Skocz do zawartości
IGNORED

AD FONTES - "wędrówka do źródeł zapomnianych"


robiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na mysli?? Bardzo lubie charakter grania ortofonow, miem wczesniej 510 a teraz jestem zadowony z blue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hubertrs

Napisałeś, że myślisz m in o jakimś Dynavectorze - nie otrzymasz z niego brzmienia Ortofonów bez względu na to jak się będziesz starał. ;-)

W serii 2M gra Bronze. Jest różnica między nim a Red czy Blue. Black - nie jest wart pieniędzy jakie kosztuje.

Seria 500 to klasyka. Gra tam każdy model.

 

>Tomek Koko

Żadnego. Nie można porówywać tak odmiennego brzmienia tych firm. Możesz sobie porównywać ceny, parametry techniczne jednak nie brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odp. Tak szczerze to bardziej sklaniam sie ku broznze bo to taki raczej pewny wybor i do tego sporo zostaje w kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Nie można porównać brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek Koko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A goldrind 1042 to jesli można porównać to odpowiednik którego ortofona?

Dzięki . Nie można porównać brzmienia?

Oczywiscie brzmienie mozna porownac. Najlatwiej zrobic to profesjonalnym rejestratorem cyfrowym albo na dwoch ramionach w jednym napedzie w czasie rzeczywistym. Do tego przydalby sie solidny selektor wejsc zeby moc blyskawicznie przelaczac sygnaly z dwoch roznych wkladek. Ja tak mam i tak robilem dla zabawy, ktora bez watpienia jest dla mnie analog. Warto miec dwa - trzy ramiona, bo nie kazda wkladka gra z kazdym ramieniem i nie ma ramienia uniwersalnego z ktorym zagra kazda wkladka.

 

2M Black gra rasowo. Lepiej od Bronze. Jak ktos przy kasie, to warto kupic wyzszy model. A Ortofon pokazuje na co go naprawde stac od modelu Cadenza BLACK. A MC A90 to juz orgazm jeden po drugim.

 

Goldringa 1042 mialem kiedys przez kilka tygodni. Klasa 2M Blue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hubertrs

Bronze jest droższy od Blue ale znacznie lepszy.

MCLO - tania w miarę to ATOC9 II - czy się spasuje to zależy od masy e ramienia. W okolicach 15g jest OK.

Alternatywa - Ortofony ale to już znacznie droższe.

Tanio jak na MCLO - Denon 103R - ale to nie zgra się z Twoim ramieniem.

 

>Tomek Koko

Da się, ale nie w takim rozumieniu jak w Twoim pytaniu - o odpowiednik.

Goldring jest bliżej cyfry. Scena dość płaska w porównaniu do Ortofona i 'suchszy' dźwięk.

Niezależnie jaki model byś wybrał.

To brytyjska firma i zapewne stroją brzmienie pod ichnie budy (salony odsłuchowe) jak i elektronikę, która jak wiadomo gra równie specyficznie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCLO - tania w miarę to ATOC9 II - czy się spasuje to zależy od masy e ramienia. W okolicach 15g jest OK.

Alternatywa - Ortofony ale to już znacznie droższe.

Tanio jak na MCLO - Denon 103R - ale to nie zgra się z Twoim ramieniem.

 

Nie podoba mi sie charakter grania AT, co prawda nie slyszalem tej wlasnie wkladki aczkolwiek mialem kiedys 440 i dla mnie byla troche za chuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

>Hubertrs

Bronze jest droższy od Blue ale znacznie lepszy.

MCLO - tania w miarę to ATOC9 II - czy się spasuje to zależy od masy e ramienia. W okolicach 15g jest OK.

Alternatywa - Ortofony ale to już znacznie droższe.

Tanio jak na MCLO - Denon 103R - ale to nie zgra się z Twoim ramieniem.

 

>Tomek Koko

Da się, ale nie w takim rozumieniu jak w Twoim pytaniu - o odpowiednik.

