Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show - 10-11 listopada 2012


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

A co to są na zdjęciach takie eliptyczne skrzynki leżące na podłodze i do tego z obu stron wpięte są kable głośnikowe i chyba IC?

Jedna widzę że jest srebrna a na innym zdjęciu jest czarna.

To jakieś rozdzielacze sygnału czy co?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to chyba cos przepieli bo w sobote była nowe 75-tka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mr.S zapewne masz racje jesli chodzi o koncowke. Nie sprawdzalem z bliska, zapytamlem goscia z Audiofast'u , chyba powiedzial ze to 150 , ale moglem sie pomylic. W kazdym razie razem z porpawiona Mus'a gralo bardzo dobrze, duza lepiej od systemu Wilsony plus Devialet z Tulipa.

Gdyby ten nowy Reference Dac mial wbudowany naped plyt , to moja Fontanna moglaby byc zagrozona wymiana.

W relacji cena/jakosc to byl moj dwiek wystawy. W skali ogolnej byly jednak lepsze , przy czym system TAD byl objawieniem tej wystawy, w ubieglym roku na niego nie trafilem ( podobno juz byl).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele też były nowe 75ki - ref 150 nie ma wskaźników od frontu (szkoda:-()

 

Coż - moze w niedzielę były inne warunki inne podpięcia bo TAD był kiepski na moje uszy (ten podstawkowy) natomiast na moją uwage zasłużył DIY, Deviatel z Wilsonami oraz DCS. Nowe Thiel-e 2.7 moze i sa sdobre ale wg mnie były w zaduzej sali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tegorocznym Audioshow ekipa RAFKO zaprezentuje bogaty wachlarz marek.

 

,22 to w końcu pokój HiFiMANa, gdzie przewidziano do odsłuchu wyróżniony przez High Fidelity model HE-300. Jeśli chodzi o akcesoria to 322 będzie domeną marki Monkey Cable.

 

Lista marek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i co tam było na stoisku HiFImana ? Ma ktosjakies fotki i może coś napisać ? Chodzi mi głównie o odtwarzacze FLAC serii 6XX . Czy była ta zachwalana w sieci nowość ? A zapytał ktoś Szefów HImana ;) kiedy będzie gapless w ich produktach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele też były nowe 75ki - ref 150 nie ma wskaźników od frontu (szkoda:-()

 

Coż - moze w niedzielę były inne warunki inne podpięcia bo TAD był kiepski na moje uszy (ten podstawkowy) natomiast na moją uwage zasłużył DIY, Deviatel z Wilsonami oraz DCS. Nowe Thiel-e 2.7 moze i sa sdobre ale wg mnie były w zaduzej sali.

J@rek Cie pozwie na ubita ziemie jesli Ci sie TAD nie spodobal:). W TAD nie przekonuje mnie tylko design, na pewno mozna lepiej. Gdyby ten system nie byl tak rozbudowany i nieco tanszy...:)

Thiel'e byly bardzo dobre, nawet w takkiej sali, poza tym trzeba pamietac ze maja wyjsciowa cene 38 k pln. Niech sie konkurencja martwi.

Niestety nie moglem zanlezc niczego pociagajacego w dzwieku Devialeta czego szczerze zaluje bo po lekturze testwo i dobrych opiniach kolegow chcialem go odsluchac po AS w moim systemie. Juz nie chce. Specjalnie zostalem nieco dluzej, niz w innych pokojach, ale nic nie zaiskrzylo.

Nasze rozbiezne oceny pokazuja jak rozne sa gusta w audio:)

Dobrze miec jednak taka wystawe, szkoda tylko , ze w 3 hotelach. Dalem rade , ale tempo bylo ekspresowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAD grał świetnie w środkowym rzędzie, na końcu pod sciana tragedia z basem ;)

Potencjał ten zestaw ma olbrzymi ale nie w takiej sali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-0-80219800-1352665794_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

xniwax z ust mi wyjąłeś. niestety ze względu na tłok nie byłem w stanie bujać się po pokoju...

 

rok temu wyższy model kolumn tez grał z małym pokoiku, ale dał radę. zniewalająco, pewnie na tym wlasnie polega jego przewaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Rzadko już piszę ale chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami.

 

Dźwięk wystawy a także najlepszy jaki kiedykolwiek słyszałem to JBL Everest wraz z elektroniką Marka Levinsona. Dla tych kilku utworów warto było przyjechać i rozczarować się innymi zestawami. Oczy się otwierały, buzia uśmiechała. Jednak jest bowiem coś, na co wydać kilkaset tysięcy i to SŁYCHAĆ. Muzyka. Nie zastanawiasz się już. Słuchasz i jest w tym dźwięku wszystko. Ot tak, po prostu.

