Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
30 minut temu, marteo1981 napisał:

Ayon też ma takie fajne wykresy i mapki?🤣

Możesz sobie wyszukać, jeśli masz dostęp do goggle 🙂. Jak znajdziesz kogoś kto będzie twierdził, że w jakimś kraju jest znacznie bardziej popularny niż w innym, może Ci się to przydać.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
37 minut temu, mdavis napisał:

Kolega @plastik1989 jest mocno cięty i zły gdy się wspomina o marce CAYIN 😊

Coś w tym jest, zwłaszcza jak ktoś wyskakuje  z urojeniami i twierdzi, że w Niemczech to jest super uznana marka, tylko my Polacy nie potrafimy tego dostrzec… 🙂 No to się wtedy staram dowiedzieć, na jakiej podstawie to mówi. Ale Cortes to jak zawsze, albo potrafi jakieś niedopowiedzenia i insynuacje rzucić, a potem udawać, że nie wie o co chodzi, albo najwyżej wyskoczy z jakimś Ayonem, żeby odbić piłeczkę i zmienić temat - ale już wyręczył go inny kolega więc dalej może sobie milczeć, skąd mu się wzięła ta teza o tym super uznaniu marki Cayin w Niemczech. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim zdaniu chyba się pomyliłeś o tym uznaniu. 

Ogólnie to jest tak jak już kiedyś pisałem,że Cayin od dystrybutora DACów jest ok, nawet była tu recenzja bardzo fajnego Dac napisana przez Rucie, przetwornik bardzo fajny , miałem u siebie na chwilę. Cayin od dystrybutora wzmacniaczy to już inna bajka samo zło😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, marteo1981 napisał:

W ostatnim zdaniu chyba się pomyliłeś o tym uznaniu. 

Ogólnie to jest tak jak już kiedyś pisałem,że Cayin od dystrybutora DACów jest ok, nawet była tu recenzja bardzo fajnego Dac napisana przez Rucie, przetwornik bardzo fajny , miałem u siebie na chwilę. Cayin od dystrybutora wzmacniaczy to już inna bajka samo zło😆

Ja nie miałem kontaktu z tymi DACami to się nie wypowiem. Miałem spory kontakt ze wzmacniaczami bo słuchałem kilka modeli i o nich się wypowiadam. W moim odczuciu to przeciętna marka, ani jakoś wybitnie zła, ani wybitnie dobra. Obecnie jest przeszacowana cenowo moim zdaniem, jest za droga. Nie wynika to z jakiejś zachłanności dystrybutora, tylko z ogólnego zwiększenia kosztów produkcji w Chinach, cła, transport itd - to już nie jest tak opłacalne jak jeszcze 10 lat temu. Ale dla klienta końcowego, efekt jest jeden - płaci sporo za przeciętny sprzęt - w tych kategoriach cenowych jest już duże pole do wyboru i niczym szczególnym się ten Cayin nie wyróżnia. Niemcy to wiedzą 🙂 może i czas, by do nas dotarło? 

A zasadniczo przeciętna marka jakich tysiące, w ogóle by mnie nie interesowała, gdyby nie fakt opłacanych naganiaczy, którzy za zniżki na kolumny i wzmacniacze, zobowiązani są klepać w tych dwóch klubach non-stop. Jak to się skończy to i ja oleje całkowicie ten temat. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, plastik1989 napisał:

Cayin od dystrybutora DACów jest ok, nawet była tu recenzja bardzo fajnego Dac napisana przez Rucie, przetwornik bardzo fajny , miałem u siebie na chwilę.

Tak, wszystko się zgadza 👍

5 minut temu, plastik1989 napisał:

Cayin od dystrybutora wzmacniaczy to już inna bajka

Tak, z dystrybutorem to masakra 👍

6 minut temu, plastik1989 napisał:

Ale dla klienta końcowego, efekt jest jeden - płaci sporo za przeciętny sprzęt - w tych kategoriach cenowych jest już duże pole do wyboru i niczym szczególnym się ten Cayin nie wyróżnia.

Nie zgodzę się. Przed zakupem porównywałem z kilkoma wzmacniaczami w podobnym pułapie cenowym (zresztą pisałem) Cayin dźwiękowo je rozjechał, delikatnie powiedziawszy. Przy A55TP to np. Fezz Audio Titania nie ma co startować (zarówno pod względem brzmienia jak i jakością wykonania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
43 minuty temu, marteo1981 napisał:

Jak to się ostatnio mówi "Tanio już było", widać to nie tylko w branży audio. Ja rozumię że chcesz dla ludzi jaknajlepiej , żeby swoje ciężko zarobione pieniądze wydali na jaknajlepszy sprzęt,i dobrze żeby było to w sklepie w Krakowie 😉

A możesz te swoje insynuacje rozwinąć i jakoś pokazać moją działalność na tym forum? Chodzi Ci o te kilka recenzji które wrzuciłem w magazynie? Czy o co?

