Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show - 10-11 listopada 2012


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś kto ma drogi system nie potrzebuje wystaw i porad

To z pewnoscią prawda.

Ale faktem jest tez to ze chca poznac sprzet i go spokojnie posluchac to nie idzie sie na taka wystawe, tylko umwaia sie na odsluch, ktory odbywa sie bez ludzi, w ciszy, z kulturą, w czystym i pachnacym pokoju odsluchowym.

Zasiadasz sobie z filizanka kawy i poznajesz sprzet.To wymaga czasu.

 

Ktos kto wydaje osąd o sprzecie po 5 min (czy nawet 20 min) sluchania na wystawie jest poprostu smieszny i udaje znawcę tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście audio schow to dla mnie bardzo cenna wystawa od lat utwierdza mnie w przekonaniu że odnalazłem grala .

 

Nr 1

 

Jest nim i pozostaje po tegorocznej wystawie wciąż system Avantgarde Acoustic . Konstrukcje tubowe są stworzone dla moich preferencji i to jedyne konstrukcje które potrafią mnie oszukać że nie mam wrażenia słuchania sprzętu lecz muzyków grających na żywo . Zawsze lepiej wypadają z własną elektroniką tak jak w tym roku .

 

Nr 2

 

JBL w tym roku miałem okazję posłuchać tego samego utworu Oscara Petersona puszczanego na pokazie Avantgarde Acoustic oraz JBL . Słuchając tego 2 zestawu niestety już znikł czar jakoby muzycy grali Live czuć było że gra sprzęt . ale ideału było blisko .

 

Nr 3

 

Kondo bardzo dobry dźwięk bez czaru materializowania muzyków w pokoju jednak .

 

NR 4

 

Tutaj wrzucę resztę która grała przyjemnie jednak odstawała od powyższych kolejność przypadkowa i widoczna na zdjęciach Oczywiście na pierwszym planie zwycięskie Avantgarde raz JBL-e .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5152-0-45555300-1352725036_thumb.jpg

post-5152-0-42721900-1352725043_thumb.jpg

post-5152-0-22800400-1352725064_thumb.jpg

post-5152-0-35377700-1352725086_thumb.jpg

post-5152-0-78254800-1352725099_thumb.jpg

post-5152-0-69816700-1352725109_thumb.jpg

post-5152-0-09505700-1352725118_thumb.jpg

post-5152-0-11702200-1352725127_thumb.jpg

post-5152-0-57354000-1352725137_thumb.jpg

post-5152-0-70555500-1352725148_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do mojej prywatnej galerii zdjęć z Audio Show 2012 i 2011

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Miłego oglądania !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja ubawiłem się setnie.słysząc wypowiedź zblazowanego Redaktora z Naczelnych - bossa redakcji Audio Video: .... "Na AS przychodza ludzie aby posłuchać sprzeętu na który ich nie stać...." .

Odnoszę wrażenie że "Bobasek" może śmiało zapalić hi-endowe znicze na stosach prasy audio. W przypadku pożaru Audiofile nie poskąpią energii i sikną nielicho z sikawek.

DOBRE!!! Być może tak samo... swoich czytelników;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja tam byłem miód i wino piłem

 

Najlepsze:

- małe monitorki Serblina pokazały o co chodzi w muzyce i sprzecie do jej odtwarzania, mimo że było

słychać że to nie ta kubatura pomieszczenia w której Accordo czuja sie najlepiej

- prezentacja Nautiliusa w Bristolu - swietnie brzmienie jak na warunki hotelowe

- rozsądny/normalny poziom głośności w RCM-ie

- niezłomność wystawców

 

Najgorsze:

- nadal duża rzesza pseudodebilów audiofilów którzy nie rozumieją że w tych warunkach jest bardzo trudno

pokazać prawdziwe mozliwości sprzetu

- szkoda ze wielu osobom nadal podoba sie "jebnięcie" i zagłuszający poziomem i agresywnością dźwięk

zamiast barwy, subtelności i ogólnie rzecz mówiąc - jakości

 

na razie tyle.............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystawy tego typu to jakiś rodzaj zbiorowego onanizmu i nisza . Epatowanie cenami nic dobrego nie przynosi a wręcz faktycznie odstrasza potencjalnych nowych adeptów wtajemniczenia że istnieje dzwięk lepszy niż mp3 64kbs.

