Skocz do zawartości
IGNORED

Prometeusz Ridleya Sotta - wrażenia po seansie.


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważ, że nigdy się nie kręci filmów takich jak oczekują tego fani. Weźmy na przykład AvP. Idealny scenariusz jest zawarty w komiksie pod takim samym tytułem. A co zrobili? Jakieś piramidy i nie wiadomo co. Potem akcja przeniesiona do miasteczka, myślałem - w końcu konfrontacja: ludzie i obcy na ziemi, i co? I nic. Ledwie to zjadliwe. Prometeusza jeszcze nie widziałem, w Polsce jeszcze w kinach filmu nie ma. Po Ridley'u spodziewałem się czegoś więcej, ale widzę, a raczej czytam, że nie ma co sie spodziewać rewelacji. A szkoda, wielka szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie lubię malkontenctwa (tym bardziej a priori bo filmu jeszcze nie widziałem) ale miałem smaka na ten tytuł. Czekałem na niego od pierwszych zajawek. A tutaj widzę recenzje mocno krytyczne. Faktycznie słabo ostatnio z dobrym s-f.

Może u brata czyli fantazy coś się pokaże. Przerzucam moje żądze satysfakcji na Hobbita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie lubię malkontenctwa

 

A kto według Ciebie z osób, które piszą w tym wątku jest malkontentem? Te co wyrażają się krytycznie - film widziały:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie nie zrozumcie. To nie jest kicha ani klapa. Cudne zdjęcia, wielkie widowisko, fajni aktorzy (Fassbender!)... tyle, że oczekiwania były tak rozdmuchane, że każda niedoskonałość urasta w oczach fanów Aliena do rangi wielkiego problemu. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto według Ciebie z osób, które piszą w tym wątku jest malkontentem? Te co wyrażają się krytycznie - film widziały:)

No ja jestem. W tym sensie pisałem i w tym sensie apriori. I biorę pod uwagę jedynie opinie osób, które widziały. Wyrażane nie tylko tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie, czy dużo stracę obejrzywszy sobie Prometusza z bluray'a? Jak człowiek ma mało czasu na podróż do kina (nie-domowego) to zadaje właśnie takie nieco naiwne pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prometeusza jeszcze nie widziałem, ale porównując Avatara (w kinie byłem na 3D, a potem oglądałem w domu na BD) to spektakularnej różnicy nie widziałem. To samo dotyczy np.: 7 części HP. Ostatnio byłem też na MiB III w kinie i szczerze to z żoną stwierdziliśmy, iż podobny efekt będzie u nas w domu na 55":) W sumie to kwestia preferencji i wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo doradzam kino!

Może dlatego że mam tylko 37 cali ekran, pewno na 50 calach i więcej już jest lepiej, jednak u mnie w domu Avatar z BD nie jest taki spektakularny jak w kinie.

Zaniedbałem kino w domu, wolę inwestować w 2 kanały bez wizji.

Wielkie produkcje oglądam w kinie, ale gdy policzę koszta (jedno wyjście rodzinne do kina + popcorn i cola to ok. 60€) to już dawno mogłem mieć za to duży telewizor i dobrą instalację KD. :)

Ale u mnie w rodzinie wspólne wypady do kina to integracyjny rytuał i siedzenie przed TV tego nie zastąpi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- kina nic nie zastąpi. Chociaż kichający sąsiada obok, gadający kolesie dwa rzędy dalej, kogoś kto nagle leci za potrzebą, a o szeleszczących opakowaniach nie wspomnę są rzeczy , które mnie wnerwiają. Kiedyś atmosfera w kinie była jakaś lepsza, ludzie oglądali ze skupieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś atmosfera w kinie była jakaś lepsza, ludzie oglądali ze skupieniem.

 

Może dlatego, że dostęp do filmów był ograniczony i może dlatego, że kręcono bardziej wartościowe produkcje.

Jeszcze do niedawna młodzi ludzie woleli spotkać się w domu przy piwie i chipsach i puścić sobie divx na kompie niż pójść do kina. Niższe koszty:) Ale... jednak kino to kino. Z drugiej strony ceny biletów są wysokie (od niedawna, przynajmniej w heliosie, trzeba dodatkowo zapłacić za "użyczenie" okularów 3D) a repertuar żałosny. Gdy tak sie głębiej zastanowić to jedyna różnica to wielkość przekątnej, bo nawet nagłośnienie jest takie nijakie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś atmosfera w kinie była jakaś lepsza, ludzie oglądali ze skupieniem.

