Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy z twardym dyskiem


tomii241

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego nie można trzymać na jednym dysku muzyki!! zrozum każdy dysk lepszy czy gorszy jest obarczony ryzykiem awarii, i tak są bardziej trwałe niż kiedyś jednak problemu nie wyeliminowane, jedynie słusznym jest trzymanie na podsystemie dyskowym z raidem albo lustro albo z kontrolą parzystości 5,

osobiście zawszę ceniłem dyski wdc , ale chyba z sentymentu :)

akurat seagate generalnie robiły większe problemy niż średnia na rynku teraz może już mniej ale jeżeli twój info jest taki przekonany o tym to kup seagata,

w komputerach siedzę ponad 20lat i wierz mi że obecnie mimo że dyski są ogólnie mniej awaryjne i szysze to zawsze trzeba archiwizować lub mieć raida ,

 

Masz racje. Ja mam poza głównym serwerem , drugi Backup i jeszcze ten Backup jest ustawiony w Raid 5 więc może mu paść jeden z jego 4 HDD bez utraty danych. Tak mi to ustawił informatyk.

 

Marslo,Ty podobnie jak stefek masz bardzo wysublimowany i poprostu doskonały digital,Olive to nie ten level,przynajmniej te obecnie produkowane,ale gość pytał o streamer z twardzielem na pokładzie,dostał feedback, co przy okazji spowodowało przybycie różnych magików: jeden który nic nie rozumie,pytania autora wątku tez nie bo inaczej ,tak zakładam, nie wygłupiał by się swoim dobrze znanym"nie rozumiem"drugi zrobił rekonesans HDD z którego wynika,że te które poleca mu jego nadworny informatyk według ludzi z branży sa akurat najbardziej zawodne,na pytanie założyciela wątku nie odpowiedział-ot AS

 

Twój intelekt jest powalający. Nawet nie zauważyłeś że prowadziłem dialog ze Stefkiem a nie z autorem wątku.

Stefkowi trudno doradzić Olivke chyba że tym czasowo bo to nie jego liga i tyle!

A informatyk tak mi doradził jak doradził. Znam go 25 lat i generalnie jest niezły ale ty wiesz że jest kiepski.

Politechnika też uważa że jest niezły skoro pracuje dla nich kilkanaście lat ale może się nie znają.

Dyski które mi polecił to Seagate 3 TB Barracuda XT 7200.12 (64MB, Serial ATA 600).

Na pewno są lepsze od tych pakowanych do niby firmowych serwerów i NAS-ów.

Ty doradzileś Olivke nie autorowi wątku ale właśnie Stefkowi ale pewnie i tak tego nie wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Masz racje. Ja mam poza głównym serwerem , drugi Backup i jeszcze ten Backup jest ustawiony w Raid 5 więc może mu paść jeden z jego 4 HDD bez utraty danych. Tak mi to ustawił informatyk.

 

 

 

Twój intelekt jest powalający. Nawet nie zauważyłeś że prowadziłem dialog ze Stefkiem a nie z autorem wątku.

Stefkowi trudno doradzić Olivke chyba że tym czasowo bo to nie jego liga i tyle!

A informatyk tak mi doradził jak doradził. Znam go 25 lat i generalnie jest niezły ale ty wiesz że jest kiepski.

Politechnika też uważa że jest niezły skoro pracuje dla nich kilkanaście lat ale może się nie znają.

Dyski które mi polecił to Seagate 3 TB Barracuda XT 7200.12 (64MB, Serial ATA 600).

Na pewno są lepsze od tych pakowanych do niby firmowych serwerów i NAS-ów.

Ty doradzileś Olivke nie autorowi wątku ale właśnie Stefkowi ale pewnie i tak tego nie wiesz.

 

Mój jest powalający,tobie całowicie go brak,poczytaj mój wpis z 17.55 odnosi się do tomila-autora wątku, jest napisany po polsku jak nie ogarniasz włącz tłumaczenie w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz racje. Co w sumie nie dziwi bo przecież zawsze masz rację.

Tak czy inaczej moje wpisy były do Stefka a nie do autora wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Podstawowe pytanie to:

czy Oliwka wstanie (znaczy: da się uruchomić) po wymontowaniu dysku i pracować jako czysty streamer.

