Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeśli chciałeś mi zaimponować to Ci się ....nieudało a wystarczyło sięgnąć do pierwszego z brzegu opracowania ( np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i i zacytować to co Ty uważasz za sensowne podejście .Wtedy uznalbym nasza dyskusje za merytoryczna bo moglibyśmy polemizować na argumenty.

 

Wybacz ale nie czuję potrzeby imponowania. Dodatkowo dałeś link który nijak ma się do tego co napisałem w poprzednim poście (fajnie że ktoś opisał badanie ale mówimy o czymś innym). Dalej nie wiesz o co chodzi z podwójną ślepą próbą i jaki to ma związek z twoim kolegą, który nic nie mówił :). Nie ma co roztrząsać tematu, coś tam sobie słuchasz, bawisz się w końcu artykułu pisać nie będziesz i na ebsco wrzucać go nie będziesz.

 

Teraz co do mojego cytowania literatury, której rzekomo nie czytałem, co ma do tego konformizm normatywny? Chętnie się dowiem. Bo dla mnie trafiłeś jak łysy grzywą o kant kuli. Albo nie przeczytałeś co podajesz albo piszesz, a o czymś innym myślisz.

 

A teraz co do konformizmu to w audio możesz właśnie poszukać przejawu konformizmu normatywnego. Dla mnie Ty i tobie podobni takowe zachowanie przejawiają. No ale co ja będę pisał przeczytaj sobie link z wiki :) popatrz z boku na siebie, forum i pewną zgodność poglądów.

 

A ja raczej jestem nonkonformistą jeśli poruszamy ten aspekt.

 

No ale co tu będziemy gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Cycus, nie pojmuję jednej kwestii, co tak możesz wymienić w swoim blaszaku, czego w mini zabawce nie dasz rady, a paść zawsze może? Budowa większości tych zabawek jest klasyczna.

najbardziej narażony element to płyta główna której w tej zminiaturyzowanej puszcze nie wymienisz. Temat awaryjności w takich konstrukcjach jest jeszcze gorszy niż w laptopach a te i tak psują się na potęgę.

 

A po czasie to są tyle warte, że jak spotka kogoś nieszczęście, to wymieni za bezcen

biorąc pod uwagę dostępność komponentów to raczej wątpię.

 

Większość tych zabawek nie ma żadnych problemów z materiałami HD

chcesz mi powiedzieć że z tematem ledwie sobie radzi i3 a taki atom bez problemu ? no spoko....

 

Większość osób tu obecnych szuka rozwiązania relatywnie ekonomicznego ale zapewniającemu spokój na dzień dzisiejszy.

no i w tym problem że to co jest tanie dzisiaj nie znaczy że jest tanie jutro.

 

Nie wiem też, czy kiedyś przyglądałeś się chłodzeniu w budowie maszyn i komputerów. Większość dysponuje aktywnym, co oznacza, że w audio, czy video (jako, że mamy wspomaganie sprzętowe) nie będziemy kłopotani dodatkowymi dźwiękami.

nie jeden procesor AV czy amplituner też posiada aktywne chłodzie i jakąś to nikomu nie przeszkadza, gdyby to było takie piękne jak piszesz problem awaryjności w urządzeniach mobilnych i konsol by nie istniał. A z konkretów, optymalna praca elektroniki (ze względu na jej żywotność) powinna przebiegać do 55C biorąc pod uwagę że przy pasywnym nawet najlepszym chłodzeniu jest to niemożliwe a płyta musi być zgodna z ROHS to długo nie popracuje, zwłaszcza jeśli mowa o pracy długodystansowej. W małej obudowie wykonanie aktywnego cichego chłodzenia jest bardzo trudne, problemu nie stwarzają wentylatory bo one same w sobie są dość ciche wręcz niesłyszalne tylko pęd powietrza który generują, zwłaszcza przy zaciąganiu z zewnątrz . Dlatego ładna duża buda, bezpiecznie dla sprzętu i niesłyszalnie.

 

reszty nie komentuje bo to względy czysto estetyczne.

