Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że faktycznie moje obawy są bezpodstawne, ale jednak brak odezwu ze strony konstruktora w jakiejkolwiek formie jest niepokojący. Być może Pan Tomasz jest na urlopie, w końcu mamy okres wakacyjny. To jednak nie uzasadnia całkowitego braku kontaktu. No nic, pozostaje mi czekać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pytanie mam Sub do kina i z tyłu jest tabliczka przy gnieździe od zasilania:

Screenshot_2018-09-05-16-40-07.pngfree image upload

 

Czy mogę podłączyć go pod dc blocker czy lepiej w pozostałe gniazda TAP8?

 

"Aby uniknąć pożaru lub porażenia prądem, nie wystawiać urządzenia na deszcz lub wilgoć."

 

To jest na tabliczce.

 

Aaa... i jeszcze żeby nie otwierać bo może popieścić.

Edytowane przez Mickey6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam Sub do kina i z tyłu jest tabliczka przy gnieździe od zasilania:

Screenshot_2018-09-05-16-40-07.pngfree image upload

 

Czy mogę podłączyć go pod dc blocker czy lepiej w pozostałe gniazda TAP8?

Jak masz zasilanie na 100-120V~ to możesz podłączyć, ale chyba zabezpieczenia prądowe TAP-ów, są trochę inne i na pewno nie są przystosowane do takiego obciążenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś ostatnio udało się z sukcesem skontaktować z Panem Tomaszem? Zamawiałem już przeszło rok temu listwę TAP8 i wszystko wtedy poszło wzorowo.

W czerwcu złożyłem zamówienie na 2 zasilacze, od razu wykonałem przelew i dostałem informację, że realizacja może zająć ok. 3 tygodni.

W tym momencie mijają 3, ale miesiące od momentu zapłaty, a zasilaczy dalej nie ma :-( Niestety moje próby kontaktu przez ostatnie 2 tygodnie kończą się fiaskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakiś czas temu pisałem i na PW i drogą mailową i sms, o szeregu wykonanych połączeń telefonicznych nie wspomnę. ZERO kontaktu od momentu dokonania wpłaty. Wiadomość PW na forum nawet nie odczytana. Zamówienie złożone i opłacone 31 lipca, miało być zrealizowane do 10 dni roboczych a tymczasem minęło już ponad półtora miesiąca i nic. Nie jest to dla mnie wielki problem, wiadomo że z różnych przyczyn realizacja może się opóźnić, ale całkowite olanie klienta (nazywajmy rzeczy po imieniu) i brak jakiegokolwiek odezwu na liczne próby kontaktu w związku z złożonym zamówieniem nie świadczy dobrze o firmie Tomanek, skądinąd zwykle chwalonej i zbierającej pozytywne recenzje. Zapewne nie rozczaruję się samym produktem (o ile w ogóle go dostanę), ale obsługa zamówienia i kontakt z producentem, są na tragicznym, nieakceptowalnym poziomie. Jak widzę, problem ten się pogłębia i dotyczy szerszego grona potencjalnych nabywców, co niestety nie rokuje dobrze na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 2 razy w Tomanku bezpośrednio, pierwsze zam. ok 1,5 roku temu, drugie jakieś pół roku temu, oba poza sezonem urlopowym. Jeśli chodzi o termin dostawy jak i kontakt przy drugim zamówieniu było niestety też słabiej. Jak dla mnie rada jest jedna, kupować u handlarzy/pośredników, którzy potwierdzą, że mają to co nas interesuje na magazynie od ręki. Cenowo wychodzi przecież to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie szukam alternatywnego zasilacza do ifi idefendera usb bo firmowy ifi mi się po prostu nie podoba i jest za drogi jak na impulsowy ,posiadam do tego jeszcze ifi igalvanic 3.0 i ten idefender z zasilaczem ma pełnić funkcje odcięcia zasilania z usb i zarazem zasilać igalvanica , i pomyślałem że może by to Tomankiem zaleczyć ? i chyba musiał by to być ulps mini do raspberry ,dobrze główkuje ? i jeśli by kto posiadał na zbytku to pisać na priv cene itp,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie szukam alternatywnego zasilacza do ifi idefendera usb bo firmowy ifi mi się po prostu nie podoba i jest za drogi jak na impulsowy ,posiadam do tego jeszcze ifi igalvanic 3.0 i ten idefender z zasilaczem ma pełnić funkcje odcięcia zasilania z usb i zarazem zasilać igalvanica , i pomyślałem że może by to Tomankiem zaleczyć ? i chyba musiał by to być ulps mini do raspberry ,dobrze główkuje ? i jeśli by kto posiadał na zbytku to pisać na priv cene itp,,

