Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niedługo miną 3 tygodnie odkąd wpłaciłem pieniążki. Tomanek nie odbiera telefonów i nie odpowiada na maile. Jest to dość dziwne, albowiem wcześniej jakość obsługi klienta w tej firmie była wręcz wzorowa. Czy ktoś wie, co jest grane?

A ja dostałem odpowiedź na swojego maila, bez problemu - dzisiaj około 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niedługo miną 3 tygodnie odkąd wpłaciłem pieniążki. Tomanek nie odbiera telefonów i nie odpowiada na maile. Jest to dość dziwne, albowiem wcześniej jakość obsługi klienta w tej firmie była wręcz wzorowa. Czy ktoś wie, co jest grane?

 

W Alpach na nartach hula...jest sezon narciarski ;-)

 

Niedługo miną 3 tygodnie odkąd wpłaciłem pieniążki. Tomanek nie odbiera telefonów i nie odpowiada na maile. Jest to dość dziwne, albowiem wcześniej jakość obsługi klienta w tej firmie była wręcz wzorowa. Czy ktoś wie, co jest grane?

 

Spam sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostałem swoją listwę TAP 8. Po spięciu wszystkiego zmiany w dźwięku w moim systemie są ewidentne i jednoznaczne. Dźwięk się otworzył i uporządkował, przybyło szczegółów. Czytałem wcześniej że Atolle są wrażliwe na zasilanie jednak podchodziłem do sprawy sceptycznie. Nie spodziewałem się zmian tak spektakularnych. Chociaż dc blocker nie zlikwidował buczenia trafo w moim wzmacniaczu (Atoll IN 100), to uzyskane efekty soniczne zachęcają mnie to do poszukiwania odpowiednich kabli zasilających (narazie zakupiłem dwa od Tomanka). Sam sprzęt jest solidny i estetyczny. Polecam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to uzyskane efekty soniczne zachęcają mnie to do poszukiwania odpowiednich kabli zasilających (narazie zakupiłem dwa od Tomanka). Sam sprzęt jest solidny i estetyczny. Polecam.

Jeśli posiadasz odrobinę umiejętności (i chęci) polecam kabel Yarbo SP-1100PW dostępny tu: https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-1100PW/507 do tego dobre wtyki rodowane albo pozłacane (też można w tym samym sklepie https://audeos.pl/pl/c/Sieciowe-230V/7) i wychodzi naprawdę zajefajny kabel. Sam taki niedawno wykonałem i nie mogłem uwierzyć w zmiany jakie wnosi, a do tej pory grałem na Suprach LoRad. Koszt nie jest duży i zdecydowanie warty eksperymentu. Polecam Ci tym bardziej że też mam listwę Tomanka, wkładkę 2M Bronze i Projecta tylko niższy model :)

post-59689-0-30474100-1519569702_thumb.jpg

Edytowane przez Marcin_59666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz odrobinę umiejętności (i chęci) polecam kabel Yarbo SP-1100PW dostępny tu: https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-1100PW/507 do tego dobre wtyki rodowane albo pozłacane (też można w tym samym sklepie https://audeos.pl/pl/c/Sieciowe-230V/7) i wychodzi naprawdę zajefajny kabel. Sam taki niedawno wykonałem i nie mogłem uwierzyć w zmiany jakie wnosi, a do tej pory grałem na Suprach LoRad. Koszt nie jest duży i zdecydowanie warty eksperymentu. Polecam Ci tym bardziej że też mam listwę Tomanka, wkładkę 2M Bronze i Projecta tylko niższy model :)

 

Przyłączam się do rekomendacji, ja też ostatnio nabyłem Yarbo i wtyki Viborga, i troszkę go przerobiłem - załączam fotkę. Chociaż przewody Tomanka nie są złe, to chyba te są jednak lepsze... Polecam też zawsze zasilacze ULPS od Tomanka, mam dwa i jestem niezmiennie zadowolony :)