Lekko używane Everesty za 100 tysięcy? Tak, uważam ze zdecydowanie warto.

 

Nie jestem pewien czy warto wydawać kilkaset tysięcy na inne zestawy. Różnica między w/w i innymi to przepaść.

 

TAD i Reimyo - bardzo dobrze brzmiące zestawy, choć gdybym miał wybierać raczej ten pierwszy.

Avantgarde - o wiele lepiej niż rok temu. Szybki dżwięk z dużą dozą namacalności i realizmu. W przeszłości bywał przerysowany i wyolbrzymiony.

 

Avalon brzmiał poprawnie, ale troszkę matowo i nudno. Nie wciągał.

 

MBL ze Spectralem grały ciekawie, lekko. Mogło się podobać.

 

Rozczarowały mnie Harbethy, rok temu brzmiały fantastycznie, no ale z Burmasterem.

 

Dobrze grały Sashe z DCS i D`agostino. W przeciwieństwie do Wilsonów z Audio Researchem oraz Devialet.

 

Kondo? Chętnie, koniecznie z takimi ustrojami pod phono!

 

Zeta Zero - o ile dwa lata temu było naprawdę fajnie teraz bardzo ostro, bez subtelności. Harpia podobnie, tylko jeszcze gorzej. Czy to są kolumny na estradę?

 

Nieźle grał Jadis - wyjątkowo niedrogi. Zwiewnie i lekko. Skrzypce śpiewały.

 

Co się stało z p. Waszczyszynem? Miałem, jak co roku, ochotę na troszkę baroku a tu wchodzę, a on sadza gości przy komputerze i zachwyca się basem z kilkunastocentymetrowych kolumienek. Szkoda. SD Musa to też chyba był niewypał.

 

Hmm, co tam jeszcze...

 

Już wiem!

 

1. Wnoszę o obowiązkową szatnię począwszy od następnego roku.

2. Oraz o zakaz przekraczania linii głośników. Jak na meczu piłki nożnej boiska.

 

Fajnie było zobaczyć kilku "starych" forumowiczów.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również się specjalnie nie udzielam ale co tam.

Mało ładnych Kobiet :( a dużo starszych dżentelmenów myjących się ok. raz na tydzień :(.

Prawie wszędzie problemy z basem , średnicą i głośnośćią.

Lecz można coś znależć ciekawszego np:

Amphion - Gość seplenił po Angielsku a połowa sali nic nie kumała :) bała się podać własne CD bo może o coś zapyta.

Dla mnie grał mało subtelnie z dużym basem (taki duży boczny woofer) ale był ogień.

 

Akkus Redwine - miło synpatycznie , ja lubie ceramiki .

TAD - Żenada!

Dynki plus Depeche Mode z Transrotora - miód :)

ESA - Lubie tego starszego Pana , w sobote za Led Zeppelin

 

GrajEnd - WTF ?

Jakie AS takie Fotki :

Rozczarowanie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Best :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowo :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

I do powyższego komentarza dodałbym jeszcze. Ci wszyscy którzy narzekają na poziom AS namawiam by w przyszłym roku nie przyjeżdżali....może sie podniesie.

Ci którzy po kilku/kilkunastu minutach wydają "twarde" opinie o dźwięku, akustyce itp. zachęcam by w przyszłym roku pokazali wszytskim innym jak zestawić zestaw by nie dudniło, nie siało górą i innymi rzeczami. Utrzyjcie zawodowcom nosa...będzie im wstyd.

 

A takim delikwentom (wypowiadał się taki) co ma 1,5h !! i w dodatku lata z aparatem i trzaska zdjecia a potem pisze co do bani a co nie.... gratuluję. Taka wiedza i doświadczenie. Toż to jakiś talent ukryty.

 

 

Moja szczera opinia o AS. Ludzie (zwiedzający) się nic nie nauczyli mimo szesnastej edycji.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że więcej "na żywo" można dowiedzieć się o AS 2012 na stronach zewnętrznych niż na AS.

 

Tu ciekawa relacja na Audio Lifestyle:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

Czyli mam tak długo siedzieć aż mi się spodoba i docenię?

Powiedzmy jak coś kosztuje 10 tys to dam mu pół godziny, a jak cos kosztuje 100 tys to cały dzień?

