Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To faktycznie wysoko skuteczne lepiej. SE 2a3 z 91dB monitorami gra u mnie tak, że można słuchać, dobrze się słucha, ale jeszcze nie ma wysterowania prawdziwego, chociaż bas nie jest bardzo mały. Ale wykopu ni ma, dynamika taka ograniczona. Metalu się słucha ok ale granie środkiem pasma, klasyki też jeszcze nie pogra z rozmachem. Przy black metalu, zwłaszcza takim "low fi" może jednak być lepiej z racji specyfiki tej muzyki (dużo ostrych gitar, surowości, brak basu lub mały itd.). Może idź w stronę dużych monitorów z dużym basowym i wysoką skutecznością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Stałem się posiadaczem Sparka 530 i czy ktoś z was koledzy lub koleżanki mógłby mi podpowiedzieć jakie lampy stosujecie lub stosowaliście w swoich 530-stkach. Dodatkowo szukam instrukcji oraz informacji do czego służą potencjometry w środku. 2 z nich to bias i jego balans ale nie wiem do czego służą pozostałe dwa z lewej bądź prawej strony. Jeżeli ktoś z was przeprowadzał jakieś modyfikacje (typu wymiana kondensatorów, gniazd lub innych elementów to także chętnie usłyszę. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie laika.

Post uprzejmościowy. Kolega pyta.

W Cayin Marconi a 70 t siedzą lampy 5ar4, czy można je bez obaw wymienić na 5u4gb ? 

Czy wszystkie parametry będą się zgadzać, nie uszkodzimy niczego przy dłuższym użytkowaniu  ? 

Kolega mówi, że tych 5u4gb nie ma w spisie lamp zamiennych, lecz pasują. Można je włożyć bez obaw ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 godzin temu, Robert 7800 napisał:

Witam, pytanie laika.

Post uprzejmościowy. Kolega pyta.

W Cayin Marconi a 70 t siedzą lampy 5ar4, czy można je bez obaw wymienić na 5u4gb ? 

Czy wszystkie parametry będą się zgadzać, nie uszkodzimy niczego przy dłuższym użytkowaniu  ? 

Kolega mówi, że tych 5u4gb nie ma w spisie lamp zamiennych, lecz pasują. Można je włożyć bez obaw ? 

Raczej nie można. 

To podobne lampy, podobne parametry pracy i po włączeniu wzmacniacz będzie działał. Różnice z tego co pamiętam to lampa 5u4gb ma mniejszą dopuszczalną moc chyba ( w sumie to raczej bez znaczenia, bo prostownik lampowy obsługuje tylko lampy sterujące w tym wzmacniaczu i moc nie jest tam zbyt duża), ale ta lampa nie powinna też mieć w układzie większego kondensatora niż bodajże 22-47uF, a lampa 5ar4 wytrzyma 220uF. Ponadto spadek napięcia na 5u4gb to jakieś 20-30V, a na 5ar4 coś koło 10V.

Sorry, za przybliżone parametry elektryczne, ale nawet nie chce mi się sprawdzać dokładnie teraz, bo pamiętam, że kiedyś przymierzałem się w innym urządzeniu do takiej zmiany i po dokładniejszym przyjrzeniu się sprawie raczej podmianka tych lamp 1:1 nie przejdzie. Jeśli znajomy się uprze, to najpierw powinien sprawdzić jaka pojemność kondensatora przy prostowniku lampowym użyto (na 99% większą niż dopuszcza datasheet 5u4gb),następny  krok sprawdzić jaki prąd tam płynie i czy nie przekracza maksymalnego dopuszczalnego podanego w datasheet 5u4gb, jeśli i ten krok nie wykluczy użycia, to jeszcze trzeba sprawdzić czy napięcia anodowe na lampach sterujących (które się zmienią) nadal bedą mieścić się dopuszczalnej tolerancji. 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
15 godzin temu, jancio111 napisał:

Witam. Dawno mnie tu nie było, ale w moim Cayin A70 MKII trzeszczy potencjometr no i za bardzo nie wiem gdzie go naprawić, a mieszkam w Poznaniu. Może ktoś wie jak to ogarnąć? Ewentualnie jaki zamiennik?

Możesz podjechać do tego Pana z Rydzyny koło Leszna. Ogarnie temat.

https://www.lampiakiserwisleszno.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, wszystkich posiadaczy marki CAYIN .

I jak to bywa najczęściej , jak ktoś ma problemy( jak ja obecnie z urządzeniem CAYIN IDAP 6) to dołącza do klubu : -) . 

Posiadam od wczoraj urządzenie /Streamer CAYIN IDAP 6 oczywiście podłączyłem , wizualnie super sprzęt i chyba tyle , podłączyłem w pierwszej kolejności 240V potem LAN i tu zong , nie jest widoczny w ogóle w app MCONECKT , ale jak włączą WLAN w urządzeniu i oczywiście skonfiguruję to pokazuje się .