 

Jeśli ktoś chce wydać 1200 zł na takie coś to ja mu tego nie bronie, uczulam tylko że naprawa jest mało realna a gwarancja zagraniczna i krótka. Zaś kilkuletnia bezawaryjna praca tylko w idealnych warunkach o ile wogle osiągalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tematem ledwie sobie radzi i3

 

Z tematem płynnego HD 1080p o strumieniu 30mbps bez problemu sobie radzi np G460( 1 rdzeń 1.6Ghz) intela z GPU (ze wspomaganiem) intel HD na pokładzie (do 1080p to samo co Intel HD 2000/2500 w i3) Wiec atomy i inne np mobilne CPU z odpowiednim GPU nie mają z tym żadnego problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

odpowiednim GPU nie mają z tym żadnego problemu

słowo klucz... zwłaszcza ze grafy "nie wstawisz" a płyt z dobrymi zewnętrznymi jest mało, głównie ze starymi cpu

 

no i cena tych z lepszym gpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz mi powiedzieć że z tematem ledwie sobie radzi i3 a taki atom bez problemu ? no spoko....

Spoko, spoko. Prześledź pobieżnie wątek. Było już o tym, kilka rozprawek, że atom nie jest tu wykładnikiem. Mój zotac jest napędzany atomem i codziennie ripy hd z bluraya oglądam, słucham muzyki, odpalam bluraye. Sprzęt nie pierwszej młodości, a sprawdza się świetnie. Argument o awaryjności nie trafia do mnie, bo jest wyssany z palca. Od kiedy to płyty główne padają? Problemem na płytach głównych jest zasilanie i kondensatory, elektrolity jeżeli już. Z krzemami jest problem? To trzeba je przegrzewać. Przecież jak działa przez miesiąc to będzie już działać. A awaryjne kondki każdy łysek z gazówką na potęgę naprawia. Nie wiem w jakim to serwisie widziałeś tony nettopów. Telefonów komórkowych też nie używasz, tylko z centralą na plecach chodzisz?

uczulam tylko że naprawa jest mało realna a gwarancja zagraniczna i krótka. Zaś kilkuletnia bezawaryjna praca tylko w idealnych warunkach o ile wogle osiągalna.

Skąd takie mądrości czerpiesz? Z zamszowych serwisów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Skąd takie mądrości czerpiesz? Z zamszowych serwisów?

mam klienta który jest dystrybutorem sprzętu serwisowego zarówno lutownic jaki elementów eksploatacyjnych takich jak chemia czy układy, Sam też wymieniam układy ale nie w celach naprawy tylko tuningu / odblokowywania możliwości w przypadku gdy oprogramowanie nie daje rady. Więc jeśli ktoś kto przerzuca miesięcznie kilka tysi układów jest dla Ciebie zamszowy.. no to trudno.

 

nie jest to taki sprzęt, ale filozofia i konstrukcja urządzeń nie różni się niczym a cel producenta jest jeden...

 

Argument o awaryjności nie trafia do mnie, bo jest wyssany z palca. Od kiedy to płyty główne padają? Problemem na płytach głównych jest zasilanie i kondensatory, elektrolity jeżeli już. Z krzemami jest problem? To trzeba je przegrzewać. Przecież jak działa przez miesiąc to będzie już działać. A awaryjne kondki każdy łysek z gazówką na potęgę naprawia. Nie wiem w jakim to serwisie widziałeś tony nettopów. Telefonów komórkowych też nie używasz, tylko z centralą na plecach chodzisz?

przegrzać układ ? chyba tyko po to by go wymienić, takie teorie budowały serwisy które miały tylko hot air'a bo nie było ich stać na lutownice IR (którą też można układ zniszczyć) popatrz sobie jak konsolowe dawali się nabierać na takie sztuczki czy mylny reballing który polegał właśnie na wygrzaniu. Kondensatory wymieniło się z 20 lat temu nie teraz.

 

Mój zotac jest napędzany atomem i codziennie ripy hd z bluraya oglądam, słucham muzyki, odpalam bluraye.

zoatec to jest klasa sama w sobie, uwielbiam modować ich karty. Ale nie na darmo są to drogie rzeczy, jeśli Tobie starcza to ok, widać ja mam wyższe wymagania bo nawet na mocniejszym sprzęcie materiały które ja posiadam mają problem z płynnym chodzeniem.

