Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cayin Klub
IGNORED

Klub miłośników i sympatyków produktów Cayin / Spark.


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, cortes napisał:

Miałem przed laty 6550 Tung Sol i złego słowa o nich nie powiem. Może coś się zmieniło w bieżącej produkcji?

Byłem w szoku jak usłyszałem te łamy Tung SOL Oczywiście w negatywnym odbiorze dźwięku. Na tych lampach Cayin A55TP zabrzmiał dźwiękiem stłumionym bez wyrazu i charakteru. Np Bas był mało zróżnicowany, bez odpowiedniej głębi rozdzielczości  i wykupu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mdavis napisał:

Byłem w szoku jak usłyszałem te łamy Tung SOL Oczywiście w negatywnym odbiorze dźwięku. Na tych lampach Cayin A55TP zabrzmiał dźwiękiem stłumionym bez wyrazu i charakteru. Np Bas był mało zróżnicowany, bez odpowiedniej głębi rozdzielczości  i wykupu 

Aż ciężko uwierzyć w to co piszesz. Ostatni piec jaki słuchałem z lampami 6550 Tung Sol to był Cayin Cs-88A i zapamiętałem, że bas z tych lamp był naprawdę bez porównania lepszy od fabrycznych KT-88.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mocy już po włożeniu powinny zagrać w miarę dobrze Grałem na nich pomiędzy 25 - 27 godz. Za dużych zmian nie usłyszałem Potem włożyłem KT 88 Shuguang i wzmacniacz zagrał tak jak powinien Już wiem ze zostaje przy lampach mocy Shuguang Nic nie zmieniam w tym zakresie

PS Lampy sterujące 12AX7 wymieniłem na Psvane Art i jest różnica na plus 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartik napisał:

Ja zmieniłem z kt 88 na Tung sol 6550 i nie wyobrażam sobie powrotu do fabrycznych ,

Bas dużo lepszej jakości 

Bas na TS 6550 jest mało zróżnicowany. Taki trochę monotonny, płaski. Brakuje tzw wykopu. Fabryczne Shuguang to maja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
18 minut temu, cortes napisał:

Napisz do usera @Silver_85 miał go u siebie na odsłuchu. Są też dwie recki tego pieca na naszych portalach. 

Z tego co mi wiadomo Primaluna jest produkowana w tej samej fabryce co Cayin.

Słyszałem właśnie, że to ta sama fabryka. Zastanawia mnie jak ma się ilość lamp zastosowana w Primaluna (8szt) vs Cayn(4szt). Moc podobna, ale ilość lamp dwa razy większa. Recki niestety mało wiarygodne, przynajmniej ta Stereo kolorowo. Tam wszystko gra zajebiście i jest prawie hi-endem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek80 napisał:

Recki niestety mało wiarygodne, przynajmniej ta Stereo kolorowo. Tam wszystko gra zajebiście i jest prawie hi-endem.

Zgadza się na Stereo i Kolorowo, wszystkie recenzje są jedwabiste. Choć niektóre z nich są ciekawe i warto się z nimi zapoznać 👌

9 minut temu, Arek80 napisał:

A może mieliście okazję porównywać nowe Cayny do wzmacniaczy Octave? Używane Octave chodzą w cenach nowych Caynów. 

Nie. Ceny nowych Octave to nie na mój budżet audio 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Reszta nie jest perfekt 😞

Niestety sprzęt stoi w sypialni 12 m i na razie nie ma sensu wymiana kolumn

Monitor Audio Silver 8

Zostały mi z kina domowego i dopóki nie zmienię miejsca zamieszkania będę z nich nadal korzystał

No i na razie za transport służy laptop z tym, że tutaj wymiana nastąpi szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.