Goldring jest bliżej cyfry. Scena dość płaska w porównaniu do Ortofona i 'suchszy' dźwięk.

Niezależnie jaki model byś wybrał.

To brytyjska firma i zapewne stroją brzmienie pod ichnie budy (salony odsłuchowe) jak i elektronikę, która jak wiadomo gra równie specyficznie ;-).

Cyfra nie musi być bardziej sucha od analogu i scena nie musi być bardziej płaska. To o czym piszesz co cecha wielu współczesnych realizacji CD w PCM 16/44,1. Wystarczy posłuchać muzyki zrealizowanej w DSD z Opusa czy BlueCoastCollection. Tylko, że nie każdy doceni tę jakość dżwięku, bez suchości ani płaskiej sceny. Chodzi mi o nagrania rejestratorami cyfrowymi DSD i niekonwertowania materiału muzycznego do PCM i ponowne odtwarzanie do DSD. Chodzi o nagrania robione w 100% DSD. Suchości ani płytkiej sceny absolutnie tutaj nie ma. Tyle że takich nagrań jest bardzo mało. Są po prostu niszowe. Ale obalają mity na temat cyfry.

 

Co do Goldringa. Nie musi być suchy. U mnie sucho nie brzmiał nawet jak na prostę MMkę z ostrym szlifem. Oczywiście to inna szkoła brzmieniowa niż Ortofon. Pewnie zabrzmi to dla wielu userów dziwnie, ale jeśli nie ma się odpowiedego sprzętu i przedwzmacniacza gramofonowego opreacowanego przez specjalistę, to potem czyta się takie rzeczy, że Goldring jest suchy i brytyjska szkoła brzmienia też jest sucha. Ahaja, posłuchaj u kogoś u kogo gra muzyka. Nawet wepnij do takiego systemu zwykły relatywnie tani preamp LAR LPS-1 (zaprojektowany i wykonywany przez elektronika z prawdziwego zdarzenia, doktora inżyniera nauk technicznych kształconego w czasach kiedy liczyła się wiedza, a nie tylko cwaniactwo i robienie ludzi w balona) i usłyszysz co to znaczy dobrze zaprojektować przedwzmacniacz gramofonowy oparty na tanich kościach. Uważam, że uczciwie jest rozmawiać o sprzęcie który się miało i słuchało. W przeciwnym razie nie będziesz wiarygodny i wrażenie zrobisz raczej tylko na amatorach, bo ludzie którzy mają dobre granie w swoim domu - śmieją się z niektórych Twoich wpisów. Nie wszystkich - bo w kilku sprawach piszesz sensownie.

 

Tomkowi Koto polecam samemu posłuchać jak to gra i wtedy podjąć decyzję co wybrać. A wybrałbym Ortofona, tyle ża ja mam kilka ramion i nie ma bata żeby nie zagrało.

 

Nie podoba mi sie charakter grania AT, co prawda nie slyszalem tej wlasnie wkladki aczkolwiek mialem kiedys 440 i dla mnie byla troche za chuda.

Audio-Technica nie musi grać chudo. Jedną z najlepiej grających wkłądek tej firmy jest 33 PTG MKI. Wybitna góra, ale jest i bas i śrdnica. Tyle, że do przepaść w porównaniu z 440MLa.

Niestety świadomość mozno się zmienia słuchając wkladki typu Ortofon Cadenza Black. W tym momencie Goldringi i Audio-Techniki stają się tzw. Entry Level i nie ta liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Hubertrs

Napisałeś, że myślisz m in o jakimś Dynavectorze - nie otrzymasz z niego brzmienia Ortofonów bez względu na to jak się będziesz starał. ;-)

W serii 2M gra Bronze. Jest różnica między nim a Red czy Blue. Black - nie jest wart pieniędzy jakie kosztuje.

Seria 500 to klasyka. Gra tam każdy model.

