Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show - 10-11 listopada 2012


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Audio Show zbliża się już wielkimi krokami więc pomyślałem, że zainicjuję tradycyjny wątek wystawowy, aby umożliwić wrzucanie przydatnych informacji o wystawie, a po jej zakończeniu - opinii forumowiczów.

 

W tym roku wystawa zapowiada się naprawdę wyjątkowo - mamy największą w historii wystawy liczbę sal i pokoi, a także największą liczbę wystawców. Nie zabraknie oczywiście muzyki na żywo, seminariów, a premier nowych produktów.

 

Skrótowo o tegorocznych atrakcjach można przeczytać tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Data tegorocznej edycji to 10-11 listopad 2012. Miejsce to tradycyjnie Hotel Jan III Sobieski (który od zeszłego roku nazywa się już Radisson Blu Sobieski), znajdujący się po drugiej stronie ulicy Golden Tulip (dawny Kyriad) oraz Hotel Bristol.

 

Dla osób które będą chciały przyjechać na więcej niż jeden dzień (przy obecnej wielkości imprezy zobaczenie wszystkiego w jeden dzień jest fizycznie niemożliwe), interesująca może być informacja dotycząca preferencyjnych cen pokoi dla gości na czas wystawy:

 

Hotel Golden Tulip: (tel. 22 582 75 00):

 

Pokój jednoosobowy 275 PLN z VAT i śniadaniem

Pokój dwuosobowy 340 z VAT i śniadaniem

 

Hotel Campanile (ten sam budynek co Golden Tulip; tel. 22 582 72 00):

 

Pokój jednoosobowy 160 PLN z VAT i śniadaniem <<< najtaniej

Pokój dwuosobowy 195 z VAT i śniadaniem

 

Hotel Sobieski (tel. 22 579 10 00):

 

Pokój jednoosobowy 286 PLN z VAT i śniadaniem

Pokój dwuosobowy 286 PLN z VAT i śniadaniem

 

Rezerwacja bezpośrednio w hotelach na hasło 'Audio Show'.

 

*****************

 

Co prawda o największych atrakcjach można poczytać na stronie wystawy, jednak siłą rzeczy, są to informacje skrócone, więc postaram się napisać o nich szerzej. Informacje będę dodawał systematycznie (w miarę ich nadsyłania i swojego wolnego czasu).

 

Avalon Isis

 

Bez wątpienia, jedne z najciekawszych kolumn jakie zostaną pokazane na tegorocznym Audio Show. Mam słabość do Avalona jako takiego - sam posiadałem kiedyś Avalony Eidolon Vision, i pozostały mi po nich tylko bardzo dobre wspomnienia (czasami nawet żałuję, że się ich pozbyłem). Nie są to najbardziej 'efektowne' głośniki, nie rzucają na kolana podczas krótkiego odsłuchu, ale pod względem muzykalności, wyrafinowania i długookresowej przyjemności ze słuchania muzyki - nie maja sobie równych. Ostatnio właśnie Avalona kupił sobie do swojego domowego systemy Jacek Kłos z HiFi i Muzyka. Zastąpiły Harbethy SHL5 które miał przez wiele lat i o których myślałem że zostaną u niego na zawsze.

 

Isisy to drugi model od góry w ofercie Avalona.

 

987_isis%20side.jpg

 

Nad nimi są już tylko Avalony Sentinel:

 

pic8.jpg

 

które jednak już w przyszłym roku zostaną zastąpione modelem Tesseract .

 

Pomimo, iż nie jest to topowy model, Isisy na pewno nie są modelem tanim. Przy cenie 300.000zł za parę, pozostaną ofertą dla wybranych. Początkowo Isis miały zagrać w towarzystwie elektroniki Spectrala - monobloków DMA-360 mk II oraz przedwzmacniacza Spectral DMC-30SS mk II. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że do prezentacji zostanie wykorzystana elektronika Constellation Audio - nowość ofercie dystrybutora.

 

Dla tych którzy jeszcze z nazwą Constellation się nie spotkali, to bardzo ciekawa marka. Ciekawa, i szalenie droga. Ich topowe monobloki, które tak zachwyciły Roberta Harleya z The Ausolute Sounds, kosztują $200.000 (czy jakąś podobną, równie zawrotną sumę).