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Atom+D2700+%40+2.13GHz&id=607

http://uk.hardware.info/reviews/2700/6/cpu-shoot-out-intel-atom-d2700-vs-amd-e-450-benchmarks-720p-mpeg-to-x264-video-encoding

http://uk.hardware.info/reviews/2700/9/cpu-shoot-out-intel-atom-d2700-vs-amd-e-450-benchmarks-60-min-audio-to-flac-fpflac

 

We wanted to portray the post-processing quality of the new Atom with the HD HQV video quality benchmark, and it's easy sum up that attempt. Intel performs no post-processing on HD material whatsoever.

 

So it's possible to use an AMD E-350/E450-based PC as media player, but you should seriously consider whether it's not worth it to invest in a faster AMD A4 instead. The new Intel Atom does not qualify for this.

http://uk.hardware.info/reviews/2700/18/cpu-shoot-out-intel-atom-d2700-vs-amd-e-450-video-compatibility

 

no więc chyba atom jednak nie bardzo... a już mi się D2700 spodobał. Jak się popatrzy na układy to widać antyki z 2008-2010 r (jak i proces technologiczny), brak usb 3,0 i sata 3 akurat nie jest wadą chociaż wyłączyć prąd DAC'owi by się przydało. Muszę się przyjrzeć tym amd, mają wszystko o czym intel zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem ostatnio dwie stacje audio video na tym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiekszość problemów z video FULL HD a nawet DVD miałem przez byle jakie płyty główne, np Gigabyte ITX. A kysz !

 

Pliki M2ts 1080p wycięte z płyt BR, nie żadne ripy tylko ~30mbps nie robią na tak słabym procesorze wrażenia.

Warunek - program wspomagający się GPU. Bez tego można zapomnieć o płynnym video

Ja używam osobiście do tego polskiego programu Splash Player, ale w/w stacje super płynnie, ku sporemu zaskoczeniu włascicieli, lecą z XBMC (DVXA), przy obciążeniu do 40%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycus, z przegrzewaniem chodziło mi o przyczynę uszkodzeń, mało realną w takich multimedialnych nettopach. Widzę, że należysz do ludzi dłubiących, żyłujących i modujących sprzęt komputerowy. Więc małe rzeczy do Ciebie nie przemawiają. Wielu forumowiczów przerabiało to, potem z tego wyrośli. Mnie też kiedyś to bawiło. Dziwne było dla mnie kupowanie do domu stacjonarnego della itp. zestawu. Wydawało mi się to nieopłacalne ekonomicznie. Studia minęły, człowiek trochę lat popracował i okrzepł. Wystarczająco w robocie mam komputerów, dlatego idę do sklepu, kupuję sprzęt i mam spokój, nie zawracam sobie głowy. Ale rozumiem wiatr w żaglach i zabawę z wkładaniem cieczy do obudowy, super zasilaczy, wiatraków, neonów, stroboskopów, plexi i innych wodotrysków. Zmianę systemu co pięć minut, bo wyszedł nowy, instalowanie setek aplikacji, itd. Było, minęło. W życiu nie postawiłbym takiego kloca w salonie, przy telewizorze.

 

widać ja mam wyższe wymagania bo nawet na mocniejszym sprzęcie materiały które ja posiadam mają problem z płynnym chodzeniem.

Ciekawy jestem jakie musiałbym mieć materiały? Miej proszę na uwadze, że tu nie rozchodzi się o programowe dekodowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Czemu mATX tak a ITX nie..?

bo to zupełnie inne układy / mostki. mATX niczym nie różni się od ATX (po za gabarytami itd), często nawet masz takie same mostki. iTX to minimum wszystkiego, ceny, możliwości, ciepła, prądu idealne np do NAS'a i właśnie D2700 znajdziesz w nowych synology serii 4.

 

Cycus, z przegrzewaniem chodziło mi o przyczynę uszkodzeń,

przyczyna usterek to ROHS czyli kochana unia europejska :) i dobra księgowa w fabryce.