 

Hmm, a AS trwa ledwie dwa dni...

 

Bez urazy ale użyje słowa z Twojego nicku. Gdybys myślał "truchtem" to podszedłbyś do wystawy jako miejsce poznawcze, a nie takie w którym bez odrobiny komfortu ocenia się bezkrytycznie walory danych systemów bądź innych rzeczy.

Inaczej mówiąc. Gro tutaj wypowiadających się zachowuje sie niczym wyrafinowany krytyk prasowy.I to jest farsa,

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja opiszę swoje wrażenia. Zaznaczam, że nie byłem w Brystolu.

 

Mój dźwięk wystawy 2012 to Plinius+ (bodajże) Sonus Faber. Fajnie, ale niestety drogo.

Bardzo spodobały mi się nowe maleństwa RLS ze Strusem. Fajnie grały w Studio 16Hz monitory na dynaudio+morel. Poza tym miłe wrażenia dawały wszystkie te najtańsze zestawy typu Pylon, Indiana Line czy Dragon Audio. Nowe Akkusy też ładnie (tylko stosunkowo drogo). Te bezprzewodowe małe aktywne Dynaudio też były ok i cena też rozsądna. Dobrze grały też Audiovectory w obydwu zestawieniach, jak też zestawy JAG Electronics.

 

Natomiast źle wypadły moim zdaniem: AudioAcademy (ale to już od lat mi się nie podoba to brzmienie), Zeta Zero (choć w poprzednich latach było naprawdę fajnie), Harpia (jak estradówki), Equilibrum w tym roku też szału nie robiło- zdecydowanie ich większe konstrukcje są dużo lepsze.

 

Pokój DIY - w tym roku naprawdę fajnie, oby tak dalej. No i obudowy Witowa - super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szeroka fotograficznie relacja z AS dostępna jest tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zacząłem zwiedzanie w kolejności odwrotnej niż zwykle i w sobotę o 11.00 byłem już w Bristolu. Tutaj 2 sale godne uwagi: obie z biletowanymi sesjami odsłuchowymi jak co roku.

Tuby AA dla mnie bomba - dźwięk z pierwszej trójki wystawy, Thiele mimo swych małych gabarytów całkiem nieźle wypadły w tak dużej sali - naprawdę nie ma wstydu. Reszta z Bristolu poniżej swojego poziomu i moich oczekiwań. Monitorki aktywne Ancient Audio grające z laptopa czy smartphona ok ale nie za te cene... ESA najsłabiej w swej historii.

Potem Golden Tulip i ... nie będę kopał leżących, więc wspomnę tylko tych co jakoś się bronili:

Zeta Zero - wreszcie było stereo i na poziomie głośności do wytrzymania (wspomniana przez kogoś magia o ile była, raczej nie potrzebowała kiczowatej scenografii z nadpitym mega bourbonem i mdławą świeczką zapachową).

Devialet ok - bez magii ale i bez wstydu - 10 keur jednak zobowiązuje..

Na koniec soboty wstąpiłem do Sobieskiego ale obskoczyłem tylko dół:

Avalony nawet nieźle (pomijając cmentarną estetykę).

Grajpudła odtwarzały przestery, elektronika chyba źle dobrana. Nie wiem czy śmiać się czy płakać ale czuję intuicyjnie, że te głośniki mimo panującej tu mody na drwiny z nich, mogłyby pokazać się znacznie lepiej.

Dzisiaj poszedłem na pięterka. Żal mi tych wystawców, którzy mając zacny sprzęt muszą ze łzami prezentować go w tych kliteczkach, gdzie bas łazi po ścianach, sufitach, meblach (np. Vaessen Audiodesign - belgiskie mega jajka albo takie fajne głośniki w eliptycznej obudowie z giętej sklejki na drucianych trójnogach chyba za ok. 6 keur z basreflexem dmuchającym wprost w róg pokoju).

Tylko w dwóch przypadkach było fajnie: Kondo (mój drugi typ do dźwięku wystawy, ale za tę kasiorę to czego się spodziewać) i teraz nie pomnę nazwy, ale kolumny miały głośniki na górnej ściance a nad nimi jakieś stożki.

