Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Audio Show 2015 widziałem nowe kolumny z serii Pylon Saphire 23. Są to mniejsze kolumny przeznaczone do mniejszych pokoi niż 20 m2. Wygląd jest taki sobie, ale ciekawe jak grają. Słyszał ktoś może tych kolumn? Czy pamięta ktoś, jaka jest ich cena?

 

Jak mnie pamięć nie myli to 2490 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z Panów okazję posłuchać na A.S nowych Emeraldów?? Ponoć dopiero w fazie rozwoju, ale wyglądają ciekawie i kopułka jakaś inna niż w Diamondach 28.

 

Nowości były wyłącznie prototypami i niestety nie było możliwości odsłuchu. I z tego co Pan Mateusz mówił Opal na rynku pojawi się znacznie szybciej niż Emerald.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów

 

Chciałem się poradzić w sprawie Pylonów Sapphire. Otóż teraz gram na kolumnach klipsch rp260 i odkąd odłączyłem je od amplitunera i podpiąłem pod nowo zakupionego NADa c356 zaczęły się problemy. Sopran mnie dobija. Mogę przekręcić pokrętło sopranów na minimum a i tak uderzenia w talerze są ostre i dobitne. Niektórych płyt nie da się słuchać. Tu moje pytanie. Jak by sobie poradziły Sapphirki gdybym zastąpił Klipsche nimi. Oczekuję: dużo ciemniejszego dźwięku, lepszej średnicy, ciemniejszego dźwięku, żeby było łagodniej, ciemniejszego dźwięku, ocieplenia no i oczywiście ciemniejszego dźwięku. Muzyka to głównie rock lata 70 i 80, cywilizowany metal i wszystkiego po trochu. To właśnie stare nagrania brzmią irytująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie znać, jak podobało sie brzmienie na Sapphire 23 i 25. Podajcie też na jakich wzmakach tego słuchaliście. Zastanawiam się, czy 23 da radę w pokoju 19 m2.

 

witam byłem słuchałem na lampie fezz . jeśli chodzi o brzmienie to podobne do 25 powierzchnia była około 25 m2 czyli za duża dlatego ciężko będzie określić jak dadzą rade na mniejszej . Ale jest to identyczna budowa jak 25 tylko pomniejszona, basu jest mniej ale jak pisałem może to być wina za dużego pomieszczenia. Co najważniejsze ze jest to dźwięk spójny bez dużych rozwarstwień góry i dołu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w RTV-MAX na odsłuchu Sapphire 23 i grały jak dla mnie pozytywnie bez żadnych podbarwień ale są za małe na powierzchnię tak jak w tym salonie ok 25m, max daje im 18m po prostu brakuje dolnych rejestrów i samego wypełnienie dźwiękiem. Miałem okazję posłuchać Sapphire 31 i tu dźwięk bez porównania na plus fajnie to się zgrywało z lampą fezz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj byłem i słuchałem. Zgadzam się z tym co napisali wyżej koledzy. Pomieszczenie trochę dla nich za duże. Brakowało dociążenia brzmienia (szczególnie przy cichym odsłuchu), ale generalnie ładnie to grało z lampą Fezz, która mnie zaciekawiła. Lampa dodała trochę ciepła na średnicy i wysokie tony nie były natarczywe. Można było podkręcić volume i brzmienie wtedy też nie męczyło, a i basu przybyło. To mój pierwszy kontakt z kolumnami Pylon, które uważam za udane kolumny. Jeśli chodzi o wykonanie nie ma się do czego przyczepić.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 25-tki zagrają w 16m2? Już raz strzeliłem sobie w stopę kupując Topaz 15, zamiast 20-stek.

Sprzedawca mnie ostrzegał, że to nie tylko miniaturyzacja kolumn, ale w ogólnej ocenie grają gorzej. Niestety to się u mnie sprawdziło. Myślę nad upgradem do 20-stek, albo już do Sapphire'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 25-tki zagrają w 16m2? Już raz strzeliłem sobie w stopę kupując Topaz 15, zamiast 20-stek.