To mogę przeżyć ale, ale jak włączam HIBY music apka dla cayin a , to tylko i wyłącznie pliki z Karty SD  można odtworzyć .

Jak włączę opcję/przełącznik HiByLink Controller , to odcina mi TIADAL i nie ma możliwości odtwarzania . przełącznik w pozycji off , tiadal działa ale tylko w telefonie i nie można posłać do urządzenia . 

Czy tak u was jest ? 

Screenshot_2022-07-09-11-22-19-42_8f83af1a032c071f720056fb5c9cd25d.jpg

Screenshot_2022-07-09-11-27-18-93_8f83af1a032c071f720056fb5c9cd25d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W międzyczasie było kilka zmian

Tak prezentuje się sprzęt obecnie

Osłona DIY chroni przed kurzem

Cayin 845Pro waży prawie 50 kg co w zasadzie uniemożliwia wzięcie go pod pachę celem odsłuchów z innym sprzętem.

Kolumny Canton Reference 9K zamiast Monitor Audio Silver 8 - nie do końca jestem zadowolony z tej zamiany.

Góra lepsza a średnica w porównaniu do MA.... no nie wiem, MA mają dobrą średnicę a czy Canton ma lepszą?...a może to nie są kolumny do lampy

Za transport służy Bluesound 3. Na streamer nie narzekam ale DACa nie dało się słuchać, DAC Cayina jest jednak całkiem dobry, szczególnie w trybie lampowym. 

 

Sprawdzałem napięcie w sieci - dochodzi do 250V a mój wzmak jest na 220V.

Kupiłem stary NRDowski stabilizator, który podaje równo 220V - kosztował grosze i jest bardzo dobry - prawie 0,5 kW. Myślę, że to jest dobre rozwiązanie do sprzętu vintage

Wcześniej miałem nowoczesny, nie będę wymieniał firmy, który teoretycznie miał dawać również 220V +/- 10% no i zgadzało się, dawał około 240V. 🙂

No i na koniec sprawdziłem pobór mocy. Trochę się tego obawiałem i kupiłem miernik, bo elektrownia chyba uważa, że wygrałem miliony w totka ale jest lepiej niż oczekiwałem - Cayin 845 pobiera tylko 250W.

Na razie ten zestaw zostaje, może za jakiś czas wymienię kolumny.

Na zdjęciu jest również budżetowy Cambridge Audio z kolumnami Polk - służy do słuchania radia

 

 

 

 

cayin 11.jpg

Cayin 22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.09.2022 o 19:00, zdzisiek08 napisał:

No i na koniec sprawdziłem pobór mocy. Trochę się tego obawiałem i kupiłem miernik, bo elektrownia chyba uważa, że wygrałem miliony w totka ale jest lepiej niż oczekiwałem - Cayin 845 pobiera tylko 250W.

Jesteś pewny wartości pomiaru? Pytam bo mam zwykłego Cayina CS-845A i z tego co kojarzę pobór prądu wynosi 380W. Nie mam miernika więc nie wiem ile zasysa z gniazdka faktycznie.

2 godziny temu, Uli napisał:

Witam zacne grono.

Od kilku dni mam Cayin 265 Ai 2x40 watt klasa A. No daje radę:).

To jeszcze pasuje zdjęcie wpisowe umieścić i napisz z czym masz piecyk spięty (jeśli to nie tajemnica)😉.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem fanem kolumn firmy Snell, które dla mnie są odkryciem dekady. Cayina 265 Ai podłączałem do modelu CIV i EIII. Zdecydowanie lepiej zagrał się z EIII (dodam od siebie , że Snelle EIII przegoniły z salonu Focal Aria 948 i uwaga Focal Spectral 40!!!....). Dodatkowo mam wzmacniacz LFD zero LE MK3 (zainteresowanych odsyłam do info w @, no mega integra:)). Przed miałem Yaqina 100b, ParisAdvance Playstream 7 (bardzo fajny all in one).

Wstępnie, bo na razie grałem z kilkanaście godzin Cayinem 265 Ai bardzo fajny wzmacniacz. Kupiony z pewnej ręki od p. Grzegorza ze Studio 16 Hz, po pełnym przeglądzie itp. Docieram się z nim (okablowanie, źródło itp. ale już pokazuje swój potencjał).

Cayin 265Ai to serce mojego drugiego zestawu na poddasze 24m2 + Snell E3 + i tu szukam dobrego źródła..jedną z opcji jest Cayin iDac 6 MK2, czy ktoś z szacownego forum ma tego DAC-a???czytam w sieci i wiem, że ma dużo pozytywnych reko, szukam dzwięku w stronę ciepła ale też detalicznego, dynamicznego, naturalnego na długie, nie męczące odsłuchy (jazz, blues, muzyka instrumentalna/etniczna, soft rock).

