Skocz do zawartości
IGNORED

Akcesoria Bazodruta


Slawomir2007

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie wykonanie garażowe (każdy tokarz wytoczy to bez najmniejszego trudu) lecz gniazdo na kulkę w miarę dokładnie wytoczone. Żadnych skoków nie wyczuwałem. Kulka swobodnie i gładko się turlała.

Ja te podkładki odbieram bardzo pozytywnie (po za wykonaniem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem w dwóch różnych systemach analogowych podkładane pod lampowe przedwzmacniacze gramofonowe:

 

1) Leben RS-30EQ,,

2) Art Audion Vinyl One,

 

podkładki antywibracyjne:

 

1) podróbki bazodruta (kulki ceramicznymi oraz drugi komplet z kulkami wolframowymi)

2) oryginalne Rollerblocki (kulki wolframowe)

 

i są to dwa różne światy. Rollerblock zamiótł tego bazodruta pod dywan (efekt brzmieniowy zdecydowanie "lepszy") nie mówiąc o aspektach wizualno-użytkownych, czyli z tego bazodruta, w gnieździe, po którym porusza się kulka, odchodzi po jakimś czasie normalnego użytkowania ta czarna "farba", którym jest on w całości pokryty (jest anodowany na czarno ale nie wiem jak inaczej to nazwać dlatego piszę "farba"). Jeżeli ta farba odchodzi, to chcąc nie chąc powierzchnia po której porusza się kulka staje się miejscami bardziej chropowata, co musi negatywnie wpływać na efekt końcowy, gdyż ten efekt zależy od precyzji wyukonania kulki i powierzchni, po której porusza się kulka,

 

Polecam wszystkim, przed podjęciem decyzji o zakupie takich podstawek, bezpośrednie porównanie podróbek bazodruta z ich oryginalnym wzorcem (Rollerblock). Te bazodruty coś tam zmieniają lecz dopiero bezpośrednie porównanie pokazuje, co mogą wprowadzić do systemu dobrej klasy podstawki antywibracyjne, a co z tego wprowadza bazodrut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza_ck

(Konto usunięte)

Trzeba być kompletnym frajerem, aby uwierzyć w tego typu opowieści

"....

... autorski stop metali zapewnia maksymalne tłumienie drgań i komfortową pracę urządzeniu . a to przekłada się z kolei na wyższą rozdzielczość dźwięku ,muzykalność przekazu ,holografię i niesamowitą energię . zapewniam ,że skutek ich działania daleki jest od aluminiowych samoróbek na stalowych kulkach.

..."

 

Gość robi nieudolne podróbki Symposium, a opisuje jakby w tym swoim garażu miał jakieś laboratorium (zob. opis aukcj9 na all ... gro). Niestety jak ze wszystkim, lepiej trochę dopłacić i kupić czekoladę niż wyrób czekoladopodobny. Sprawdziłem i wiem co piszę ale jak ktoś chce niby zaoszczędzić ale jednak wyrzucić 400 PLN w błoto, to oczywiście nie ma problemu. Z drugiej strony w takiej sytuacji są na allegro tańsze podkładki, które wnoszą do systemu tyle samo co i bazodruty, a zawsze zostanie na piwo. Sprawdzałem oryginały i te nędzne podróbki i polecam sprawdzić osobiście.

%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza_ck zauważ, że moje wpisy odnosiły się do porównania baza vs allegro... Czytamy tak?

Symposium nie słuchałem i ich nie mam tak jak nie mam podkładek bazy.

Zaznaczyłem tylko że podkładki mają pozytywny wpływ na system za 400zł ot tyle.

:-)

 

Z drugiej strony w takiej sytuacji są na allegro tańsze podkładki, które wnoszą do systemu tyle samo co i bazodruty, a zawsze zostanie na piwo

 

Poproszę o link do aukcji

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z alledrogo są stalowe (podkładka i kulka) więc mówimy o całkowicie innym podejściu do tematu. Podkładki bazy poprawiają brzmienie w zasadzie w każdym aspekcie ( aluminiowe podkładki i kulka krzemowa) a te z aukcji niestety tylko degradują przekaz ( ostrość, szklistość i agresja.)

 

Panowie czytajcie dokładniej wpisy.

Porównywałem i te i te. Bazy ,,grają,, a te z allegro tylko degradują. Całkowicie inny materiał a tu ma to znaczenie największe.

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

dziza jak mnie smieszą te wszystkie hochsztaplesrtwa - gosc robi wybitne kable, lepsze niz Transparent, Tara Labs, Harmonix.. no to do walki, sprzedawać na cały świat... a tu pokątny handlarzyna-allegrojerzyna.... ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) przypomina mi to naszych DYI fachowców do kolumn, wzmaków - każdy zrobi coś za ułamek ceny sprzetu w sklepie... pozazdrościć geniuszu, że się jeszcze na tym geniuszu w USA czy w Chinach nie poznali to jakaś żenada totalna.. MSZ powinien interweniować !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie jest idealne

i wszystko można poprawić.