Było takie powiedzenie dekade temu " można za 10.000 zł zrobić dobry zestaw stereo ale nie kina domowego" Parafrazując powiedzmy " za 10.000 ( moze teraz 15.000) można mieć dobry dzwięk w warunkach domowych" i należy to pokazać na gotowych przykładach.

Jeżeli będziemy epatować niezorientowanego potencjalnego klienta że audiofilizm to wydawanie kwoty równej cenie domu pod warszafką to branża przestanie istnieć w najbliższej dekadzie.

 

 

10 tyś za system to było dawno temu i inflacja też była...A tak na poważnie to rynek dla klasy średniej zdechł na świecie. Koniec złudzeń. Teraz sprzedaje się w każdej dziedzinie albo bardzo tanio albo bardzo drogo. Więc z każdym rokiem coraz więcej ekstremalnego high-endu bo jest coraz więcej milionerów na świecie...kosztem zubożałej dawnej klasy średniej, której jedynym celem jest spłacanie obecnie pobranych lata temu kredytów...

10 lat temu sprzęt za 10-15 tyś EURO był uważany za porządny high-end a dziś to dopiero początek oferty. Wystarczy poczytać rankingi takich pism jak AUDIO czy Stereophile sprzed lat i obecnie...

 

w 2004 roku najlepsze kolumny w Stereoplay to Avalon Eidolon - 29 800 EURO

 

w 2012 roku najlepsze kolumny w Stereoplay to Isophon Berlina RC 11 - 115 000 EURO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nadal duża rzesza pseudodebilów audiofilów którzy nie rozumieją że w tych warunkach jest bardzo trudno

pokazać prawdziwe mozliwości sprzetu

To nie pseudodebile audiofile wpychają sprzęty wielkości szafki do pokoju o powierzchni 20m2. Wiele z prezentowanych na AS konstrukcji poprawnie jest w stanie zagrać tylko na sali koncertowej lub w filharmonii. Najdroższe klocki na wystawie powinny robić tylko i wyłącznie za dekoracje a grać powinny wyłącznie sprżety nadające się do użytku domowego jak wspomniane wcześnie głośniki Serblina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wkróce wrzucę i moje spostrzeżenia.

 

Ale na razie mam palące pytanie. Jaki dokładnie model Avantgarde Acoustic grał? Słuchałem, ale uznałem że jest poza zasięgiem, więc nawet się nie zainteresowałem. Ale są tak wspaniałe, że jednak chciałbym wiedzieć. Mogły to być Uno, Duo, Duo Omega, bądź Duo Grosso. Pamiętam, jak wystawca mówił, że mają dwa woofery.

 

Może kolega jacm wie? umieścił ich zdjęcia, w dobrej rozdzielczości powinno być widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś słuchał może jak grały monitory DomePhase (takie jak na poniższym linku)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem ciekawy Waszych opinii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wkróce wrzucę i moje spostrzeżenia.

 

Ale na razie mam palące pytanie. Jaki dokładnie model Avantgarde Acoustic grał? Słuchałem, ale uznałem że jest poza zasięgiem, więc nawet się nie zainteresowałem. Ale są tak wspaniałe, że jednak chciałbym wiedzieć. Mogły to być Uno, Duo, Duo Omega, bądź Duo Grosso. Pamiętam, jak wystawca mówił, że mają dwa woofery.

 

Może kolega jacm wie? umieścił ich zdjęcia, w dobrej rozdzielczości powinno być widać.

to było Duo Grosso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Audio Show jakie jest każdy wie. Narzekanie mija się z celem o ile ktoś nie zaproponuje i ZREALIZUJE alternatywnej, lepszej imprezy.

2. Można strzelić focha albo się obrazić na imprezę.

3. W pokoju DIY dźwięk był, w mojej opinii, tragiczny - drewniany bas, skrzeczące najwyższe tony, ale gratuluję wystawcom dobrego samopoczucia i frekwencji.