 

ULPS MINI to bardzo dobry pomysł, są też wersje w kabelkiem micro-usb, ale ogólnie ciężko zdobyć używki. IFI iPower nie polecam, miałem trzy różne V i dwa już odsprzedałem. Został mi 9V w sumie nie wiem po co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma być wersja z micro-usb 5v-2.5A może być więcej byle nie mniej niż 2,5A , najciekawsze że miałem nie dawno taki zasilacz Tomanka i sprzedałem za 150zł :) jescze fajny był bo mi prezes zrobił go na gniazdo do własnych sieciówek ,ale miał służyć wtedy do czegoś innego i się nie sprawdził ,a teraz by był jak znalazł :) jeszcze się przez niego posprzeczałem z Tomkiem hee ps; w każdym razie propozycja aktualna ciśnienia nie mam

 

ULPS MINI to bardzo dobry pomysł, są też wersje w kabelkiem micro-usb, ale ogólnie ciężko zdobyć używki. IFI iPower nie polecam, miałem trzy różne V i dwa już odsprzedałem. Został mi 9V w sumie nie wiem po co :)

Mam taki wynalzazek właśnie on ma tez 9v-2A 18v-1A myślałem żeby zapchać te 9v ale się boję :))

https://www.q21.pl/pro-ject-power-box-ds-sources.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak to ma być wersja z micro-usb 5v-2.5A może być więcej byle nie mniej niż 2,5A , najciekawsze że miałem nie dawno taki zasilacz Tomanka i sprzedałem za 150zł :) jescze fajny był bo mi prezes zrobił go na gniazdo do własnych sieciówek ,ale miał służyć wtedy do czegoś innego i się nie sprawdził ,a teraz by był jak znalazł :) jeszcze się przez niego posprzeczałem z Tomkiem hee ps; w każdym razie propozycja aktualna ciśnienia nie mam

Mam taki wynalzazek właśnie on ma tez 9v-2A 18v-1A myślałem żeby zapchać te 9v ale się boję :))

https://www.q21.pl/pro-ject-power-box-ds-sources.html

Ja mam 2 Tomanki i 1 iFi i iPower i powiem tak, jeśli ma to być zasilanie do przystawki iFi to bym nie kombinował tylko kupił iFi. Ten iFi ma chyba niższe szumy więc do polepszacza tej firmy może być lepszym rozwiązaniem. Ja go używam to transportu BT i wnosi dużą poprawę, tzn. mimo że to tylko Aptx to góra jest lepsza, bardziej wypolerowana niż z FLACów w moim mini PC z Tomankiem(cała reszta wypada lepiej w PC). Bez iFi dźwięk jest wyraźnie słabszy. Ktoś nawet polecał iPower jako najtańsze sensowne zasilanie do SoTM. Za 250 zeta to naprawdę sensowny produkt jest.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 Tomanki i 1 iFi i iPower i powiem tak, jeśli ma to być zasilanie do przystawki iFi to bym nie kombinował tylko kupił iFi. Ten iFi ma chyba niższe szumy więc do polepszacza tej firmy może być lepszym rozwiązaniem. Ja go używam to transportu BT i wnosi dużą poprawę, tzn. mimo że to tylko Aptx to góra jest lepsza, bardziej wypolerowana niż z FLACów w moim mini PC z Tomankiem(cała reszta wypada lepiej w PC). Bez iFi dźwięk jest wyraźnie słabszy. Ktoś nawet polecał iPower jako najtańsze sensowne zasilanie do SoTM. Za 250 zeta to naprawdę sensowny produkt jest.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

szumy ,mniejsze mówisz ale ja mysle ze oni sobie tak napisali bo ten zasilacz po prostu nie wygląda uczciwie ..

