Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

cena takiego cichego urządzenia arctic jest równa cenie dobrego zasilacza do "pełnowymiarowej budy blaszaka" ..który raczej nie zdobi:), a żeby naprawdę nie szumiał to trzeba sporo dołożyć

 

mały kadłubek można schowac za szafką pod tv i nikt tego nie musi oglądać:)

 

Jeszcze takie małe pytanie do zorientowanych, czy atomy są w stanie prawidłowo dekodować audio w bardziej rozdzielczych formatach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Jeszcze takie małe pytanie do zorientowanych, czy atomy są w stanie prawidłowo dekodować audio w bardziej rozdzielczych formatach?

tak, kilka stron szybciej był link do działu o jplay'u w którym to udowadniano.

 

cena takiego cichego urządzenia arctic jest równa cenie dobrego zasilacza do "pełnowymiarowej budy blaszaka" ..który raczej nie zdobi:), a żeby naprawdę nie szumiał to trzeba sporo dołożyć

800 zł na zasiłkę to już mowa o pico + tomanek czyli max co można sobie wyobrazić i na pewno coś o czym nie słyszał arctic. Zrobienie w pełnowymiarowej budzie cichego kompa to nie jest żaden problem i nie trzeba kosmicznych kwot. A zasilacz można kupić tańszy ... dużo dużo tańszy i wolę dołożyć te 500 zł i mieć nieograniczone możliwości modyfikacji niż kisić się z maleństwem którego i tak będzie czekał reballing. Nic też nie stoi na przeszkodzie by skopiować tego atom'a i wpakować do wybranej obudowy.

 

mały kadłubek można schowac za szafką pod tv i nikt tego nie musi oglądać:)

fajne będzie odprowadzanie ciepła (w gwarancji na pewno są wytyczne) a wersja z napędem będzie bardzo wygodna w użytku :)

 

powiem tak, fajna zabawka (i to wszystko) ale jak masz trochę oleju w głowie to zrób sobie to sam i nie zdziw się jak wyjdzie Ci taniej, zwłaszcza że nie potrzebuje tak zintegrowanego chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne będzie odprowadzanie ciepła (w gwarancji na pewno są wytyczne) a wersja z napędem będzie bardzo wygodna w użytku :)

Zawsze można sobie wstawić w dużą blaszaną budę, zasadzić neon, plexi i wiatrak. Kto co lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycus12, tu nie chodzi o komputer "na wypasie" tylko np czwarty pod strzechą poza stacjonarnym, dwoma laptopami, nie liczę już "komputerów" smartfonów, tabletu itp, więc w rozbudowy nie ma się sensu bawić i faktycznie to nie ma być zabawka w której się grzebie i modyfikuje, ale optymalne narzędzie do konkretnego zadania, w relacji cena/możliwości nie wychodzi źle:)

 

Jeśli liczyć z grubsza to do kwoty 200$ za takiego pasywnego arctic "golasa" z przesyłką i cłem dojdzie + 200 zł na ram i zewnętrzny napęd slim dvd, oraz ok. 200-400zł na ssd, razem ok. 1000 lub 1200 zł.

Da się to zrobić w tej samej cenie lepiej, lub równie ciekawie? Czekam na propozycje ;)

Dojdzie jeszcze koszt microsoftu i ew. jakiegoś programu. Może się okazać, że oprogramowanie jest droższe niż komputer.

 

Co do wyboru konkretnych urządzeń to kwestia preferencji i potrzeb, czyli oceny do czego ma służyć i jak będzie funkcjonować.

Komputer w roli odtwarzacza do muzyki to pewnego rodzaju przerost formy nad treścią, jednak w roli narzędzia przykładowo - realizacji nagrań - to konieczność, ale nie o tym mowa.

Próbując złagodzić nieco obraz odtwarzacza w tak skomplikowanej formie sprzętowo-programowej, często zawodnej, można na starcie spróbować szukać czegoś możliwie optymalnego.