 

 

Więc małe rzeczy do Ciebie nie przemawiają

jeśli jest dobrze wykonane to przemawia, jeśli jest chłamem to szkoda kasy. Ja patrzę na ekonomię jak zrobić tanio i tak by spełniało 100% moich oczekiwań a tu niestety małe = drogie.

 

Wielu forumowiczów przerabiało to, potem z tego wyrośli. Mnie też kiedyś to bawiło.

Ale rozumiem wiatr w żaglach i zabawę z wkładaniem cieczy do obudowy, super zasilaczy, wiatraków, neonów, stroboskopów, plexi i innych wodotrysków. Zmianę systemu co pięć minut, bo wyszedł nowy, instalowanie setek aplikacji, itd. Było, minęło.

Ja też kiedyś miałem wiatraczek z czerwonymi ladami ale w czasach w których nie nie dało się kupić więc musiałem go zrobić sam. Chciałeś plexie to musiałeś najpierw wyciąć dziurę a do WC używało się pomp z centralnego. Bez modyfikacji napięć nie dało się ruszyć z miejsca a biosy do płyt często było trzeba modyfikować samemu bo nie było jak dzisiaj wszystko podane na talerzu przez producenta czy gotowce na sieci. O tych fajerwerkach co piszesz to jest zabawa a nawet ona w Twoim wykonaniu niczego Cie nie nauczyła. Modyfikacje komputerów w wielu aspektach nie mają sensu bo już wszystko jest. Ale o dziwo poza granicami naszego kraju są firmy które na profesjonalnym poziomie ogarniają takie tematy A-Z, mnie to od kilku lat nie kręci więc zająłem się innymi modyfikacjami np. ECU. z PC jestem parę lat nie na czasie ale i nawet nie orientuje się za bardzo co jest na rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Czym to się różni..? Poza rozmiarem.?

Złożyłem też na tym ITX jedno HDPC z i3 + HD 4000 + 8GB 1600MHz i ZERO problemów z czym kolwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycus, mnie tuningi wizualne, rodem z samochodów młodzieży nigdy nie bawiły. Interesowałem się ingerencją w same układy, chociażby poprawą jakości wyświetlania obrazu na monitorze. Nie mogę powiedzieć, że nic mnie nie nauczyła, bo był to zalążek moich późniejszych zainteresowań i ukierunkowało mnie częściowo na predyspozycje zawodowe.

Nie mam jednak żadnej fobii, że jak kupię coś małego, to musi się na bank popsuć. I trudno mi wychodzić z założenia, że jak się już zdarzy, to porażka i nic już nie uda się z tym zrobić. Lekko paranoidalne podejście. Tak samo wyposażanie się w hiper procesory w temacie pc audio. Na giełdzie komputerowej były kiedyś takie blaszaki: wielka buda, najnowsza płyta, najszybszy procesor, kilka wiatraków, gigawat zasilacz, pc gamer. Cena odpowiednia ale też niższa niż firmowe zestawy dla graczy. Do gier, czy dla dzieciaków ok. Ale dla audiofila do salonu? Polemizować można.

 

bo to zupełnie inne układy / mostki. mATX niczym nie różni się od ATX (po za gabarytami itd), często nawet masz takie same mostki. iTX to minimum wszystkiego, ceny, możliwości, ciepła, prądu

 

A to coś dziwnego. mini itx nie może mieć tych samych układów/mostków co atx? Nie mieści się tyle samo śledzi, zasilanie często jest na zewnątrz wyprowadzone etc. Ale co to ma chociażby do wydajności, czy potrzebnych możliwości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Czym to się różni..? Poza rozmiarem.?

Złożyłem też na tym ITX jedno HDPC z i3 + HD 4000 + 8GB 1600MHz i ZERO problemów z czym kolwiek

A to coś dziwnego. mini itx nie może mieć tych samych układów/mostków co atx? Nie mieści się tyle samo śledzi, zasilanie często jest na zewnątrz wyprowadzone etc. Ale co to ma chociażby do wydajności, czy potrzebnych możliwości?

Mowa była o atomach czyli o procesorach które występują tylko w formie BGA (i tych zabawkach), a wy teraz mówicie o zwykłych płytach w standardzie iTX, czyli o czymś zupełnie innym...no ale zawsze można wszystko wymieszać, szkoda tylko że nikt nie spojrzał nawet na głupie zdjęcia. (nie chcąc się odnosić do waszej inteligencji....)

