Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy z twardym dyskiem


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, wszystko można samemu za kilka stówek tylko jakoś nikt się nie kwapi oprócz narzekania "czemu tak drogo" :)

Dla mnie może być oparty równie dobrze na klockach Lego. Grunt, że gra jak należy.

Jak komuś za drogo, zawsze można SB albo wyciągnąć laptopa ze śmietnika za 300zł.

Bryston to i tak jest taniutki zobacz nowego Aurendera to dopiero jest łojenie klienteli. Rozumiem, .że porządny sprzęt musi kosztować ale przydałaby się przyzwoitość w wycenie. Nie daj Bóg jak firma zrobi dobry sprzęt za 10kzł to następny po drobnej poprawce już będzie kosztował 30kzł. I nie ma co się dąsać, wiem że używasz Brystona i nie zamierzam poddawać Twoich wyborów krytyce. Każdy ma prawo do wydawania i słuchania czego sobie życzy. Walczę jedynie z częstymi przypadkami naciągania braci audiofilskiej i próbuję z kolegami realnie wyceniać sprzęty a nie zachwycać się obecną modą i obecnym lobbingiem Aurendera:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Bryston to i tak jest taniutki zobacz nowego Aurendera to dopiero jest łojenie klienteli. Rozumiem, .że porządny sprzęt musi kosztować ale przydałaby się przyzwoitość w wycenie. Nie daj Bóg jak firma zrobi dobry sprzęt za 10kzł to następny po drobnej poprawce już będzie kosztował 30kzł. I nie ma co się dąsać, wiem że używasz Brystona i nie zamierzam poddawać Twoich wyborów krytyce. Każdy ma prawo do wydawania i słuchania czego sobie życzy. Walczę jedynie z częstymi przypadkami naciągania braci audiofilskiej i próbuję z kolegami realnie wyceniać sprzęty a nie zachwycać się obecną modą i obecnym lobbingiem Aurendera:)

Szymon, OK - dobrze mieć świadomość wartości elementów użytych do budowy jakiegoś sprzętu ale nie wiele to zmieni w jego cenie detalicznej. Jak zastrajkuję i nie kupię to nie sądzę aby przez to staniał o połowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, OK - dobrze mieć świadomość wartości elementów użytych do budowy jakiegoś sprzętu ale nie wiele to zmieni w jego cenie detalicznej. Jak zastrajkuję i nie kupię to nie sądzę aby przez to staniał o połowę :)

Jasne, że na to nie ma wpływu jedna osoba. Może kiedyś wpadniesz do mnie i posłuchamy dopieszczonego serwerka? Używałeś kiedyś komputera z zewnętrzna kartą, z jakim Dac-iem słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputera nie używałem i nie będę używał. Takie moje widzi mi się :) Komputer mi służy do pracy.

Przetwornik to AN DAC2 na Telefunkenach.

Od komputera się nie ucieknie, chyba, że ktoś trafi na sprzęt który zaprojektowano od A do Z samodzielnie.

 

Bryston w środku:

Bryston_BDP-1-srodek.jpg

Wyświetlacz i płytka sterująca przy front panelu.

Zasilacz, karta muzyczna oraz płyta główna.

 

 

 

ww. płyta główna, czyli płyta PC all-in-one*:

474_0.jpg

* ten sam producent, trochę inny model.

 

 

Fakt, faktem, że Bryston ceni się trochę mniej niż niektórzy i jest w środku porządek. Z drugiej strony to tylko transport. Poniżej kilka rozbieranych przykładów serwerów:

 

Weiss MAN301:

3011.jpg

Płyta główna Intela z zintegrowanym CPU, napęd DVD, dysk SSD, własnoręcznie zrobiony zasilacz oraz układy wyjściowe.