Bardzo mi się podobało w DIY z wyjątkiem tego, że koledzy chyba już mocne ubytki w aparacie słuchowym posiadają i prezentację oparli na czynniku siłowym, czyli na muchos decybelas. Przyszedł jakiś inny głuchy miłośnik napierdalanki i kazał sobie puszczać jakąś sieczkę... "i jeszcze numer jeden, i jeszcze numer siedem, i jeszcze...." i mnie to ciśnienie wymiotło, bo ja proszę państwa chciałbym jeszcze mojemi własnemi uszyma w życiu muzyki posłuchać... Pomijam, że bas tam dudnił niemiłosiernie, no ale "była stopa". Podobały mi się paczki - może ktoś coś o nich napisze choćby poda cenę... Tak jak reszta sprzętu - jakby to w bardziej cywilizowany sposób było podane, to kto wie...może mógłby ten system stanąć na podium.

 

Ciekawostka wystawy: aktywne dynaudio bezprzewodowe - dźwięk nawet nie przyzwoity ale za kilka lat...

Druga ciekawostka: zestaw mini klocków: lampowa integra za 2100 zł, CD 900 zł, DAC 800 zł. - prezentowane z dość podłymi głośnikami za 1500 zł. ale chętnie podpiąłbym je do jakichś bardziej sensownych, polskich paczek (np. Studio 16 Hz).

 

Oddaję głos do studia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziliśmy sławetne pomieszczenie hotelowe z Włodimierzem z Phasta.

Dobrze, że tam weszliśmy bo odzyskaliśmy tam humor :)

 

Postaliśmy dobre 20 minut pod ścianą czekając aż coś w końcu panowie organizatorzy zapuszczą.

Szukają się wzajemnie po pokoju, nie wiedzą co podpiąć, nie wiedzą czym podpiąć, nie wiedzą czy kable wystarczą - pełna szopa :)

Inni odwiedzający nie mieli tyle czasu i cierpliwości co my i po 5 minutach ciszy i ganiania za własnym ogonem organizatorów opuszczali ten przybytek z odpowiednim komentarzem na ustach.

Jak w końcu doczekaliśmy się, że coś zagrało (było widzieć zdziwienie panów podłączających, że tym razem nic nie wybuchło :)) opuściliśmy szybciutko pokoik zanim krew tryskająca z naszych uszu nie poplamiła ścian hotelowego pokoju.

 

Panowie organizatorzy - nie zawiodłem się - spodziewałem się dokładnie tego co zobaczyłem i usłyszałem.

Trochę wstydu się najadłem przed Włodkiem ale obróciliśmy to w dobry żart :)

 

Piszę to w tym temacie, gdyż albowiem od ładnych paru tygodni mam bana na temat zasadniczy :)

 

Podobne wrażenia. Niestety dla niektórych hi-fi będzie zawsze czymś trudnym i niezbadanym. Jako nauczkę powinni sobie koledzy z pokoju DIY odwiedzic np. Pylon Audio- taniutko i bardzo dobrze. Nie wiem czy ci ludzie są głusi, ale w dziesiątkach pokoi komercyjnych grało z małych, tanich zestawów conajmniej poprawnie, a w pokoju 'DIY' był skaszaniony, zniekształcony , koślawy dźwięk. Będąc kolejny raz z kolegą zaskoczeni przedyskutowaliśmy ten temat i abstrahując od wszystkiego systemy prezentowane w tym pokoju zabrzmiały tak biednie głownie z uwagi na kolumny, które miały niesklejoną górę ze średnicą i jakis bliżej nieokreślony rezonans na średnicy [ także gorze????] . Lek wydaje się prosty- dopuścić do pokoiku kogos kto ma pojęcie o hifi lub zastosować kolumny DIY oparte o zakupiony projekt dobrej jakości np. Visaton. Niestety zrobienie nawet słabych kolumn wymaga wiedzy i jak się jej nie posiada lepiej się nie ambicjonować na własny projekt, dobre , uznane projekty z netu czy firm produkujących dla DIY to tez 'prawdziwe' DIY. Przykro , że powtórzę to co napisałem przed zbanowaniem w wątku o pokoju DIY, w 'pokoju DIY' ośmieszono ideę DIY. A ha, postęp w porównaniu z rokiem ubiegłym jest duży, wtedy była karykatura dźwięku teraz był tylko dźwięk zły. Banowanie i cenzurę tego forum przez autorow 'zjawiska pokoj DIY' - nie mylic z polskim DIY hi-fi trudno bez zażenowania w ogole oceniac.

 

Inne wrażenia z wystawy:

1. Pierwszy raz ciekawy pokaz Avantgarde i bardzo skuteczna adaptacja ich pomieszczenia odsłuchowego [! jedyna chyba porządna adaptacja na AS [nie licze jakichs bzdurnych gabek, wytloczek, materacy i innego g...a] i bardzo dużo dająca!].