Dodatkowe możliwości komputera w roli odtwarzacza multimediów wszelkiej maści w jakiś sposób rekompensują niedogodność używania pc do audio, ale na pewno niczego to nie ułatwia.

 

Wyliczając kolejne komputery w mnogości tego co często posiadamy zapomniałem jeszcze o jednym - serwerze dyskowym NAS. Potwierdza to, że specjalizacja w dziedzinie komputerów jest coraz większa i typowe składaki są wypierane przez specjalizowane "zabawki" używane do określonych zadań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od GFmod do porównania niemodyfikowany model M2tech Hiface EVO ,

do piątku napisze co usłyszałem w slepym teście porównawczym ..... a potem decyzja który model zostaje na stałe w systemie.

 

Wysłano dziś, 12:04

Testy ślepe dały skuteczność 75% poprawnych trafien na rzecz modyfikowanej wersji Oczywiście skuteczność trafien spadała wraz z ilością odluchow tzn np pierwsze trzy porównania dały 100 % trafien na rzecz modyfikowanego ( w sumie dokonałem 12 przełączen po cztery na 1 utwór ( utwory testowe to w kolejnosci Melody Gardot Over the rainbow,; Bona Reverece 4 utwór , Diana Krall The girl in other room - utwór temptation - (najmniejsza ilośc trafien) . Przyjaciel który przełączal urządzenie w ślepym teście też ewidentne wskazał jako lepsza wersje modyfikowana ( oczywiście zanaczajac ze kwestie wielkosci dopłaty do wersji modyfikowanej w stosunku do wielkości poprawy dziweku jest dla każdego subiektywną decyzja i musi byc rozstrzygnieta indywidualnie )

 

Podsumowując

Oceniam ze jest istotna różnica na korzyść wersji zmodyfikowanej ale nie każdy rodzaj muzyki i utworów potrafi to pokazać w ewidentny sposób ( np przy Dianie Krall było to dla mnie nie do uchwycenia ale biorę pod uwagę także fakt ze byłem już znużony wcześniejszymi ośmioma przełaczeniami )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciel który przełączal urządzenie w ślepym teście też ewidentne wskazał jako lepsza wersje modyfikowana ( oczywiście zanaczajac ze kwestie wielkosci dopłaty do wersji modyfikowanej w stosunku do wielkości poprawy dziweku jest dla każdego subiektywną decyzja i musi byc rozstrzygnieta indywidualnie )

 

No, to test ewidentnie ślepy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w podlaczeniu picopsu. Czy 3 bolec na wejsciu 12V dc powinien byc polaczony z obudowa? Pytam poniewaz masa zasilacza z obudowa polaczona jest przez plyte glowna za pomoca srubek mocujacych. Jak dobrze wiemy petla masy nie jest wskazana dlatego pozostawilbym ten trzeci bolec w powietrzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to test ewidentnie ślepy :)

Gwoli wyjaśnienia . Mój przyjaciel w trakcie ślepego testu nie wyrażał żadnej opinii !!!! Podzielił się swoimi odczuciami dopiero po odczytaniu wyników testu.

 

Aha, i za tydzień planuje ślepy test drewnianego kabla USB Entreq Konstantin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że taki kabel nie jest podatny na kumulację błędów czasowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej i słychać poprawę. BTW, czy jak ma się taki kabel to trzeba jeszcze kupić jplay czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego miałby dowieść ślepy test drewnianego usb kabla?

Jeśli nie jest to oczywiste to uprzejmie wyjaśniam ze owy test jest po to aby ustalić jaki jest wpływ tego kabla versus zwyklego kabla na mój zmysł słuchu , a jego ślepość służy temu abym nie uległ efektowi placebo . Jak nie uslyszę żadnej różnicy to otwarcie o tym napiszę i uznam wydatek za nieuzasadniony , pozostanie mi cieszyć sie estetyczną przewaga tego kabla nad zwykłym kablem .