 

Podobnie wyceniony Naim HDX:

JtRUsiTlqCV.jpg

Płyta główna bodajże VIA Epia, zasilacz ten sam co wyżej, napęd DVD, dyski talerzowe zamknięte w obudowie wyciszającej, dodana sekcja wyjściowa, przetworniki oraz wyświetlacz. O ile dwa pierwsze serwery pracują na Linuxie, to Naim na systemie Windows.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Kup Olive,to bardzo fajnie grające urządzenie i niesłychanie ergonomiczne,samo rippuje,otagowuje,kataloguje,możesz używać jako grajła plików hi res,lub zrippowanych flacków,wavów ,lub jako zwykłego CDP.Ergonomicznie goni Linna do psiej budy,przywozisz do domu podpinasz zasilanie i gra!Jak braknie pojemności(500 GB lub 2 T)dokupisz NAS-a.Swoją drogą nagle wszyscy tak strasznie narzekają na pojemność HDD choć wielu userów tego forum ma może na półce ze 100 płyt.Policz sobie Tomil ile rippów CD oraz plików hi-res wejdzie już tylko na 500 GB,masz tyle na półce:)?To duża przestrzeń,2T większość nie zapełni do końca swojego audiofilskiego życia=takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Olive,to bardzo fajnie grające urządzenie i niesłychanie ergonomiczne,samo rippuje,otagowuje,kataloguje,możesz używać jako grajła plików hi res,lub zrippowanych flacków,wavów ,lub jako zwykłego CDP.Ergonomicznie goni Linna do psiej budy,przywozisz do domu podpinasz zasilanie i gra!Jak braknie pojemności(500 GB lub 2 T)dokupisz NAS-a.Swoją drogą nagle wszyscy tak strasznie narzekają na pojemność HDD choć wielu userów tego forum ma może na półce ze 100 płyt.Policz sobie Tomil ile rippów CD oraz plików hi-res wejdzie już tylko na 500 GB,masz tyle na półce:)?To duża przestrzeń,2T większość nie zapełni do końca swojego audiofilskiego życia=takie są realia.

Na dzień dzisiejszy dla mnie to najfajniejsze urządzenie tego typu,niestety nie miałem okazji posłuchać,nie wiem na jakim poziomie jest 6tka :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Kup Olive,to bardzo fajnie grające urządzenie i niesłychanie ergonomiczne,samo rippuje,otagowuje,kataloguje,możesz używać jako grajła plików hi res,lub zrippowanych flacków,wavów ,lub jako zwykłego CDP.Ergonomicznie goni Linna do psiej budy,przywozisz do domu podpinasz zasilanie i gra!Jak braknie pojemności(500 GB lub 2 T)dokupisz NAS-a.Swoją drogą nagle wszyscy tak strasznie narzekają na pojemność HDD choć wielu userów tego forum ma może na półce ze 100 płyt.Policz sobie Tomil ile rippów CD oraz plików hi-res wejdzie już tylko na 500 GB,masz tyle na półce:)?To duża przestrzeń,2T większość nie zapełni do końca swojego audiofilskiego życia=takie są realia.

2T faktycznie dosc trudno zapelnic. 500GB juz zapelnilem (i jestem w trakcie zapelniania 2go dysku 500GB).

A co z backupami ? Co sie stanie, gdy np. po 10 latach padnie Ci dysk w oliwce, a w miedzyczasie zmienia sie (pewno kilkukrotnie) standardy : z SATA na PATA,

z PATA na SRATATATA etc ? Kupisz uzywany dysk po przejsciach na allegro :) ?

A do tego dochodzi jeszcze problem z udostepnianiem multimediow (roznych - np. filmow, zdjec etc) w calym domu...

Zdecydowanie lepiej, moim zdaniem, miec odtwarzacz, ktory sluzy tylko do odtwarzania, a nie do skladowania :).

A pliki skladowac na NASie/dedykowanym komputerze (wg gustu) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Na dzień dzisiejszy dla mnie to najfajniejsze urządzenie tego typu,niestety nie miałem okazji posłuchać,nie wiem na jakim poziomie jest 6tka :).

stefek,odnosić się do Twojego digital z czym kolwiek jest bardzo trudno,ale sam jestem ciekaw jak 6 zagrała by z rippami cd z Twoim przetwornikiem.Wiesz ,że cenie Cię i jako kompetentnego audiofila i a może przede wszystkim melomana,ale myślę sobie,że jest to ostatni dzwonek na ucieczkę od źródła które masz,za dwa lata może to być bardzo droga podstawka pod wino,lub sprzęt który oddasz za bezcen.Z rippowaniem swojej kolekcji zmieścisz się pewnie w pół roku,o przewadze tzw strumieniowania w zasadzie trudno pisać,bo jest tak oczywista,że aż banalna.Może pożycz tą 6-kę?

