Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show - 10-11 listopada 2012


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Eter Audio - dystrybutor m.in. Avantgarde, Accuphase, Dynaudio i Ayona - będzie miał w tym roku nie jedną, ale kilka bardzo ciekawych prezentacji.

 

W Sali Kiepura Hotelu Bristol zobaczymy m.in. Avantgarde Acoustic Trio G2

 

100308-trio-classico.jpg

 

w towarzystwie przedwzmacniacza Ayon Eris (premiera), końcówki mocy Ayon Crossfire II (premiera), odtwarzacza sieciowego Ayon S-5 (premiera), gramofonu Dr Feickert Analogue i flagowego okablowania Oyaide.

 

Elektronikę Accuphase wraz z Dynaudio zobaczymy w Sobieskim. Będzie można posłuchać systemu składającego się z dzielonego odtwarzacza DP900 / DC901, flagowego przedwzmacniacza C3800 oraz najnowszych monobloków A200 (premiera), które powinny spowodować przyspieszenie bicia serca u każdego wielbiciela serii wzmacniaczy pracujących w czystej klasie A :)

 

a-200_r.jpg

 

Wisienką na torcie będą kolumny Dynaudio Consequence Ultimate Edition ...

 

consequence_ult_450_110809.jpg

 

... choć może powinienem napisać że wisienką na torcie będzie okablowanie Siltecha, z serii Royal Signature - Emperor Double Crown, listwa Octopus Double Crown i kable sieciowe Ruby Double Crown. Nie jestem pewien, ale są to chyba najdroższe kable na świecie - wymieniony set to jakieś 500.000zł, a cały pokazywany system, tak licząc na szybko ... to jakieś 1,5mln złotych :)

 

Stratosfera ! Sam jestem ciekaw jak to zagra - w tym roku mają większe pomieszczenie niż rok temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra! Jestem ciekaw, czy sprzęt, w tym kable, będą dowozić opancerzonym konwojem : ) ...i nie to, że chcę znać trasę owego konwoju, ale może są i tacy, co mu chętnie pomachają : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem na zachętę tylko tyle że ten set okablowania jest dopiero wygrzewany, miałem okazję posłuchać go po ok 60h grania i już było baaardzo obiecująco!! To kable zrobione perfekcynie, najlepiej ze wszystkich jakie widziałem a w tym temacie dużo widziałem ale oczywiście nie o wygląd i wykonanie tu chodzi.

Jeśli chodzi o przewodniki to jest w nich najwyższy, słynny już stop G7 specjalnego srebra ze złotem oraz dodatkowo przewodnik X-Tal z monokryształu srebra S8, gdzie 1kg tego srebra ma cenę rynkową kilkadziesiąt tysięcy dolarów!!

Z tego co mi wiadomo to w kwestii przewodników są to obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie kable.

To jeszcze nie znaczy że zagrają najlepiej. Na pewno są to jedne z najlepszych kabli na świecie, na pewno najdroższe i najbardziej zaawansowane

technologicznie.

A co będzie po 250h grania to "się posłucha"... :-)

Inna rzecz jak to wypadnie na Audio Show gdzie zagra cały system.Tu dużo zależy od wiedzy i pomyślunku dystrybutora.

 

Jeśli chodzi o kable to już mogę powiedzieć że choć są to kable ze srebra ze złotem to nie mają wad srebra a zachowały zalety.

Jest szybkość, ogromna przestrzeń, detal, wybrzmiewania, dalsze plany, selektywność, transparentność ale nie ma żadnej natarczywości,

góra jest delikatna i słodka będąc jednocześnie bardzo wyraźną, nie są to też kable jasne jak to z reguły srebrne kable....na dalsze oceny potrzeba czasu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale są to chyba najdroższe kable na świecie - wymieniony set to jakieś 500.000zł

 

No to nieżle pojechali! Ciekawy jestem jak wysoki jest procent sprzedaży tych naszyjników. Jeszcze nie tak dawno abstrakcją wydawały mi się ceny starej technologii XL Transparenta, które oscylowały w granicach ok. $10.000, a tu patrz pan! Pół bani za kable! Ja p....'-)

Ciekawe co też powiedzieliby o takich cenach okablowania producenci najlepszych fortepianów...??? Sorry za OT...

