Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bierzesz pod uwagę jednego - różni ludzie mają różne oczekiwania; niektórym odpowiada takie brzmienie (sam miałem kiedyś taki zestaw, że wtyki z brązu sprawdzały się najlepiej). Złoto/rod nie zawsze oznacza bezwzględną "lepszość" dźwięku

 

Nie znam się na tyle, chciałem tylko zaznaczyć iż nie zawsze to co droższe i markowe jest najlepsze. Każda firma audio pozycjonuje produkty i jak kolega wczesniej zauważył jedynie te topowe najdroższe są dobrze wykonane. Można śmiało powiedzieć że niższe w katalogu części i elementy są celowo psute, taka obiektywna prawda.

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech jest "popularnym przewodem" na Aliexpress

Na Aliexpress (i nie tylko) można kupić wszystko, tzn. z dowolnym logo :-)

 

A czy był to w 100% oryginał, nie wiem nie mam w tym zakresie żadnego doświadczenia.

Ja mam teraz przewód 3TS20 z rodowanymi wtykami Furutecha 48R.

Przestrzeń na nich jest taka jakbym kino domowe włączył :-)

 

Można śmiało powiedzieć że niższe w katalogu części i elementy są celowo psute, taka obiektywna prawda.

To raczej twoja teoria spiskowa.

Prawda obiektywna jest taka, że z reguły w tańszych produktach używa się tańszych komponentów i analogicznie - w tych kosztowniejszych używa się droższych

 

Oczywiście - cenowe pozycjonowanie produktu, a koszty produkcji, marketingu, dystrybucji itd. itp., to temat na odrębną dyskusję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych kosztowniejszych używa się droższych

zelazna logika...

prawda jest taka ze braz "fosforowy" ktore jest uzywany w tanszych furutechach lub oyaide ma mocno specyficzna barwe. wiele ludzi mowi na przyklad ze na przykad oyaide 046 lub 079 pasuja do lampy. przy miedzi juz gra to wszedzie.

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też, że niektórzy stosowali zestawy różnej długości, np. dłuższe zasilały CD i wzmacniacze, a krótszy (poniżej 1,5 m) zasilał listwę

To ja dopiszę się nieśmiało do tej grupy :-) - między moją listwą a gniazdkiem w ścianie najlepiej sprawdził się przewód o długości 1 metra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej, witam wszystkich. Jestem tu całkiem świeży, trafiłem szukając recenzji kabla głośnikowego, do którego się przymierzam ( Furutech Alpha S-14). Mam obecnie system Linn, w którym zastosowałem e-TP80 oraz FP-3TS20, na chińskich gniazdach (Sonar Quest). Sieciówki poszły pod mój odtwarzacz, wzmacniacz zintegrowany i końcówkę mocy (specyfika moich kolumn wymaga quad ampingu, stąd tyle wzmacniaczy).

 

Dziś na szybko chciałbym zabrać głos na temat listwy...bo widziałem tu dość rozbieżne opinie. W moim systemie pojawia się niesamowity porządek, wygładzenie góry, przy jednoczesnym wyciągnięciu więcej szczegółów, przestrzeń pojawia się nie tylko w przód (wcześniej miałem dźwięk przyklejony do kolumn, co wynikało z charakteru pomieszczenia oraz jakości kabli głośnikowych) ale przede wszystkim wgłąb! Dynamika jest wręcz wstrząsająca w porównaniu z tym co wcześniej. Szczególnie makro, ale i w mikro jest mnóstwo nowych informacji i gradacji. I przede wszystkim mogę grać naprawdę głośno i nie mam problemów z brakiem mocy. Wcześniej zdarzało się że rytm się sypał...teraz nawet odkręcenie na maksa daje czyste szaleństwo decybeli, wciąż sterylne i w pełni kontrolowane. Moim zdaniem to jak się zachowuje 80tka zależy od systemu, w którym gra. U mnie nie mam niczego z czego byłbym niezadowolony... A może zbyt mało uwagi zwracam na nieistotne szczegóły a bardziej kręci mnie sama muzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Widać w Twoim przypadku był to "złoty strzał" i zakup życia;-)

Nic tylko się cieszyć!