 

2T faktycznie dosc trudno zapelnic. 500GB juz zapelnilem (i jestem w trakcie zapelniania 2go dysku 500GB).

A co z backupami ? Co sie stanie, gdy np. po 10 latach padnie Ci dysk w oliwce, a w miedzyczasie zmienia sie (pewno kilkukrotnie) standardy : z SATA na PATA,

z PATA na SRATATATA etc ? Kupisz uzywany dysk po przejsciach na allegro :) ?

A do tego dochodzi jeszcze problem z udostepnianiem multimediow (roznych - np. filmow, zdjec etc) w calym domu...

Zdecydowanie lepiej, moim zdaniem, miec odtwarzacz, ktory sluzy tylko do odtwarzania, a nie do skladowania :).

A pliki skladowac na NASie/dedykowanym komputerze (wg gustu) ....

A w czym jest problem z back-upem w Olive bo nie ogarniam?Co do reszty to tak jak zaznaczyłeś:Twoim zdaniem,ja mam inne,kupuję sprzęt i oczekuję,że bez wizyty doświadczonego informatyka popłynie za jego pośrednictwem muzyka,Linn tego nie oferuje,Linn zmusza mnie do kupowania NAS-a,lub RIP-NAS-a lub zabawy z PC,dzięki na razie posłucham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefek,odnosić się do Twojego digital z czym kolwiek jest bardzo trudno,ale sam jestem ciekaw jak 6 zagrała by z rippami cd z Twoim przetwornikiem.Wiesz ,że cenie Cię i jako kompetentnego audiofila i a może przede wszystkim melomana,ale myślę sobie,że jest to ostatni dzwonek na ucieczkę od źródła które masz,za dwa lata może to być bardzo droga podstawka pod wino,lub sprzęt który oddasz za bezcen.Z rippowaniem swojej kolekcji zmieścisz się pewnie w pół roku,o przewadze tzw strumieniowania w zasadzie trudno pisać,bo jest tak oczywista,że aż banalna.Może pożycz tą 6-kę?

Tylko,że ja nie zamierzam pozbywać się CDeka i płyt,ani w najbliższej,ani tej dalszej przyszłości :).Chyba,że jakiś strumieniowiec zagra znacząco lepiej.

To co najlepsze zostało już nagrane (jazz lata 50-60te),więc raczej tego nikt już nie poprawi,natomiast faktycznie z nowymi rzeczami można próbować wejść w 21wiek,z jakimś "nowoczesnym" urządzeniem :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

....

A w czym jest problem z back-upem w Olive bo nie ogarniam?Co do reszty to tak jak zaznaczyłeś:Twoim zdaniem,ja mam inne,kupuję sprzęt i oczekuję,że bez wizyty doświadczonego informatyka popłynie za jego pośrednictwem muzyka,Linn tego nie oferuje,Linn zmusza mnie do kupowania NAS-a,lub RIP-NAS-a lub zabawy z PC,dzięki na razie posłucham.

OK - wyjaśniam: co zrobisz za lat, powiedzmy 10, gdy standardy dysków zmienią się kilkukrotnie, a ten wbudowany w Oliwkę Ci padnie ?

Ja nie jestem wrogiem Olive, jako firmy, ani zagorzałym fanem Linna jako firmy ;) - staram się tylko patrzeć trochę do przodu.

Stąd właśnie moje pytanie. Niestety, trwałość współczesnych dysków pozostawia wiele do życzenia, i nie wierzę, aby dysk wbudowany w taki

odtwarzacz (jak i jego standard) przetrzymał właściciela :).

Drugi problem jaki widzę to konieczność składowania innych rzeczy na innym sprzęcie (np. filmów). A więc ów NAS (w jakiejś tam postaci)

i tak będzie, predzej, czy później konieczny.

Podsumowując: to co mnie w tym przypadku niepokoi - to nie nazwa firmy ;), ale architektura rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

OK - wyjaśniam: co zrobisz za lat, powiedzmy 10, gdy standardy dysków zmienią się kilkukrotnie, a ten wbudowany w Oliwkę Ci padnie ?

Ja nie jestem wrogiem Olive, jako firmy, ani zagorzałym fanem Linna jako firmy ;) - staram się tylko patrzeć trochę do przodu.