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć sporo sprzedają do Azji, tzn sporo jak na firmę od drogich kabli.

Na wielkie ilości nie ma co liczyć.

Ale tak samo MIT, Transparent czy inne firmy najwięcej teraz sprzedają do Azji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie klasa średnia naszych azjatyckich braci to i zapotrzebowanie na kable większe... '-) Dokąd to zmierza? Pewnie w przyszłym roku wyjdą jakieś nowe egzemplarze z dopiskiem Generation X i wystawią je za cały milion. Najciekawsze jest to, że jednak ciągle, permanentnie i dodatkowo progresywnie jest zbyt na audiofilską biżutrię za potężną kasę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie jest.Ale nie zawsze kasa przekłada się na brzmienie a nawet dość często ta zależność nie jest taka oczywista.

To że jakiś kabel ma kosmiczną cenę to jeszcze nie znaczy że w naszym systemie zagra najlepiej.

Ale też muszę przyznać że te topowe Siltechy to jest najwyższa klasa.

To czy nam się podoba czy nie i czy akurat do naszego systemu pasują czy nie koniecznie to już inna sprawa.

Na pewno warte posłuchania, oczywiście najlepiej we własnym systemie ale też wiadomo że to są kable do

drogich systemów i nawet próbne podłączanie ich do słabszych sprzętów nie ma sensu.

Ale Siltech ma dość bogatą ofertę.Zawsze specjalizowali się w stopach srebra ze złotem ale teraz wprowadzili

też kable miedziane i to też może być ciekawa opcja za bardziej ludzką cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie stopów miedzi i srebra w kablach audio dzwiękowo jednak chyba do mnie najbardziej przemawia. Taki duet w odpowiednio zbalansowanych proporcjach może się okazać nie do pobicia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kabel który u mnie pozamiatał prawie wszystko.

To Synergistic Research Element Copper/Tungsten/Silver.

Ale testowałem tylko IC, nie wiem jak głośnikowy.

 

Kabel nie jest gruby, składa się z 7 żył, jedna to monokrystaliczna miedź, druga to wolfram,

trzecia to monokrystaliczne srebro. Do tego każda z nich ma dodatkową żyłę ekranującą i

ostatnia żyła to aktywne ekranowanie całości.

Kabel ma u nas detal ok 19 000zł i można go jeszcze upgradować lepszym zasilaczem Galileo MPC

do aktywnego ekranowania.Taka max wersja to ok 21 000zł. Wiem że to kosmos ale np Transparent IC za 47 000zł

"sam uciekł do kąta" po porównaniu.

Tam właśnie jest idea srebra, miedzi i wolframu przy czym każdy przewodnik ma własną żyłę a nie wspólny stop.

Powiem tylko że u mnie rewelacja. Ciepło, mięsistość, pastelowość miedzi, przestrzeń, szybkość,powietrze i detaliczność

srebra oraz głębia sceny wolframu i do tego piekielnie czarne tło aktywnego ekranowania.

Tej klasy to tylko MIT Oracle MA-X2, Acrolink 6300 i Siltech Empress Double Crown ale każdy jest jednak trochę inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly

Nie opowiadaj głupstw o kablach bo do Twojego zestawu to wszystko Ci pasi co napierdziela niczym karabin maszynowy.

Jestes audiofilem z suboferem-to już dziwna historia jest.Posłuchaj jakiejś dobrej lampy z transparentem...wtedy doznasz cudu.........i wtedy ten

Twój synergistic sam ucieknie do kata jeszcze chowając sie na bank w koszu na smieci))

Według mnie lubisz napierdzielankę w muzyce ,a o to przeciez tutaj nie chodzi-masz w muzyce emocje,barwę-wciąga Cie granie?