 Jako forumowicz, w postach staram się być obiektywny i dobrze pisze o różnych markach od różnych dystrybutorów, tak samo jak i ganię jeśli któraś mi nie pasuje. Popatrz jakie mam sprzęty w "o mnie", chyba od  każdego możliwego dystrybutora. Mam Mcintosha z Hifi CLub czyli największej konkurencji Accuphase. Od nich też mam kolumny. Od p. Owczarka Reimyo, a wzmacniacze mam wszystkie, łącznie z preampami Manley z Galerii Audio, a więc konkurencja Ayona. Kondycjoner, to stary Accuphase ściągany z Niemiec. Każda ta marka ma lepsze i gorsze urządzenia i każdą komplementowałem za bardziej udane urządzenia, a krytykowałem te które mi mniej podeszły. Przecież to jest na forum. Nie jestem ślepym zwolennikiem jakiejś konkretnej marki... Ale krytykując czy chwaląc jakąkolwiek inną markę, nikt nigdy nie miał do mnie uwag, ani nie czepiał się mnie, że nie napisałem czegoś dobrze, albo napisałem coś źle. 

Takie rzeczy to tylko w tych dwóch waszych klubach mają miejsce, ślepe powtarzanie i podniecanie się tymi Cayinami i S16, brak jakiejkolwiek krytyki, wymyślone odsłuchy innych sprzętów itd. I to mnie wkurza, bo żaden z Was nie powie wprost o wadach tych sprzętów, bojąc się o atak reszty załogi. Każdy po kolei oszukuje sam siebie i innych w koło by nakręcać na te urządzenia. Mało który z Was mial takie możliwości porównania tych sprzętów jak ja czy inni doświadczeniu użytkownicy, a zarzekacie się że Cayin najlepszy - mało który z Was miał możliwość porównać więcej niż z jednym sprzętem. 

I jak już wiele razy pisałem, znając ten schemat od podszewki, wiedząc, że do każdego zakupu Cayina od Grześka jest w pakiecie "napisz dobre słowo na forum", to że rabaty kolumn są wprost proporcjonalne do ilości wklepanych postów z pochwałami - nie mam zamiaru się na to godzić. Tyle i tylko tyle. Nie ma tam żadnego drugiego dna, po prostu nie podoba mi się ten owczy pęd, obgadywanie znajomych, podkładnie świń, przekupieni rabatami userzy itd. 

Na koniec dodam tylko tyle, że ciągle macie jakąś spiskową wizję świata, że każdy dystrybutor na świecie jest przerażony tym Cayinem i napuszcza kogoś  (w domyśle mnie) by zdyskredytować... Bo do tego przecież pijesz. Więc sprawa wygląda tak, gdyby Cayin był wartym sprzętem do handlu, wybitny pod względem jakości czy oferowanego dźwięku, to poważny dystrybutor zamiast nasyłać kogoś do klepania w klawiaturze, zgłosiłby się do Chińczyków z taką propozycją "zamiast sprzedawać kilkanaście sprzętów rocznie przez jednoosobową firmę Pana Grzesia, my tyle bierzemy na pierwszy miesiąc, gwarantujemy obłożnie tym towarem w kilku sklepach, inwestujemy w reklamę i promocję". Myślisz, że Chińczyk wahał by się sekundę? 🙂 A na obecny moment to po prostu nikogo poważnego w branży te kilka sprzedanych rocznie urządzeń nie obchodzi... W momencie kiedy Cayin stał się atrakcyjny ze swoimi DACami, nikt się na Grześka nie oglądał, tylko wizął to ktoś z większym zapleczem i możliwościami. 

 

47 minut temu, mdavis napisał:

Cayin dźwiękowo je rozjechał, delikatnie powiedziawszy. Przy A55TP to np. Fezz Audio Titania nie ma co startować (zarówno pod względem brzmienia jak i jakością wykonania). 

Z takim "rozjechaniem" to byłbym ostrożny. Czym dłużej żyje i czym więcej słuchałem, tym częściej do takiego rozjeżdżania podchodzę nieufnie. Są różne gusta i potrzeby. Wiele razy krytykowałeś NAIMa, a ja mam Naima w domu i za żadnego Cayina nigdy bym go nie zmienił... Ten Twój Cayin - o czym też wiele razy pisałem - to i tak jeden z sensowniejszych wyborów, bo te tansze PP Cayina, zwłaszcza te na lampach EL34 są całkiem OK, jak na te pieniądze. Fezz Titania, to IMO ani nie wygląda, ani nie gra. Jak to 2-3 lata temu napisałem, to mnie fani Fezza zaatakowali, że jestem fan boyem Cayina. Więc wszędzie, każdy widzi spiseg 😄 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, plastik1989 napisał:

Z takim "rozjechaniem" to byłbym ostrożny. Czym dłużej żyje i czym więcej słuchałem, tym rzadziej do takiego rozjeżdżania podchodzę nieufnie. Są różne gusta i potrzeby. Wiele razy krytykowałeś NAIMa, a ja mam Naima w domu i za żadnego Cayina nigdy bym go nie zmienił... Ten Twój Cayin - o czym też wiele razy pisałem - to i tak jeden z sensowniejszych wyborów, bo te tansze PP Cayina, zwłaszcza te na lampach EL34 są całkiem OK, jak na te pieniądze. Fezz Titania, to IMO ani nie wygląda, ani nie gra. Jak to 2-3 lata temu napisałem, to mnie fani Fezza zaatakowali, że jestem fan boyem Cayina. Więc wszędzie, każdy widzi spiseg 😄 

OK 👍👌🤘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cię aż tak mocno w moim poście podrażniło? Napisałem że chcesz dla potencjalnych kupujących jaknalepiej i tyle, a tu taki elaborat zwrotny 😆 . Każdy niech kupuje co dla niego najlepsze i niech się z tego cieszy. Przecież nie zarzucam Ci że coś nachalnie promujesz etc, ja sam tego tutaj nie robię, czasem jakieś skromne zdanie napiszę, jeśli o czymś wiem, słyszałem, a znam odpowiedź na postawione pytania.Sam raczej jestem z  tych pytających o coś .  Jednak jak widzę, że gdy z uporem maniaka udzielasz się, gdzie tylko ktoś napisze Cayin,S16Hz czy Grzegorz to jakoś też coś skrobne😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 minut temu, marteo1981 napisał:

A co Cię aż tak mocno w moim poście podrażniło? Napisałem że chcesz dla potencjalnych kupujących jaknalepiej i tyle, a tu taki elaborat zwrotny 😆 . Każdy niech kupuje co dla niego najlepsze i niech się z tego cieszy. Przecież nie zarzucam Ci że coś nachalnie promujesz etc, ja sam tego tutaj nie robię, czasem jakieś skromne zdanie napiszę, jeśli o czymś wiem, słyszałem, a znam odpowiedź na postawione pytania.Sam raczej jestem z  tych pytających o coś .  Jednak jak widzę, że gdy z uporem maniaka udzielasz się, gdzie tylko ktoś napisze Cayin,S16Hz czy Grzegorz to jakoś też coś skrobne😉

Te elaboraty zwrotne, to nie piszę stricte do Ciebie, tylko chcę by ogólny pogląd na sytuację mieli inny użytkownicy, którzy w ogóle tu nie piszą, ale wchodzą i czytają. I wiem, po PW jakie czasem dostaje, że przynosi to dobry efekt, bo już wielu osobom opisałem jak wygląda obcowanie z tymi dwiema markami i wybrali coś innego. Póki ten nachalny marketing będzie pchany przez tych kilku userów, póty ja będę to prostował. 

Sam Twój post mnie obraził, tylko męczą już mnie trochę takie insynuacje, niedopowiedzenia, tego typu:

Godzinę temu, marteo1981 napisał:

Ja rozumię że chcesz dla ludzi jaknajlepiej , żeby swoje ciężko zarobione pieniądze wydali na jaknajlepszy sprzęt,i dobrze żeby było to w sklepie w Krakowie 😉

Możesz napisać jak facet wprost, podać jakieś potwierdzenie swoich tez, te setki postów jak zachwalam sprzęty jednego dystrybutora - wtedy miało by to ręce i nogi. Ja jak wyciągam jakieś rzeczy Cortesowi czy Silverowi to potrafię kilkanaście postów wstecz wykazać, że każda rada i polecenie to tylko te dwie marki. I to są fakty o których można dyskutować. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak facet wprost, że nie podam Ci konkretnych przykładów bo jak pamiętam to takich postów nie pisałeś na temat jakiegoś konkretnego urządzenia,a  pisząc że chcesz jaknalepiej dla potencjalnych kupujących to chyba nie było to nic złego,a tajemnicą nie jest przecież jesteś związany salonem z Krakowa. Wycieczka i obszerna recenzja z wycieczki w fabryce w Austrii to też nie tajemnica, inne recenzje sprzętów też są oficjalnie napisane przez Ciebie i też podpisane Twoją osobą, a pisze się to po to , żeby pomóc coś z tych przedstawionych sprzętów sprzedać🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 godzin temu, adams84 napisał:

w 2 lata podwyżka 50%. Ciekawa polityka. 