 

 

albo pogorszyć

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziza jak mnie smieszą te wszystkie hochsztaplesrtwa - gosc robi wybitne kable, lepsze niz Transparent, Tara Labs, Harmonix.. no to do walki, sprzedawać na cały świat... a tu pokątny handlarzyna-allegrojerzyna.... ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) przypomina mi to naszych DYI fachowców do kolumn, wzmaków - każdy zrobi coś za ułamek ceny sprzetu w sklepie... pozazdrościć geniuszu, że się jeszcze na tym geniuszu w USA czy w Chinach nie poznali to jakaś żenada totalna.. MSZ powinien interweniować !!!!!

 

zawsze mozna kupic kable western electric i miec prawdziwy high end :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam pozytywne działanie podstawek. U mnie dźwięk poprawił przestrzeń i głębię sceny. Testowałem /NAD M5+ M3/ przed decyzją kilka godzin. Oby każde 400zł było tak słyszalne!. Kable Bazodrut De lux też ok, choć tu cena mnie zablokowała. Polecam każdemu test u siebie i potem decyzja. Sprzedawca zwróci pieniądze nie zadowolonym po odesłaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś i tak nic innego nie mogę i nie mam do roboty to i tu coś skrobnę...

znam człowieka - można lubić, można nie.

przy poznaniu (był na kujawskich ze swoimi sprzętami) był odtwarzacz strumieniowy + Lampizator za straszną kasę - nie grało.

potem był u mnie w domu (po drodze gdzieś tam...) przywiózł Spendory SP 100 trochę kabli (sieciowe, cyfrówki) bo szukałem i szukam dobrego coaxa na RCA, (miał niestety tylko swoje produkty) i podkładki, którymi byłem zainteresowany, bo już wcześniej zauważyłem ich ewidentny, pozytywny wpływ.

człowiek jest handlarzem i ma takie prawo, nie był nachalny, podyskutowaliśmy, posłuchaliśmy, u mnie Spendory nie chciały grać. kabelki, przy tych cenach to mnie rozczarowały, a podkładek nabyłem dwie pary pod transport i daca - moim zdaniem tam się najlepiej sprawdzają i mam do dziś..

jak znajdę coś lepszego to wymienię, ale niespecjalnie szukam ;-)

 

Ceny Bazodruta faktycznie staly sie mocno ludzkie :)

Jak z jakością? Kiedyś miałem te podkladki i były fatalnie wykonane, tzn powierzchnia po której toczy sie kulka była tak nierowna i fatalnie wypolerowana, ze kulka pod obciazeniem, toczyła sie z wyczuwalnymi oporami a nawet przeskokami. Cos sie zmieniło w tym temacie?

 

może piękne nie są ale wykonane porządnie, żadnych nierówności nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Miałem podpięte kabelki glośnikowe i ac do naima+spendory 3/1r2. Wniosły sporo spreżystego basiku ale nie tylko.

Chwilowo nie mój budżet, komu nie odpowiadają i chce je zbyć w rozsądnej cenie czekam na kontakt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

jak ktoś szuka, to na alledrogo jest okazja do wzięcia (chyba tylko brandowa naklejka odchodzi z wtyku)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tu prosze kolegów bazodruta jest tylko właśnie........ta brandowa odchodząca naklejka

 

Podobnie jak 99% innych producentów kabli. W kraju jedynie Albedo rozpoczyna od topienia kruszywa, ale własnych kopalni rudy nie posiada. Niemal wszystkie znane firmy, biorą miedź z kilku hut na świecie. Różnice dźwiękowe w kablach, wynikają z odpowiedniego doboru grubości drutów, geometrii itp. Transparent robi dokładnie to samo...

 

Krytyka powinna być konstruktywna!!!

 

Tak jak wspomniał wyżej Wit-told, gościłem Bazę w "Kujawskich". Zarówno jego sieciówki, jak i kable rca, nie przypadły nam do gustu. Podobnie było z dacem Lampizatorem, oraz przywiezionymi przez niego kolumnami. Jedyna rzecz, jaka nam się spodobała, to podstawki antywibracyjne (być może, są inne lepsze). Tak więc, nikt nie może nam zarzucić stronniczości. To co się dzieje w tym temacie, ba na tym forum, to zwykła nagonka (zresztą nie tylko o Wiesława tu chodzi). Obserwuje takie zachowania od dawna i nie mogę tego pojąć. Łatwo się atakuje pojedyncze osoby, jednak powinniśmy mieć uczciwość wewnętrzną i reagować, gdy prowodyr zakłada słabszemu śmietnik na głowę... Tutaj zadziwia mnie to, że takie zachowania zamiast być piętnowane, powodują zachwyt innych.

 

Wstyd mi za Was i ... za siebie.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

 

Jeśli o mnie chodzi, to krytyka była w pełni konstruktywna. Nie uskuteczniam też żadnej nagonki - broń Boże. Mam za to oczy, uszy (wg mnie) zdrowe podejście do tematu.