Tak często coś zmieniasz próbujesz i jak dla mnie to są u Ciebie konfiguracje dość przypadkowe,ale skoro tak lubisz to czemu nie?

Nie chce abyś to odebrał jak jakiś atak na Ciebie-Boże broń,ale nasunęła się mnie taka refleksja-audio to temat nie do opanowania,a przy

tak wielkich zmianach jak Twoje...mam watpliwości co do Twojego doboru elementów...czyżby rządził przypadek lub kaprys,albo recenzja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- subwoofer jest do kina domowego więc..kulą w płot kolego.Twój zarzut nie ma sensu!

 

2- często testuję różne rzeczy bo lubię wiedzieć a poza tym buduję drugi system i najlepiej

jak sam piszesz zawierzyć własnym uszom czyli eksperymentować.

 

3- mając 2 różne systemy mam możliwość posłuchania danego elementu w 2 różnych

warunkach a to daje szerszy pogląd.Świat nie kończy się na Transparencie...a przynajmniej

mój świat. Mimo że Transparent robi świetne kable to jest wiele innych a niektóre jeszcze

lepsze w moich systemach.U ciebie może być inaczej.Nie słyszałeś tego Synergistica to skąd

wiesz że jest gorszy niż Transparent?

 

4- być może z twojego punktu widzenia moje eksperymenty są dość przypadkowe bo w ogóle są!!

Ty jak widzę w ogóle nie eksperymentujesz bo u ciebie opcja jest tylko jedna-lampa+Transparent

a na świecie są setki innych opcji.Nie obieraj tego jak atak na ciebie, Boże broń ale nasuwa się mi

taka refleksja że to trochę klapki na oczy i uszy!!

 

5- masz trochę racji że lubię mocniejsze granie tzn zdecydowane z mocną podstawą basową to rocka,

pop, soul ale słucham też dużo jazzu a tam wymogi są już nieco inne.Tak czy inaczej możesz to nazywać

napierdzielanką. Nie lubię anemicznych, mdłych, kluchowatych zdechlaków i takie moje prawo.

 

6- pewnie jak każdy jestem trochę podatny na recenzje, opinię innych osób i sugestie ale też staram się

weryfikować te pomysły w swoich systemach dlatego eksperymentuję.

Nie chcę wzmacniacza lampowego z wielu względów. Mam 2 lampowe DAC-i i mam lampowy Preamp.

Tyle "światła" w systemach zupełnie mi wystarcza.Więcej lamp nie potrzebuję.

 

7- ku pokrzepieniu twego serca powiem że głośnikowy Transparent Reference MM, którego miałem

jest wyśmienity i doskonale wpasował się do obu systemów.Kawał dobrego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romekxxx

(Konto usunięte)

 

 

Dziesiąty, jedenasty i późnień będzie dwunasty listopad w roku. Same listopady tego roku.

Sylwestra nie będzie.

13go wprowadza podatek dla ksiezy od promili...

 

Wystawiajacy musza tylko poplacic dlugi zeby komornicy im sprzetu na wystawie nie zajmowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siltech mocna rzecz, bardzo lubie te kable, swego czasu pare z nich udało mi sie posłuchać, mialem nawet cały system okablowany sq88 i 110 mk2 oraz wszystkie sieciówki spx30, a od jakiegoś czasu ostał się jedynie ic Compass Lake miedzy preampem TVC a końcówką Jadisa.

Siltech kable sieciowe i ic robi z tego samego przewodu, w tej samej technologi, cena zależy od grubości, srednicy przewodnika - konfekcjonuje wtyki AC albo rca/xlr i zakłada ładne pierścienie :-), zresztą tak samo robi Acrolink, inaczej zbudowane są głośnikowce.