2. Dynamika z JBL Everest i potencjał tych głośników [szczególnie bas], niestety pomieszczenie zupełnie nieprzystające do zestawu i w sumie degradujące pokaz.

3. Thiel + VTL. Pierwszy raz nieźle grające Thiele na wystawie.

4. Dobry dzwiek jak na warunki to też Zestaw Soulution ,5 Nowe wzmacniacze lampowe TRI [3x 845], 6 gramofon pezeta, wzmacniacze a la leak i kolumienki JBL, 7. Akkus Redwine , 8 Amare Musica

9 zaskoczeniem jesli chodzi o stosunek jakosci do ceny bardzo pozytywnym były dla mnie kolumny Pylon Audio na visatonach, oraz 10 słuchawki Audiotechnica

 

Porażki :

1. Zeta Zero, ale to wiadomo

2. Wszędzie gdzie grały Wilsony

3. Grajpudła, ale to wiadomo, niemniej jest rozwój i to duży w porównaniu z rokiem ubiegłym

4. 'Pokoj DIY' , ale to wiadomo

 

 

 

Nie oceniam tutaj oczywiscie dźwięku jako takiego , który mogłby byc oczywiscie zupelnie inny w mniej ograniczajacych system warunkach tylko doświadczenie prezentującego w warunkach hotelowych, jego spryt w złożeniu zestawu, umiejetnosc znalezienia sie w sytuacji, zaangażowanie. Ogólnie nie wydaje mi się , ze będę jeszcze Audio Show odwiedzał, może kilku wystawcow duzych systemow i kilkunastu małych rzetelnie sie przygotowalo i pokazalo , że ma pojęcie o hifi. Jest to głownie sposób żeby sie oderwac od codziennych problemow i milo spedzic weekend, niestety nie jest to wydarzenie interesujące dla bardziej zaawansowanych hobbystów i wydaje mi się , że dla prezentujacych sprzet to tylko jakas panszczyzna do odrobienia, słabe, nieciekawe prezentacje, nieciekawa muzyka niemniej zawsze jakieś dla siebie wartosciowe obserwacje wyciagalem, w tym roku jednak o wiele mniej niż zwykle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadłem do Sobieskiego - warunki jakie były i co się działo to pozwolę sobie ominąć gdyż chyba wszystko o tym zostało napisane. Jedynie szkoda wystawców.

urzekły mnie MBL - dźwięk wystawy jak dla mnie. tutaj spędziłem najwięcej czasu i mogłem sobie jakąś opinie wyrobić. Zajrzałem przelotem jeszcze po pokojach ale nigdzie na stałe nie dało się wytrzymać. Uciekłem cały mokry i wróciłem do Tulipa. O ile wczoraj pisałem że Zeta Zero nie grały głośno lecz przyjemnie i z klasą światową to dzisiaj akurat trafiłem na moment gdzie przez parę minut było wszystko tak rozkręcone że serdecznie podziękowałem;] Pytanie na ile ktoś to kontrolował, czy po prostu słuchacze prosili o to aby dać głośniej...mam nadzieje że to drugie. Pozwolę sobie również wspomnieć o niemiłej świnie podłożonej firmie Pancin, otóż jakiś miły pan przyniósł płytę i nie mówiąc co to jest poprosił o puszczenie numeru. Utwór ten nazywa się 20 kHZ....naprawdę szkoda.

 

Bristol ominąłem - dzięki Jaro!

 

ogólnie AS 2012 na plus. jak co roku masa fajnego i ciekawego sprzętu, serio nie rozumiem ludzi którzy piszą że nie warto tutaj być. Jak jesteście tak fenomenalni i audiofilsko doskonali to może stwórzcie coś własnego, wtedy może AS "powróci" w doskonałej formie. Jak mawiają młodzi : Haters gonna Hate - typowo polskie...

 

pozdrawiam i do zobaczenia za rok!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-61-0-34986700-1352678251_thumb.jpg

post-61-0-32905300-1352678466_thumb.jpg

post-61-0-99982100-1352678656_thumb.jpg

post-61-0-06794500-1352678762_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe audioshow.

Ktos ledwo dopcha sie do drzwi, cos tam uslyszy lub nie, a pozniej najmądrzejszy i opiniami sypie na kazdy temat.

TAD - rozczarowanie, AS - rozczarowanie:) Ciekawe bardzo.

Zalozenie audioshow jest ok ale niewykonalne.