 

ad i3 spróbowałby nie :) ja osobiście myślałem o FM2 wychodzi taniej i masz lepszy gpu ale nie porównywałem pozostałych elementów jak realny pobór prądu czy TDP. Jeszcze nie kupuje więc się zbytnio nie zagłębiałem. Wiem że na pewno nie kupie atoma czy innego cpu lutowanego, FM2/ LGA w formacie iTX może być ale obudowa nie będzie mnie ograniczać więc będę kierował się zupełnie innymi kryteriami niż wielkość.

 

Cycus, mnie tuningi wizualne, rodem z samochodów młodzieży nigdy nie bawiły

to czemu jako jedyny o nich piszesz ? uderz w stół a nożyce się odezwą... ja piszę o ekonomii i względach praktycznych ty o ledach i wiatraczkach...w gofrze mk3 .... litości.... !

 

Nie mam jednak żadnej fobii, że jak kupię coś małego, to musi się na bank popsuć.

nikt nie napisał a już zwłaszcza ja że wszystko co wyjdzie z fabryki się pasuje, uczulam jedynie na znacznie zwiększone prawdopodobieństwo i totalne minięcie się z tematem. Po za tym poczytaj sobie raportu awaryjności sprzętu i pogadaj z serwisami czy nawet sprzedawcami.

 

to porażka i nic już nie uda się z tym zrobić.

biorąc pod uwagę że reball + układ to koszt większy niż nowy sprzęt... o ile tak low ednowe chipy wogle zakupisz to się po prostu nie opłaca...

 

Tak samo wyposażanie się w hiper procesory w temacie pc audio. Na giełdzie komputerowej były kiedyś takie blaszaki: wielka buda, najnowsza płyta, najszybszy procesor, kilka wiatraków, gigawat zasilacz, pc gamer. Cena odpowiednia ale też niższa niż firmowe zestawy dla graczy. Do gier, czy dla dzieciaków ok. Ale dla audiofila do salonu? Polemizować można.

a to też do mnie ? a co ja niby takiego chce kupić ? i3 czy APU za 180 zł ? niezły wypas.... ^^ bo zaraz coś napisze o tym IQ....

 

liberas w audio Twojej wiedzy nie kwestionuję ale w temacie PC mieszasz wszystko ze wszystkim i siejesz farmazony. Kup sobie lepiej do gofra:

http://allegro.pl/r32-3-2-vw-zakuty-po-turbo-i3079803701.html + http://allegro.pl/garret-gt3788-gt40-0-89a-r-na-moce-500-700ps-nowa-i3079802618.html

podjedz założymy Ci Haldex'a i zrobimy rakietę a przy okazji zdemontujemy ledy które tak pokochałeś, spijmey borwca etc (szkoda czasu na te dyrdymały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, kupię sobie do gofra. Kiedyś może dorośniesz i nawet jak się z kimś nie zgadzasz, to możesz polemizować. A Twoje podsumowanie jest godne gimnazjalisty.

 

Lecę czytać raporty serwisowe, namówiłeś wszystkich na big factor w audio. Dobrej nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Dziękuję, kupię sobie do gofra. Kiedyś może dorośniesz i nawet jak się z kimś nie zgadzasz, to możesz polemizować. A Twoje podsumowanie jest godne gimnazjalisty.

 

Lecę czytać raporty serwisowe, namówiłeś wszystkich na big factor w audio. Dobrej nocy.

sorry że potrafiłem uzasadnić swoje tezy.... serio

 

@rambo54 - a jakie stosowałeś piloty do swoich konstrukcji ? masz jakieś sugestie, rady czego unikać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cycus, super udowodniłeś. Nie wiem o jakich raportach mówisz. Jak już jesteś tym guru, to przeprowadź faktyczny dowód swojej tezy, że mini nettopów i podobnych "zabawek" nie należy kupować, bo się popsują i nie naprawisz. Mogą być te raporty, zestawienia, cokolwiek. Dużo wniesie to do dyskusji. Kierowanie do sprzedawców na rozmowę chyba jest troszkę niepoważne, jakby oni mieli pojęcie o awaryjności sprzętu. A serwisant co powie? Jak procedury przewidują wymianę całego urządzenia, to wymienia całe, jak podzespołu, to podzespół, jak regenerację, to regeneruje. Szkoda, że koledzy z DIY tu nie zaglądają, pewnie by się wypowiedzieli na temat zasadności rozmowy z serwisantem ;)