Przypominam ze pisałem już o wychwyconej różnicy na korzyść tego kabla ale nie był to ślepy test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycus12, tu nie chodzi o komputer "na wypasie" tylko np czwarty pod strzechą poza stacjonarnym, dwoma laptopami, nie liczę już "komputerów" smartfonów, tabletu itp, więc w rozbudowy nie ma się sensu bawić i faktycznie to nie ma być zabawka w której się grzebie i modyfikuje, ale optymalne narzędzie do konkretnego zadania, w relacji cena/możliwości nie wychodzi źle:)

 

Jeśli liczyć z grubsza to do kwoty 200$ za takiego pasywnego arctic "golasa" z przesyłką i cłem dojdzie + 200 zł na ram i zewnętrzny napęd slim dvd, oraz ok. 200-400zł na ssd, razem ok. 1000 lub 1200 zł.

Da się to zrobić w tej samej cenie lepiej, lub równie ciekawie? Czekam na propozycje ;)

Dojdzie jeszcze koszt microsoftu i ew. jakiegoś programu. Może się okazać, że oprogramowanie jest droższe niż komputer.

 

Co do wyboru konkretnych urządzeń to kwestia preferencji i potrzeb, czyli oceny do czego ma służyć i jak będzie funkcjonować.

Komputer w roli odtwarzacza do muzyki to pewnego rodzaju przerost formy nad treścią, jednak w roli narzędzia przykładowo - realizacji nagrań - to konieczność, ale nie o tym mowa.

Próbując złagodzić nieco obraz odtwarzacza w tak skomplikowanej formie sprzętowo-programowej, często zawodnej, można na starcie spróbować szukać czegoś możliwie optymalnego.

Dodatkowe możliwości komputera w roli odtwarzacza multimediów wszelkiej maści w jakiś sposób rekompensują niedogodność używania pc do audio, ale na pewno niczego to nie ułatwia.

 

Wyliczając kolejne komputery w mnogości tego co często posiadamy zapomniałem jeszcze o jednym - serwerze dyskowym NAS. Potwierdza to, że specjalizacja w dziedzinie komputerów jest coraz większa i typowe składaki są wypierane przez specjalizowane "zabawki" używane do określonych zadań.

Do tego celu używam Dvico Tvix. Małe, ciche, tanie, odtwarza muzykę, filmy. Można sterowac pilotem ale ledwo co widać, dlatego smartfon załatwia temat. bez daca sie nie obedzie bo samo z siebie dżwieki wydaje dość ostre. Można wkompomowac do wnętrza dysk, co też uczyniłem (1,5 TB załatwiło sprawę) i kolejny problem z głowy. Jak dla mnie wygodniejsze rozwiązanie niż jakikolwiek komp za 3 razy taką kasę. Podobnych maszynek jest sporo na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy sieciowy odtwarzacz multimediów audio-video z racji sztywnego oprogramowania ma ograniczone zastosowania, do ambitnego audio się nie sprawdzi, do normalnego zewnętrznego daca i podstawowych zastosowań ok.

Nic mi też nie wiadomo na temat czy to potrafi zainstalować sobie sterowniki, np zewnętrzych urządzeń audio podłączonych do usb, tutaj to nie działa.

Wymieniony wyżej odtwarzacz multimediów dvico tvix posiada wentylatory, w wypadku odtwarzacza do audio to wada.

 

Jako transport do połączenia usb=>spdif=>dac potrzebny jest komputer, w którym jest więcej możliwości programowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia . Mój przyjaciel w trakcie ślepego testu nie wyrażał żadnej opinii !!!! Podzielił się swoimi odczuciami dopiero po odczytaniu wyników testu.

