Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

5 godzin temu, mdavis napisał:

Jaki wzmacniacz kupujesz ?

Może teraz coś z set. Np unison research s8 lub Simply 845 choć nie ukrywam troszkę boję się tej zmiany. Zapewne przyrost będzie niewspółmierny do wydatków. Lubię zmiany ale życie z a70mk2 jest bardzo przyjemne. Jak się nie sprzeda nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi zawitał do mnie wczoraj amplifon wt40 ii.  Dziś miałem sporo czasu aby porównać te 2 urządzenia. Początkowo wydawało mi się że amplifon zmiażdżył a70mk2. Dziś po dłuższym odsłuchu wiem że tak nie jest i dlaczego chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Na początek barwa. Wt40 ii słynie ze swojej cudownej barwy (wiadomo diabełki) dodatkowo to klasa a. I tutaj mała niespodzianka. Na tym polu a70mk2 praktycznie wcale nie odstaje. Na jednym i drugim dźwięk jest bardzo nasycony. Byłem mocno zaskoczony. Wydawało mi się że będzie spora różnica a tak nie jest. 

Kolejna sprawa to efekty stereo. Tutaj muszę przyznać plus dla amplifona. Faktycznie stereo na boki nieco lepszej. W głąb podobnie. 

Kolejna sprawa to bas środek góra. Góra i środek praktycznie identyko z podobną (duża) ilością detali a zarazem lampowego aksamitu. Bas natomiast z a70mk2 lepiej kontrolowany choć trzeba przyznać że wt40 robi to także dobrze i tu małe zdziwienie bo pamietalem ten wzmacniacz jako rozlazły bas a tak nie jest. A70MK2 ma go nieco więcej i o ile przy głośniejszym odsłuchu ta różnica zaciera się tak a70mk2 zyskuje przy cichym odsłuchu. Jest bardziej słyszalny schodzi niżej. Tutaj przewaga A70MK2.

Teraz aspekty użytkowe. Muszę przyznać że wt40 ii poległ po całości. Brak pilota ale ok jak mam sterowanie głośnością z telefonu nie ma problemu. Amplifon natomiast grzeje się dużo bardziej i to jego spory minus. Posiadając ten wzmacniacz zmuszony będę mieć jeszcze jeden tranzystorowy.

Sprawa wizualna kwestia gustu. Moim zdaniem Cayin lepiej prezentuje się bez siatki ochronnej, amplifon natomiast lepiej z siatką. Kto co woli. 

A zapomniałem. Jeden i drugi genialna muzykalność. 

Trzeba przyznać że zarówno wt40 ii i a70mk2 to wspaniałe maszyny dające sporo radości podczas obcowania z muzyką. A może jednak a70mk2 zostanie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2023 o 14:31, marteo1981 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Na szczęście u mnie wszystko jednak działa. Mam nadzieję że u innych użytkowników też jest tak samo. 

Odnośnie regulacji głośności, pierwszy raz słyszę o tym. Ale to chyba już nie istnieje, tak samo jak McGyver na tym forum. 

Kurcze felek ja mam przerobionego cayina kupionego od Grzegorza i wczoraj mi przestał działać pilot ,choć ten model nie miał w sobie opcji sterowania.Wyłanczyłem wzmacniacz i włączyłem i dioda czerwona pod wzmacniaczem się zapaliła ,zobaczymy co dalej.....

W dniu 16.07.2023 o 14:31, marteo1981 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Na szczęście u mnie wszystko jednak działa. Mam nadzieję że u innych użytkowników też jest tak samo. 

Odnośnie regulacji głośności, pierwszy raz słyszę o tym. Ale to chyba już nie istnieje, tak samo jak McGyver na tym forum. 

Ja pewnie też mam przerobiony od Macgyv ten wzmacniacz na zdalne sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

Kurcze felek ja mam przerobionego cayina kupionego od Grzegorza i wczoraj mi przestał działać pilot ,choć ten model nie miał w sobie opcji sterowania.Wyłanczyłem wzmacniacz i włączyłem i dioda czerwona pod wzmacniaczem się zapaliła ,zobaczymy co dalej.....

Jaki model ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2023 o 14:31, marteo1981 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Na szczęście u mnie wszystko jednak działa. Mam nadzieję że u innych użytkowników też jest tak samo. 

Odnośnie regulacji głośności, pierwszy raz słyszę o tym. Ale to chyba już nie istnieje, tak samo jak McGyver na tym forum. 