 

>Tomek Koko

Żadnego. Nie można porówywać tak odmiennego brzmienia tych firm. Możesz sobie porównywać ceny, parametry techniczne jednak nie brzmienie.

Ahaja czy słuchałeś kiedyś którąś z wkładek Kuzmy ? jeśli tak to jak sie one mają do Ortofonów, o porównywalnych parametrach techniczno- cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pelot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelot

Nie, nie miałem przyjemności.

 

Znacznie istotniejsze są parametry elektryczno mechaniczne - to warunkuje jak i na jakim ramieniu dany przetwornik zagra.

Cena nie jest parametrem krytycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś Ad Fontes w Poznaniu lub okolicy? I zgodziłby się mi go pokazać?

Możesz do Szczecina podjechać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wymieniłem pasek na kwadratowy od ProJect'a 9coś. Jak myślicie, kupić dodatkowy na zapas, czy raczej są trwałe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wymieniłem pasek na kwadratowy od ProJect'a 9coś. Jak myślicie, kupić dodatkowy na zapas, czy raczej są trwałe?

 

Nie ma sensu kupować go na zapas, nie wiadomo czy za jakiś czas nie przyjdzie Ci ochota kupić innego a poza tym guma się starzeje.

Nie wiem też czy będziesz z tego paska zadowolony w dłuższej perspektywie.

 

Dynavector nie zagra nigdy tak jak Ortofony.

Ahaja, a możesz rozwinąć kwestie porównania szkoły brzmienia brzmienia Dynavectora i Ortofona i do których modeli się odnosisz?

Bardzo jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń dotyczących różnić w charakterze dźwięku i ogólnych spostrzeżeń.

Ja słuchałem dwóch modeli Dynavectora w jednym miejscu i czasie i już między nimi była wyraźna różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem taki pasek przez 2 lata i z nim sprzedałem, pewnie nadal działa.

Trzeba tylko pamiętać o popchnięciu talerza przy starcie, żeby go niepotrzebnie nie męczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pytanko, jak ustawiacie azymut główki / wkladki / igły? Na oko? Metoda na lusterko jakos mi średnio wychodzi, nigdy nie mam pewnosci czy jest pionowo.

Niestety ramię w moim fontesiku nie da się zablokowac srubkami, potrafi sie okrecic osiowo i co jakis czas muszę ten azymut korygować.

 

Jaką metodę proponujecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja przymocowalem do wkladki rysik od olowka automatycznego i przed wkladka postawilem ekierke taka przezroczysta na ktorej jest podzialka. Na calej dl rysika bardzo ladnie widac czy sie pokrywa z liniami na ekierce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak ustawiacie azymut główki / wkladki / igły? Na oko? Metoda na lusterko jakos mi średnio wychodzi, nigdy nie mam pewnosci czy jest pionowo. [...]

 

Jest metoda pomiarowa dużo bardziej wiarygodna od lusterek, bloczków i ekierek itp.

Wykorzystuje się symulator oscyloskopu lub oscyloskop i płytę testową.

 

[...] Niestety ramię w moim fontesiku nie da się zablokowac srubkami, potrafi sie okrecic osiowo i co jakis czas muszę ten azymut korygować. [...]

 

Czy dobrze rozumiem ze jak zaciśniesz ramię śrubką w to ono się obraca?

Jeśli tak to znaczy że rurka ramienia obraca Ci się niezależnie od jego końca na którym mocowana jest przeciwwaga.

W takim wypadku proponuje wysłać ramię do naprawy, a może i przy okazji wyposażyć w śrubkę regulacji azymutu samej główki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest metoda pomiarowa dużo bardziej wiarygodna od lusterek, bloczków i ekierek itp.

Wykorzystuje się symulator oscyloskopu lub oscyloskop i płytę testową.