 

011211Constellation-600.jpg

 

Jednym słowem zupełny kosmos cenowy. Z tego co wiem, na razie nasz dystrybutor nie planuje zakupu monobloków (chyba że nasz forumowy kolega sly30 zamówi w ciemno ;), na wystawie zobaczymy 'budżetowy' przedwzmacniacz Virgo i końcówkę mocy Centaur:

 

76ec200b5530945b1655265949dcd1ac_330.jpg

 

Oczywiście słowo 'budżetowy' jest tu baaardzo mocno umowne ;)

 

Premiera Constellation nie oznacza, że nie zobaczymy rzeczonego Spectrala - w tym roku , nietypowo, zostanie on pokazany z najnowszą wersją kolumni MBL 101, zwanymi również 'cebulkami':

 

1640_1.jpg

 

Sam jestem ciekaw jak to zagra - na całym świecie na wystawach MBLe pokazywane są zawsze w towarzystwie firmowej elektroniki, ale podobno dobrze grają z wieloma mocnymi piecami, w tym ze Spectralem.

 

Obydwie prezentacje będą w salach Galeria w Sobieskim.

 

********

 

CDN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz jak najwiecej,bo przylatuje specjalnie z Londynu na ta wystawę i dzieki tobie będę wiedział gdzie bedą wystawiane najlepsze sprzęty!Miło będzie sie spotkać! może Piotr Ryka będzie na tej wystawie to chętnie uscisnalbym mu rękę i wypił lampke szampana,duży szacunek dla pana Piotra ,dla mnie najlepszego recenzenta od słuchawek !Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nazwach ulic się od pana Organizatora Wystawy niestety wiele nie dowiedziałem, ale niezrażony tym na Audio Show mimo wszystko się wybieram i mam nadzieję trafić gdzie trzeba. Powstanie w związku z tym cały szereg obrzydliwych recenzji o ślicznych audiofilskich zabawkach, a także szereg ślicznych recenzji o obrzydliwych audiofilskich knotach (co kto tam sobie woli). Mam już zaproszenie od kolegów z pokoju DIY i od Mirka na szampana. Mam też od Audio Systemu i Nautilusa. Może jeszcze ktoś mnie zaprosi, a jak nie, to sam się będę wpraszał, by na przykład Avalonów osobiście doświadczyć i w ich splendorze ogrzać swe stare audiofilskie gnaty. (One są zdaje się od Audio Systemu więc może mi pozwolą.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zmienić na 10-11 listapada ... nie jestem purystą językowym ale jednak :>

 

a w Avalonach się zakochałem (bez wzajemności), w TAD-ach też.

Z bardziej przystępnych to w polskim JAG, któremu poświęcę w tym roku znacznie więcej czasu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy na AS są miejsca, gdzie można kupić po naprawdę dobrych cenach nowe (czyt. nieużywane) płyty cd np. ze Stockfish, Naim Label czy innego ECMu?

 

W zeszłym roku nie rzuciły mi się w oczy takie stoiska, w przeciwieństwie do stoisk prasy, którą można było nabyć za pół ceny.

 

Bo "katalogowe" ceny tych płyt są chore u nas, a chętnie bym się zaopatrzył w kilka (może naście) pozycji.

 

Jestem pewien, że kupców by było niemało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy na AS są miejsca, gdzie można kupić po naprawdę dobrych cenach nowe (czyt. nieużywane) płyty cd np. ze Stockfish, Naim Label czy innego ECMu?

 

W zeszłym roku nie rzuciły mi się w oczy takie stoiska, w przeciwieństwie do stoisk prasy, którą można było nabyć za pół ceny.

 

Bo "katalogowe" ceny tych płyt są chore u nas, a chętnie bym się zaopatrzył w kilka (może naście) pozycji.

 

Jestem pewien, że kupców by było niemało.

Było parę stoisk z płytami,a jak w tym roku to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sprzedawane po pokojach ale na atrakcyjne ceny nie ma co liczyć.

Dokładnie . Ceny normalne nic taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę d.pa blada. Widać zarobić nie chcą, czy jak? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny normalne nic taniej.

 

Nie pamiętam ale chyba z multikulti (chyba dobrze kojarzę w Bristolu) można było się dogadać o jakieś 10-20% znizki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancin Art Technology

Marcin Stelmach

Przejazdowa 27

Pruszkow

 

Tulip1 -golden tulip

czy ktos wie kto to jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale chyba z multikulti (chyba dobrze kojarzę w Bristolu) można było się dogadać o jakieś 10-20% znizki.

 

xniwax,

 

dzięki, poszukam ich.

 

Planuję m.in. kupić 4 części "Closer to the music", więc może ktoś w rozsądnej cenie się znajdzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparciuszki nie chcą poprawić błędu w tytule.

 

Dziesiąty, jedenasty i późnień będzie dwunasty listopad w roku. Same listopady tego roku.

Sylwestra nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potwierdzona jest prezentacja monoblokow Dana d'Agostino (Momentum)?

 

Będzie wersja stereo.