Siltech czym wyższy model tym gra bardziej linniowo i stabilnie w całym paśmie, wszystkie dzwieki są równo eksponowane, twardo osadzone i pełne, przy tym przekazuje pełną barwe, wybitna rozdzielczość i otwartość. Siltecha określiłbym jako kabel totalnie neutralny i twardo grający, potrzeba wybitnej elektroniki, imho raczej tranzystorowej.

Do lampy nie wymyslono nic lepszego w kablach niż Kondo i AN, ja łącze DACa z TVC przez ic AN-VX, dwa Siltechy to już za dużo "dobrego" ;-)

ps

Transparent też jest wyśmienity, inna szkoła grania, ale z tego co pamiętam to stary Reference był bardzo wporzo.

A ze srebrem to rzeczywiście Azjaci sa jego pasjonatami, mialem kiedyś dwa ic Argento, jeszcze jak nie byli tak popularni i bardzo szybko się sprzedały bez żadnych negocjacji do Koreii i Wietnamu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w spisie marek jest Definitive Technology!!!

 

czy to ten sam Definitive z USA, którego od wielu lat na rodzimym rynku nie mogą dogonić Bose i Paradigm??!!!! Dlaczego organizator nie wspomina o tym?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Definitive to taka tajemnica poliszynela jest. Tylko dla wtajemniczonych ;)

 

PS. Od 2 lat mam u siebie w salonie Definitive Technology Mythos ST Super Tower.

 

"The sound of the new Definitive Technology Mythos ST is truly world-class and far beyond what you'd expect for the price. This just might be the best speaker value of all time."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pokoi dla zwiedzających są, nie mogę tylko znaleźć cennika wstępu na imprezę.

Elb mógłbyś podać cenę wejściówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same jak rok, dwa i pięć lat temu - 25zł i 35zł (dwudniowy).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie klasa średnia naszych azjatyckich braci to i zapotrzebowanie na kable większe... '-) Dokąd to zmierza? Pewnie w przyszłym roku wyjdą jakieś nowe egzemplarze z dopiskiem Generation X i wystawią je za cały milion. Najciekawsze jest to, że jednak ciągle, permanentnie i dodatkowo progresywnie jest zbyt na audiofilską biżutrię za potężną kasę!

Ile osób kupi takie drogie kable czy całe zestawy? No chyba że "władca" Korei Północnej albo jakiś inny dyktator. Na kupione kable pracuje cały naród przez kilka dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kupione kable pracuje cały naród przez kilka dni.

 

I tak ma być! Niech pracuje! Wyobraż sobie, że cały lud mógłby sobie kupić takie kable! Nie byłoby o czym pisać na forum, a tak zawsze można zbić gruchę i popełnić wpis!

 

Pozdr, M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być! Niech pracuje! Wyobraż sobie, że cały lud mógłby sobie kupić takie kable! Nie byłoby o czym pisać na forum, a tak zawsze można zbić gruchę i popełnić wpis!

 

Pozdr, M

Jednak chciałbyś mieć coś czego nie ma nikt inny, nie ważne za jaką cenę. Byłoby czym pochwalić się, ale niestety jest zwykła rzeczywistość. W Koreii przynajmniej uczą jak ugotować zupę z trawy, nas to czeka w niedługiej przyszłości. Życzę miłej pracy!!

 

 

Do zobaczenia na Audio show.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące info dostałem z firmy RCM. Jak zapewne wiecie, oprócz bycia dystrybutorem sprzętu, Pan Adamek, który jest wielkim fanem analogu, produkuje także przedwzmacniacz Sensor Prelude i wzmacniacz zintegrowany Bonassus. Oba urządzenia bardzo są zacne.

 

W tym roku RCM pokaże najnowszy, flagowy przedwzmacniacz Theriaa.