 

co jak co ale Tomanka zasilacze sa moim zdaniem uczciwie zrobione bez laurek

 

no i na toroidzie a to uważam ważne jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, iż od 01.10.2018r. zaczyna obowiązywać nowy cennik naszych urządzeń.

Zmiana podyktowana jest znaczącym wzrostem cen elementów elektronicznych i mechanicznych, służących do produkcji, jak również większymi kosztami pracowniczymi. Ceny naszych urządzeń od ponad 6 lat nie uległy większym zmianom. Niestety, nadszedł czas, w którym nie jesteśmy już w stanie bardziej brać na siebie dalszych wzrostów kosztów.

Ponadto, zmiany cen przyniosą za sobą lepszą dostępność produktów i znaczące skrócenie okresu oczekiwania na realizację zamówień.

Jednocześnie informuję, iż wszystkie zamówienia złożone do 30.09.2018r. i opłacone przelewem, zostaną zrealizowane po starych, niższych cenach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Cześć.

 

Dopisuje się do klubu jako świeży użytkownik listy TAP8 z DC Blockerami. Od początku mojej przygody ze sprzętem audio użytkowałem listwę komputerową. Zawsze miałem w głowie, że nadejdzie moment zakupu dedykowanej do audio listwy. Więc wczoraj podpiąłem wzmacniacz pod DC Blockera (brumienie transformatorów nie znikło, ale na szczęście nie jest ono u mnie zbyt natarczywe), resztę czyli CD, TV, DVD pod gniazda filtrowane. Jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe. Na pewno nie spadła w żaden sposób dynamika. To co usłyszałem to jakby wygładzenie, uspokojenie dźwięku, bas wydaje się momentami głębszy. Ogólnie dźwięk był przyjazny dla ucha nawet przy długich odsłuchach ale teraz jeszcze uległ poprawie w tym kierunku. Nie wiem czy ta listwa poprzez filtry ma na to wpływ czy też poprzednia po prostu psuła co nie co. Mogę wszystkim polecić zakup listy Tomanka. To taka wisienka na torcie, takie finalne dopieszczenie systemu audio. W moim systemie to niuanse ale niuanse naprawdę słyszalne. Odsłuchuje kolekcję ulubionych płyt i naprawdę słychać różnicę na plus. Momentami słyszę dźwięki, których wcześniej nie było i nie są to urojenia w mojej głowie. Teraz aktualnie słucham znanego bardzo dobrze mi AMAROKA Mike'a Oldfielda i pojawiają się delikatne dźwięki, których wcześniej nie słyszałem.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jak by ktoś był zainteresowany to sprzedaję swój ULPS 7,5V 2,5A , najwyższa wersja, model tranzystorowy. Link do aukcji na Allegro :

 

https://allegro.pl/zasilacz-liniowy-tomanek-ulps-7-5v-2-5a-i7638759244.html

 

p.s. Jak by ktoś chciał z forum , to możemy to jakoś poza Allegro rozegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Swoją przygodę z audio dopiero zaczynam i już od początku zabiera mi cały wolny czas.

Powoli kompletuję sprzęt. Jestem szczęśliwym posiadaczem TAP8 i teraz czeka mnie zrobienie odpowiednich przewodów zasilających. Potrzebuję trzy przewody o długości 1m i jeden 1,5m. Sprzęt jest podłączony do TAP8 i dalej do ściany.