Bo teraz przychodzą nie na film, ale do kina - żeby się nażreć. Dlatego kupiłem projektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się marzy projektor... ile to już lat mi się marzy! :)

A propos - jaki projektor LCD Full HD byście dzisiaj polecali?

Ja już dawno wypadłem z obiegu.

Z dawnych czasów pamiętam tylko że DLP męczyło mi wzrok migotaniem a dobre DLP były bardzo drogie.

To co teraz jest na topie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam pl/alien.wikia.com/wiki/Space_Jockey

moze to nakresli troszke fabule o innych potworkach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Filmweb'u : " Wczoraj oglądałem ten film i ja się pytam gdzie się podział ten obcy ??? bo oni uderzyli swoim statkiem w ten statek żeby ten frajer nie odleciał na inną planetę, miał już całą mapę wyświetloną z pomieszczenia tej słynnej armaty, a kiedy w niego uderzyli to on zaczął spadać w dół i się rozpieprzył na kawałki, no dla mnie było to dziwne zakończenie, spodziewałem się czegoś więcej o obcym jak do tego doszło że ten stworek wyskoczył z tego himena któ już miał odlatywać nie wiem może dowiem się tego w drugiej części która ma być niebawem, cały czas pokazywali tego fiutonoga jakąś glizde która ładowała się im do pyska no i tego niby człowieka który na samym początku coś wypił i umarł. "

Uśmiać się można :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiać się można :)

 

Dziwisz się? Tak opisują to co widzieli dzisiejsi 15 latkowie. Język ubogi, brak składni, tekst niezrozumiały. Tragedia! A jeśli pisała to osoba starsza, to... nie mam pytań:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Tak opisują to co widzieli dzisiejsi 15 latkowie. Język ubogi, brak składni, tekst niezrozumiały. Tragedia! A jeśli pisała to osoba starsza, to... nie mam pytań:)

Tak rysuje się nasza przyszłość, powoli zmierza do poziomu Bronxu . Wiecie, że przeciętny mieszkaniec tej dzielnicy posługuje się zasobem około 300 słów, resztę uzupełnia pewnie przekleństwami intonowanymi na tysiąc sposobów w zależności od okoliczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość stron, które stały się popularne upada pod względem jakości, ale Filmweb to mistrzostwo pod tym względem, ciekawe wypowiedzi spotkasz tylko przy kinie niezależnym, a i też nie zawsze.

 

il Dottore, wypadłem z obiegu, ale jeszcze niedawno polecano Mitsubishi HC4000 jako wstęp do wysokiej półki, ale to DLP. Wyżej były droższe Panasonici, a taniej to Epsony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem profanacji i obejrzałem na podglądzie wersje cam - nie mogłem już wytrzymać - z jednej strony mniej więcej wiem o co chodzi w filmie, z drugiej sporo zostanie mi do obejrzenia w kinie. UWAGA NA SPOILERY. Film wydaje się być ok (nie oczekiwałem cudów). Parę rzeczy jednak irytuje, np luz z jakim ekipa eksploruje planetę - tak, jakby zaliczyli już wcześniej 15 innych z ufo'kami na każdej. Mogli sobie też darować te wszystkie alieny w takiej ilości. Scena z ośmiornicą pod koniec postawiła mi przed oczami zapomniany serial puszczany w okolicach 1980' w PRL'u "Space 1999", a dokładnie tą scenę :) :

. Dużo postaci to chyba też kalki psychologiczne innych z klasycznych filmów - ale jak pisałem przejrzałem film na podglądzie

Jest też dużo fajnych momentów; zdejmowanie hełmu z głowy spacejokey'a - niezły zaskok; odmrożony Weiland; rozmach filmu i strona wizualna; mimo kalek scenariuszowych potrafi zaskoczyć.

Wersja blu-ray (reżyserska) będzie raczej na pewno lepsza - ma być dłuższa o 20-30min, a znając Ridley'a może on wyciąć też zbędne sceny, oby te kiepskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - trójka wiała nudą ale dwójka to max wypas a czwórka ma świetny autorski klimat i super aktorzy tam grają. Mi tam się czwórka podobała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 1 i 2 to majstersztyki. 3 troche nie na temat, trochę zabawa konwencją, ale ogólnie ok (w przyszłości obejrzę wersję reżyserską).

Film całkiem niezły, świetnie zrobiony, i wzbogaca (oraz komplikuje) całą historię (a nie tylko nudne napieprzanki z ksenomorfami jak to było w Obcy 2, 3, 4).

A nie irytowała cię np. ta wielka kałamarnica na końcu? Trochę to jak z przeciętnego filmu sf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała masa takich (tyle że o wiele mniejszych) dziwactw była w Obcy 2.