Ja pewnie też mam przerobiony od Macgyv ten wzmacniacz na zdalne sterowanie. Cayin mt-35s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio mam ochotę na zmianę. Pojechałem dziś do sklepu w Poznaniu porównać a70mk2 do unison research simfonia anniversary. Niestety pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi. UR gra detalicznej z lepszą sceną ale... chudo. Dźwięk z A70MK2 przyjemniejszy, pełniejszy choć faktycznie pod względem szczegółów można lepiej, ale bas. A70 gra po cichu zjawiskowo. Jeszcze żaden wzmacniacz(a miałem ich multum) nie grał muzyki tak pięknie wieczorami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

         Panowie pamiętajcie tylko  ,że a70mk2 nie jest bez wad. Trzeba pamiętać że ten wzmacniacz nie trafi do ludzi którzy szukają skrzypienia krzeseł w 8 rzędzie czyli tych którzy kładą największy nacisk na rozdzielczość. Natomiast muzykalność jest cudowna. Tak samo bas. Jest go sporo i nie każdemu taki przekaz przypadnie do gustu przy głośniejszym/normalnym lub nawet głośniejszym odsłuchu. Wieczorem po cichu jest totalna petarda ponieważ oprócz środka i góry mamy dodatkowo piękny słyszalny bas gdzie inne bardziej liniowe wzmacniacze grają po prostu chudo. Ogłoszenie wciąż wisi ale grubo zastanawiam się czy warto.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, adams84 napisał:

Panowie pamiętajcie tylko  ,że a70mk2 nie jest bez wad.

Należy pamiętać, że wzmacniacze bez wad praktycznie nie istnieją... Miałem A70 przez kilka lat i uważam, że dawał radę w każdym repertuarze (słucham mocno zróżnicowanej gatunkowo muzyki).

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, cortes napisał:

Należy pamiętać, że wzmacniacze bez wad praktycznie nie istnieją... Miałem A70 przez kilka lat i uważam, że dawał radę w każdym repertuarze (słucham mocno zróżnicowanej gatunkowo muzyki).

Ja rozumiem głosy sceptyczne np kolegi Plastika bo cayin w niektórych aspektach nie bryluje i można lepiej ale faktycznie dziś można kupić A70MK2 tylko używkę natomiast zestawiając ja dziś że sprzętami 2 razy droższymi broni się dzielnie. Ma jak wcześniej wspomniałem cechy gorsze ale inne wybitne. Myślę że dziś ciężko będzie znaleźć ogólnie lepszego lampowca w cenie używanego Cayin. Zapewne znajdziemy wzmacniacze grające niektórymi cechami lepiej natomiast ogólnie to naprawdę top. Może amplifon wt40 ii ale on znowu grzeje się nieakceptowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adams84 napisał:

         Panowie pamiętajcie tylko  ,że a70mk2 nie jest bez wad. Trzeba pamiętać że ten wzmacniacz nie trafi do ludzi którzy szukają skrzypienia krzeseł w 8 rzędzie czyli tych którzy kładą największy nacisk na rozdzielczość. Natomiast muzykalność jest cudowna. Tak samo bas. Jest go sporo i nie każdemu taki przekaz przypadnie do gustu przy głośniejszym/normalnym lub nawet głośniejszym odsłuchu. Wieczorem po cichu jest totalna petarda ponieważ oprócz środka i góry mamy dodatkowo piękny słyszalny bas gdzie inne bardziej liniowe wzmacniacze grają po prostu chudo. Ogłoszenie wciąż wisi ale grubo zastanawiam się czy warto.

 

 

 

 

 

 

Podobnie jak Cayin A55TP 👍 W swoim przedziale cenowym i nie tylko jest bezkonkurencyjny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piorasz napisał:

Stety muszę to potwierdzić.
A potem miałem i mam nadal LM 805 IA no i pozamiatał a70mk2. Takie życie emoji3.png

Jeden mały szkopuł. To są piece z dwóch różnych parafii. Porównywanie ich jest bez sensu. A70 to push pull oparty o lampy KT pracujący w klasie AB  a LM805 to A klasowa trioda bezpośrednio żarzona. Porównanie może mieć sens jak zestawimy Cayina CS-845A z LM805 IA (taki sam typoszereg lamp i klasa pracy). 

