Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To poradźcie, które kable dobrać do mojego zestawu. Bardzo mi się podoba ten Furutech ale od kilku miesięcznego szukania i czytania już mnie głowa boli. Dodatkowo wszystkie będą wpięte do Gigawatt PC-3 EVO. Budżet to ok 5-6K ale potrzebuję 4 kable. Jeżeli to za mało to mogę trochę zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poradźcie, które kable dobrać do mojego zestawu. Bardzo mi się podoba ten Furutech ale od kilku miesięcznego szukania i czytania już mnie głowa boli

 

Z sieciówkami to trzeba próbować w swoim systemie,masz niezły budżet na zasilanie,zacząłbym od przetestowania jet'a,czyli 762.Od czytania to faktycznie,tylko głowa może rozboleć;)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eż jestem za tym aby tempic takich sprzedawców. Oni po prostu psują marke.

A takze utrudniaja sprzedaz tym co chcą sprzedac oryginalna uzywke za rozsadne pieniadze.

No dobra w takim razie praktycznie nie można kupować żadnej używki bo nie ma żadnej pewności że to oryginał. Rozumiem że rynek używanych Furutechów praktycznie jest skończony bo jeżeli kupie oryginał w sklepie a po jakimś czasie będę chciał go sprzedać to kto mi uwierzy że to nie falsyfikat? Zachować fakturę? Paragon? Hehehe.... dobre, to można dziś sfabrykować na byle programie graficznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

No dobra w takim razie praktycznie nie można kupować żadnej używki bo nie ma żadnej pewności że to oryginał. Rozumiem że rynek używanych Furutechów praktycznie jest skończony bo jeżeli kupie oryginał w sklepie a po jakimś czasie będę chciał go sprzedać to kto mi uwierzy że to nie falsyfikat? Zachować fakturę? Paragon? Hehehe.... dobre, to można dziś sfabrykować na byle programie graficznym.

To sytuacja podobna do wyboru pomiędzy japońskim mini LP The Beatles "Abbey Road" a rosyjską podróbką tego wydania. Kto zjadł zęby przy tego typu zakupach rozpozna bardzo łatwo oryginał.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zjadł zęby przy tego typu zakupach rozpozna bardzo łatwo oryginał.

No tak jak bym pracował w sklepie z Furutechami to bym pewnie wiedział jak wygląda oryginał ale co ma powiedzieć zwykły Kowalski ?

Ale tak z innej beczki dziś miałem na testach FP-3tS20 wypożyczone z pewnego źródła. Konkluzja to wtyki rodowe które miała ta sieciówka strasznie wyostrzyły to co podaje mój CD-k czyli Audiolab CD8200. Do tergo stopnia że miejscami nie dało się słuchać. Przestrzeń, szczegóły pięknie natomiast zupełnie nieakceptowalna ostra jazgotliwa góra.

Dla odmiany z lampową Mingdą Furutech zagrał bardzo fajnie. Poprawa na basie i średnicy góra bez wyostrzeń czytelna. Tu mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra w takim razie praktycznie nie można kupować żadnej używki bo nie ma żadnej pewności że to oryginał. Rozumiem że rynek używanych Furutechów praktycznie jest skończony bo jeżeli kupie oryginał w sklepie a po jakimś czasie będę chciał go sprzedać to kto mi uwierzy że to nie falsyfikat? Zachować fakturę? Paragon? Hehehe.... dobre, to można dziś sfabrykować na byle programie graficznym.

 

Niestety takie mamy czasy, ze podrabia sie wszystko. A i na uczciwego czlowieka nie zawsze sie trafi:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał do czynienia z kablami zasilającymi:

Absolute power-18 http://www.audiophonics.fr/fr/cables-secteur/furutech-absolute-power18er-schuko-cable-secteur-18m-p-7577.html

lub

FP-S20N http://www.mains-cables-r-us.co.uk/diy-componants/1084-furutech-fp-s20n-mains-power-cable-.html

i podzieli się wrażeniami?

Szukam czegoś do dac-a-zależy mi na zrównoważonym graniu bez wyostrzeń oraz poprawie kontroli basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Furutech z wtykami C-004?

No to popatrzcie-

http://www.ebay.com.my/itm/Set-US-P-004-C-004-Power-Plug-IEC-Connector-/151381572421

 

A tu autentyk-

http://www.ebay.pl/itm/OYAIDE-IEC-Stecker-Kaltgerate-Stecker-C-004-/131496957689?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1e9dd456f9

 

Nie łączy się FP-3tS20 z takimi wtykami, chyba że ktoś koniecznie chce mieć sieciówkę znacznie droższą od oryginałów.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

W dziedzinie audio koszty materiałowe są nikłe tak w przypadku wzmacniaczy (dla przykładu) jak i prostszych elementów. Jednak, jeśli ręcznie polerują bolce wtyków to niestety nie za darmochę, a sama produkcja przestaje być masową.