 

Kolego wedle znanej mi literatury, takowy test nie należał do potocznie nazywanych ślepych. Więc spokojnie, nie ferował bym wyroków na temat tego porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Cycus12, tu nie chodzi o komputer "na wypasie" tylko np czwarty pod strzechą poza stacjonarnym, dwoma laptopami, nie liczę już "komputerów" smartfonów, tabletu itp, więc w rozbudowy nie ma się sensu bawić i faktycznie to nie ma być zabawka w której się grzebie i modyfikuje, ale optymalne narzędzie do konkretnego zadania, w relacji cena/możliwości nie wychodzi źle:)

.... zrozum że to właśnie jest zabawka, jesteś po prostu facet gazeciarz i tyle. pc na wypasie ... zjedz na ziemie.

Wymieniony wyżej odtwarzacz multimediów dvico tvix posiada wentylatory, w wypadku odtwarzacza do audio to wada.

tak bo nagle masz niebotycznie dobry słuch... jesteś taki perfekcyjny ale usb którego będziesz używał do przesyłu audio jednoczęśnie będziesz zanieczyszczał napędem. Zdecyduj się w którą stronę chcesz iść.

 

Jeśli liczyć z grubsza to do kwoty 200$ za takiego pasywnego arctic "golasa" z przesyłką i cłem dojdzie + 200 zł na ram i zewnętrzny napęd slim dvd, oraz ok. 200-400zł na ssd, razem ok. 1000 lub 1200 zł.

Da się to zrobić w tej samej cenie lepiej, lub równie ciekawie? Czekam na propozycje ;)

za 1200 zyka masz wszystkie flaki do htpc łącznie z cpu 4x , ssd i BR. Bez obudowy. A takiego atoma kupisz za 200 zł.

 

Do tego celu używam Dvico Tvix. Małe, ciche, tanie, odtwarza muzykę, filmy. Można sterowac pilotem ale ledwo co widać, dlatego smartfon załatwia temat. bez daca sie nie obedzie bo samo z siebie dżwieki wydaje dość ostre. Można wkompomowac do wnętrza dysk, co też uczyniłem (1,5 TB załatwiło sprawę) i kolejny problem z głowy. Jak dla mnie wygodniejsze rozwiązanie niż jakikolwiek komp za 3 razy taką kasę. Podobnych maszynek jest sporo na rynku.

.... skoro muszę używać smarfona czy tabletu do zarządzania to już 100% dyskwalifikacji, nie jest to ani wygodne ani ergonomiczne. a co do HTPC, to jesteś chyba zbyt leniwy bo go po prostu porządnie i za nie dużą kasę zrobić. Całość też nie ma nic wspólnego z zagadnieniami które już kilkukrotnie były poruszane w tym temacie. Ciekawe co zrobisz gdy pojawi się jakikolwiek nowy standard.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycus12 zakłada jakieś przyszłościowe rozbudowy, naprawy itp. A większość osób pewnie już to kiedyś przerabiała na blaszakach i wie, że to nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wedle znanej mi literatury, takowy test nie należał do potocznie nazywanych ślepych. Więc spokojnie, nie ferował bym wyroków na temat tego porównania.

 

To jak nazwać test ktory polegał w kolejnosci dla każdego utworu na :

1) Wysłuchaniu wzorcowym utworu z użyciem konwertera modyfikowanego

2) Wyłuchaniu czterokrotnym tego samego utworu bez wiedzy jaki konwerter jest w użyciu ( przełaczanie konwertera odbywało sie w sposób losowy który zaagregował przyjaciel przełaczajacy konwerter, a sprzet podczas odsłuchu był przykryty kocem i nie było najmniejszej możliwosci abym mógł zasugerowac sie jakimkolwiek bodźcem wizualnym)

 

Proszę kolegę o źródła znanej sobie literatury które precyzują definicje takiego testu.Jestem przekonany że moja procedura wyczerpuje wszyskie jej znamiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

cycus12 Ty po prostu nie rozumiesz ogólnie, o co chodzi w tym temacie, nadajemy na innych falach :)

weź sobie kolego przeczytaj cały temat a nie tylko sotnią stronę.

