Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszesz jest dokładnie tak samo.

Piszesz że od strony zasilania czyli od strony gniazdka itd.

Piszesz że nie od strony elementu pomiarowego, czyli tak samo.

Bez różnicy czy sygnał DC czy AC czy interconekt, ekran kierunkowy i tak jest od strony sygnału.

 

Dobrze Cię zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma żadnej normy ani zasady, jest natomiast stwierdzenie "prawidłowo podłączyć" czy "odpowiednie podłączenie"... nic więcej.

 

Ja, jak również inni jak również Pan Tomasz "Tomanek", zakładamy, że faza w gnieździe w produktach "Tomankowych" i nie tylko, jest po lewej stronie bolca uziemiajacego.

Gniazda schuko też ma (powinno mieć) fazę po lewej stronie, patrząc na wprost, chyba że położony dc Blockera do góry nogami.

 

Patrząc na wtyczkę od strony bolcow, faza znajduje się po prawej stronie od uziemienia.

 

Założenie i odpowiednio podłączena faza, ma istotne znaczenie w elektronice.

Chodzi o to aby faza była była na głównym wyłączniku zasilania transformatorowego czy toroidalnego.

Niedopuszczalne jest gdy na głównym wyłączniku było zero bo wtedy faza jest ciągle w zasilaniu.

 

To jest tak jak w skrzynce bezpiecznikow w instalacji domowej, gdzie jest założony bezpiecznik? lub główny wyłącznik? na zerze czy na fazie?

Oczywiście że na fazie, faza ma być wyłączalana!

Tak samo tyczy się DC Blockera, on działa najlepiej a nawet tylko i wyłącznie (choć nie mam co do tego pewności, porostu nie wiem )... na fazie, i niech tak zostanie.baadddc6b0985de2a541136f1a278dcc.jpg957f36f5f4ac4333d81adca1ef2759d2.jpg8d59c623509e762db3e85a7f7f89254e.jpg

 

Dzisiaj sprawdziłem sobie miernikiem jak jestvu mnie z ta faza gdzie buczy i zapala się lampka. Co się okazało że buczało po prawej w dziurce , patrząc od góry na gniazdka listwy czyli wg.schematu jest N. Wyłączyłem wtyczkę z gniazdka w ścianie od listwy i włożyłem odwrotnie. Sprawdzam miernikiem i buczy teraz po lewej stronie tam gdzie jest literka L czyli ok?

Drugie pytanie czy jak mamy kabel od sprzętu z ta końcówka trapezowa to rozumiem że po wpięciu wtyczki od sprzetu w listwę i dokonując pomiaru na końcu kabelka wpietego mamy mieć buczenie (wkładając miernik w dziurke)również po lewej stronie patrząc na wtyczkę gdzie węższym bok jest u góry?

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na gniazdko w ścianie pojedyncze, nie podwójne, bolec uziemiajacy jest na górze, to faza powinna być po lewej stronie.

 

Patrząc na wtyczkę zasilająca z dwoma bolcami, patrząc od strony bilcow (nie od strony kabla), dziurkę masz na górze a faza powinna być podłączona po prawej stronie.

 

 

Wtyk i gniazdo komputerowe.

 

Wtyk, patrząc od strony dziurek (nie od strony kabla), ukosy są na górze, uziemienie na środku lekko na górze, faza po prawej stronie.

 

Gniazdo, patrząc od strony bilcow, wciecie jest na górze, bolec uziemiemiajacy lekko na górze po środku , faza powinna być po lewej stronie.

 

Brzeczyk kontrolka reaguje i oczywiście na fazie.I jak podłączysz fazę w gniazdach czy wtykach, tak faza wyjdzie w listwe czyli w gnieździe SCHUKO bez bolca uziemiajacego, gdzie faza jest oznaczona w instrukcji.

I dlatego również, jak zrozumiałem, gniazdo w ścianie masz typu SCHUKO bez bolca uziemiajacego, tak? Skoro piszesz że odwróciłeś wtyk. I tak jak piszesz, kontrolka powinna reagować na fazę zgodnie z oznaczeniem fazy w instrukcji TOMANKA.

cbe5063efa729e736d5e840a12378f4b.jpg

Edytowane przez Millerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat na szkoleniach jest, nie znam szczegółów ale zasada ogólna to właśnie najpierw chronimy później zasilamy, żeby później nie zasilać siebie jak dotkniemy przykładowo lodówki i kranu lub kaloryfera....

Jak musimy zastosować mostek, to właśnie robimy tak jak wyżej...

Edytowane przez Millerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.