4. W tzw. plumkaniach królowała Kari Bremnes i chociażby tylko z tego powodu warto było odwiedzić imprezę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka uwag

 

1. brak oryginalnych płyt u wystawców - to jest moim zdaniem skandaliczna sytuacja, gdy do odsłuchu używa się płyt CD-R. Co zabawniejsze nawet obsługa JBLa przy odsłuchu Everestów korzystała z najtańszych wypalanych w komputerze płyt.

 

2. rosnąca liczba adaptacji akustycznych - w ubiegłym roku było z tym słabiutko, jako jedyni bodaj popisali się ludzie z Hi Fi Ja i Ty. W tym roku, dużo dużo lepiej - i to było słychać. Wszędzie tam, gdzie pojawiły się rozpraszacze za elektroniką scena była znacząco lepsza. Z kolei o ćwierćwalcach w narożnikach jak co roku to chyba tylko ludzie z rafko pamiętają i jak co roku wygrywają w konkurencji najlepszy dźwięk i bas z najtańszego sprzętu.

 

3. Zasilanie - ja tam zwolennikiem zasilania za 10.000zł nie jestem, ale najtańsze hipermarketowe przedłużacze w bodaj Fonice to już przesada.

 

4. najlepsze najdroższe systemy

 

Everest - potęga, potęga i jeszcze raz potęga. Wielkość instrumentów na scenie, jej szerokość zwala, po prostu zwala z nóg.nie wiem co to by było, gdyby RB zainwestował w 5 oryginalnych płyt do systemu za 660 tys zł.

 

Bodnar Audio - odważne ustawienie kolumn, które pewnie zniechęciło wiele osób do słuchania, ale kto załapał się na kanapę nie pożałował

 

Harbeth - baaardzo przyjemnie.

 

TAD - jak to ujął Pan z TADa, to nie są kolumny, to są instrumenty!

 

 

 

5. najlepsze średniej klasy systemy

 

Definitive - dźwięk trochę jak w Martinach Loganach, które prezentowali ludzie z Q21. Potężny bas chodzący po podłodze i mega rozdzielczy dźwięk, chociaż jak dla mnie zdecydowanie za chudy. Ale wiele osób łapało się za głowy - w końcu te kolumny mają na oko z 30cm szerokości.

 

Monitor Audio Platinum - audiocenter robi jak co roku ten sam nudny pokaz i jak co roku dźwięk jest naprawdę dobry. Dobry balans między rozdzielczością a nasyceniem barwą.

 

Gato - bardzo fajny system, przyjemny bas, dynamika, ciekawość, czy pojawią się w Polsce szerzej.

 

AudioPhysic - jak co roku bardzo przyjemny dźwięk, szkoda, że nie wrzucili jakiś monitorów.

 

Amphion - trzeba przyznać, że może i przesadzają z marketingiem, ale system oparty na Heglu brzmiał bardzo dynamicznie, wciągająco.

 

DynAudio - bezprzewodowe kolumny robią spore wrażenie. Nie jest to poziom znany z powyższych pokojów, ale jest naprawdę nieźle jak za te pieniądze.

 

 

6. najlepsze najtańsze systemy - było kilka fajnych zaskoczeń - naprawdę nieźle Dragon Audio - cena bodaj 999zł - Taga i Koda powinny zacząć się obawiać, fajnie zagrał Block z kolumnami Monitor Audio GX. Kto by pomyślał, że taki wzmacniacz wysteruje takie kolumny.

 

Rewelacyjnie Indiana Line - łagodny, ciepły dźwięk z mięsistą średnicą i naprawdę niezłym basem. Sam byłem świadkiem, jak ludzie pytali 2500zł za te kolumny to cena za sztukę, a jak się dowiadywali, że za parę to szczęka lądowała na podłodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Roth i Indiany potrafią zaskoczyć, jeśli słucha ktoś nie zorientowany w cenie :)

 

Roth grał w tym roku? w ubiegłym ostro namieszał grając z jakąś mikroskopijną lampką, ale w tym roku chyba robił tylko za meble?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś słuchał może jak grały monitory DomePhase (takie jak na poniższym linku)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem ciekawy Waszych opinii?

