej niż te dopiero co założone i tego nie da się przeskoczyć. Wiele dobrego w dźwięku pokazuje się po kilku tygodniach, a częściej miesiącach grania.

Na koniec dodam, że każda zmiana w systemie da swój finalny efekt, dopiero gdy reszta systemu "przystosuje się" do nowego towarzystwa. To jest kolejny powód, który wszelkie porównania stawia pod znakiem zapytania :-).

 

"Miód" pojawia się na końcu cierpliwego czekania, a nie zaraz po wpięciu nowego kabla.

 

Audiofil to człowiek cierpliwy i opanowany, który ma doświadczenie i pewność iż lepszy dźwięk to tylko kwestia odpowiednio długiego zgrania całej układanki.

 

Pozdrawiam

Pygar

Nic dodac, nic ujac. Swieta prawda. Pozdro Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde nowe złącze musi się dopasować, żeby móc robić miarodajne porównania....

Doskonale o tym wiem i dlatego trwało to u mnie ponad 2 miesiące

 

EDIT:

Chociaż osobiście uważam, że skręcane wtyki układają się na 99% po około 50-60 godzinach grania

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Obiecałem na PW dwa zdania komentarza do tego eksperymentu, więc krótko napiszę.

TS762 z "firmowymi" wtykami, czyli f28/38 jest bardzo OK. Dynamiczny, przestrzenny. Natomiast po zamontowaniu rodowanych wtyczek R48/48 dźwięk "zelżał", złagodniał, a bas stał się bardzo rozdzielczy; okazuje się, że TS762 jest bardzo wrażliwy na wtyczki...

 

Z kolei Alpha TripleC z wtykami r48/48 jest (jak pisałem wcześniej) fajnym, potężnym brzmieniem, w charakterze MIT Magnum, ale bez "ścinania" góry; świetna kombinacja;

natomiast po zamianie wtyków na r28/38 stał się troszeczę bardziej metaliczny.... bez masy..

Wyszło na to (przynajmniej u mnie) , że TS762 oraz Apha TripleC czują się najlepiej ze "swoimi" wtykami

 

Jeśli ktoś chce się przekonać jaki udział w dźwięku mają same wtyki to polecam eksperyment z niedrogim FP-3TS762 i wymianę standardowych FI-28R / FI-E38R na Fi-50 NCF®. Mając dwa 3TS762 "poświęciłem" jeden z nich jako dawcę organów i ... jest moc ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał wcześniej o kable z serii Alpha PC Triple C. Mam około dwóch miesięcy, miałem także 314Ag którego się pozbyłem.

Triple C gra całym pasmem z lekkim pogrubieniem środka. Nie wyostrza (np jak 314) i pomaga budować dobrą scene. Porządny kabel choć są bardziej detaliczne u konkurencji w niższej cenie.

Yarbo SP-8000 moim zdaniem go przewyższa i jest bliższy neutralności. Choć akurat ten model Yarbo nie spisuje się pod moim NA8005 bo tej jest ekstremalnie czuły na zmiane szczegółów w zasilaniu i zamiast klarowności łatwo doprowadzić do ostrości. Dlatego wspomniany Furutech wpisuje się bardzo dobrze. Tylko z wtykami warto poeksperymentować.

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.