Stąd właśnie moje pytanie. Niestety, trwałość współczesnych dysków pozostawia wiele do życzenia, i nie wierzę, aby dysk wbudowany w taki

odtwarzacz (jak i jego standard) przetrzymał właściciela :).

Drugi problem jaki widzę to konieczność składowania innych rzeczy na innym sprzęcie (np. filmów). A więc ów NAS (w jakiejś tam postaci)

i tak będzie, predzej, czy później konieczny.

Podsumowując: to co mnie w tym przypadku niepokoi - to nie nazwa firmy ;), ale architektura rozwiązania.

 

Zostaje opcja strumieniowania z NAS.Oliva potrafi wszystkie te "sztuczki"które opoisuje Linn od siebie dodaje tylko nieporównywalną ergonomie w postaci serwera.Kompletnie nie zajmuje mnie kwestia następnych 10 lat,może za rok kupię sobie urządzenie,które ktoś tam wymyśli a które rozwiąże wszystkie opisywane przez Ciebie dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Chciałbym się dowiedzieć na czym polega przewaga takiej Olive nad Brystonem, Naimem, Aurenderem i innymi przywoływanymi tutaj odtwarzaczami.

Było nie było - płyta ITX, dysk twardy, naped DVD z notebooka, wyświetlacz, zasilacz impulsowy i Windows na pokładzie.

W sumie nie bardzo rozumiem dlaczego te zachwyty.

Sądzę, że MacMini z DAC na USB byłby tak samo dobry/zły do zastosowań audio a przy tym o niebo tańszy.

HFC333.olive_.4hd_server_anno-420-90-e1282126823812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olive podoba mi się jeszcze z innego powodu:

Wciskam PLAY i gra,nie muszę chodzić do drugiego pokoju i włączać komputer,albo jeszcze coś dodatkowo.

Świat się skończy jak będę musiał słuchać muzyki z komputera :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

....

Kompletnie nie zajmuje mnie kwestia następnych 10 lat,może za rok kupię sobie urządzenie,które ktoś tam wymyśli a które rozwiąże wszystkie opisywane przez Ciebie dylematy.

Ale przyznasz, że kogoś (komu potencjalnie np. sprzedasz swoją Oliwkę, gdy kupisz sobie następne urządzenie) powinna ta kwestia obchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Chciałbym się dowiedzieć na czym polega przewaga takiej Olive nad Brystonem, Naimem, Aurenderem i innymi przywoływanymi tutaj odtwarzaczami.

Było nie było - płyta ITX, dysk twardy, naped DVD z notebooka, wyświetlacz, zasilacz impulsowy i Windows na pokładzie.

W sumie nie bardzo rozumiem dlaczego te zachwyty.

HFC333.olive_.4hd_server_anno-420-90-e1282126823812.jpg

Ale to że nie rozumiesz to nic nowego,wypożycz,posłuchaj i zabierz głos w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Olive podoba mi się jeszcze z innego powodu:

Wciskam PLAY i gra,nie muszę chodzić do drugiego pokoju i włączać komputer,albo jeszcze coś dodatkowo.

Świat się skończy jak będę musiał słuchać muzyki z komputera :).

NASa wcale nie musisz wyłączać. Może chodzić 24x7. A muzyki z komputera i tak słuchasz, aczkolwiek w nie NASowej obudowie (co jest do pominiecia, IMHO, gdy NASa

schowasz np. w piwnicy :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ale przyznasz, że kogoś (komu potencjalnie np. sprzedasz swoją Oliwkę, gdy kupisz sobie następne urządzenie) powinna ta kwestia obchodzić.

Olive już nie sprzedam,kupię coś kolejnego,serwer zostawię synowi,naprawdę nie zajmuje mnie ta kwestia,gdybym np wydał na Olive 70kzł jak można na dzielony CDP to teraz w gaciach miałbym pełno:) a 1000 euro to żadna kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Złotko,

miałem i słuchałem a potem z ulgą do sklepu oddałem.

 

Synku-złotko- zasuwaj barmanowi z błękitnej ostrygi a nie mnie.Dla ulgi służy inne miejsce niż forum-zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olive podoba mi się jeszcze z innego powodu:

Wciskam PLAY i gra,nie muszę chodzić do drugiego pokoju i włączać komputer,albo jeszcze coś dodatkowo.