Zauważ, że to się dzieje jakieś 30 lat przed Obcy 1 i 90 lat przed Obcy 2, więc przez ten czas ksenomorfy ewoluowały. Co ciekawe tak (kałamarnicopodobnie) miały wyglądać w początkowym pomyśle "twarzochwytaki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Natomiast co do samego filmu, wydaję mi się, że ludzie nastawili się na łupankę w stylu Obcy 2, bo wróg był znany i jedyny. A tu okazuje się, że wrogów jest więcej: Inżynierowie, ksenomorfy, a przede wszystkim broń biologiczna "Czarna Ciecz". Historia się komplikuje, dochodzą nowe wątki, a film przestaje być zwykłym sf-horrorem. Ot co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, nie dotrwałem do końcówki Alien3 kiedy ostatnio oglądałem w tv, więc nie pamiętam.

 

Sunshine jest w porządku, ale trochę jest jak zabawa z wieloma konwencjami, a przecież tu konwencja powinna być jedna. Specyficzny film.

Mam cztery części na BD . Dwie pierwsze obejrzałem nawet z dużą przyjemnością , po waszych reklamach nie mam odwagi załączać następnej części . Wiadomo że takie kino zawsze bazuje na sporej dawce banału , ale jak mi się wydaje taki banał jest bardziej kasowy. Jakiś mały procent odbiorców to widz dojrzały , inteligentny szukający sensownej i i wysublimowanej realizacji . Zresztą wystarczy pójść do jakiegoś multikina i zobaczyć jaką frekfencję mają filmy odrobinę ambitniejsze - śmiech na sali . Takim produkcją jakaś porcja nieprawdopodobieństwa jest przypisana z urzędu , musimy na to patrzeć przez palce i najważniejsze żeby nie popsuło to całego odbioru filmu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zainteresowaniem czytam ten watek i mialem po nim watpliwosc co do Prometeusza.

Ale kiedy juz przyjalem porcje waszej krytyki, poszedlem do Youtube po trailery.

I ku memu zdumieniu, spodobalo mi sie.

Dlaczego ?

Otoz od dawna kieruje sie zasada, ze jesli chce cos poznac doglebnie, musze drazyc temat, czytac niby te same informacje, po to tylko zeby wylowic w masie tej samej tresci jakies istotne nowosci.

Tak samo bylo z Awatarem, tak samo bedzie u mnie z Prometeuszem.

Film zapewne bedzie banalnie znany z pomyslow wielu innych filmow, czy swoich poprzednikow.

Ale rowniez spodziewam sie ze nowe ujecia i drobne smaczki sprawia, ze wyjde ze spektaklu kinowego zadowolony.

I film wpasuje sie pozytywnie w moje postrzeganie S.F. jako calosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zainteresowaniem czytam ten watek i mialem po nim watpliwosc co do Prometeusza.

Ale kiedy juz przyjalem porcje waszej krytyki, poszedlem do Youtube po trailery.

I ku memu zdumieniu, spodobalo mi sie.

Dlaczego ?

Otoz od dawna kieruje sie zasada, ze jesli chce cos poznac doglebnie, musze drazyc temat, czytac niby te same informacje, po to tylko zeby wylowic w masie tej samej tresci jakies istotne nowosci.

Tak samo bylo z Awatarem, tak samo bedzie u mnie z Prometeuszem.

Film zapewne bedzie banalnie znany z pomyslow wielu innych filmow, czy swoich poprzednikow.

Ale rowniez spodziewam sie ze nowe ujecia i drobne smaczki sprawia, ze wyjde ze spektaklu kinowego zadowolony.

I film wpasuje sie pozytywnie w moje postrzeganie S.F. jako calosci.

Jeśli byśmy wychodzili z założenia że każdy akord muzyki był już zagrany , każda scena z filmu to już wtórność ( pewnie tak oczywiście jest ) nie byłoby sensu nic oglądać i słuchać .Chodzi pomimo tego aby opowieść nas wciągneła i jeśli autorom to się uda, to jest już duży ich sukces

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam film fajny moze nie wybitny jak alien 1 i 2 ale naprawde godny kazdego fana Aliena , klimat filmu rewelacja , bardzo mnie to cieszy ze rezyser nie pojechal na komercje stu procentowa, ogolnie film z fajnym przeslaniem i wyobraznia ocena dla mnie 7.5-10, jedynie koncowka slaba ale nie bede pisal o tym:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam film fajny moze nie wybitny jak alien 1 i 2

A może wybitniejszy.

"Alieny" (filmy) to była jedna bajka, a Prometeusz otwiera kolejną (wcześniejszą) bajkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.