 

Widać że ktoś tu próbuje być złośliwy. Niepotrzebnie. Powiem Ci o "zakupach życia", jakie mi się przytrafiły. Pierwszym był zestaw Marantza PM6004/ CD6004, za które sklep zapomniał mnie skasować (zakupy online). Potem dostałem swoje obecne kolumny, Linn Keltik (proponuję zapoznać się z tematem, bo warto) oraz taśmociąg Studer A810 z kompletem fabrycznie nowych taśm Basf i Quantegy. Za darmo, od bogatego przyjaciela kolekcjonera. To były złote strzały.

 

80tkę chciałem kupić u polskiego dystrybutora, bom mimo wszystko patriota i zamiast dać zarobić jakiemuś germańcowi...niestety cena z kosmosu a pan, który tamtym biznesem zarządza do najkulturalniejszych nie należy. Trafiłem na sklep we Francji. Za 510 € z przesyłką do IE... Sklep nazywa się maPlatine. Warto zajrzeć. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że ktoś tu próbuje być złośliwy. Niepotrzebnie. Powiem Ci o "zakupach życia", jakie mi się przytrafiły. Pierwszym był zestaw Marantza PM6004/ CD6004, za które sklep zapomniał mnie skasować (zakupy online). Potem dostałem swoje obecne kolumny, Linn Keltik (proponuję zapoznać się z tematem, bo warto) oraz taśmociąg Studer A810 z kompletem fabrycznie nowych taśm Basf i Quantegy. Za darmo, od bogatego przyjaciela kolekcjonera. To były złote strzały.

Pudło, nie lubię być złośliwy bez powodu, napisałem tak, bo zmiany jakie u Ciebie wniosła ta listwa są wyjątkowe. Tyle. Sam miałem 60-kę, a teraz mam 609-kę i jestem zadowolony, choć aż takich rewolucji nie wprowadziły....

W takim razie jesteś szczęściarzem jakich mało, pozazdrościć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie a jaki kabelek polecacie do E-tp80e ? Zastanawiam się czy wystarczy podstawowa 314stka czy pchać się wyżej? No i jak nie nabrać się na podróbki kupując używki o to jest pytanie. Pozdrawiam wszystkich.

Do listwy mogę polecić FP- 3TS76 i wyższe modele , niższe modele bym sobie darował.

Ładnych parę lat temu sam używałem FP- 3TS76 do listwy.

Jest sporo fajnych kabelków do listwy niekoniecznie od Furutecha, niestety cena sporo wyższa.

Jeśli chodzi o stosunek jakość /cena FP- 3TS76 wypada bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FP- 3TS76 u mnie gral najlepeij pod dackiem

do koncowki raczej srednio. porownywalem go bezposrednio do oyaide tunami. na tej samej konfekcji (zlocona miedz a potem rodowana miedz na zloconej miedzu bylo lepiej) i jednak byc ciut slabszy od tunami. tunami mial wiecej czarnego tla, wiecej basu i byl generalnie szybszy. oba porownywalem glownie przy daczku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FP- 3TS76 u mnie gral najlepeij pod dackiem

do koncowki raczej srednio. porownywalem go bezposrednio do oyaide tunami. na tej samej konfekcji (zlocona miedz a potem rodowana miedz na zloconej miedzu bylo lepiej) i jednak byc ciut slabszy od tunami. tunami mial wiecej czarnego tla, wiecej basu i byl generalnie szybszy. oba porownywalem glownie przy daczku...