 

Jeżeli ktoś krzyczy za kawałek kabla tysiąc PLN i więcej, to powinien choć minimum wysiłku włożyć w wygląd/prezencję oraz jakość produktu (aspekt soniczny zależny do słuchającego). Tym bardziej powinna to czynić mała manufaktura z niewielkim stażem itp. Nie oszukujmy się, ale "Graj to lub tamto" nie należy ani do renomowanych ani szczególnie cenionych producentów (tutaj akurat chodzi o kable). Czepiam się może samej naklejki, ale to ona pokazuje z jakim bublem możemy mieć czasami do czynienia i że nawet wszechmocna reklama nie zdziała tutaj cudów. Przy odrobinie samozaparcia i buty, patrząc na niektóre produkty, pewnie sam mógłbym zacząć produkcję kabli na podstawie kupowanych tu lub tam gotowych komponentów, koszulek oraz miedzi etc. i naklejać tylko potem na wtyk kawałek plastra z dumnym "SVART_HAJ_END" (najlepiej napisane flamastrem). Na końcu naturalnie wyceniłbym odpowiednio produkt (nie schodzimy oczywiście poniżej 1k PLN, bo dla HE niższa cena to jak rękawicą w twarz) i w sprytny sposób puścił w sieć informację, że oto gdzieś tam pojawił się podobno świetny kabel za przyzwoite XXXX PLN, do tego podkęcił znajomych królika. Informacja by sobie spokojnie krążyła, a potem normalny człowiek czytając podobne brednie zgłupieje i zacznie sam siebie pytać: krucze, a może coś w tym jest, może akurat TEN kabel zdziała cuda w moim systemie?

 

Z oczywistych względów powyższego nie zrobię, ale powyższe pokazuje, że wszystko jest możliwe.

 

Mi tam nie wstyd, a i pozdrawiam najzupełniej szczerze oraz serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Robert,

 

Jeśli o mnie chodzi, to krytyka była w pełni konstruktywna. Nie uskuteczniam też żadnej nagonki - broń Boże. Mam za to oczy, uszy (wg mnie) zdrowe podejście do tematu.

 

 

Mi tam nie wstyd, a i pozdrawiam najzupełniej szczerze oraz serdecznie

Zrozumiałeś... i to wystarczy.

 

Pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe to (rynek kablarski oraz przedmiot rozważań w tut. wątku) było dla mnie od początku więc pozwoliłem sobie udzielić ww. wyjaśnienia, tudzież doprecyzowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

czy ktoś może porównywał nowe podstawki bazy ze starymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że lepiej wykonane od poprzednich.

 

Ale w to nie bardzo mogę uwierzyć ;).

 

"szalona poprawa brzmienia w stosunku do poprzedniej wersji."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że lepiej wykonane od poprzednich.

 

Ale w to nie bardzo mogę uwierzyć ;).

 

"szalona poprawa brzmienia w stosunku do poprzedniej wersji."

 

zadzwoń do bazuni swobodnie się wypowiedz o co Ci chodzi..............on Ci wszystko wyjaśni od A do Z-bo jest ZNAWCĄ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trudniej uwierzyć w ten tekst :

"przez wiele lat dobierany , autorski stop metali zapewnia maksymalne tłumienie drgań"

Zapewne wytapiany w piekarniku kuchennym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

"przez wiele lat dobierany , autorski stop metali zapewnia maksymalne tłumienie drgań"

Zapewne wytapiany w piekarniku kuchennym :)

 

Jak się kolega zastanowi nad tym to myślę ,że dojdzie do przeciwnych wniosków.

Skoro Pan Bazodrut od lat sprzedaje swoje produkty (żyje z tej działalności) i potrafi znaleźć sporo klientów pomimo takich sloganów to ja się pytam : "Kto tu jest idiotą?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyganial kociol garnkowi...

 

Znam Baze od kilku lat i jest to moj barzdo dobry kumpel, jego produkty moge sie podobac lub nie, ja osobiscie nie zawsze pochwalam jego podejscie do tematu i sposob w jaki traktuje klienta, w skrocie, czasami potrafi sie zachowac jak arogancki du....

Co nie zmienia faktu ze jego systemy naleza do najlepszych jakie sluchalem w zyciu. Czego jak czego ale osluchania i talentu do skladania dobrze grajacego audio odmowic mu nie mozna. Niedowiarkom polecam wizyte w jego piwnicy, coponiektorych pewnie wpedzila by w kompleksy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Amber Gold tez świetnie funkcjonowało i kto okazał się idiota?

To jest komentarz do mojego wpisu?

Jeżeli tak to odpowiem tobie ,że na pewno nie Amber Gold.

 

Co nie zmienia faktu ze jego systemy naleza do najlepszych jakie sluchalem w zyciu.

Wynika z tego ,że albo za mało słuchałeś albo słuchałeś nie tych systemów co trzeba ;)

A o jakie konkretnie "systemy" tobie chodzi?

Ja myślałem ,że facet sprzedaje kable i podstawki i nigdy bym nie przypuszczał , że to potrafi samo z siebie zagrać.?

Ale skoro : "przez wiele lat dobierany , autorski stop metali zapewnia maksymalne tłumienie drgań" to jestem skłonny uwierzyć w to ,że potrafi samo zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.