Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Beznadziejna ta dyskusja.

 

Panie Tomaszu, proszę się nie zrażać i dalej robić swoje, urządzenia Tomanka mądrzej przemówią niż słowa. Zaś wszystkich użytkowników tych zacnych sprzętów serdecznie pozdrawiam i życzę spokojnej, życzliwej dla innych niedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Stasiu!

Niestety, nie pomogę... mam co prawda piec gazowy, lecz nijak nie słychać załączenia palnika w zestawie grającym. Być może jest to spowodowane tym, że piec znajduje się w innej części domu, w innej części instalacji elektrycznej, nie połączonej z pokojem ze sprzętem audio. Listwa zasilająca u mnie to nie jest listwa od Tomanka (chyba p. Tomasz nie miał jeszcze firmy w tamtych czasach), lecz z takiej wrocławskiej manufaktury p. Piwkowskiego - nawiasem mówiąc, bardzo dobry sprzęt.

Generalnie, u mnie w głośnikach nie słychać praktycznie nic z domowej instalacji. Niekiedy tylko dźwięk jest jakby mocniej stłumiony i przybrudzony, gdy w godzinach szczytu włączy się więcej odbiorników, lecz słyszalnych zakłóceń na szczęście nie mam.

 

Pozdrawiam fana Jolidy i dobrej Muzyki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wypożyczyć na testy, bo inaczej to można godzinami rozmawiać i nie pójść do przodu nawet o milimetr. Z podobnymi problemami sobie już radziliśmy (zakłócenia od świetlówek, silników w warsztacie obok itp.), więc warto spróbować. Szczegóły realizacji wypożyczenia lepiej załatwić na PW, wynikami testu oczywiście warto podzielić się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak...w głośnikach słychać :-(

Za ścianą z klockami mam kotłownię...

Cześć,

 

Mi w głośnikach pojawiły się podobne odgłosy po zmianie interconnect.

Na Melodice było ok, po zmianie na Monkey Cable mam strzały. 1 żyła vs dwie. Zostałem przy Monkey ale fakt, że odgłosy denerwują.

Nie mam dodatkowej filtracji.

 

Pozdrawiam, Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś, te zakłócenia powstały "uslyszaleś" dopiero jak postawiłeś audio?

Czy może powstały niedawno jak audio już miałeś?

 

Czemu pytam, piec jaki posiadasz, ma swoją elektronikę. Posiada również kondensator i odpowiedni do niego układ.

 

Znajomy miał kiedyś problem właśnie z piecem, nie dość że mu brumiło strzelało w torze audio (jak piec startował) , to jeszcze piec później nawalał.

Później jednak wymienił jakiś element elektroniczny, i problemy wszystkie zniknęły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;)

 

Zagadka wskazuje na piec, skoro wcześniej było ok, a po zalaniu pieca powstały zakłócenia w audio.

 

Zwróć uwagę na ten kondensator wykładowczy zy coś i na jego elektronikę, tak mi się tylko wydaje. Tak jak mówiłem, u znajomego było podobnie i kupił nowy układ z tym kondensatorem.

Edytowane przez Millerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mi w głośnikach pojawiły się podobne odgłosy po zmianie interconnect.

Na Melodice było ok, po zmianie na Monkey Cable mam strzały. 1 żyła vs dwie. Zostałem przy Monkey ale fakt, że odgłosy denerwują.

Nie mam dodatkowej filtracji.

 

Pozdrawiam, Hubert

czesto zapominamy ze interkonet przed pre może byc jak antena i zbiera wszystko

mam taki zestaw pre gramofornowe i interkonekt ktory zbiera CB radio z ulicy :)

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interkonekt ktory zbiera CB radio z ulicy :

 

Ja też myślałem, że to CB...do wczoraj, pojawiło się zakłócenie i przypadkowo usłyszałem, że piec się odpala...

 

Dlatego ja zrobiłem sobie do pre kabelek z kierunkiem ekranu, tzw kierunkowy ;)

 

Ekran podpięty przy źródle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Takie pytanie

Mam listwę TAP6 z jednym niebieskim gniazdem - ono jest dedykowane do wzmacniacza

Pozostale to tuner czy cd

A czy do takiego zwykłego gniazdka podpiąć zasilacz do wzmaka - cyrus psx-r czy tez lepiej do ściany?

Roznica jest niewielka, mam wrazenie ze lepiej ze sciany

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu pisałbym/dzwonił do p. Tomasza.

Odpowiedź konstruktora krótka i na temat.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.