Oyaide Tunami to tez fajny kabelek w swoim przedziale cenowym ( patrząc na ceny z 2 ręki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak. jest ich duzo na rynku wtornym wiec jest w czym wybierac.

jedny problem jest taki ze najczesciej sa konfekcjonowane fosforobornzem (046) a z nim ten kablel gra srednio. w wersji gpxr jest o niebo lepeij ale cene jest zupelnie inna

moim zdaniem gra najlepeij na zloconej miedzi ale na czystej miedzi tez gra super. moze nie ma fajerwerkow ale jest stosunkowo uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

Czy mogę zapisac się do klubu posiadając jedynie interkonekt odziany we wtyki XLR Furutecha? ;)

Moge jeszcze dorzucić smarowanie wszystkich wtyków i gniazd nanopłynem Furutecha :)

A tak serio miałem kiedyś sieciową 314 i jest to w mojej opinii jeden z najlepszych tego typu przewodów poniżej 1000zł. Miałem tez wyższy model , symbolu nie pamietam , któr kosztował ponad dwa razy więcej i albo nie pasował do mojego systemu albo był zwyczajnie słabszy od 314. Takie odnioslem wrażenie. Tak czy siak 314 to kapitalny budzetowy kabel sieciowy . Zasilał u mnie przez ponad dwa lata wzmacniacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314 jest niezla w swojej cenie ale jest jedno "ale"'

chodzi o wtyki. mianowice to byl najnizszy zasilajcy. logicznie rzecz ujmujac nalezao by go wyposazyc w najnizsze wtyki z serii i tu zaczyna byc problem. otoz najnizszych wtykow furutecha nigdy nie sprzedawano w EU. w wersji schuko byly jedynie sprzedawano fi11 we wszytskich odmianach a to jest fosforobraz! najnizsze wtyki na US byly z czystej miedzi - czyi FI15. produkowane przez wiele lat stanowily zelazny produkt w ofercie furutecha wyrabiajac mu opinie producenta hajendowych wtykow.

probowalem 314 z paroma wtykami. panuje opinia ze bywa ostry i ma malo miecha jednoczesnie ma ciut za duzo detalu i potrafi wywalic sybilanty z tego tez powodu czesto laczony jest ze zrodlami. wszystkie wyzej wymienione cechy znikaja gdy zalozyc do tego budzetowego kabla zalozyc normalne miedziane wtyki. u mnie jest zakonfekcjonowany miedzianym iego i gra na prawde bardzo ladnie (oczywiscie w swoej cenie). koniecznie nalezy podlaczyc ekran z masa w schuko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam szanowni!

Prosze o informacje na temat bezpiecznikow Furutech tf i Padis. Jak je rozroznic bo wizualnie sa identyczne. Jest jakis symbol ktory je identyfikuje na bezpieczniku bo batrzac na galerie to zdjecia w sieci sa czesto z przypadku pozamieniane.

pzdr Ł.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

To pewne, że nie jest oryginalny tylko zastanawiam się czy może jest na tyle dobrze zrobiony, iż może konkurować z kablami powiedzmy ok 2K?

 

 

Nie wiem smiac sie czy płakac?? Chinska podróbka na najtanszej miedzi lub gorszym szajsie i ma konkurowac z oryginałami do 2 tysiecy? Ba, jak ktos nie słyszy róznic to moze i konkurowac z kablami powyzej 100 000zł :) okazja tylko brac

 

No i jakiś frajer kupił.

Ciekawe, czy to ktoś podstawiony, żeby uwiarygodnić oszusta (może nawet i tu na forum się pojawi z okrzykiem, że nie ma co przepłacać za oryginały), czy też ktoś się pokusił "w dobrej wierze".

 

 

Zdecydowany procent kupuje kable furutech na allegro i nie mieli nawet w rekach oryginału. Potem na forum mozna przeczytac że Furutech kręci kable z chinskich kabli

 

http://allegro.pl/furutech-fp-314ag-oyaide-c-079-p-079e-i5625083486.html

 

A powyzej przykład allegrowych kablarzy. Same wtyki Oyaide gdyby były oryginalne to koszt 920 zł... ale mozna dalej wierzyc że czy chinskie czy oryginalne to te same :) kazdy robi ze3 swoja kasa co chce

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/furutech-fp-314ag-oyaide-c-079-p-079e-i5625083486.html

 

A powyzej przykład allegrowych kablarzy. Same wtyki Oyaide gdyby były oryginalne to koszt 920 zł... ale mozna dalej wierzyc że czy chinskie czy oryginalne to te same :)

 

Na szczęście jest na tej aukcji formułka :

"Jeśli ten kabel nie sprawdzi się w Twoim systemie, możesz go zwrócić."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.