Bez przesady to nie rakieta ziemia-powietrze, za pomoca ekierki efekt jest jak najbardziej satysfakcjonujacy, ja tak ustawialem a nastepnie sprawdzalem za pomoca plyty testowej, dziala wiec nie ma co przesadzac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady to nie rakieta ziemia-powietrze

 

Również tak uważam - metoda ekierkowa bardzo mi odpowiada, skorzystam.

Sam również coś podobnego stosowałem - na główkę wkładki kładłem długi, lekki pręcik i to ujawniało ew odchylenia. Ale metoda ekierkowa wydaje mi się być dokładniejsza.

 

Czy dobrze rozumiem ze jak zaciśniesz ramię śrubką w to ono się obraca?

 

Tak. Nawet nie trzeba używać do tego wielkiej siły, nieumiejętne chwycenie za główkę w celu przesunięcia jej nad płytę powoduje obrót osiowy. Dokręcałem śrubki, niestety niewiele to pomaga. Tak, jakby nie dociskały. Musze nad tym jeszcze kiedyś posiedzieć - ręce mam dwie, obie prawe, jakoś sobie poradzę. Coś wymyślę. Nie chce mi się demontować ramienia tylko z tego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tak uważam - metoda ekierkowa bardzo mi odpowiada, skorzystam.

Sam również coś podobnego stosowałem - na główkę wkładki kładłem długi, lekki pręcik i to ujawniało ew odchylenia. Ale metoda ekierkowa wydaje mi się być dokładniejsza.

 

 

 

Tak. Nawet nie trzeba używać do tego wielkiej siły, nieumiejętne chwycenie za główkę w celu przesunięcia jej nad płytę powoduje obrót osiowy. Dokręcałem śrubki, niestety niewiele to pomaga. Tak, jakby nie dociskały. Musze nad tym jeszcze kiedyś posiedzieć - ręce mam dwie, obie prawe, jakoś sobie poradzę. Coś wymyślę. Nie chce mi się demontować ramienia tylko z tego powodu.

Są dwie możliwości: 1.Luźna główka-poruszająca się na nieruchomej rurce.Wysunąć lekko główkę do przodu i wkleić na żywicę epoksydową- POXIPOL.2.Rurka ramienia wykleiła się z belki na której wisi ciężarek przeciwwagi.Przesunąć ramię delikatnie do przodu-uważając na przewody , wysunąć rurkę 2-3 mm do przodu aby pojawiła się kryza na przeciwwadze.Wpuścić kropelkę super glue,docisnąć i poczekać kilkanaście minut.A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem, że dam radę? :)

 

Wszystko idealnie wyregulowałem i ustawiłem.

 

 

Okazało się co następuje:

 

Od czasu zakupu AdFontesa (ponad 2 lata?), śrubki ramienia dokręcałem imbusikiem otrzymanym od Andrzeja. I zawsze tylko nim. Jak wspomniałem, mimo dokręcenia, ramię potrafiło obracać się osiowo. Śrubki wkręcone zbyt mocno nie dawały się dokręcić bardziej, sprawiały wrażenie zerwanego gwintu, ale czułem, że to nie to.

 

I co się okazało?!

 

Uszkodzony był firmowy imbusik. :) Gdy użyłem innego, wszystko się ładnie podokręcało. Teraz jest idealnie.

Dlaczego mi to nie wpadło wcześniej do głowy?! :)

 

Ps.

 

Andrzeju, dziękuję za telefoniczne konsultacje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony był firmowy imbusik. :)

 

Może one tak mają? Mój też bardzo szybko się zużył - mięciutki jakiś. Ale to nie problem na szczęście!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz moje maleństwo jest zadowolone :)

 

Zagrało fantastycznie.

 

Ps. Andrzeju, po oklejeniu sterownika silnika całość wygląda fantastycznie.

 

12747533_1167024039974632_539897803026734997_o.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady to nie rakieta ziemia-powietrze, za pomoca ekierki efekt jest jak najbardziej satysfakcjonujacy, ja tak ustawialem a nastepnie sprawdzalem za pomoca plyty testowej, dziala wiec nie ma co przesadzac.