Skrzypek dobrze prawisz, polać mu

teraz nagle ram Ci nie gra ? doczekam się w końcu odpowiedzi na "proste" pytanie ?

 

Cycus12 zakłada jakieś przyszłościowe rozbudowy, naprawy itp. A większość osób pewnie już to kiedyś przerabiała na blaszakach i wie, że to nie ma sensu.

popatrz sobie po serwisach i zobacz ile laptopów, tabletów (to się chyba już liczy tonami) i innych zminiaturyzowanych zabawek nawet nie opłaca się naprawiać. Ja wręcz przeciwnie nie przewiduje żadnych modernizacji ani naprawa. Różnica cenowa jest bardzo mała a w przypadku awarii wymieniam tylko dany komponent a nie wyrzucam całości do kosza, w przypadku zmiany standaryzacji zmieniam tylko oprogramowanie bo przez długie lata mi to cpu uciągnie a w razie czego update kosztuje bardzo niewiele. W przypadku takiej małej zabawki, co mi pozostaje ? sprzedam z trudem za 30% ceny ? jak to bywa z gadżetami które bardzo szybko tracą na cenie.

 

Po za tym z czasem można wprowadzić wszystkie modernizacje typu zasilanie, transport itd nie mam też żadnych kabli i innej mieszaniny na pólkach a wszystko wygląda "ładnie" (na pro plastik :P). Co w ww propozcyjach jest niewykonalne a na temat pasywnie pracującej elektroniki wypowiedział się już jeden specjalista na oko w połowie tematu. Więc już sam ten fakt dyskwalifikuje wszystkie te urządzenia pod "ambitne audio".

 

Ciekaw jestem jak takie zabawki sobie poradzą z materiałami 1080 albo 4k. Bardzo duża baza XBMC (chociaż tu optymalizacja jest w miarę dobra) czy ripownie kolekcji cd też może być "ciekawe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nagle ram Ci nie gra ? doczekam się w końcu odpowiedzi na "proste" pytanie ?

 

Nie odpowiada mi ton i narzucający się charakter Twoich postów, stąd brak reakcji na Twoje aroganckie zaczepki.

U mnie Ram nie gra, a w całym systemie zajmują się graniem głównie kolumny głośnikowe.

Odnośnie Ramu, pisałem że w PC AUDIO dwie kości RAM są zbędne.

Strumieniem danych z dysku zajmuję się przed i za procesorem w pierwszej, drugiej i często dziś trzeciej kolejności Cashe procka, Ram na końcu.

Takie samo jak odnośnie dwóch kości ram jest moje zdanie dotyczące ładowania plików do RAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Wyświetl postUżytkownik cycus12 dnia 09.02.2013 - 18:41 napisał

Only use a single RAM module.

nie żebym się czepiał ale niech ktoś mi to sensownie uzasadni.

 

Wierzysz w Dual Channel..?

temat wiary przerobiony w kolejnych postach, odpowiedzi na pytanie brak. Ton chyba też poprawy.

 

Odnośnie Ramu, pisałem że w PC AUDIO dwie kości RAM są zbędne.

ja się nie pytałem o to czy kość jest zbędna czy nie (bo tu się zgadzam) tylko jaka jest przewaga w "graniu" jednej kości nad dwiema. Nie napisałeś że tak jest tylko wyskoczyłeś nagle z DCH.

 

Nie odpowiada mi ton i narzucający się charakter Twoich postów

reakcja obronna na "kit" który każdy słucha ale nikt nie wie jak brzmi.

