Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Panowie,

 

poprawcie mnie jeśli się mylę; do urządzeń cyfrowych i tych z mniejszym apetytem na prąd (CD/Pre/DAC) polecacie FP-3TS20 (przy czym wybór rod/gold jest tu kwestią gustu), za to do wzmacniaczy i końcówek FP-3TS762 "na rodzie" (?)

 

Tak... Jestem również za taką opcją!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Liczymy na to....

Pozdrowienia i powodzenia, WP

 

Już kiedyś o to pytałem, ale odpowiedzi nie otrzymałem, więc powtórzę-

Czy ktoś z klubowiczów zastosował CF-080 Damping Ring? Jeśli tak, to proszę o refleksje.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na pierwszych stronach klubu opisywałem wpływ ringu i tulei na wtyki. Przedewszystkim poprawiają precyzję, dżwięk staje się czysty, dokładny,wczoraj akurat zastosowałem tuleję na wtyk Ice Wireworlda ,na nim zmiana jest ewidentna.Zmiany najlepiej słychać na systemach słuchawkowych z wiadomych przyczyn,ale oczywiście nie tylko. Polecam spróbować,mam jeszcze kilka na zbyciu.

Edytowane przez gabler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie są? Czy zechciałbyś podać szczegóły konstrukcyjne, fotografię lub link do prezentowanego produktu.

strona 4 klubu

 

Wszystkie linki tam podane nie działają, albo prowadzą do innych produktów

Niemniej znalazłem u dystrybutora:

http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=nn&of=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kręcę się wokół przewodu FP-3TS20 i chciałbym kupić go ze szpuli. Jaka powinna być najmniejsza długość? W sklepach widzę kabel konfekcjonowany o dł. minimum 1,5m. Mi w zupełności wystarczy 50cm. Czy długość przewodu sieciowego ma jakieś istotne znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Tak, ma znaczenie. Potwierdzają to pojawiające się informacje na licznych audiofilskich stronach internetowych. Kable głośnikowe możliwie krótkie, natomiast sieciowe min. 1,5m, do 2m. 2 metrowe odcinki, częściej pozytywnie oddziaływały niż te krótsze, ale długość jednak wynikała i z tego jakiej konstrukcji był kabel. Czytałem też, że niektórzy stosowali zestawy różnej długości, np. dłuższe zasilały CD i wzmacniacze, a krótszy (poniżej 1,5 m) zasilał listwę. Pozostaje, albo własne ucho dostrajające, albo przyjąć zasadę podglądania konkretnych producentów, których kabel chcesz kupić na metry. Przy okazji- nie zapominaj o wpływie wtyczek, czyli zastosuj możliwie najlepsze, które posiadają bolce miedziane pokryte złotem, czy rodem, a nie mosiężne.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź. Co do wtyczkek myślałem o tych pokrytych rodem.

Materiał taki jak złoto czy rod ma swoją sygnaturę dźwiękową. Wybór zależy od preferencji słuchacza i pozostałych elementów systemu. Ale jak sądzę (z Twojego wyboru) o tym dobrze wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał taki jak złoto czy rod ma swoją sygnaturę dźwiękową. Wybór zależy od preferencji słuchacza i pozostałych elementów systemu. Ale jak sądzę (z Twojego wyboru) o tym dobrze wiesz.

Staram się uzyskać jasny charakter systemu. Rod i srebro według mnie idą w tym kierunku ale może się mylę więc chętnie skorzystam z doświadczenia innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

... Ja mam podobne odczucia- rod chłodniejszy, mocniej selekcjonujacy, natomiast złoto cieplejsze z większym naciskiem na harmoniczne. Jednak od generalizowania jestem daleki, bo to tylko moje wrażenie. Na owo wrażenie miał wpływ cały system audio wraz z akustyką pomieszczenia.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie,zaznaczam-bardzo ogólne spostrzeżenia:rod-gładkość,kultura;złoto-nasycenie,zróżnicowanie dynamiczne.

To takie główne cechy,których stwierdziłem powtarzalność czy to przy listwach,IC, kablach zasilających czy wszelkiej maści wtykach.

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

poprawcie mnie jeśli się mylę; do urządzeń cyfrowych i tych z mniejszym apetytem na prąd (CD/Pre/DAC) polecacie FP-3TS20 (przy czym wybór rod/gold jest tu kwestią gustu), za to do wzmacniaczy i końcówek FP-3TS762 "na rodzie" (?)