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś rozwinąć.
A co tu rozwijać. Różnica jest taka jak napisał kolega @cortes wyżej. A wszystko to jeszcze kwestia własnych preferencji. Ja kocham A klasę z dużą mocą i to dla mnie najlepsza opcja a zwłaszcza do muzyki jakiej w przeważającej ilości słucham - dużo dęciaków czy innych "żywych" instrumentów. Kolumny na jakich gram również dają radę z bardziej zadzornym pazurem rockowego brzmienia gitary elektrycznej, choć gdybym słuchał tylko rocka zestawiłbym to nieco inaczej, gdyż elektryczny bas nie zawsze jest dostatecznie szybki i taki A70 mk2 pod tym względem byłby nieco lepszy. Przy takim budżecie zawsze będzie coś lepiej/gorzej kosztem czegoś innego. Jeszcze nie udało mi się znaleźć wzmaka do 20 tyś żeby zagrał wszystko idealnie tak jak bym sobie życzył.

Reasumując. Słowo "pozamiatał", którego użyłem jest pojęciem względnym z uwzględnieniem własnych preferencji oraz muzyki, której najczęściej słuchamy.
A70 mk2 wspominam dobrze ale gdy go miałem słuchałem innej muzyki będąc poniekąd zmuszony. LM 805 do niczego mnie nie zmusza - słucham co chcę bez większych grymasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 godzin temu, mdavis napisał:

Podobnie jak Cayin A55TP 👍 W swoim przedziale cenowym i nie tylko jest bezkonkurencyjny 

A z czym porównałeś? W tym przedziale cenowym (i nie tylko)? Mi jako jedyny Cayin którego mógłbym zaakceptować to ten podstawowy na lampach EL34. Jako jedyny cayin miał normalną, nasyconą średnice, czego o żadnym Cayine na lampach KT88 powiedzieć się nie da.  

MDavis. Sprawdź cayina z Jadis Orchestra, bardzo podobna konstrukcja, kiedyś używkę kupowało się po 4-5tys. Teraz skoczyło do góry jak wszytko, ale nadal to podobne pułapy cenowe jak Cayiny. Słuchałem w jedym systemie cayin na el34, oba cayiny na kt88 (te starsze, nie pamietam nazw jeden to 70 a drugi to chyba ten 55 albo jego poprzednik). Słuchałem też tam WT40II i jeśli dobrze pamietam nawet wt36 się pojawił. 
 

13 godzin temu, cortes napisał:

Jeden mały szkopuł. To są piece z dwóch różnych parafii. Porównywanie ich jest bez sensu. A70 to push pull oparty o lampy KT pracujący w klasie AB  a LM805 to A klasowa trioda bezpośrednio żarzona. Porównanie może mieć sens jak zestawimy Cayina CS-845A z LM805 IA (taki sam typoszereg lamp i klasa pracy). 

Akurat Cayina 845 to pozamiata prawie wszystko. On ma zdecydowanie zbyt słabe zasilanie na tyle lamp, takiego typu. Pod względem basu jest gorszy niż cayin cs88 ( tak, porównałem nauszne, a nie operuje zasłyszanymi bajkami, jak niektórzy w tym wątku). 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, plastik1989 napisał:

A z czym porównałeś?

Już kiedyś o tym pisałem, bodajże w  2021 roku 

3 minuty temu, plastik1989 napisał:

Mi jako jedyny Cayin którego mógłbym zaakceptować to ten podstawowy na lampach EL34. Jako jedyny cayin miał normalną, nasyconą średnice, czego o żadnym Cayine na lampach KT88 powiedzieć się nie

Osobiście wole brzmienie na lampach KT 88. Brzmienie basu jest bardziej zróżnicowane nie ma tej monotonii i kluchowatosci 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 godzin temu, adams84 napisał:

Ja rozumiem głosy sceptyczne np kolegi Plastika bo cayin w niektórych aspektach nie bryluje i można lepiej ale faktycznie dziś można kupić A70MK2 tylko używkę natomiast zestawiając ja dziś że sprzętami 2 razy droższymi broni się dzielnie. Ma jak wcześniej wspomniałem cechy gorsze ale inne wybitne. Myślę że dziś ciężko będzie znaleźć ogólnie lepszego lampowca w cenie używanego Cayin. Zapewne znajdziemy wzmacniacze grające niektórymi cechami lepiej natomiast ogólnie to naprawdę top. Może amplifon wt40 ii ale on znowu grzeje się nieakceptowanie.