Sprzedawca mnie ostrzegał, że to nie tylko miniaturyzacja kolumn, ale w ogólnej ocenie grają gorzej. Niestety to się u mnie sprawdziło. Myślę nad upgradem do 20-stek, albo już do Sapphire'ów.

 

25 są trochę większe mogą być za duże ale wszystko zależy od mieszkania może zobacz nowe 23 sapphire , Najlepiej będzie jak wypożyczysz 25 i 23 zobaczysz jak grają u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 25-tki zagrają w 16m2? Już raz strzeliłem sobie w stopę kupując Topaz 15, zamiast 20-stek.

Sprzedawca mnie ostrzegał, że to nie tylko miniaturyzacja kolumn, ale w ogólnej ocenie grają gorzej. Niestety to się u mnie sprawdziło. Myślę nad upgradem do 20-stek, albo już do Sapphire'ów.

Topazy 20 to są fajne kolumny ale nie do 16m2, dobrze mieć też sprzęt min. ze średniej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 25-tki zagrają w 16m2? Już raz strzeliłem sobie w stopę kupując Topaz 15, zamiast 20-stek.

Sprzedawca mnie ostrzegał, że to nie tylko miniaturyzacja kolumn, ale w ogólnej ocenie grają gorzej. Niestety to się u mnie sprawdziło. Myślę nad upgradem do 20-stek, albo już do Sapphire'ów.

U mnie 25-tki grały w 25m2 i myślę, że jest to odpowiednia przestrzeń do tych głośników. Nie wiem czy w 16m2 nie będzie im zbyt ciasno. Bez odsłuchów w ciemno bym ich nie brał do tej wielkości pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krz a gdzie mieszkasz? rozważam zamianę 20tek na szafirki,posłuchałbyś jak grają 20tki.Uważam że 20tki w 16m2 zagrają wyśmienicie.U mnie grały w 13m przepięknie.Teraz mam 26m.

 

Jestem z Wrocławia. Muszę udać się na odsłuchy kilku par Pylonów. Tylko w Fusicu odsłuchy są niemiarodajne, bo tam dosyć konkretnie jest przygotowany pokój. No i metraż ma spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem z Wrocławia. Muszę udać się na odsłuchy kilku par Pylonów. Tylko w Fusicu odsłuchy są niemiarodajne, bo tam dosyć konkretnie jest przygotowany pokój. No i metraż ma spory.

Wybierz się zatem do MDBaudio na Gwarecką.

Mają Pylony a pokój odsłuchowy to na pewno nie audiofilska jaskinia :)

Bez problemu podłączą Twoją elektronikę.

Edytowane przez canonierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli Ktoś poszukuje dynamicznego dźwięku z bdb podstawą basową i niewymagającymi w stosunku do wzmacniacza polecam poniższe bardzo duże monitory:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/07/monitory-tubowe-pylon-amber.html

 

Zainteresowanych zakupem zapraszam na priv

post-24531-0-65152000-1448827589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna recenzja, ale na tym blogu negatywnych nie ma :-)

Słuchał ktoś z forumowiczów Diamondy, nadają się do rocka, metalu?

 

Witam,

posiadam diamondy 28 od sierpnia i po paru miesiącach moge stwierdzić że to dobre uniwersane kolumny , do rocka jak najbrdziej.

Wcześniej przez trzy lata posiadałem Akustyki RV12 i w rocku się gubiły ,są to doskonałe kolumny ale nie do ciężkiej muzyki.

Miałem u siebie dwie pary kolumn diamondy 28 i sounddeco alpha f2 ,w muzyce którą ja słucham lepiej wypadły pylony.

Sounddecco bardzo podobnie grają jak Akustyki.

Edytowane przez daro64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.