 

Słuchałem. Jak na mój gust, grały bardzo dobrze. Fajny otwarty dźwięk . Dobre wokale. .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast rozśmieszyła następująca rzecz,

Trzech wystawców chciało kupić ode mnie moją tak zwaną płytę testową

bo podobno to fajna muza do prezentacji,

Wiec pytanko jak oni się przygotowali do wystawy.

Natomiast 2 wystawców odrzuciło tą płytę natychmiast bo ich sprzęt po prostu padł po połowie utworu hahaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie jest to składanka zespołu Yello By Yello przeboje z lat 1980-2010.

Dostępna prawie wszędzie.Gdy jadę coś kupić posłuchać zabieram tylko ta płytke.

 

Pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yello By Yello przeboje z lat 1980-2010

 

Mocne!

 

W moim przypadku, po zarzuceniu w jednej z sal Sobieskiego test-utworu pochodzącego z płyty NAPALM DEATH, ...po 20s. w sali zostało może 5 z ok. 20-30 osób :) Niezawodny sposób na przepędzenie niechcianych słuchaczy, jeśli nie lubicie tłumu. Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do powyższego komentarza dodałbym jeszcze. Ci wszyscy którzy narzekają na poziom AS namawiam by w przyszłym roku nie przyjeżdżali....

 

przyłączam się do apelu !

po co sbie nawzajem utrudniać życie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do apelu !

po co sbie nawzajem utrudniać życie ?

Kto tu mówi o utrudnianiu życia.

Po prosty każdy z wystawców chce jak najlepiej zaprezentować swój system swą markę,to jest zrozumiałe.Dlatego puszcza taką muzykę a nie inną ,która nie uwydatni pewnych braków,mankamentów.Zaś to my zwiedzający mamy prawo do pełnej oceny ich pracy,do tego co nam proponują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci zadowoleni nie mieli

przyłączam się do apelu !

po co sbie nawzajem utrudniać życie ?

Jeśli by zastosować się do takiego bzdurnego apelu to A.M.musiałby zwinąć interes.Ci zadowoleni znowu stali by się na odwrót...niezadowolonymi i tak w kółecko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety nie moglem zanlezc niczego pociagajacego w dzwieku Devialeta czego szczerze zaluje bo po lekturze testwo i dobrych opiniach kolegow chcialem go odsluchac po AS w moim systemie. Juz nie chce. Specjalnie zostalem nieco dluzej, niz w innych pokojach, ale nic nie zaiskrzylo.

Nasze rozbiezne oceny pokazuja jak rozne sa gusta w audio:)

 

 

Wiesz dobrze o tym,ze prezentacja w SALI HOTELOWEJ bądż pokoju sprzętu z marszu przy kiepskiej akustyce w zadnym

wypadku nie upowaznia nas do wydawania opinii na temat grania.

Co wiesz o devialecie....pewnie tyle co z wystawy-gdybys posłuchał go z 1000 godzin i zauktualizował z 6 razy soft

moglibyśmy pogadać,a tak nie ma o czym-bo Twój aurender s10 za 5000 funtów nie ma szans nawet zbliżyc się dżwiekowo

do devialeta stąd Twoje rozterki i złamane ucho))

Nota bene słuchałem u siebie pierwszego devialeta,który zawitał do Polski i wiem jakiej klasy jest to urzadzenie.

Wymaga bezkompromisowego toru i normalnych znakomitych kolumn......np. Wilson Benesch Act c60.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yar1

Kolego o gustach się nie dyskutuje,prawda?

Uczyli tego?

Radze wyłączyć komputer i posłuchać swego gówna na gównianym sprzęcie.

Chłopczyk się obraził :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by zastosować się do takiego bzdurnego apelu to A.M.musiałby zwinąć interes.

 

A jakimi to klientami są ci niezadowoleni, którzy po 2 minutach odsłuchu wydają zdecydowane sądy "kicha", "nic nie gra", "wszystko do d...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.