Świat się skończy jak będę musiał słuchać muzyki z komputera :).

 

Ale mając Linna, czy inny strumieniowec w ogóle nie chodzisz do drugiego pokoju i nie włączasz żadnych przycisków!

Właczasz tylko ipada i wybierasz muzykę. Dysk NAS możesz mieć w innym pokoju albo w tym samym ale on jest bezobsługowy.

Olivka to fajne urządzenie ale to nie twoja liga. Ty jesteś wymagający i gustując w czymś takim jak Reimyo to Olivka jest ok...jak goście przyjdą na drina ale nie do pełnego słuchania. To budżetówka. Owszem fajna ale budżetówka.

 

Poza tym Wireless ma rację. Pamiętaj że wszystkie...dokładnie wszystkie firmy do serwerów pakują tanie dyski tzw greenowe.

Niby są ciche ale słabej jakości. Są spore szanse że dysk padnie w ciagu 5 lat a co dopiero 10 lat!!

Poza tym 2TB to mało.

Ja teraz mam wpakowane swoje CD, ok 5000 i to zajmuje 2.1TB plus drugie tyle na Backup czyli już jest 4.2TB a za rok bedzie pewnie wiecej.

Nie musi być Linn. Może coś innego z nowości, moźe ten Weiss,a moźe jeszcze coś nowego wyjdzie.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dysk jest w tej chili obarczony ryzykiem padu takim samym, nie ma czegoś takiego jak greeny, każdy praktycznie nowy dysk to spełnia, to że wkładają najtańsze to trzeba rozumieć że najwolniejsze a do audio wystarczy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dysk jest w tej chili obarczony ryzykiem padu takim samym, nie ma czegoś takiego jak greeny, każdy praktycznie nowy dysk to spełnia, to że wkładają najtańsze to trzeba rozumieć że najwolniejsze a do audio wystarczy,

 

Ostatnio mój informatyk na moją prośbę robił rozpoznanie co jest wkładane do serwerów muzycznych, jakie HDD.

Sprawdził różne Ripnasy, Olivki i inne i wszędzie są ładowane najtańsze, często kiepściuchne dyski twarde.

Do Audio w kwestii prędkości to zapewne wystarczy ale ich słaba jakość z czasem da o sobie znać w trwałości

i nie zawodności. Koniecznie należy robić kopię zapasową wszystkich swoich zbiorów plików.To jest wręcz obowiązek.

Dlatego na dziś optymalne jest mieć 3TB + 3TB na backup. Za 2 lata pewnie dobrze będzie mieć 5+5.

Za cenę firmowych NAS-ów można złożyć podobny składający się z najlepszych w tej chwili na rynku, nie zawodnych twardych

dysków np Seagate.

 

Na dzień dzisiejszy dla mnie to najfajniejsze urządzenie tego typu,niestety nie miałem okazji posłuchać,nie wiem na jakim poziomie jest 6tka :).

 

Tak sobie myślę że mój największy sympatyk na forum i prawdziwy przyjaciel tzn osobnik "jamówię" może mieć rację doradzając tobie zakup takiej Olivki,

ale nie jako sprzęt docelowy a tak jak on planuje sprzęt tymczasowy. Ponieważ na razie nie jesteś przekonany do plików to powoli mógłbyś sobie ripować

swoje CD, przez kilka miesięcy pewnie wgrasz w Olivkę wszystko co masz a za rok pojawią się kolejne nowości w tym jak sądzę nowy DAC Reimyo, już 24/192.

Będą też pewnie najnowsze DS-y, może jakiś nowy Linn, a pewnie nowe modele wielu innych firm.

A taką Olivkę sprzedaż z małą stratą i już wiedząc o co biega w temacie kupisz coś znacznie lepszego, zbliżonego do Reimyo.

Tylko pamiętaj żeby podzielić pamięć Olivki na 1TB do ripów i 1TB na backup.

Na 1TB zmieścisz ok 2700 CD(normalnych, nie hires).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to że nie rozumiesz to nic nowego,wypożycz,posłuchaj i zabierz głos w dyskusji.