Bo jeśli nie, a dysk padnie po zmianie standardu na np. SRATATATA ;), to sprzęt będzie do wyrzucenia

Chyba już znalazłem odpowiedź:

Z manuala Olive 3/4 HD:

"...A recovery erases the hard drive of your Olive HD Music Server and installs the operating system and CD database from scratch..."

Czyli system operacyjny jest instalowany na dysku. Czyli, gdy wymontujesz dysk, to nie ma systemu operacyjnego. Czyli Oliwka nie wstaje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że każdy odtwarzacz plików to de facto komputer.

Miałem na myśli używanie do audio laptopa czy peceta sauté :)

 

A z tym się zgadzam też nie używam peceta sauté, musi mieć ładne ubranko (np. Origen z ekranem dotykowym) z porządnym zasilaniem (a właściwie to z trzema zasilaczami). Na bebeszki systemowe, na dysk ssd, na ekstender do kart AES oddzielnie. Trochę toto komplikuje konstrukcje i mocno podraża ale różnica jest kolosalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć na czym polega przewaga takiej Olive nad Brystonem, Naimem, Aurenderem i innymi przywoływanymi tutaj odtwarzaczami.

Było nie było - płyta ITX, dysk twardy, naped DVD z notebooka, wyświetlacz, zasilacz impulsowy i Windows na pokładzie.

W sumie nie bardzo rozumiem dlaczego te zachwyty.

Sądzę, że MacMini z DAC na USB byłby tak samo dobry/zły do zastosowań audio a przy tym o niebo tańszy.

HFC333.olive_.4hd_server_anno-420-90-e1282126823812.jpg

 

Sluszna uwaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawia nie jedna rzecz po co serwery muzyczne za 10 tys skoro mogę zripować muzę przez mojego lapka do tego podłącze daca za 2000 klocki i zewnętrznego twardziela plus dobry wzmacniacz który posiadam i muza śmiga, Rozumiem z tego co piszecie że to żadna skomplikowana sprawa te serwery muzyczne streamery z twardzielami to po prostu rozwiązanie czysto ergonomiczne?? chodzi o łatwość obsługi bo przecież zripowana płyta zagra tak samo jak orginał nie poprawi jej jakości żaden stremer??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla twoich potrzeb możesz sobie kupić Maca Mini za 2500zł, do tego jakiś DAC z wejściem USB i nic więcej ci nie potrzeba. Może za wyjątkiem czegoś do wygodnego sterowania typu iPhone/ iPad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Ciągle zastanawia nie jedna rzecz po co serwery muzyczne za 10 tys skoro mogę zripować muzę przez mojego lapka do tego podłącze daca za 2000 klocki i zewnętrznego twardziela plus dobry wzmacniacz który posiadam i muza śmiga, Rozumiem z tego co piszecie że to żadna skomplikowana sprawa te serwery muzyczne streamery z twardzielami to po prostu rozwiązanie czysto ergonomiczne?? chodzi o łatwość obsługi bo przecież zripowana płyta zagra tak samo jak orginał nie poprawi jej jakości żaden stremer??

Moim zdaniem:

urządzenia odtwarzające pliki muzyczne (a więc - serwery, streamery, etc) posiadają następujące zalety

- ergonomia

- możliwość odtwarzania muzyki zakupionej w postaci plikowej, czyli bez płyty CD :)

- możliwość odtwarzania gęstych formatów (o ile dane urządzenie je obsługuje)

- możliwość łatwej budowy systemu multiroom, gdzie w różnych pomieszczeniach pracują różne odtwarzacze, które

  • dzielą ze sobą te same biblioteki muzyczne
  • potrafią grać synchronicznie (a więc ten sam utwór/listę utworów, w tym samym czasie - część producentów nazywa to trybem party :) ) - znowu - o ile dane urządzenia posiadają taką możliwość

- są względnie łatwo rozbudowywalne/rozszerzalne (o np. nowe formaty)

- wspomagają radio internetowe

 