 

Zgoda jednak wczesniej oryginalne Oyaide wyglądały tak jak na pierwszym linku i dopiero póżniej....

Tak jak... Ale tylko "jak", bo to obrzydliwe podróbki, które niestety mają degradujący wpływ na dźwięk.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziedzinie audio koszty materiałowe są nikłe tak w przypadku wzmacniaczy (dla przykładu) jak i prostszych elementów. Jednak, jeśli ręcznie polerują bolce wtyków to niestety nie za darmochę, a sama produkcja przestaje być masową.

 

 

Tak jak... Ale tylko "jak", bo to obrzydliwe podróbki, które niestety mają degradujący wpływ na dźwięk.

 

Dżwiękowo są znacznie lepsze od złoconych Furutechów, wykonane z prawdziwej miedzi wysokiej klasy , wiem gdyż taki komplet kupiony taniej do Van Den Hulla i zdjąlem powłokę . Tak sądząc po wpływ na brzmienie to są te same wtyki a Oyaide nabija ludzi w butelkę wkładajac do pudełka i dyktują cenę jakby były wykonane z kołkami ze złota.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak to sobie tłumaczyć...

Ciekawe, że w Polsce funkcjonuje taka zasada, że jeśli na coś mnie nie stać, to najlepiej sobie wmówić że to ściema, tańsze są równie dobre, a i opluć publicznie nie zaszkodzi.

Dziwne, że na zachodnich forach się tego nie obserwuje.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda jednak wczesniej oryginalne Oyaide wyglądały tak jak na pierwszym linku i dopiero póżniej zmienili kolor naklejki na srebny i dodali hologram. Swoja drogą przesadzają z cenami - koszt materiałów to 1% produktu.

 

To ja czekam na wtyki Bogdan Plugs&Outlets w tej samej jakości co np. Furutech i za 50% ceny Furutecha,będę pierwszy który kupi konkretny set;)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są,wystarczy rozejrzeć się trochę:

kompletnie zapomniane u nas wtyki Neotech

kompletnie nieznane:Glory Audio z Tajwanu http://www.aceaudio.com.tw/products_date.asp?pro_seq=213

chińskie Yarbo i Copper Colour,srebrne Sine Audio

te firmy nie spadły z nieba,produkują OEM dla najlepszych i z własnym logo.

Przepraszam,przekręciłem nazwę firmy-Glory to produkt firmy Monitor Acoustics

http://kenpluto.blog.163.com/blog/#m=0&t=3&c=power

Edytowane przez triode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czekam na wtyki Bogdan Plugs&Outlets w tej samej jakości co np. Furutech i za 50% ceny Furutecha,będę pierwszy który kupi konkretny set;)

 

Można by się pokusić tylko ja bym nie robił z miedzi, czyste srebro wcale nie jest takie drogie i jak się robi dla siebie to nie trzeba oszczedzać bo i tak wyjdzie śmiesznie tanio.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przytoczę tu historię mojego wója który w latach 90k-tych pojechał do Chin na rargi komputerowe. Wtedy jeszcze wszyscy producenci jak oka w głowie strzeli prawdy że coraz częściej zlecają produkcję chińskim fabrykom. I właśnie w ramach wycieczki do jednej z ówczesnych fabryk dyskietek ze zdumieniem odkrył że widzi na taśmie produkcyjnej dyskietki BASF. Dyrekcja dabryki wrecz szczyciła się tym że robi dla BASF-y. No ale wtedy BASF utrzymywał że cała produkcja odbywa się w Niemczech. Od słowa do słowa okazało się że te same dyskietki kupuje Agfa oraz Maxel. A jeżeli ktoś chce kupić dyskietki taniej to nie na pmroblemu po prostu wyłącza się odpowiednią ilość tak zwanych etapów kontroli (maksymalnie było ich 15 ) i już robimy produkt OEM za 1/4 tej ceny którą płaci np BASF. Oczywiście materiał technologia i wykonanie to samo. Jedyna różnica to to że w kartonie gdzie pakowano po 500 dyskietek mogło znaleźć się więcej bubli. Podejrzewam że dzisiejsza produkcja w Chinach rządzi się takimi samymi prawami stąd cena tego samego kabla w europie i w chinach tak się różni.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by miało sens gdyby te podróbki były identyczne jak oryginały.

We wtyczkach, jak się je weźmie do ręki to widać że matriały się różnią, kolory, odcienie, itd., więc nie wskazuje to na tą samą fabrykę.

Z kablami jest podobnie, a po pomiarze średnic żył, drucików, itd. też się okazuje że są różnice.

 

Nie spotkałem się z identyczną podróbką jak oryginał w przypadku Oyaide czy Furutecha.

Oczywiście nic to nie oznacza, ale oddala mnie od myślenia, że to ten sam produkt.