I tu mam kilka pytań do elektryków, fizyków, ekspertów. Zaznaczę, że nie chodzi mi o to jak zrobić przewód, tylko jak to jest z przekrojem i amperami w systemach audio.

Ja osobiście nie jestem elektrykiem ale jakieś podstawy mam. Na poniższe nie znalazłem konkretnych informacji.

 

1. Jak to jest, że TAP8 można obciążyć prądem max 16A, jeśli posiada gniazdo zasilające IEC C14 (10A) i łączymy wtykiem IEC C13 (10A)? Bardziej chyba pasuje IEC C20.

2. Jaki jest sens robienia przewodu zasilającego 3x2,5mm2 jeśli na końcu dajemy wtyk IEC C13 (10A)? Dla 10A wystarczy 3x1,5mm2.

3. Jaki jest sens podłączenia sprzętu audio przewodem 3x2,5mm2 jeśli dławimy go najpierw wtykiem i gniazdem 10A, a następnie (w sprzęcie) drucikiem w bezpieczniku 2,5A? Producent dołączył przewód 3x0,75mm2.

4. Czy dla długości przewodu 1m i wzmacniaczu 440W będzie jakaś różnica pomiędzy zasilaniem 3x1,5mm2 i 3x2,5mm2?

5. Wszelkie gotowe dostępne przewody zasilające dla audio są minimum 3x2,5mm2. Czy to jest jakiś nadmiarowy standard? Ja mam w domu instalację na drucie 2,5mm2 ale jeśli ktoś ma instalację w domu na drucie 1,5mm2 to kompletnie nie ma sensu.

 

Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubszy przekrój przewodników, daje więcej dociążenia, szybkości, mocniejszy bas i więcej detali, tylko jeden warunek, musi być zrobiony z bardzo dobrego materiału, mieć optymalną geometrię i dobre tłumienie mikrowibracji i ochronę przed wpływami z zewnątrz.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję trzy przewody o długości 1m i jeden 1,5m

 

 

1. nie rób przewodów krótszych niż 1,5m,

2. nie patrz na grubość przewodów jeśli masz zapotrzebowanie w okolicy 400W. Każdy kabel 230V zapewni odpowiedni przesył, skup się na jakości gniazd i wtyków,

3. na start polecam Ci kabel Belden 19364, bardzo wysoki stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tematach o kablach zasilających -jest tego dużo

Oj dużo, przeczytałem chyba wszystko kilka razy :)

Ale IMO brak konkretów na niższym poziomie.

 

Grubszy przekrój przewodników, daje więcej dociążenia, szybkości, mocniejszy bas i więcej detali,

Grubszy przekrój bez wątpienia daje więcej dociążenia, ale na końcu tego przewodu jest gniazdo z bezpiecznikiem z cienkim drutem 2,5A za pół grosza w produkcji. Czy bezpiecznik dostaje skrzydeł na grubym przewodzie i przepuszcza więcej? Są chyba dobre przewody 1,5mm2?

 

1. nie rób przewodów krótszych niż 1,5m,

To dla mnie coś nowego. Dlaczego nie? Jeden przewód pasuje mi zrobić 0,5m. Jakieś zakłócenia, sprzężenia?

 

3. na start polecam Ci kabel Belden 19364, bardzo wysoki stosunek jakości do ceny.

Właśnie waham się pomiędzy Belden lub Melodika. Ale nie chcę tu poruszać producentów tylko przekroje, ampery i czy warto brnąć w grubość czy lepiej w jakość.

 

Natomiast do włączenia się w dyskusję tutaj zainspirowała mnie listwa TAP8. Zgodnie z tematem "Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie" ponawiam pytanie

1. Jak to jest, że TAP8 można obciążyć prądem max 16A, jeśli posiada gniazdo zasilające IEC C14 (10A) i łączymy wtykiem IEC C13 (10A)? Bardziej chyba pasuje IEC C20.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.