 

Pancin Art Technology

czy ktos wie kto to jest ?

 

Nowy polski producent. Bardzo ambitna konstrukcja, na topowych Scanach (Beryl + Iluminatory).

 

92777417.jpg

 

ZTCW strona www będzie działać dopiero na wystawę.

 

Jakość wykonania na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo (nie) polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzieli duza sale , produkt wyglada zjawiskowo :) licze na duze show

czy czegos podobnego w stylu " rakietowym " nie było w sobieskim w tamtym roku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu był jakiś prototyp w którymś pokoju, ale tylko pojedyncza sztuka. Pierwsze zdjęcia koncepcyjne widziałem 3 lata temu. Ciekawe, że w tym czasie inna firma z zagranicy zrobiła coś podobnego (z takimi samymi 'pociskami'), tyle że na słabszych głośnikach (Seas), i bez takich pięknych aluminiowych elementów.

 

Zaraz pewnie będą dyskusje - kto był pierwszy i kto z kogo ściągnął :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W zeszłym roku Pancin wyatawiał się "statycznie" w 702 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 6moons.com pojawiło się info o wystawie Audio Show.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W swoim komentarzu chyba jednak trochę przesadził - napisał że gdy producenci pytają go o najważniejszy Show w Europie, wymienia na pierwszym miejscy Monachium, na trzecim Milan, a na drugim ... Warszawę :)

 

"Whenever manufacturers ask me about the most important shows in Europe, I tell them that after Munich it's Warsaw, then Milan."

 

Znaleźć się na DRUGIM miejscu w Europie, przed Mediolanem ... w ustach redaktora naczelnego największego webzinu poświęconego audio na świecie to nie lada nobilitacja.

 

Piszą tez o nas na Computer Audiophile - to dlatego że Chriss Connacker, redaktor naczelny tej strony, przejeżdża do nas na wystawę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chris Connaker z ComputerAudiophile.com opowie nam o możliwościach, jakie kryją w sobie odtwarzacze plików i opowie dlaczego komputery są jest przyszłością audio. Strona ComputerAudiophile.com jest serwisem #1 jeżeli chodzi o audio komputerowe, a sam Chris jest niekwestionowanym autorytetem we wszystkich sprawach z tym związanych.

 

Sobota 15:00, Niedziela 14:00, Hotel Bristol, Sala Moniuszko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza ogólną relacją z wystawy chciałbym też napisać kilka szczegółowszych recenzji o poszczególnych zestawach. Nie znam panujących zwyczajów, bo nigdy nie byłem, i w związku z tym mam pytanie, czy da się coś takiego zorganizować, to znaczy poprosić o chociaż fragmentaryczne odtworzenie jakichś pięciu, sześciu utworów, które będę miał ze sobą. Co do konkretnych systemów, to pozostaję otwarty na sugestie organizatora i ewentualne zaproszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawcy zazwyczaj puszczają płyty odwiedzających, więc nie powinno być z tym problemu, chyba że postanowisz wpaść w oko cyklonu i przyjdziesz do Sobieskiego w sobotę o 13:00.

 

Lepiej jest moim zdaniem zacząć w sobotę rano od Golden Tulipa i Hotelu Bristol, a dopiero potem, jak już tłum się przewali, pojechać na np. na 14:00- 15:00 do Sobieskiego. Ważne aby robić odwrotnie niż wszyscy :)

 

Albo od razu przyjechać w niedzielę. W niedzielę jest zawsze o połowę mniej ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawcy zazwyczaj puszczają płyty odwiedzających, więc nie powinno być z tym problemu, chyba że postanowisz wpaść w oko cyklonu i przyjdziesz do Sobieskiego w sobotę o 13:00.

 

Lepiej jest moim zdaniem zacząć w sobotę rano od Golden Tulipa i Hotelu Bristol, a dopiero potem, jak już tłum się przewali, pojechać na np. na 14:00- 15:00 do Sobieskiego. Ważne aby robić odwrotnie niż wszyscy :)

 

Albo od razu przyjechać w niedzielę. W niedzielę jest zawsze o połowę mniej ludzi.

 

Będę przez dwa dni, tylko nie wiem czy przez obydwa będzie mi towarzyszył fotograf. Ale zawsze może popstrykać na zapas. Godziny są mi obojętne. Może być nawet po godzinach. Chciałbym opisać najbardziej ekscytujące (teoretycznie, bo zobaczymy co z praktyką) systemy. Nie więcej niż trzy, góra cztery dziennie, bo więcej to już byłby kociokwik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w dalszym ciągu każdego 10-tego "książę" Jarosław wraz ze swoją świtą pojawia się tuz obok Bristolu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.