Znowu - moim zdaniem - umieszczanie w takich urządzeniach twardych dysków to lekka pomyłka, która narusza przedostatni punkt moich wymagań,

i może prowadzić do sytuacji, w której dane urządzenie kupujemy z przeznaczeniem na pewien (krótki, niestety) okres czasu, a po tym okresie urządzenie

to zaczyna być niezbywalne (i, potencjalnie, nieużywalne). Stąd - nie podobają mi się tzw. serwery muzyczne. Zamiast tego wolę czyste odtwarzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam pogląd kolegi Wireless choć być może dla założyciela wątku który szuka jednak tańszego rozwiązania lepszy będzie zintegrowany sprzęt, taki all in one.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski pakowane do serwerów muzycznych są przeciętne bo i serwery muzyczne stawiają przeciętne wymagania wobec dysków. Nie ma sensu wstawiać tam dysków serwerowych o podwyższonej wytrzymałości bo te są dużo droższe, głośniejsze i pobierają wiecej mocy. Np. taki WD Caviar Black jest dyskiem bardzo wydajnym i trwałym ale słychać go w całym pokoju bo został stowrzony z myślą o środowisku gdzie te cechy nie sa problemem. Serwer muzyczny nie musi pracować non-stop i do tego być usper wydajny ale powienien być w miarę cichy i będzie dodatkowym plusem jeśli będzie energooszczędny.

 

Prawdę mówiąc wspomniane gdzieś powyżej WD Green i im podobne mają wystarczające parametry, żeby spełnić wymagania stawiane przez serwery muzyczne.Taki Seagate 3 TB Barracuda XT 7200.12 jest również zupełnie przeciętnym dyskiem i nie ma w nim nic co czyni go optymalnym do zastosowań audio. Dysk jak dysk i też kiedyś padnie. Natomiast RAID 5 to świetna i bezpieczna konfiguracja nawet jeśli jest trochę na wyrost:) Moim skromnym zdaniem sama konfiguracja macierzy i backupów jest ważniejsza od użytych dysków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski pakowane do serwerów muzycznych są przeciętne bo i serwery muzyczne stawiają przeciętne wymagania wobec dysków. Nie ma sensu wstawiać tam dysków serwerowych o podwyższonej wytrzymałości bo te są dużo droższe, głośniejsze i pobierają wiecej mocy. Np. taki WD Caviar Black jest dyskiem bardzo wydajnym i trwałym ale słychać go w całym pokoju bo został stowrzony z myślą o środowisku gdzie te cechy nie sa problemem. Serwer muzyczny nie musi pracować non-stop i do tego być usper wydajny ale powienien być w miarę cichy i będzie dodatkowym plusem jeśli będzie energooszczędny.

 

Prawdę mówiąc wspomniane gdzieś powyżej WD Green i im podobne mają wystarczające parametry, żeby spełnić wymagania stawiane przez serwery muzyczne.Taki Seagate 3 TB Barracuda XT 7200.12 jest również zupełnie przeciętnym dyskiem i nie ma w nim nic co czyni go optymalnym do zastosowań audio. Dysk jak dysk i też kiedyś padnie. Natomiast RAID 5 to świetna i bezpieczna konfiguracja nawet jeśli jest trochę na wyrost:) Moim skromnym zdaniem sama konfiguracja macierzy i backupów jest ważniejsza od użytych dysków.

 

Pewnie masz racje.Backup i bezpieczeństwo plików są najważniejsze i faktem jest że do audio nie jest potrzebna aż taka wydajność dysków, choć z doświadczenia wiem,

że produkty "średniej jakości" a takie są ładowane do serwerów, mają nie tylko słabsze parametry ale też trwałość i podatność na ewentualne awarie.

Faktem jest że kiedyś padnie każdy dysk ale kupując dobre jakościowo modele myślę że są mniejsze szanse na awarie niż przy słabych dyskach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe! A skąd Kolega ma takowe informacje? Wniosek jest prosty - wlaściwie to nie wiadomo dlaczego nasze posty się tutaj pojawiają, dlaczego inetrnet działa. Wedle słów Kolegi awaria powinna gonić awarię. Czy może Kolega podać przykład jakiegoś serwera, w którym stosuje się np. elementy z odzysku, albo dyski o "słabszych" parametrach. Proszę o podanie typu, konfiguracji i oczywiście wyszczegolnienie konkretnych parametrów, które świadczą o złej jakości stosowanych w serwerze dysków.