No i odsłuchy swoje pokazują.

Edytowane przez tybero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko "jak", bo to obrzydliwe podróbki, które niestety mają degradujący wpływ na dźwięk.

 

Mam taki komlet 004 to prawdziwa miedź można się przekonać i grają lepiej od innych markowych. To co powiedzieć o Oyaide skoro oni celowo degradują dźwięk w niemal wszystkich wtykach, dopiero top 004 i f1 są z miedzi, reszta to brąz. To jest celowe psucie aby za 500 czy 700zł wtyki były gorsze od takich z 1500. Tak jest w całym audio w urządzeniach i elementach , znaczek czy marka nie ma żadnego znaczenia.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Dobry produkt obroni się bez strojenia się w piórka Oyaide, na przykład IeGo

http://dc-components.eu/media/catalog/product/cache/1/image/b92fffeea2074831d4eaa266d0a6c186/i/e/iego-8055-schuko-black-copper_2.jpg

 

Problemem jest to, że często sprzedający P-004 okreslają jako produkt Oyaide, a to kłamstwo.

 

Dodam jeszcze ten link-

http://dc-components.eu/iego-8055-wtyk-schuko-na-kabel-zasilajacy-audio-miedz-furukawa.html

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były Oyaide P004E a wtyk gniazda miał oznaczenie C004

 

Uuu

Jesteś pewien, że to były oryginały?

 

Problemem jest to, że często sprzedający P-004 okreslają jako produkt Oyaide, a to kłamstwo.

Fakt, to jest lekka granda - używają tego tak jak kiedyś mówiło się "adidasy" na buty sportowe.

Wszystko żeby przywołać wujka Google;

Przykład pierwszy z brzegu: http://www.aliexpress.com/store/product/Brand-new-Oyaide-P004E-C004-Rhodium-plated-EUR-schuko-AC-power-plug-C004-IEC-power-connector/405877_1020190223.html

Dopiero szczegółowy opis na dole strony (uczciwy) świadczy, że szukają frajerów/jeleni.

A potem na alledrogo i olx wysyp "dziwnie" grających furutechów... ręce opadają

 

Mam taki komlet 004 t

Takich podróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, na przykład IeGo

wlasnie wygrzewam takie wtyczki na valhalli

dlugo szukalem wtyczek zeby ucywilizowac ten kabelek

byly oyaide 079 furutechy fi25/35 potem fi11G i ostatnio wattgate 350/390.

teraz daem szanse tym malenstwom

zapowiadaja sie dobrze a w relacji cena jakosc to wrecz wybornie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie kup ten za 700 ten oryginalny z brązu, 2 kołki w obudowie warte 2zł bo ja nic więcej nie potrzebuję,

Nooo, tak myślałem :-))))))))) Zaczyna się urabianie opinii, żeby niebawem "okazyjnie" pozbyć się przewodu nieustępującego oryginałowi; a nawet go przewyższającego :-)))))

Oczywiście powołując się na pozytywne opinie na AS

 

To jest celowe psucie aby za 500 czy 700zł wtyki były gorsze od takich z 1500.

Nie bierzesz pod uwagę jednego - różni ludzie mają różne oczekiwania; niektórym odpowiada takie brzmienie (sam miałem kiedyś taki zestaw, że wtyki z brązu sprawdzały się najlepiej). Złoto/rod nie zawsze oznacza bezwzględną "lepszość" dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o Furutecha to miedź + rod/złoto zaczyna się od fi-25/fie35, wszystko "poniżej" to fosforobrąz+miedź/rod

W Oyaide natomiast miedź występuje w dwóch najwyższych c-004/p-0004e oraz m1/f1, reszta to fosforobrąz+różne dodadtki

 

jeżeli chodzi o porównania soniczne to przerobiłem Furutech'y 25/e35(G), 25/e35®, 28/e38® oraz topowe 50ki na rodzie, z Oyaide c-004/p-004e oraz C-046/P-046, a ostatnio zaopatrzyłem się w komplet c-079/p-079e, które porównam do złotych 11ek Furutecha.

Każdy z tych wtyków "gra inaczej" i w zależności od kabla, na którym je założymy efekty są bardzo różne - polecam eksperymenty.

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były Oyaide P004E a wtyk gniazda miał oznaczenie C004

 

Uuu

Jesteś pewien, że to były oryginały?

 

To były w ogóle pierwsze "poważne" sieciówki jakie miałem możliwość przetestowania. Dopiero teraz jak czytam ten wątek dowiaduje się że Furutech jest "popularnym przewodem" na Aliexpress. Mimo wszystko bardzo wysoko oceniam zmiany jakie wprowadziła wypożyczona do odsłuchów sieciówka. A czy był to w 100% oryginał, nie wiem nie mam w tym zakresie żadnego doświadczenia. Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.