Ciekaw jestem wrażeń z twoich odsłuchów, bo u mnie sprawdza się teraz odwrotna konfiguracja :-)

Co prawda , jak wiesz, nie mam już Atolla, ale cechy sieciówek pozostają...

 

EDIT

Miałem podobne odczucia co do MITa Magnum (choć namawiałem cię na duet Magnum/Oracle, bo to właśnie "byłoby to"), więc jestem ciekaw jakie są twoje wrażenia z Furutechów

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć interesująca jest nieekranowana Alpha 3- nie miałem u siebie,natomiast zamierzam go niebawem sprawdzić ponieważ wieść niesie,że to dobry przewód jest.

Mam teraz u siebie Alpha 3 w wersji "podstawowej" (czyli z wtykami 28/38 R) i powiem wam, że to bardzo zacny przewód. Takiej przestrzeni dawno nie miałem u siebie w systemie :-) Dźwięki fruwają wręcz po pokoju.

Dynamika i przestrzeń większa od FP-3TS20 na złotych wtykach (miałem przez chwilę obydwa, więc sobie porównałem).

 

A jak waszym zdaniem radzi sobie FP-3S20 jako sieciowka do lampy? Wiem że polecacie do tego 3TS762 ale to kolejny wyższy cenowo poziom a budżet nie jest z gumy :(

Nie wiem jak się sprawdza w lampie, bo nie używam (na razie :-) ), ale u mnie w tranzystorze zauważyłem, że FP-3TS20 na złotych wtykach daje piękną średnicę (to od razu rzuciło mi się na uszy), natomiast na wtykach rodowanych jest bardziej rozdzielczy i energetyczny; zarówno w skali mikro jak i makro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się sprawdza w lampie, bo nie używam (na razie :-) ), ale u mnie w tranzystorze zauważyłem, że FP-3TS20 na złotych wtykach daje piękną średnicę (to od razu rzuciło mi się na uszy), natomiast na wtykach rodowanych jest bardziej rozdzielczy i energetyczny; zarówno w skali mikro jak i makro

Ja stawiam na rod, to znaczy zakładam że dla mnie będziecie to lepsze rozwiązanie.

W sumie chcę zrobić dwie sieciówki po 1,5m na FP-3TS20. Jedna do CD a druga do lampy. Na razie rozglądam się za wtykami ale te lepsze to wydatek większy niż same kable. No i najważniejsze nie miałem okazji posłuchać we własnym systemie takich sieciówek więc będzie to trochę ruch w ciemno bazujący na opiniach innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Niestety to też nie autentyk. Wystarczy porównać czoło wtyków z oryginałami (brak napisu Furutech). Popatrz na powiększoną fotografię wtyku Fi-50

http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=gnwtzas&of=8

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to też nie autentyk. Wystarczy porównać czoło wtyków z oryginałami (brak napisu Furutech). Popatrz na powiększoną fotografię wtyku Fi-50

http://www.rcm.com.pl/?action=oferta&fid=furutech&L0=furutech&L1=gnwtzas&of=8

 

To pewne, że nie jest oryginalny tylko zastanawiam się czy może jest na tyle dobrze zrobiony, iż może konkurować z kablami powiedzmy ok 2K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewne, że nie jest oryginalny tylko zastanawiam się czy może jest na tyle dobrze zrobiony, iż może konkurować z kablami powiedzmy ok 2K?

Weź pod uwagę taką sytuację: kabel ci nie przypasował (albo przypasował, ale za jakiś czas zmienisz sprzęt na lepszy, który pokaże jego kiszkowaty rodowód), więc będziesz chciał się go sprzedać.

Co wtedy zrobisz - dasz ogłoszenie "sprzedam podróbę Furutecha", czy będziesz kłamał i oszukiwał?

Nie bierz tych epitetów personalnie do siebie, ale taki zakup u ściemniacza doprowadzi cię tylko do takiej sytuacji.

 

Nie dawajcie tym gnojom powodów do bezczelnego istnienia na portalu...

 

EDIT:

No i jakiś frajer kupił.

Ciekawe, czy to ktoś podstawiony, żeby uwiarygodnić oszusta (może nawet i tu na forum się pojawi z okrzykiem, że nie ma co przepłacać za oryginały), czy też ktoś się pokusił "w dobrej wierze".

 

A u oszusta cudowne rozmnożenie. Normalnie wiosna - ptaki śpiewają, pąki się rozwijają i kable obrodziły.

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7746640

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.