 

Każdy typ produktów na świecie ma różne klasy jakości. Nigdzie nie napisałem że do serwerów stosuje się elementy z odzysku ale zdaniem informatyka pakuje się tam

najtańsze, bardzo "średniej" jakości elementy, w tym dyski twarde. Wiadomo że to niby wystarcza do zastosowań audio ale można zastosować znacznie lepsze elementy.

Informacje mam od osoby która zajmuje się tematem składania kompów, informatyką itd od ponad 20 lat.

 

Na początku miałem Ripnasa z 2 dyskami Storage i było z nimi wiele problemów. Jeden HDD był od początku walnięty, po wymianie działał ale znów drugi się wieszał.

Były też problemy z gniazdami zasilania które się obluzowywały z czasem coraz bardziej a wtedy dysk się wieszał i długo się podnosił.

Ogólnie sporo kłopotów. Informatyk uważa że to wina kiepskiej jakości użytych elementów w tym dysków.

Odkąd złożył mi zestaw składający się z tych Seagatów Barracuda wszystko chodzi jak burza, nigdy nic się nie zawiesiło i mam spokój.

Jak widać i słychać miał rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe z tym wciskam i gra jest pewien problem (narażę się na gniew posiadaczy Olive'a)

- odtwarzacz wolno reaguje na akcje użytkownika

- wolno wyszukuje utwory

- nawigacja po nim, jak masz trochę albumów jest prawdziwym horrorem

 

...poza tym, gra budżetowo. Przy Reimyo to już w ogóle ;)

Miałem, oddałem, podziękowałem, czekam na coś porządnego.

A jak juz się pojawi, to ciekaw jestem jak poradzą sobie z migracją swoich 2TB utworów do nowego urządzenia obecni użytkownicy Olive'a.

 

Olive podoba mi się jeszcze z innego powodu:

Wciskam PLAY i gra,nie muszę chodzić do drugiego pokoju i włączać komputer,albo jeszcze coś dodatkowo.

Świat się skończy jak będę musiał słuchać muzyki z komputera :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym się zgadzam też nie używam peceta sauté, musi mieć ładne ubranko (np. Origen z ekranem dotykowym) z porządnym zasilaniem (a właściwie to z trzema zasilaczami). Na bebeszki systemowe, na dysk ssd, na ekstender do kart AES oddzielnie. Trochę toto komplikuje konstrukcje i mocno podraża ale różnica jest kolosalna.

Chetnie wierze, a jeszcze chetniej bym tego posluchal. Czy to egzemplarz jednostkowy?

Czy ma szanse na powtarzalnosc?

pzdr

marslo

 

Sluszna uwaga.

Rochu,

 

Sluchalem Maca mini , to jest niedrogie stosunkowo rozwiazanie, ale to raczej poczatek serwerowej drogi, a nie rozwianie ostateczne. Aurender duuuuzo lepszy:)

Jednak Filip Kulpa je wlasnie preferuje, a do niego mozna miec zaufanie ( co prawda nie mini, ale generalnie komp Maca)

pzdr

marslo

 

Ciągle zastanawia nie jedna rzecz po co serwery muzyczne za 10 tys skoro mogę zripować muzę przez mojego lapka do tego podłącze daca za 2000 klocki i zewnętrznego twardziela plus dobry wzmacniacz który posiadam i muza śmiga, Rozumiem z tego co piszecie że to żadna skomplikowana sprawa te serwery muzyczne streamery z twardzielami to po prostu rozwiązanie czysto ergonomiczne?? chodzi o łatwość obsługi bo przecież zripowana płyta zagra tak samo jak orginał nie poprawi jej jakości żaden stremer??

Tomii,

 

Mylic sie jest rzecza ludzka, ale dla Ciebie lepiej , zebys nadal sie mylil, bo jak sie przestaniesz myslic, to Cie to bedzie sporo kosztowac...:)

marslo

 

Moim skromnym zdaniem sama konfiguracja macierzy i backupów jest ważniejsza od użytych dysków.