 

Oddzielny zasilacz, konstrukcja dual mono, symetryczne zasilanie

Wzmocnienie 76 dB, liniowość RIAA + - 0,1 dB (20-20kH)

tryb pracy wejścia : symetryczny i nie symetryczny

Nominalny poziom wyjściowy 2 Vrms

Maksymalny poziom wyjściowy 9 V rms

THD - mniej niż 0,1 %

pojemność wejściowa 100 pF

Czułość wejściowa 0,2 do 5 mV - regulowana w 8 krokach

impedancja wejściowa 20 ohm do 47 kohm regulowana w 7 krokach

 

waga zasilacz 4,5 kg , pre 9 kg

cena : 9 800 Euro z Vat

 

Co interesujące, obudowy urządzeń wykonuje firma Fisher z Niemiec - ta sama która robi obudowy m.in. Vitus Audio.

 

U nas - co słyszałem już od wielu firm - podobno 'się nie da'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-0-50381800-1351515860_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę wśród wystawców Harpii...

Czy wiadomo co pokaże ESA ?

 

Kolumny Harpii mają być na stoisku Abyssound.

 

Na stoisku 307 w Sobieskim będzie można posłuchać w całości cyfrowego zestawu PC-Audio.

Włoski DAC M2Tech Vaughan 32bit/384kHz ,

komplet M2Tech z konwerterem asynchronicznym USB HiFace Evo, zewnętrznym zegarem Evo Clock i zasilaczem akumulatorowym Evo Supply, wzmacniaczem cyfrowym Calyx CTI 2x200W, pełnym okablowaniem i akcesoriami szwedzkiego Entreq'a (w tym interkonekty i głośnikowe model drugi od góry Entreq Challenger) i szerokopasmowymi kolumnami Bodnar Audio Sandglass Piano.

 

Do tej pory Pan Bodnar pokazywał swoje kolumny wyłącznie z kilkuwatowymi wzmacniaczami lampowymi, a po testach wyszło, że ten cyfrowy Calyx zagrał z finezją i barwą lampy, ale z dużo lepszą kontrolą.

Będzie się można przekonać jak to zabrzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy będzie odtwarzacz cd, żeby można było zagrać swoją płytę? - pytam o pokój z "Bodnarami".

Rok temu w główym pokoju grało tylko to, co w komputerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK! Podsumujmy.

W tym roku z nowości będzie można posłuchać i zobaczyć: Avalony, Constelation, Siltecha, Dagostini, wielkie Wilsony, niemieckie cebulki, Pancin, nowe Avantgardy, top Dynki, komplet M2techa z Bodnarem, płyty bez zniżek.

Moi drodzy piszcie co jeszcze będzie ciekawego aby później w chaosie nie szukać.

Elb pisałeś w 'swoim' wątku że będą Sophie z małym Ref. AR - właśnie tych WA nie słuchałem jeszcze.

Sam będę szukał jakiś fajnych monitorków do małych pokoi - coś jak atc7 lub proac 1sc. Może nowe Studio Oslo Jarka Waszczyszyna, kto wie?

Druga sprawa skupię się na PC-Audio?? Stary marantz padł i nowego odtwarzacza płyt na pewno nie kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas - co słyszałem już od wielu firm - podobno 'się nie da'.

 

Znam to z autopsji - moja firma bezskutecznie probowala znalezc solidnego dostawce. W Polsce duza furore zrobilaby firma produkujaca wysoce skomplikowane profile mechaniczne, obrabiane zarowno ze stali, jak i aluminium. Ja takiej nie znam, ale za to mam pomysl na biznes, tylko musialbym w totolotka wygrac dzisiaj, najlepiej sam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy będzie dużo więcej - postaram się (sukcesywnie) zamieścić trochę informacji korzystając z weekendu.

 

Skoro pytasz już o Sophie. Faktycznie będą w tym roku Wilsony Sophia 3. audiofast zamienił w tym roku swoją mniejszą salę z Ancient Audio (o tym dlaczego - napiszę niebawem przy okazji opisu AA) i w dawnej sali Ancient Audio pokaże właśnie Sophie 3.