 

Ale żeby nie było nie mam zamiaru prowadzić żadnej krucjaty przeciwko Tobie bo się z Tobą w 98% zgadzam gdzie pozostałe 2% to raczej kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycus, nie pojmuję jednej kwestii, co tak możesz wymienić w swoim blaszaku, czego w mini zabawce nie dasz rady, a paść zawsze może? Budowa większości tych zabawek jest klasyczna. A po czasie to są tyle warte, że jak spotka kogoś nieszczęście, to wymieni za bezcen. Plątanina kabli? Chodzi o brak napędu BR w niektórych konstrukcjach i to prokuruje tą plątaninę? A zasilanie to sobie możesz nawet liniowe zrobić bez dodatkowej plątaniny. Większość tych zabawek nie ma żadnych problemów z materiałami HD. Co ważne, sądząc po wcześniejszej dyskusji, są tanie, mało energii konsumują, malutkie, dzięki czemu nie kują w oczy w salonie. Większość osób tu obecnych szuka rozwiązania relatywnie ekonomicznego ale zapewniającemu spokój na dzień dzisiejszy. Więc forsowanie zamykania wszystkiego w jednej szafie nie każdemu musi przypaść do gustu. Zresztą można sobie taką gablotę wstawić w salonie, a w nią wbudować PC, konsolę, dac, wzmacniacz, wiatraka i zakończyć jedną wtyczką. Dla efektu nawet jakoś bajerancko podświetlić. Nie wiem też, czy kiedyś przyglądałeś się chłodzeniu w budowie maszyn i komputerów. Większość dysponuje aktywnym, co oznacza, że w audio, czy video (jako, że mamy wspomaganie sprzętowe) nie będziemy kłopotani dodatkowymi dźwiękami. I jak masz doświadczenie w budowaniu blaszaków, to wiesz, że w mniejszej obudowie lepiej zaplanować obieg powietrza i nie trzeba go wymuszać. Można polemizować na temat chłodzenia. Dlatego nie neguj tak maleństw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nazwać test ktory polegał w kolejnosci dla każdego utworu na :

1) Wysłuchaniu wzorcowym utworu z użyciem konwertera modyfikowanego

2) Wyłuchaniu czterokrotnym tego samego utworu bez wiedzy jaki konwerter jest w użyciu ( przełaczanie konwertera odbywało sie w sposób losowy który zaagregował przyjaciel przełaczajacy konwerter, a sprzet podczas odsłuchu był przykryty kocem i nie było najmniejszej możliwosci abym mógł zasugerowac sie jakimkolwiek bodźcem wizualnym)

 

Proszę kolegę o źródła znanej sobie literatury które precyzują definicje takiego testu.Jestem przekonany że moja procedura wyczerpuje wszyskie jej znamiona.

 

Jerzy Brzeziński - Metodologia badań psychologicznych

JJ Shaughnessy, EB Zechmeister - Metody badawcze w psychologii

 

Proszę, jak przeczytasz to pogadamy. Ciekawe na ile opadnie twoja pewność siebie co do znajomości tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jerzy Brzeziński - Metodologia badań psychologicznych

JJ Shaughnessy, EB Zechmeister - Metody badawcze w psychologii

 

Proszę, jak przeczytasz to pogadamy. Ciekawe na ile opadnie twoja pewność siebie co do znajomości tematu.

 

Prosiłem o definicje testu tzn proszę o stronę ( strony ) np w wymienionych opracowaniach gdzie precyzyjne specyfikowane są warunki tożsame do testu który wykonałem . Jeśli nie dostanę to znaczy kolego ze usilujesz sie wykręcić podrzucając mi na odczepne opracowania, których być moze sam nie czytałeś.Takie zachowanie też ma w psychologii swoją nazwę i pewno szybko znalazbym opracowanie które o tym mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o definicje testu tzn proszę o stronę ( strony ) np w wymienionych opracowaniach gdzie precyzyjne specyfikowane są warunki tożsame do testu który wykonałem . Jeśli nie dostanę to znaczy kolego ze usilujesz sie wykręcić podrzucając mi na odczepne opracowania, których być moze sam nie czytałeś.Takie zachowanie też ma w psychologii swoją nazwę i pewno szybko znalazbym opracowanie które o tym mówi.