Ja na swoj uzytek mam taka polityke backupowa:

a/ pliki hires kupione np w hdtracks i Linnie zgrywam na komapa i dodatkowo na oddzielnego twardziela

b/ plyt nie backupuje , bo jakby co , po prostu zripuje je jeszcze raz, nie mam ich jednakk za wiele, tak max 500,

No bo co z tego ,ze dizisiaj zrobimy bakcupa, a tu za 4 lata beda na rynku softy podciagajace cd do 192 khz albo nawet 384 , to i tak bedzi nawa robota. Nie ma co sie martwic na zapas, ryzyko padniecia dysku jest stosunkowo niewielkie ( chyba:))

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba napisać, że dotyczy to zabawek używanych w domu do przechowywania plików. Ktoś to przeczyta i dojdzie do wniosku, że farmy serwerowe robione są z byle czego.

Akurat Seagate to nienadzwyczajny wybór. Dla Twojej informacji - dyski te kiedyś miały 5 lat gwarancji, potem trzy, a obecnie już tylko rok.

 

A to forum nie jest o zabawkach audio do domu? Tu są też tematy o farmach serwerowych dla przemysłu?

A to przepraszam, nie wiedziałem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe z tym wciskam i gra jest pewien problem (narażę się na gniew posiadaczy Olive'a)

- odtwarzacz wolno reaguje na akcje użytkownika

- wolno wyszukuje utwory

- nawigacja po nim, jak masz trochę albumów jest prawdziwym horrorem

 

...poza tym, gra budżetowo. Przy Reimyo to już w ogóle ;)

Miałem, oddałem, podziękowałem, czekam na coś porządnego.

A jak juz się pojawi, to ciekaw jestem jak poradzą sobie z migracją swoich 2TB utworów do nowego urządzenia obecni użytkownicy Olive'a.

 

Nie mart sie nie narazisz sie bo kazdy kto uzywa Olivy wie ze to co napisales to bzdury i takim wpisem sie nie przejmie, na to urzadzenie jest co 3 miesiace upgreade softu wszystko ewoluuje i zmienia sie, takze nie dawaj jednoznacznego osadu urzadzeniu ktorego tak naprawde nie znasz moze godzine sluchales moze obsluga cie przerosla z tego co piszesz to raczej tak choc na samym poczatku fakt troche to kulalo ale teraz smiga wszystko jak nalezy ,samo porownanie Olivy do Reimyo jest nie na miejscu ,owszem Reimyo to wybitny sprzet ale za jaka kase,a okreslenie wogole jakiegokolwiek brzmienia budzetowym jest smieszne ,bo nikt nie ma i nie zna recepty czy definicji na to jakie powinno byc brzmienie np dla ciebie z tego co widze graja pieniadze a to najgorsza droga jaka moze byc posluchaj co potrafi olivka po nowym up z dobrym DACKIEM mysle ze Reymio moglo by sie zarozowic ,a wogole poco takie wpisy jak twoj ,co chcesz osiagnac? pozatym jaki to zaszczyt doczekal Olivke zeby ja porownywac z Reimyo, no prosze ,chyba napisze do firmy i opisze im jakie sie tu cuda dzieja , posmieja sie chlopaki

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam popcorna np. c-300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to urządzenie all-in-one i imo nie ma różnicy w brzmieniu w porównaniu z Olive O4 a cena 5x niższa.

U mnie się super sprawdza i jestem w sumie zadowolony.

A zawsze można do tego dokoptować dac-a wedle potrzeb.

Pozdrawiam

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre, wręcz fajerwerk intelektualny. Jak zwykle zresztą.

 

A jakie dowcipne!

 

Jak zwykle zesztą? To Rochu też jest zły ? Co za świat. Brakuje wam Panowie bum,zyzio,jamowie po prostu poczucia humoru i luziku.

Życie jest krótkie i za chwile wszyscy idziemy do piachu.

Może warto się nieco wyluzować, wypić drina, przytulić kota, psa i uśmiechnąć do samego siebie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam popcorna np. c-300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to urządzenie all-in-one i imo nie ma różnicy w brzmieniu w porównaniu z Olive O4 a cena 5x niższa.

U mnie się super sprawdza i jestem w sumie zadowolony.

A zawsze można do tego dokoptować dac-a wedle potrzeb.