Ja Olivki nie sluchalem ,ale sie serio nad nia zastanawialem. Przekonywano mnie jednak ,ze sa lepsze rozwiazania juz dostepne. Np Chris Connaker, zalozyciel Computer Audiophile, wyrazil sie o niej - cytuje z pamieci - ze to nie ta liga ,co Aurender S10 , ktorego uwaza za najlepszy obecnie serwer muzyczny. Mysle jednak ,ze na tym rynku bedzie bardzo szybki rozwoj, Elb wkleil bardzo fajne zdjecie kombo Burmestera, takie 3 w jednym, ktore bylo prezentowane w Monachium.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Podstawowe pytanie to:

czy Oliwka wstanie (znaczy: da się uruchomić) po wymontowaniu dysku i pracować jako czysty streamer.

Bo jeśli nie, a dysk padnie po zmianie standardu na np. SRATATATA ;), to sprzęt będzie do wyrzucenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój informatyk na moją prośbę robił rozpoznanie co jest wkładane do serwerów muzycznych, jakie HDD.

Sprawdził różne Ripnasy, Olivki i inne i wszędzie są ładowane najtańsze, często kiepściuchne dyski twarde.

Do Audio w kwestii prędkości to zapewne wystarczy ale ich słaba jakość z czasem da o sobie znać w trwałości

i nie zawodności. Koniecznie należy robić kopię zapasową wszystkich swoich zbiorów plików.To jest wręcz obowiązek.

Dlatego na dziś optymalne jest mieć 3TB + 3TB na backup. Za 2 lata pewnie dobrze będzie mieć 5+5.

Za cenę firmowych NAS-ów można złożyć podobny składający się z najlepszych w tej chwili na rynku, nie zawodnych twardych

dysków np Seagate.

 

 

 

.

 

dlatego nie można trzymać na jednym dysku muzyki!! zrozum każdy dysk lepszy czy gorszy jest obarczony ryzykiem awarii, i tak są bardziej trwałe niż kiedyś jednak problemu nie wyeliminowane, jedynie słusznym jest trzymanie na podsystemie dyskowym z raidem albo lustro albo z kontrolą parzystości 5,

osobiście zawszę ceniłem dyski wdc , ale chyba z sentymentu :)

akurat seagate generalnie robiły większe problemy niż średnia na rynku teraz może już mniej ale jeżeli twój info jest taki przekonany o tym to kup seagata,

w komputerach siedzę ponad 20lat i wierz mi że obecnie mimo że dyski są ogólnie mniej awaryjne i szysze to zawsze trzeba archiwizować lub mieć raida ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może coś innego z nowości, moźe ten Weiss,a moźe jeszcze coś nowego wyjdzie.

Sly30, ten Weiss jak widać w środku nie różni się za bardzo od zwykłego RipNAS'a. Całkiem prawdopodobne, że ma w sobie takie same oprogramowanie. Jego zaletą mogą być wyjścia cyfrowe (jest wersja bez wewnętrznego DAC'a), ale patrząc na kablologię w środku, nie będzie rewelacyjnie. Nie ma też miejsca na rozbudowę, czyli to o czym pisał Wireless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ja Olivki nie sluchalem ,ale sie serio nad nia zastanawialem. Przekonywano mnie jednak ,ze sa lepsze rozwiazania juz dostepne. Np Chris Connaker, zalozyciel Computer Audiophile, wyrazil sie o niej - cytuje z pamieci - ze to nie ta liga ,co Aurender S10 , ktorego uwaza za najlepszy obecnie serwer muzyczny. Mysle jednak ,ze na tym rynku bedzie bardzo szybki rozwoj, Elb wkleil bardzo fajne zdjecie kombo Burmestera, takie 3 w jednym, ktore bylo prezentowane w Monachium.

pzdr

marslo

 

Marslo,Ty podobnie jak stefek masz bardzo wysublimowany i poprostu doskonały digital,Olive to nie ten level,przynajmniej te obecnie produkowane,ale gość pytał o streamer z twardzielem na pokładzie,dostał feedback, co przy okazji spowodowało przybycie różnych magików: jeden który nic nie rozumie,pytania autora wątku tez nie bo inaczej ,tak zakładam, nie wygłupiał by się swoim dobrze znanym"nie rozumiem"drugi zrobił rekonesans HDD z którego wynika,że te które poleca mu jego nadworny informatyk według ludzi z branży sa akurat najbardziej zawodne,na pytanie założyciela wątku nie odpowiedział-ot AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.