 

wilson_sophia3_1240.jpg

 

Ale system będzie ciekawy nie tylko ze względu na Sophie. Razem z baby-wilsonami, audiofast zaprezentuje także baby-arc, czyli najnowszy stereofoniczny wzmacniacz mocy Audio Research Reference 75. Sam jestem ciekawy jak to zagra, tym bardziej że dotychczasowe recenzje na całym świecie wydają się być entuzjastyczne, do tego stopnia że Ken Kessler z Hifi News kupił testowany egzemplarz. Po AS postaram się pożyczyć ten wynalazek - podobno bez problemu gra także z Sashami.

 

Recenzja Ref 75 ukazała się cztery tygodnie temu u Wojtka Pacuły:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ARC-Ref75-black-small.jpg

 

Sygnał popłynie z kolejnego arcyciekawego urządzenia (i kolejnego kandydata do pożyczenia i posłuchania), jakim jest najnowszy ARC Reference DAC. DAC ten interesuje mnie nie tylko dlatego że mam słabość do produktów ARC (w pewnym momencie miałem nawet cały system ARC), ale przede wszystkim dlatego, że jak na komponent z serii Reference przystało, ma lampowy stopień wyjściowy (jak w CD-8 i Ref 5) oraz rzecz najważniejszą - regulację głośności. W praktyce w środku siedzi prawie cały przedwzmacniacz Ref 5, więc jeżeli do tego dodamy DACa, brak interkonektów, sieciówek itd ...

 

To może być bardzo ciekawa propozycja (dystrybutor już twierdzi że to najlepszy DAC jaki słyszał, ale wiadomo jak to jest z dystrybutorami ...) i jeżeli faktycznie ten DAC jest tak dobry jak mówią, to byłbym mu w stanie nawet wybaczyć ten beznadziejny wygląd:

 

audioresearch_mediaplayer.jpg

 

Niestety, i jest to informacja z ostatniej chwili, nie dojadą na Audio Show Wilsony Alexia. Dystrybutor walczył do ostatniej chwili, jednak pierwsze pary do dystrybutorów trafią dopiero w grudniu. Kolumny które można było zobaczyć w zeszłym tygodniu w Denver na Rocky Mountain Audio Fest, to jedna z 3 par przedprodukcyjnych Wilsona. Zamiast Alexii zobaczymy najnowsze Vandersteen 5A.

 

Vandersteeny to ciekawe kolumny, gościły już na AS w 2008 roku:

 

4218.jpg

 

W tym roku będzie to najnowsza wersja Carbon – z węglowym głośnikiem średniotonowym, przejętym z flagowych Vandersteen Model 7.

 

5A zagrają z najnowszym wzmacniaczem D’Agostino Momentum

 

010611dagostino.jpg

 

oraz najnowszym dzielonym zestawem dCSa – Vivaldi.

 

dcs_vivaldi.jpg

 

To kolejny po Siltechu hi-end z górnych warstw stratosfery – cena zestawu dCSa to ponad 300tys zł (aczkolwiek wartość materiałowa zdecydowanie większa niż kabli). Co ciekawe – jeden zestaw znalazł już u nas nabywcę.

 

Nie zabraknie też Wilsonów Sasha – w ostatniej chwili audiofast zarezerwował jeszcze trzecią salę, w Hotelu Golden Tulip – w której razem z Wilsonem po zmianie dystrybutora prezentowany będzie Devialet:

 

D-Premier2%5B1%5D.jpg

 

Trochę to dziwne zestawienie, wzmacniacz/DAC za 50kzł i kolumny za 130kzł, ale widocznie bardziej zależy dystrybutorowi na pokazaniu możliwości wzmacniacza, niż kolum (piszę tak ponieważ rok temu miałem Devialeta u siebie w domu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.