Pozdrawiam

Tomek

 

Ja tam sie ciesze ze podoba ci sie popcorn i nie szlyszysz roznicy o to wlasnie chodzi ma sie podobac...no ja sluchalem popcorna i dla mnie jest przepasc miedzy 04HD no ale tak jak mowie najwazniejsze jest ze ci sie podoba

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie ciesze ze podoba ci sie popcorn i nie szlyszysz roznicy o to wlasnie chodzi ma sie podobac...no ja sluchalem popcorna i dla mnie jest przepasc miedzy 04HD no ale tak jak mowie najwazniejsze jest ze ci sie podoba

 

pozdro

 

tak,jestem szczęściarzem że różnicy tu nie słyszę, a dodatkowo powiem że obsługa oliwy nie jest zbyt wygodna, nie można przewijać utworów a dodatkowo dysk jest szyfrowany więc backupu zrobić się nie da (w przypadku awarii traci się płytotekę).

Każdy walory danego ds-a musi ocenić sam, najlepiej przez bezpośrednie porównanie i zdecydować czy to co słyszy jest warte zainwestowanie czy nie. Dla mnie 11k za to urządzenie to przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,jestem szczęściarzem że różnicy tu nie słyszę, a dodatkowo powiem że obsługa oliwy nie jest zbyt wygodna, nie można przewijać utworów a dodatkowo dysk jest szyfrowany więc backupu zrobić się nie da (w przypadku awarii traci się płytotekę).

Każdy walory danego ds-a musi ocenić sam, najlepiej przez bezpośrednie porównanie i zdecydować czy to co słyszy jest warte zainwestowanie czy nie. Dla mnie 11k za to urządzenie to przesada.

 

to sie zmieni z kolejnymi upami,dbaja o to, i olive rozwija sie caly czas ,pozatym jakos specjalnie nie tesknie za przewijaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba odeszliście szanowni forowicze od tematu.

 

możesz rozważyć:

Linn Akurate DS - 12.500 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plus

Linn Majik 109 - 2.500 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w przyszłości możesz zmienić głośniki na inne z Linn-a, też Akurate.

 

Co do dysku sieciowego to polecam Synology na 2 dyski. Montujesz 2 x 2 GB w RAID. Jak jeden dysk siądzie to drugi trzyma dane. Na 2 TB (2000 GB) dysku wejdzie spokojnie 4.000 płyt (jeden album to średnio 0,5 GB).

 

Ja mam Synology DS211j i sobie chwalę. Oczywiście musisz mieć router z wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pojemności HDD to im więcej tym lepiej.

idziesz do kumpla z laptopem, wyciągasz mu z półki 30 CD i w 2,5h masz je na dysku.

koszt zakupu 30 CD nawet w antykwariacie to spokojnie 20zł/szt. 20x 30 = 600 zł.

w plikach głównie o to chodzi, że można mieć na dysku 2 TB 4.000 płyt. koszt posiadania 4.000 płyt na półce przekracza koszt wielu samochodów klasy średniej.

 

znam gościa, co pożycza u antykwariusza płyty po 3 zł/szt.

jak łatwo zauważyć 10 rippów masz za 30zł.

on się cieszy, antykwariusz się cieszy.

o wypożyczalniach płyt muzycznych nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ować dac-a wedle potrzeb

Co do dysku sieciowego to polecam Synology na 2 dyski. Montujesz 2 x 2 GB w RAID. Jak jeden dysk siądzie to drugi trzyma dane. Na 2 TB (2000 GB) dysku wejdzie spokojnie 4.000 płyt (jeden album to średnio 0,5 GB).

 

Olivki słuchałem na zeszłorocznym AS z Heglem i monkami Harpii - było całkiem fajnie (trochę gatunkowo muzyka nie podpasiła i system, w którym grała tez wpłynął na wrażenia) mogę więc polecić autorowi wątku jako music serwer, warto posłuchać, zobaczyć jak to działa i jak sprawdzi się w systemie.

W postach autora przewija się obawa w braku umiejętności obsługi/znajomości takiego rozwiązania, nie jest to takie trudne.

Poczytaj trochę myślę, że warto się zaintersować...