Moim zdaniem największa wada Cayina (szczególnie tych na kt88) to bardzo techniczna, chuda i sztuczna średnica, a zwłaszcza wokale. Dlatego nawet w porównaniu z wt40 usłyszałeś fajne, ciepłe wokale, a przecież wt40 tez jest przeciętny w tej kwestii.
Ponadto cayiny nie są to urządzenia grające liniowo, maja mocno podbity bas i mocno wyeksponowana górę, taki loudness wbudowany we wzmacniacz. Samo w sobie nie musi być to wadą, bo można to skorygować reszta systemu, ale jak przychodzi do zmiany wzmacniacza, to każdy inny jaki wsadzimy w ten system gra zbyt mała ilością basu… Zamiast zmiany jednego elementu trzeba zmienić cały system. 

5 minut temu, mdavis napisał:

Już kiedyś o tym pisałem, bodajże w  2021 roku 

Osobiście wole brzmienie na lampach KT 88. Brzmienie basu jest bardziej zróżnicowane nie ma tej monotonii i kluchowatosci 😊

Uwierz mi, że są konstrukcje na lampie EL34 które kluchowosci i monotonii nie mają wcale. Tylko musisz wyjrzeć trochę dalej niż gloryfikowany przez Ciebie z religijnym wręcz fanatyzmem Cayin. 

W dniu 22.09.2023 o 22:04, adams84 napisał:

Ostatnio mam ochotę na zmianę. Pojechałem dziś do sklepu w Poznaniu porównać a70mk2 do unison research simfonia anniversary. Niestety pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi. UR gra detalicznej z lepszą sceną ale... chudo. Dźwięk z A70MK2 przyjemniejszy, pełniejszy choć faktycznie pod względem szczegółów można lepiej, ale bas. A70 gra po cichu zjawiskowo. Jeszcze żaden wzmacniacz(a miałem ich multum) nie grał muzyki tak pięknie wieczorami. 

Zagrało chudo, bo wzmak nie wysterował poprawnie kolumn. Zresztą mówiłem Ci, żebyś uważał przed zakupem Unisona bo prawdopodobnie będzie wymagał zmiany kolumn też. U mnie decyzja o sprzedaży Unisona, padła jak posłuchałem go z proponowanymi przez producenta kolumnami, bodajże 96db. Zagrało z basem, mocą i wypełnieniem. I wtedy zdałem sobie sprawę, że póki nie sprawie sobie takich kolumn to trzymanie tego wzmacniacza nie ma sensu, bo nigdy nie wykorzystam jego potencjału. Obejrzyj kolumny Unison Max. Popatrz jaka one maja skuteczność. To nie jest przypadek, właśnie z takimi kolumnami te wzmaki powinny grać. A że praktyka sklepów jest taka by łączyć z tym co maja na stanie, to wychodzi jak wychodzi.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, plastik1989 napisał:

Uwierz mi, że są konstrukcje na lampie EL34 które kluchowosci i monotonii nie mają wcale. Tylko musisz wyjrzeć trochę dalej niż gloryfikowany przez Ciebie z religijnym wręcz fanatyzmem Cayin

I tak i nie. Dużo tez zależy od kolumn / monitorów. Nadal uważam iż z nowych wzmacniaczy w podobnym przedziale cenowym nic nie ma sensownego. Gdybym dysponował tak około 20 tys zł to może kupiłbym nowy wzmacniacz innej firmy. A tak będzie grał nadal Cayin 😊

20 minut temu, plastik1989 napisał:

U mnie decyzja o sprzedaży Unisona, padła jak posłuchałem go z proponowanymi przez producenta kolumnami, bodajże 96db

Czyli Unison nie jest tak dobry jak wypada w recenzjach prasowych i nie tylko PS Każdy powinien samemu posłuchać i ocenić jakie brzmienie wzmacniacza mu odpowiada 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach








Unisona, padła jak posłuchałem go z proponowanymi przez producenta kolumnami, bodajże 96db. Zagrało z basem, mocą i wy  


Ale jak już masz te kolumny 96db to ja osobiście celowałbym we wzmak z dobrymi lampami 300b, które oczywiście też mają swoje wady ale jeśli wspomniałeś o vocalach to byłoby naprawdę miodzio. Jest jeszcze oczywiście kilka innych opcji, które tego Unisona na 6550/KT88 wyprą pod tym względem. Niestety same lampy 300b (te naprawdę dobre) są dziś bardzo drogie. Można by coś poszukać na 211 lub najtaniej jak wspomniałeś na el34 - bardzo dobrze wspominam te lampy a miałem u siebie ze 3, 4 wzmaki na tych lampach - oczywiście końcowy efekt również zależy od samych lamp.
Niestety lub stety mój LM 805 też zaczyna dopiero grać wyczynowo po wymianie lamp (głównie 300b i 805) co daje już sporą kwotę (około 8tys). O pozostałych lampach nawet nie wspomnę.
Tak to wygląda - naprawdę dobre granie niestety kosztuje.