Pewnie chcieli wejść taniej z produktem na rynek, troszkę zaniżyli cenę na premierę, po kilku miesiącach chcieli podnieść o te 10-20% na co mało kto zwróciłby uwagę. A tu przyszła wojna, inflacja, zawirowania pocovidowe… By wyrównać koszty produkcji trzeba było podnieść o 50%… Ale skoro produkują to w Polsce to wszytkie koszta prowadzenia firmy, energia, ZUS, eksperymenty w NBP to było przez ostanie lata przerzucane na przedsiębiorców, a oni nic innego prócz podniesienia cen końcowych nie mogą zrobić… Też uczciwie trzeba przyznać, że prawie każda marka audio ostro skoczyła do góry z cenami. Ale jak pamiętam jakieś 3 lata temu jak Grzesiek proponował cayin 845 to była cena 12-14tys. Obecnie 24tys czyli prawie 100% do góry, minus ewentualny rabat do ceny katalogowej. 
 

Najgorsza sytuacja dotyka sprzętu z UK, prócz zwykłych problemów dochodzi jescze koszt Brexit. Dla mnie rekordzistą jest dcs Bartok, z 40kilku tysi w dniu premiery, po 2-3 latach mamy prawie 100tys… Zna ktoś większą podwyżkę? 
 

Ale da się do tematu podejść inaczej, Harbeth podnosi ceny bardzo delikatnie w stosunku do konkurencji. Poniósł bardzo duże koszty, z powodu cel na import drewna do kolumn, export kolumn, wzrost kosztów pracy w UK po Brexit. Zorientowali się że ślepe przerzucanie kosztów na klienta w takiej skali, może doprowadzić do pozostania klientów przy starej kolumnie i braku chęci jakiekolwiek zmiany. I chyba to procentuje, bo z tego co wiem Harbeth ma się całkiem nieźle. Natomiast Spendor który ma bardzo podobną charakterem i historia kolumnę, uznał że przenosi koszta na konsumenta, podniósł ceny dwa razy do góry i z tego co wiem kolumny Spendora ostatnio zalegają na półkach pokryte kurzem… 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, net napisał:

Czy kupował ktoś do swojego wzmacniacza lampy KT88 (lub inne) Psvane bezpośrednio z Aliexpress ? 

To made in China więc powinny być takie same jak sprzedawane w PL.

Co prawda nie KT88 a 6SN7 od dwóch różnych sprzedawców na Ali... i te tańsze miały nie jednakowe (równoległe) rozmieszczenie wewnętrznych ,,flaków" względem pinów. Dźwiękowo nie stwierdziłem różnic zaznaczając,że nie robiłem porównań bezpośrednich. Osobiście uważam, że jak jest promocja warto skorzystać. Jak nie podejdą zwrot jest darmowy.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, net napisał:

Czy kupował ktoś do swojego wzmacniacza lampy KT88 (lub inne) Psvane bezpośrednio z Aliexpress ? 

To made in China więc powinny być takie same jak sprzedawane w PL.

Ja kupowałem na Ebay (Shuguang KT88-98) takie są oryginalnie montowane w niektórych modelach wzmacniaczy Cayin i wszystko z lampami jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, mdavis napisał:

Ja kupowałem na Ebay (Shuguang KT88-98) takie są oryginalnie montowane w niektórych modelach wzmacniaczy Cayin i wszystko z lampami jest OK

Ja rozmawiałem kiedyś z Polskim dystrybutorem jednej z chińskich marek lamp elektronowych. Oni zamawiając lampy od producenta mają do wyboru czy kupują lampy pierwszego gatunku czy drugiego. Te drugiego gatunku, to np. z partii gdzie sporo było awarii, były gorsze w pomiarach, w przypadku triod gorzej sparowane połówki lamp itp. Te lampy drugiego gatunku, które miały jakieś problemy z przejściem kontroli jakości nie lecą do stałych odbiorców tylko sprzedawane są właśnie na aliexpres i tym podobnych portalach. Wątpię by wszystkie lampy sprzedawane na aliexpress były z takiego źródła, ale trzeba się liczyć, że część z tych lamp właśnie pochodzi z takich serii. Dlatego kupując nowe lampy, ja raczej staram się kupować ze sklepów, niż jakiś outletów czy handlarzy z ebay. Różnice w cenie to kilkanaście procent zazwyczaj, nie wiem czy gra warta świeczki. 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam osobę zainteresowaną zakupem, a cholera nie mogę odszukać instrukcji do A-55TP.  

Możecie podesłać linka gdzie taką instrukcję mogę w PDF pobrać ?

I jeszcze jeden temat. Od jakiegoś czasu na firefox nie mogę otwierać stron na audiostereo.  Wyskakuje komunikat:

Apache/2.4.29 (Ubuntu) Server at www.example.com Port 80

Możecie coś doradzić jak sobie  z tym poradzić (bez odinstalowania i zainstalowania ponownie) ? Główną moją przeglądarką jest firefox i nie chcę tego zmieniać.  

Edytowane przez net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.