 

W temacie NAS dodam kilka słów, wszyscy narzekają na jakość dysków montowanych w tych urządzeniach. Tak jak napisał kolega adbart kupujesz NAS od producenta, który się na tym zna (np. synology, QNAP). Nikt nie zmusza, żeby miał dyski dokupujesz sobie jakie Ci się podoba (producent, model, pojemność), lub jakie poleci Ci informatyk i masz pewność, że wszystko będzie ok.

Dla bezpieczeństwa swoje dane (muzykę, filmy, backup dokumentów z komputera) trzymasz na NAS - co najmniej dwudyskowy (z RAID 1, gdzie w przypadku awarii jednego dysku dane masz na drugim).

 

Powyższe dotyczy NAS bo w przypadku music serwerów szyfrowanie/systemy plików/systemy operacyjne w tych urządzeniach producentów mogą skutecznie uniemożliwić, lub utrudnić upgrade dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie w ogole nie martwie tym co mowia tacy misiowie jak Ty.

Olive mialem miesiac czasu na testach, jako jeden z pierwszych w Polsce, zanim Ty jeszcze o niej uslyszales :)

Byc moze to kwestia softu, byc moze.. A zawodowo jestem informatykiem, a nie muzykiem posledniego rzedu i ogarniam co nieco, takze to, ze gburowaty jestes kolego, jak tylko cos idzie nie po Twojej mysli.

Nie wiem czy zauwazyles, ale sam sobie poniekad zaprzeczasz we wlasnym wpisie.Aha, nie uwazam ze kasa gra - wrecz przeciwnie i jestem przeciwnikiem jej wydawania bez sensu.Nie mniej, dla kogoś, kto używa Reimyo, to bedzie downgrade i bolesna przygoda i to w gruncie rzeczy mialem na mysli.

Olive jako koncepcja jest bardzo fajny, gorzej tylko z jego wykonaniem, bo to co dostaje sie za relatywnie niemale pieniadze, niestety (i to nie tylko moje zdanie) udane do konca nie jest. Takze jako transport pozostawia wiele do zyczenia. Twoj DACek zasluguje na znacznie wiecej:)

Dobra, koniec offtopa.

 

Nie mart sie nie narazisz sie bo kazdy kto uzywa Olivy wie ze to co napisales to bzdury i takim wpisem sie nie przejmie, na to urzadzenie jest co 3 miesiace upgreade softu wszystko ewoluuje i zmienia sie, takze nie dawaj jednoznacznego osadu urzadzeniu ktorego tak naprawde nie znasz moze godzine sluchales moze obsluga cie przerosla z tego co piszesz to raczej tak choc na samym poczatku fakt troche to kulalo ale teraz smiga wszystko jak nalezy ,samo porownanie Olivy do Reimyo jest nie na miejscu ,owszem Reimyo to wybitny sprzet ale za jaka kase,a okreslenie wogole jakiegokolwiek brzmienia budzetowym jest smieszne ,bo nikt nie ma i nie zna recepty czy definicji na to jakie powinno byc brzmienie np dla ciebie z tego co widze graja pieniadze a to najgorsza droga jaka moze byc posluchaj co potrafi olivka po nowym up z dobrym DACKIEM mysle ze Reymio moglo by sie zarozowic ,a wogole poco takie wpisy jak twoj ,co chcesz osiagnac? pozatym jaki to zaszczyt doczekal Olivke zeby ja porownywac z Reimyo, no prosze ,chyba napisze do firmy i opisze im jakie sie tu cuda dzieja , posmieja sie chlopaki

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pozostaje mi nic innego jak Ci pogratulowac ,to ze jestem dennym muzykiem to dowiedzialem sie dzisiaj wlasnie od Ciebie no coz ....wlasnie siedze w studio w jednym z lepszych studiow !!!! naganiowych z ludzmi ktorzy za produkcje muzyki dostali oscara i dalem im poczytac co wypisujesz ,powiem ci tylko ze mieli niezly ubaw sczegolnie w stwierdzeniu ze jestes informatykiem ,zycze sukcesow w pracy zawodowej, ja bede nadal sobie gral i pracowal z najlepszymi realizatorami w tym kraju

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

sugeruję skupić się na tematyce audio a nie prawieniu sobie komplementów. Dalsze wycieczki osobiste będą odpowiednio nagradzane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.