P.S
W LM warto jeszcze wymienić 4 kondy na wyjściu. Efekt końcowy (po tych wszystkich zabiagach) piorunujący.



...Ale potem tytułowe nagranie z tej płyty gra bajecznie
Screenshot_20230924-131117_Roon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, mdavis napisał:

I tak i nie. Dużo tez zależy od kolumn / monitorów. Nadal uważam iż z nowych wzmacniaczy w podobnym przedziale cenowym nic nie ma sensownego. Gdybym dysponował tak około 20 tys zł to może kupiłbym nowy wzmacniacz innej firmy. A tak będzie grał nadal Cayin 😊

Czyli Unison nie jest tak dobry jak wypada w recenzjach prasowych i nie tylko PS Każdy powinien samemu posłuchać i ocenić jakie brzmienie wzmacniacza mu odpowiada 👍

 

Ale rozmawiaj normalnie, a nie rzucaj jakimiś "i tak i nie".  Co to za mądrość, że dużo zależy od kolumn? Każdy to wie, w jaki sposób niby się to ma kwestii Cayinów? Piszesz o super relacji cena i jakość, a już chyba setny raz pytany przeze mnie wprost, z czym Ty realnie porównywałeś tego Cayina w tym budżecie - to zmieniasz temat. Porównałeś z 2-3 sprzętami, z innej kategorii, innej topologii i najbardziej spodobał Ci się Cayin. Spoko, całkowem to rozumiem, ale tak obiektywnie, to nie masz odpowiednio dużej wiedzy by wyrokować tak jednoznane opinie.

A za każdym razem na tym forum jak pada pytanie o wzmacniacz, to pierwszy się drzesz: "CAYIN! NAJLEPSZY!". Zresztą podobnie zachowujesz się z kolumnami USHER, które nomen omen nie są złe, ale podobnie, zachwalasz je w ciemno jakbyś słyszał każdej kolumny świata w tym budżecie. Kreujesz jakąś narrację, która nijak odpowiada rzeczywistości. Jakoś inni, którzy zadali sobie trochę trudu i posłuchali więcej sprzętów, to nawet jeśli lubią Cayina i nadal go wybiorą, to nie są tak bezkrytyczni w jego zachwalaniu. 

1 godzinę temu, mdavis napisał:

ICzyli Unison nie jest tak dobry jak wypada w recenzjach prasowych i nie tylko PS Każdy powinien samemu posłuchać i ocenić jakie brzmienie wzmacniacza mu odpowiada 👍

Ale w ogóle nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? W jaki sposób to wydedukowałeś z tego wpisu i po co wyskakujesz z jakimś recenzjami? Jeśli już to robisz, to zacytuj konkretną recenzję i konkretny akapit. Czy podobnie jak ze sprzętami, w ciemno i bez porównania się wypowiadasz, to tak samo z recenzjami - bez czytania, od razu rzucasz "nie taki super jak w recenzjach" których nawet nie czytałeś...? 

Jeżeli Unison robi wzmacniacze lampowe o określonej mocy i robi też kolumny, a każ∂a jego kolumna ma 96dB wzwyż, to chyba można założyć, że w zamyśle producenta, jego wzmacniacze najlepiej czują się w takim towarzystwie. I tak też jest moim zdaniem (posłuchałem i na tej podstawie wyciągnąłem wnioski). 

Ja na przykład, w przeciwieństwie do Ciebie, jak złożyłem system oparty o Unisona, to nie darłem się w każdym wątku "UNISON NAJLEPSZY!!!!" tylko krytycznie i w miarę obiektywnie starałem się do kwestii podejść. Ogólnie mój sytem grał fajnie i klasowo wypadał dużo lepiej niż jakikolwiek Cayin z kolumnami Ushera, ale zamiast latać po forum i każdemu wciskać to jako najlepsze rozwiązanie starałem się być w miarę wyważony. To, że mi się to podobało nie znaczy, że jest to najlepsze na świcie. W pewnym momencie posłuchałem UR z ich kolumnami i zrozumiałem jak wiele jest jeszcze w tym urządzeniu i że typową kolumną nigdy nie zrobię optymalnego systemu.