Tak małe i ciasne w budowie rozwiązania od lat są stosowane w handlu i przemyśle, pewnie nie raz widziałeś nawet w sklepie przy kasie. Mają często ciężkie warunki pracy, a nie są to urządzenia militarne. Więc czego to ma dowodzić, że miniatury są niezawodne? Dlatego myślę, że jak masz praktyczną wiedzę o faktycznym zagrożeniu wysoką awaryjnością i sensem zakupu takich urządzeń, możesz przybliżyć nam wszystkim ten temat nieco dokładniej i poprzeć swoje uzasadnienie chociażby mierzalnymi dowodami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Cycus, super udowodniłeś. Nie wiem o jakich raportach mówisz. Jak już jesteś tym guru, to przeprowadź faktyczny dowód swojej tezy, że mini nettopów i podobnych "zabawek" nie należy kupować, bo się popsują i nie naprawisz. Mogą być te raporty, zestawienia, cokolwiek. Dużo wniesie to do dyskusji.

jawnie pewno nie dostaniesz bo nikt się tym chwalił nie będzie (o czym przyznaje nie pomyślałem) ja mam akurat dostęp do takich rzeczy ale to ze względów zawodowych.

 

Kierowanie do sprzedawców na rozmowę chyba jest troszkę niepoważne, jakby oni mieli pojęcie o awaryjności sprzętu.

a nie mają ? jak nie to znaczy że jest złym sprzedawcą. Pomijam już fakt że oni są pierwszym ogniwem do którego zwraca się klient, nawet w salonie oragne mimo że nie przyjmują sprzętu udzielają informacji co z czym należy zrobić a ludzie tam chodzą. Więc siła rzeczy wiedzą co wraca a co nie.

 

 

Szkoda, że koledzy z DIY tu nie zaglądają, pewnie by się wypowiedzieli na temat zasadności rozmowy z serwisantem ;)

i bajek na temat wygrzewania układów :) ale fakt faktem serwisy często to jedna wielka porażka bez względu czy to ASO, IT, Audio, FOTO więc tym bardziej należy zwracać uwagę na awaryjność danych komponentów.

 

Tak małe i ciasne w budowie rozwiązania od lat są stosowane w handlu i przemyśle, pewnie nie raz widziałeś nawet w sklepie przy kasie. Mają często ciężkie warunki pracy, a nie są to urządzenia militarne.

i wiele z nich po 2 latach kończą swój żywot (podkreślam że nie 100% jak już tak się na to uparłeś)

 

Dlatego myślę, że jak masz praktyczną wiedzę o faktycznym zagrożeniu wysoką awaryjnością i sensem zakupu takich urządzeń, możesz przybliżyć nam wszystkim ten temat nieco dokładniej i poprzeć swoje uzasadnienie chociażby mierzalnymi dowodami.

a ja myślę że google działa każdemu i każdy może sobie wygoglować wpływ temperatury na żywotność układów, laminatu i ścieżek z uwzględnieniem ROHS. Ponadto użytkowników którzy temat poznali na przykładzie konsoli, tabletu czy lapa jest dostatecznie wielu.

 

Rozwiązań idealnych niema, małe klocki czy też ogólny downsizing ma niestety sporo wad (najlepiej widać to w motoryzacji i elektronice) ale nie uda nam się przed tym uciec. Sama technologia w sobie jest ok, problem stanowi chciwość producenta, fikcyjny kryzys który doprowadził do wyższych cen i pogorszenia jakości produktów (czyli zarabiają jeszcze więcej). Głupie przepisy i wymogi też skutecznie skracają żywotność podzespołów. Oczywiście rzecz bardzo awaryjna może działać bezawaryjnie przez długie lata, połowa sukcesu to warunki eksploatacji o których niestety nikt nas nie informuje.