 

post-62696-0-03151600-1519570436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli posiadasz odrobinę umiejętności (i chęci) polecam kabel Yarbo SP-1100PW dostępny tu: https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-1100PW/507 do tego dobre wtyki rodowane albo pozłacane (też można w tym samym sklepie https://audeos.pl/pl/c/Sieciowe-230V/7) i wychodzi naprawdę zajefajny kabel. Sam taki niedawno wykonałem i nie mogłem uwierzyć w zmiany jakie wnosi, a do tej pory grałem na Suprach LoRad. Koszt nie jest duży i zdecydowanie warty eksperymentu. Polecam Ci tym bardziej że też mam listwę Tomanka, wkładkę 2M Bronze i Projecta tylko niższy model :)

 

Dzięki za podpowiedź. Może się skuszę na diy. Tylko podpytam tu i ówdzie jak to gra z Atollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Może się skuszę na diy. Tylko podpytam tu i ówdzie jak to gra z Atollem.

Z tego co wiem Atol gra raczej ostro (żeby nie powiedzieć krzykliwie) na górze. Dobrałbym do kabla pozłacane wtyki co powinno troczę wygładzić całość. Ale to tylko moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów ma problem ze złożonym zamówieniem u Pana Tomasza bardzo proszę o kontakt. W moim przypadku po wstępnych ustaleniach dot. zakupu zasilacza do DACA oraz wpłaceniu pieniędzy kontakt się urwał. Mija właśnie miesiąc wysłałem kilka maili oraz próbowałem kontaktować się telefonicznie jednak jest totalny brak odzewu a telefonu nikt nie odbiera. Nie wiem co mam myśleć na taki sposób załatwiania interesów przez tego Pana. Być może ktoś ma z tym człowiekiem lepszy kontakt i mógłby pomóc to jakoś wyjaśnić. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś testował kable zasilające wpięte przed listwę Tomanka? Czy warto inwestować w lepszą sieciówkę od Tomankowej? Czy długość kabla ma tu znaczenie? Jak się ma wpływ takiej sieciówki do wpływu sieciówek za listwą? Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś testował kable zasilające wpięte przed listwę Tomanka? Czy warto inwestować w lepszą sieciówkę od Tomankowej? Czy długość kabla ma tu znaczenie? Jak się ma wpływ takiej sieciówki do wpływu sieciówek za listwą? Będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia w tym temacie.

Z wymienionymi przez Ciebie firmami nie miałem do czynienia - mam inne. Jednak zmiana kabla zasilania i listwa, dały mi polepszenie głównie w kontekście wzmacniacza. Dobrze izolowany kabel zasilający za listwą może poprawić brzmienie (u mnie w poprzednim wzmacniaczu podbił bas, który potem jeszcze bardziej podkręciła zmiana kabla głośnikowego). Nie chcę się cofać, to znaczy zmieniać na fabryczny kabelek, żeby sprawdzić czy nadal mam pozytywne efekty. Oczywiście nie ma co się spinać i kupować Nordosta Odin :) ale dobrze izolowany kabel o odpowiedniej grubości jest pożądany (mój wzmacniacz zasysa od 110W do 950W a maksymalnie może nawet 1,5kW - także przekrój musi być większy niż 0,75 mm2 a 1,5mm2 w zupełności wystarczy dla niemal każdego wzmacniacza. Co do źródeł dźwięku, opinie są różne i ważne jest przede wszystkim jakie jest zasilanie wewnątrz urządzenia (filtrowanie, jakość trafo itp.) ponieważ samym kablem cudów się tam nie zdziała (potrzeba by było filtrowania na listwie albo czegoś takiego jak PowerPlant od PS Audio). W każdym razie ekranowanie nie zaszkodzi jeśli jest listwa z wbudowanymi filtrami. Jak listwy nie ma ... to i samo ekranowanie na kablu raczej nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po długim oczekiwaniu na moje dwa ULPS mini dedykowane do kolumn aktywnych Martin Logan Electromotion ELS - upewniło mnie to, że zasilanie MA ZNACZENIE. System poprawił brzmienie, a kolumny jakby dostały nowe życie :) Teraz nawet za bardzo nie buczą na jałowym - wcześniej miałem chiche buczenie przy włączonym tylko wzmacniaczu, teraz nie słyszę tego. Więcej, jak komuś się chce czytać jest tutaj: http://www.audiostereo.pl/klub-martinlogan_107430.html/page__view__findpost__p__4329705

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz ten Tomanek nie jest co kiedyś był.