Jak jakiś czas temu, zostałem spytany o radę o UR, to od razu uprzedziłem pytającego, że moim zdaniem do UR będzie musiał szukać innych kolumn - żeby to wziął pod uwagę. Pewnie gdybym zachował się jak Ty i w fanatyczny sposób zachwalał swoje, wpuściłbym pytającego w maliny... Po prostu takim bezkrytycznym podejściem do marek które wybrałeś, szkodzisz innym ludziom. Pisz bardziej wyważone, nie zachwalaj tak, jeśli nie znasz realnie konkurencji z tego przedziału.  

1 godzinę temu, piorasz napisał:





 

 


Ale jak już masz te kolumny 96db to ja osobiście celowałbym we wzmak z dobrymi lampami 300b, które oczywiście też mają swoje wady ale jeśli wspomniałeś o vocalach to byłoby naprawdę miodzio. Jest jeszcze oczywiście kilka innych opcji, które tego Unisona na 6550/KT88 wyprą pod tym względem. Niestety same lampy 300b (te naprawdę dobre) są dziś bardzo drogie. Można by coś poszukać na 211 lub najtaniej jak wspomniałeś na el34 - bardzo dobrze wspominam te lampy a miałem u siebie ze 3, 4 wzmaki na tych lampach - oczywiście końcowy efekt również zależy od samych lamp.
Niestety lub stety mój LM 805 też zaczyna dopiero grać wyczynowo po wymianie lamp (głównie 300b i 805) co daje już sporą kwotę.
Tak to wygląda.

P.S
W LM warto jeszcze wymienić 4 kondy na wyjściu. Efekt końcowy (po tych wszystkich zabiagach) piorunujący.
 

 

Odpowiem jak filozof: "I tak i nie" 😄. 96db to może być za mało dla 300B. Właśnie takie PP po 15-25W jak dostają te 92-96db to rozwijają skrzydła. Dla mnie teoria, że 20W z lampy wystarczy do napędzania typowych kolumn 86-88 db jest błędna. Owszem starczy, ale nie ma oddechu, nie ma dociążenia, rodzą się mity o zmulonej lampie, albo jasno i chudo grającej lampie. Ceny lamp 300B znam, bo mam przedwzmacniacz na tej lampie, zresztą kupiłem tam 300B Takatsuki i wiem jak bolesne są to wydatki... 

 

Co do LM to na pewno jest to dużo sensowniejsza opcja niż "tani" Cayin. Kilka razy większe zasilanie, plus LM stosuje uznane Trafa, a korzysta z archiwalnych układów GE, które już są tak stare, że można z nich komercyjnie korzystać bez ograniczeń. "Tani" cayin 845 to wydatek rzędu 22tys plus przynajmniej 3 tys na lampy i mamy za jedyne 25tys super wzmacniacz pozbawiony mocy i basu. 🙂

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, plastik1989 napisał:

Ale rozmawiaj normalnie, a nie rzucaj jakimiś "i tak i nie".  Co to za mądrość, że dużo zależy od kolumn? Każdy to wie, w jaki sposób niby się to ma kwestii Cayinów? Piszesz

Kolega się zdenerwował 😊

13 minut temu, plastik1989 napisał:

Zresztą podobnie zachowujesz się z kolumnami USHER

Twoje sugestie są śmieszne 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, mdavis napisał:

Kolega się zdenerwował 😊

Twoje sugestie są śmieszne 😊

Nie zdenerwował, tylko zdegustowany jestem Twoją niepohamowaną chęcią doradzania wszystkim w koło, nie mając do tego zaplecza merytorycznego. Ale jeśli uważasz to za sukces, że się „zdenerwowałem” to chyba nie rozumiesz o co chodzi w forum. 
Chodzi o to, żeby osoby bardziej doświadczone pomagały tym mniej doświadczonym. A nie, żeby osoby bez doświadczenia próbowały zirytować te z doświadczeniem. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, plastik1989 napisał:

Nie zdenerwował, tylko zdegustowany jestem Twoją niepohamowaną chęcią doradzania wszystkim w koło, nie mając do tego zaplecza merytorycznego. Ale jeśli uważasz to za sukces, że się „zdenerwowałem” to chyba nie rozumiesz o co chodzi w forum. 
Chodzi o to, żeby osoby bardziej doświadczone pomagały tym mniej doświadczonym. A nie, żeby osoby bez doświadczenia próbowały zirytować te z doświadczeniem. 

Każdy z nas inaczej to odbiera. Audio to temat rzeka. Nikomu nie wciskam, że ma kupić np. Usher, Creek lub Cayin !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.