Nie ma szans tam na spokojne obcowanie z muzyka i poznanie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amidas

Moja szczera opinia o AS. Ludzie (zwiedzający) się nic nie nauczyli mimo szesnastej edycji.

 

Jaja sobie robisz : )))))

 

Po pierwszych taktach można ocenić czy coś jest godne uwagi bądź nie.

 

Jeżeli jest to AS gdzie z założenia ma tak grac że się człowiek stanów lękowych nabawi a nie gra ..... to co można sądzić ?

 

Albo prezentujący walą w kulki albo gra jak gra i tyle.

 

Jeżeli sprzęt się tylko świeci i możesz dotknąć bez odsłuchu jest to o wiele bezpieczniejsze, bo nie obraża inteligencji i czasu potencjalnego zainteresowanego.

Niestety pokoje hotelowe są takie akustycznie a nie inne.

 

Już niedobrze się człowiekowi robi jak ktoś stara się tłumaczyć że gra ale nie gra choć jest super.

 

Niczym redaktor który ma ołtarzyk w teście i będzie go dotąd molestował aż ten łaskawie dźwięki wyda.

 

Jaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Bardzo szeroka fotograficznie relacja z AS dostępna jest tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Niestety, bezużyteczne - zdaje się że trzeba mieć do tego konto na facebooku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gro tutaj wypowiadających się zachowuje sie niczym wyrafinowany krytyk prasowy.I to jest farsa,

 

 

Farsą jest podejście do słuchających , zawsze co edycja AS grających systemów jest ułamek.

 

Nie dziw się że jak stoi stado klamotów za 1 mln to każdy oczekuje że go glebnie !

 

Bo w tej cenie powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo oceniać imprezę za którą zapłacił 25 lub 35 PLN. To jest produkt i konkretni ludzie biorą za to pieniądze. Więc warunki takie jak np. porządne oświetlenie klatek schodowych w Sobieskim lub klimatyzacja powinny zostać spełnione.

 

Sobieski jest dobry do takiej wystawy bo idealnie odwzorowuje warunki lokalowe 90% polskich audiofili. Nawet wielu zasobnych ludzi w tym kraju ma pokoje odsłuchowe o powierzchni 20 - 25 metrów kwadratowcyh. A masa ludzi 15-20 m2. Wystawcy po prostu powinni się przyłożyć do swojej pracy i pomyśleć co z czym będzie grało w takich wnętrzach. Mali wystawcy promujący tylko swoje kolumny czy wzmacniacze powinni pożyczyć kable, sprzęt od znajomych jaki zagra w takich wnętrzach i stworzyć odpowiednią prezentację. W większości wypadków zaś wygląda to na amatorszczyznę. Szokuje się cenami a efekt zwykle mierny.

 

To że w salach 50 i 80 metrowych sprzęt za 500 tyś PLN jakoś gra nie powinno dziwić. Ale to jest sztuka dla sztuki. Nawet jak wydam te pieniądze to co z nim zrobię? Skoro będę go słuchał w 30 metrach?

 

To że w normalnym pokoju może być świetny dźwięk pokazał system Reimyo. Widać, że jest to spójna koncepcja. Japończycy są bogaci ale mają skromne warunki lokalowe. Ceny mieszkań są tam bowiem obłędne. Ściany cienkie i generalnie są problemy z akustyką. Dlatego Reimyo i HArmonix stosuje różne sztuczki z podkładkami, stolikami, kablami, izolatorami. A wynik jaki można było usłyszeć to było coś fajnego. To jedyny system kosztujący kilkaset tysięcy, który bym kupił do swojego mieszkania po wygraniu kumulacji;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja ubawiłem się setnie.słysząc wypowiedź zblazowanego Redaktora z Naczelnych - bossa redakcji Audio Video: .... "Na AS przychodza ludzie aby posłuchać sprzeętu na który ich nie stać...." .

Odnoszę wrażenie że "Bobasek" może śmiało zapalić hi-endowe znicze na stosach prasy audio. W przypadku pożaru Audiofile nie poskąpią energii i sikną nielicho z sikawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem błąd i sobotnie popołudnie spędziłem w Sobieskim . Dzikie tłumy i smród ! Wartośc odsłuchowa zerowa , poznawcza niewielka .

Katastrofa dzwiękowa w pokoiku z integrą Mach-audio.

Niedziela to 2,5 godziny w Bristolu - tu kameralnie kulturalnie i ciekawie.

Efekt rodzinny : żona zaczyna się mądrować nt sprzętu i domaga się zakupu gramofonu !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.