 

Jasne, że to nie rakieta i na wkładce z mało wymagającym szlifem pewnie większej różnicy się nie usłyszy.

W jaki sposób sprawdzałeś? Na płycie Hi-Fi News nie ma sygnałów ścieżek z sygnałami 1000Hz osobno dla prawego i lewego kanału, a tylko tak można prawidłowo ustawić przesłuchy między kanałowe.

Założenie, że wystarczy bloczek, ekierka i rysik były by do pewnego stopnia słuszne gdyby przyjąć, że igła jest idealnie prosto wklejona.

U mnie odchyłka jest bardzo niewielka ale dopiero kiedy ustawiłem przesłuchy kanałowe na niemal identycznym poziomie to usłyszałem jak gra wkładka z prawidłowo ustawionym azymutem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za pomoca plyty hi fi news i analizatira widma i skoro nie bylo roznicy to tym bardziej moje uszy tego nie uslysza wiec nie ma sensu dzielic wlosa na cztery. Oczywiscie mozna zastosowac technologie kosmiczna ale czy jest sens?? Nie wiem tez czy fine line jest wymagajacy, wiem napewno, is rysik i ekierka dla tego szlifu wystarczy w zupelnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie rozumiem ale co da analiza widma w kwestii azymutu?

Azymut jest ustawiony prawidłowo wtedy, kiedy poziom przesłuchu między prawym i lewym kanałem jest na tym samym poziomie.

Obserwowanie sygnału 1000Hz dla obu kanałów nam tego nie powie, a właściwie tylko tyle, że z grubsza igła jest prostopadle.

Dopiero gdy jest osobno sygnał dla prawego i lewego kanału to mamy informacje mówiąca o tym, że igła zagłębia się w rowek pionowo a nie jest pochylona w nim w jedną lub drugą stronę.

Na mniej wymagających szlifach może nie być słychać efektu. Na Dynavectorze efekt mnie zaskoczył.

Oczywiście nikogo nie dyskredytuje, że stosuje mniej dokładne metody.

Każdy może ustawiać adapter jak chce czy to na szablonie z internetu, czy na oko i uchu, ale nie można mówić, że taka metoda jest tą właściwą.

Nie jest jest a to z racji błędu jakim jest obarczona.

Sam niewiele brakowało bym kupił bloczek do ustawiania azymutu ale czytam to fora, a odtwarzanie płyty LP to nie voodo i rządzi się jasnymi prawidłami.

Dzięki temu zrobiłem to najlepiej jak potrafiłem.

Mogło by być jeszcze lepiej gdybym zastosował oscyloskop ale takowego nie mam.

Tak więc darmowy programik z internetu i płyta testowa nie jest w moim odczuciu przesadnym wydatkiem dla jednej z podstawowych czynności od jakich trzeba zacząć czyli kalibracja wkładki. Efekt dodatkowy jest taki, że ramię przechodzi znacznie lepiej testy antyskatingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie tego wyjasniac, jak chcesz ustawiac to twoja sprawa, widze, ze bardziej cie to kreci niz sluchanie muzyki. Ja slucham a ustawiam wtedy kiedy slysze, ze cos jest nie tak z dzwiekiem. Plyta hifi news ma sygnal dla lewego kanalu i dla prawego osobno, widac na ile sie wychylaja slupki na analizatorze, jesli w rownym stopniu to chyba o czyms to swiadczy, zreszta tak jak napisalem, lubie muzyke i w tym celu kupilem gramofon a nie zestam malego majstermowicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitarę po ustawieniu stroikiem i tak zawsze dostrajam na słuch. Tu jest podobnie.

 

przecież słychać nawet jak kurz na igle się nazbiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy sie zwariowac, sprzet jest dla muzyki a nie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.