 

Pozdrawiam.

 

20221004_130105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, cortes napisał:

Jesteś pewny wartości pomiaru? Pytam bo mam zwykłego Cayina CS-845A i z tego co kojarzę pobór prądu wynosi 380W. Nie mam miernika więc nie wiem ile zasysa z gniazdka faktycznie.

 

Wydaje mi się, że mierzy dobrze. Skąd jesteś, może Ci podrzucę swój miernik i sobie sprawdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie mam aż takiego ciśnienia na pomiary. Dziękuję za uprzejmość👍. Dogrzebałem się instrukcji obsługi mojego pieca i tam jest napisane maksymalny pobór prądu 380W. Więc Twój pomiar może być rzeczywisty... Pomimo różnic w budowie obu piecy. No i 845 Pro gra lepiej jeszcze od zwykłego 845. W końcu różnica w cenie skądś się bierze...

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się nad małą "zdradą" lampy i przesiadką z Cayin A-55TP na  Luxman L-505ux Mark II.

Ten Luxman ma (wynika z testów i opisów) ocieplone brzmienie i zbiera pochlebne opinie. Czy ktoś miał możliwość odsłuchu tego Luxmana i porównania dźwięku ze wspomnianym Cayin ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, net napisał:

Zastanawiam się nad małą "zdradą" lampy i przesiadką z Cayin A-55TP na  Luxman L-505ux Mark II.

Ten Luxman ma (wynika z testów i opisów) ocieplone brzmienie i zbiera pochlebne opinie. Czy ktoś miał możliwość odsłuchu tego Luxmana i porównania dźwięku ze wspomnianym Cayin ? 

Cena nowego Luxman około 19 tys.

Najlepiej samemu posłuchać. Inaczej może być zonk. Są w ofercie m.in. TopHiFi. 

Sam wzmacniacz pod względem wyglądu i samego środka wygląda jedwabiście. 

PS. Gdybym miał do wydania na wzmacniacz podobna kwotę, to z ciekawości bym posłuchał tego Luxman lub Accuphase E-280 alternatywa  wzmacniacz  lampowy w podobnym pułapie cenowym. 

Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mdavis napisał:

Cena nowego Luxman około 19 tys.

Najlepiej samemu posłuchać. Inaczej może być zonk. Są w ofercie m.in. TopHiFi. 

Sam wzmacniacz pod względem wyglądu i samego środka wygląda jedwabiście. 

PS. Gdybym miał do wydania na wzmacniacz podobna kwotę, to z ciekawości bym posłuchał tego Luxman lub Accuphase E-280 alternatywa  wzmacniacz  lampowy w podobnym pułapie cenowym. 

Ja raczej celuję w używkę 13-15 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, net napisał:

Odsłuch  oczywiście jest niezbędny. Najlepiej zabrać sprzęt do niebie. Tylko czy właściciel pozwoli i na jakich warunkach.

Możesz posłuchać w salonie audio, będziesz miał jakieś odniesienie. 

PS. Nie myślałeś i innym modelu Cayin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie ile lat używam Cayin napiszę tak. Mam go jak pamiętam od 3 lub 4 lata od nowości. Wymieniłem w nim fabryczne lampy na PSVANE 12AX7 .  Mało jednak grał. W między czasie kupiłem CD, tuner i wzmacniacz  NAD. Wzmacniacz NAD 3130 wysłałem do przedstawiciela NAD w PL. Tam przeszedł gruntowny remont.

Ogólnie chcę sprzedać lampę i zestaw NAD-a. Mam jeszcze Denona DCD1450 AR po lamizacji i wymianie kilku bebechów (co kosztowało mnie jak pamiętam 1200 zł. )

Chcę to wszystko sprzedać i kupić wzmaka + mam już strumieniowca. Zbyt wiele tego się uzbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, net napisał:

Na pytanie ile lat używam Cayin napiszę tak. Mam go jak pamiętam od 3 lub 4 lata od nowości. Wymieniłem w nim fabryczne lampy na PSVANE 12AX7 .  Mało jednak grał. W między czasie kupiłem CD, tuner i wzmacniacz  NAD. Wzmacniacz NAD 3130 wysłałem do przedstawiciela NAD w PL. Tam przeszedł gruntowny remont.

Ogólnie chcę sprzedać lampę i zestaw NAD-a. Mam jeszcze Denona DCD1450 AR po lamizacji i wymianie kilku bebechów (co kosztowało mnie jak pamiętam 1200 zł. )

Chcę to wszystko sprzedać i kupić wzmaka + mam już strumieniowca. Zbyt wiele tego się uzbierało.

A jaki kolumny / monitory posiadasz ?

Fakt jak sprzęt sprzedasz to kupisz dobry wzmacniacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.