 

Sporo zamówień i coś czuję kłopoty .

Nie wiem co się u niego dzieje i oceniać nie mogę. Zamówienie zostało zrealizowane i jest ok. Zamawiałem dedykowane sztuki i takie dostałem. Jedyna uwaga to, po prostu urealnienie terminu - czyli prosto z mostu powiedzenie, że trzeba czekać tyle a tyle i koniec. Chcesz to kupujesz nie chcesz to nie kupujesz, oczywiście część klientów mogłaby zrezygnować bo nie chciałby im się czekać. Z drugiej strony poszukiwania drugiego sprawdzonego dostawcy, który zrobi coś pod zamówienie mogłoby potrwać tyle samo co czekanie :)

Dostaje się dobrej jakości sprzęt za przystępną cenę, robiony na zamówienie, który w moim przypadku poprawił sytuację (zarówno zasilacz do Pro Ject Phono Box RS jak i do Martin Logan ELS) - warto było poczekać, chociaż jakbym wiedział, że będzie spóźnienie od razu poszedłbym i kupił zapasową impulsówkę (jedna mi padła i musiałem szybciej zamawiać niż miałem w planach) - no i czas bez muzyki dłużył się niemiłosiernie :) W planach mam wymieniać jeszcze gramofon i pewnie do gramofonu (jeśli będzie miał słabe zasilanie) to także zamówię.

Nie ma co skreślać dobrego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma gdy się rozwija i zaczyna być wiele zamówień przeżywa podobny okres. Do pewnej ilości jedna osoba ogarnia tematy, a potem nadchodzi w końcu ten czas gdy zaczyna być ją stać na zatrudnienie pracownika na 1/2 etatu, a później na cały ale dopóki sprzedaje się tanio i mało zostaje, to trzeba samemu pracować po 24h przez 7 dni w tygodniu.

Albo niskie ceny albo drożej i mniej czekania.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Znalezione informacje nt. wpływu fal Schumanna na człowieka.

Z poniższego tekstu można wnioskować że "Tomanek generator" wpływa na słuchacza i stąd odczuwalne subtelne lub subiektywne zmiany w dźwięku.

 

 

"Kiedy profesor Instytutu Maxa Plancka, Rütger Wever zamykał woluntariuszy w podziemnym bunkrze nie wiedział jeszcze jakie wyniki może przynieść eksperyment. Podziemna budowla w Andechs była całkowicie odizolowana od wpływów zewnętrznych: światła słonecznego, temperatury i promieniowania elektromagnetycznego. Po niedługim czasie okazało się, że u uczestników eksperymentu nastąpiło rozregulowanie dobowego cyklu aktywności. Co więcej, u całkowicie zdrowych przed wejściem do podziemia ludzi, zaczęły występować zaburzenia emocjonalne i migrenowe bóle głowy, choć wydawało się, że życie nadal toczy się normalnym rytmem.

Wydawać by się mogło, że to brak światła słonecznego, wyznaczający rytm dnia był przyczyną rozregulowania cyklu dobowego. Sprawdzono tę hipotezę. Podobnie jak drugą dotyczącą zmienności temperatury w ciągu doby.

Jak się okazało, to wcale nie pomogło. Ani światło słoneczne, ani zmienna temperatura nie sprawiły, że dobowy cykl aktywności badanych powrócił do stanu synchronizacji z 24 godzinną dobą.

Okazało się, że czynnikiem synchronizującym są fale elektromagnetyczne o bardzo małej częstotliwości, których wartość oscyluje w okolicach 7,8Hz.

Poddanie badanych wpływowi fal elektromagnetycznych o tej częstotliwości spowodowało ponowną synchronizację dobowego cyklu aktywności badanych z cyklem 24 godzinnym

Tak więc wniosek, który można wyciągnąć z tego doświadczenia, uzmysławia nam, jak silnie uczestniczymy w naturalnych rytmach otaczającego świata. Wspomniana częstotliwość jest częstotliwością rezonansu Schumanna, który uważany jest za czynnik stabilizujący układy nerwowe wszystkich żywych organizmów.