 

Człowiecze drogie, masz racje zrobiłeś sobie ślepy test z kolegą i grają Ci różnie konwertery, a ja się śmiem się czepiać. No i co gorsza gadam o jakiś książkach których sam nie przeczytałem...

 

W ogóle o jakiej Ty definicji do mnie mówisz? Specyfikowane warunki testu który wykonałeś, dobre sobie. Może chciałbyś instrukcję niczym do obsługi malaksera?

Po tym zdaniu już wiem, że nie miałeś styczności z jakimkolwiek prowadzeniem badań. Widzisz dostałeś przysłowiową wędkę a oczekujesz ryby i najlepiej już wypieczonej.

 

Wybacz ale twój wkład jest stosunkowo mały żeby nie powiedzieć żaden. Więc nie mam zamiaru ściągać tej książki z półki. Sprawdź sobie czym jest tzw. ślepa próba i podwójna ślepa próba. Potem jest coś takiego jak zmienne zakłócające, jest jeszcze coś na temat interakcji eksperymentator/pomocnik eksperymentatora a badany. Możesz też poczytać dlaczego okłamuje się badanych albo dlaczego pomocnik eksperymentatora jest wyłączony z naukowej części badania eksperymentalnego.

 

Mój uśmiech na temat milczącej postawy twojego kolegi wynika z tego, że są ciekawe opracowania na ten temat.

 

A teraz finalnie na temat równoważności naszego zaangażowania. Chętnie usłyszę od Ciebie jakie opracowanie traktuje moje nieczytanie książki. Bo jak wspomniałeś szybko byś znalazł opracowanie na ten temat. Więc będę wdzięczny za równie duże zaangażowanie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Człowiecze drogie, masz racje zrobiłeś sobie ślepy test z kolegą i grają Ci różnie konwertery, a ja się śmiem się czepiać. No i co gorsza gadam o jakiś książkach których sam nie przeczytałem...

 

W ogóle o jakiej Ty definicji do mnie mówisz? Specyfikowane warunki testu który wykonałeś, dobre sobie. Może chciałbyś instrukcję niczym do obsługi malaksera?

Po tym zdaniu już wiem, że nie miałeś styczności z jakimkolwiek prowadzeniem badań. Widzisz dostałeś przysłowiową wędkę a oczekujesz ryby i najlepiej już wypieczonej.

 

Wybacz ale twój wkład jest stosunkowo mały żeby nie powiedzieć żaden. Więc nie mam zamiaru ściągać tej książki z półki. Sprawdź sobie czym jest tzw. ślepa próba i podwójna ślepa próba. Potem jest coś takiego jak zmienne zakłócające, jest jeszcze coś na temat interakcji eksperymentator/pomocnik eksperymentatora a badany. Możesz też poczytać dlaczego okłamuje się badanych albo dlaczego pomocnik eksperymentatora jest wyłączony z naukowej części badania eksperymentalnego.

 

Mój uśmiech na temat milczącej postawy twojego kolegi wynika z tego, że są ciekawe opracowania na ten temat.

 

A teraz finalnie na temat równoważności naszego zaangażowania. Chętnie usłyszę od Ciebie jakie opracowanie traktuje moje nieczytanie książki. Bo jak wspomniałeś szybko byś znalazł opracowanie na ten temat. Więc będę wdzięczny za równie duże zaangażowanie. :)

 

Jeśli chciałeś mi zaimponować to Ci się ....nie udało a wystarczyło sięgnąć do pierwszego z brzegu opracowania ( np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )i i zacytować to co Ty uważasz za sensowne podejście .Wtedy uznalbym nasza dyskusje za merytoryczna bo moglibyśmy polemizować na argumenty.

 

A postawa ktora prezentujesz na tym forum i o którą pytasz w kontekście mojego stwierdzenia o prawdopodobieństwie nieczytania przez Ciebie książek nazywa sie w psychologii konformizmem normatywnym i aby Cię zachęcić do cytowania definicji : najprostszy link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.