Z kolei sceptycy twierdzą, że moc tego promieniowania jest zbyt mała, aby miała jakiekolwiek znaczenie. Z drugiej strony nie znamy wartości natężenia tego promieniowania, którą można uznać za wystarczającą dla ludzkiego organizmu.

W związku z tym takie twierdzenie nie jest poparte, żadnym argumentem.

Nie powinno być zaskoczeniem, że oddziałuje na nas promieniowanie elektromagnetyczne, bo człowiek jest... elektromagnetyczny. Tak jak cała materia, która nas otacza. Stopień złożoności tej materii zarówno na poziomie atomowym, jak i w skali makro decyduje o tym, w jaki sposób ta materia reaguje na pole elektromagnetyczne.

Ponieważ oddziaływanie Schumanna jest słabe, to dość łatwo je zakłócić poprzez emisje o większej mocy, których nie brakuje wokół. Dość często można spotkać się z pojęciem smogu elektromagnetycznego, którego szczególnie duże natężenie występuje w miastach. Wynika to z faktu, że jest tam duża koncentracja wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych od linii energetycznych zaczynając, a na wszechobecnych sieciach bezprzewodowych kończąc.

Ten smog, znacznie silniejszy od promieniowania Schumanna, zakłóca je, stwarzając warunki podobne do tych, panujących w bunkrze Wevera. W związku z tym część naukowców wini smog elektromagnetyczny za zwiększoną zachorowalność na nowotwory, zaburzenia emocjonalne, nadpobudliwość, trudności w koncentracji, stres i wiele innych problemów zdrowotnych."

Edytowane przez Zbigniew_69223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zamówiłem listwę sieciową u Pana Tomasza,na wszystkie moje pytania szybko odpowiadał drogą elektroniczną więc kontakt uważam za wzorowy.Ale najważniejsze iż listwa z dedykowanym przewodem wniosła pozytywne zmiany np.bas już nie dudni.Nie wiem dlaczego i co ma wpływ na to. Pewnie konstruktor wie i może się wypowie w tej kwestii. Choć nie byłem przekonany co do jakichkolwiek listew zasilających tak teraz, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała istota dobrej listwy zasilającej. Listwa ma przede wszystkim nie wprowadzać nic negatywnego od siebie, co da na plus, to tylko jej zaleta.

Korzystając z okazji - mam kilka obudów do TAP8 z dc-blockerami, TAP6 i TAP4 z małymi wadami lakierniczymi, które ciężko dostrzec, ale są.

Mogę je uzbroić i zaoferować w dobrej cenie. Kontakt przez PW lub sprawniejszy poprzez [email protected]

Ps. wcześniej złożone zamówienia, a jeszcze nie zrealizowane, zostaną sfinalizowane w najbliższych dniach. Pracuję dziś, w piątek również.

Życzę kontynuacji udanej majówki.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niestety chyba u Pana Tomasza kolejna faza opóźnień. Prawie 4 tygodnie od zamówienia listwy. Zamówienie nie dotarło. Brak odpowiedzi na emaile. Tymczasem powyżej propozycje sprzedaży listwa po obniżonym cenach. Dziwna praktyka.

 

A to ciekawe. 27 kwietnia napisałem do Pana Tomasza w temacie zakupu listwy i kabli zasilających. Odpowiedź była natychmiastowa. Przelałem pieniądze i jako że zbliżał się długi weekend, uzgodniliśmy, że przesyłka będzie między 7 a 11 maja. Przedwczoraj napisałem maila jak tam z moją przesyłką, nie było żadnej odpowiedzi więc zadzwoniłem i się nie dodzwoniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też już czekam dłużej niż zapowiedział Tomanek. W chwili zamówienia odpowiedzi były błyskawiczne a po wpłaceniu pieniędzy na konto cisza. Dzwoniłem i tylko dostałem smsa, że nie ma czasu i żeby zapytania kierować na maila. Telefonów nie odbiera, na maila ani na priv nie odpisuję. Mimo, że jeszcze nie dostałem listwy to już nie polecam. Szybciej bym upolował używkę niż dostawa prosto od producenta co jest dużym absurdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.