 

Nie wszystko da się przeskoczyć, producent często nie projektuje obudów i nie dostosowuje ich do nowej elektroniki które musi mieć inne warunki pracy, w efekcie nowe i5 / i 7 w lapach potrafią pracować z temperaturą 100C sypiąc na prawo i lewo vdrop'ami i ciągle skalując zegar. W końcu się popsuje a użytkownik niestety nie zastosował się do warunków gwarancji i nie miał podstawki chłodzącej...

 

Podsumowując bo naprawdę ten temat nie idzie w dobrym kierunku, nikomu niczego nie zakazuje, nie twierdzę że pasuje się wszystko co małe. Nie siedzę w elektronice kilka lat ale z tego co widzę jest coraz gorzej co chyba widzi każdy i to bez względu na wielkość opakowania, jako że współpracuje z wieloma sklepami / dystrybutorami i serwisami to nie raz sobie o tym pogadamy. Ja liczyłem jak zrobić tanio i dobrze nie jak zrobić tanio i na minimum, różnica cenowa jest bardzo mała więc nie widzę sensu kupowania rzeczy zminiaturyzowanych (pomijając już awaryjność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie za 2 lata kupię coś nowego, z lepszym oprogramowaniem wymyślone lepiej i specjalizowane bardziej do audio, tymczasem po latach grzebania przy "składakach" mówię pas jeśli jest na ten moment już coś gotowego przy czym nie będę musiał kombinowac jak to wyciszyć itd..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

@rambo54 - faktycznie ciekawe te celerony, nie widziałem ich szybciej, cena bardzo kusi.

 

chętnie za 2 lata kupię coś nowego, z lepszym oprogramowaniem wymyślone lepiej i specjalizowane bardziej do audio, tymczasem po latach grzebania przy "składakach" mówię pas jeśli jest na ten moment już coś gotowego przy czym nie będę musiał kombinowac jak to wyciszyć itd..

nie wiem o jakich kombinacjach mówisz...... oprogramowanie jest na bieżąco rozwijane a darmowe odpowiedniki w 100% stykają więc co za problem je po prostu zaktualizować ? Nowsze produkty raczej będą bardziej wypasione i bardziej uniwersalne więc specjalizacja audio... nikt do tego nie dąży a już na pewno w tak low-endowych produktach które mają być kombajnem do wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Złożyłem i uruchomiłem swój PC audio. Co prawda to pierwsze było dość łatwe, jednak druga część zadania trochę nerwów mnie kosztowała.

Płyta główna to Intel DN2800MT, pamięć SO-DIMM DDR3 1066 MHz, 4 GB, CL7 Kingston, dysk SSD ADATA SX300 64 GB, mSATA. Do tego moduł WiFi + Bluetooth mSATA.

Pozostając jeszcze przy hardwarze - na chipset przykleiłem radiatory, ponieważ zauważyłem, że nagrzewa się on dość mocno.

Zainstalowałem system Windows 8 Pro. Chwilę potem okazało się, że Intel nie ma sterowników graficznych do tego systemu! Nie byłoby problemu, lub byłby mniejszy gdybym miał monitor o rozdzielczości 1280x1024. Jednak ja mam ekran 23", fullHD 1920x1080. Ostatnimi sterownikami GPU jakie Intel raczył wydać były te do Windowsa 7 32 bit. Nawet do Win 7 64 bit nie ma sterowników.

Póki co więc jestem skazany na Win 7 32 bit. Na szczęście mam taki system oryginalny. Boli mnie, że też oryginalny Win 8 leży i się kurzy. Gdy szukałem płyty głównej patrzyłem tylko na interesujące mnie gniazda wewnętrzne i zewnętrzne, a nie przyszło mi do głowy, aby sprawdzić sterowniki - nie popełniajcie mojego błędu.

 

Sam komputer pracuje wystarczająco wydajnie. Przeglądarka trochę się przycina gdy Windows ściąga aktualizacje. Jednak cisza absolutna i oszczędność miejsca to cechy nie do pobicia.

Co do ciszy, taka ciekawostka - SSD posiada dwie diody LED wlutowane w płytkę. Te diody wydają dźwięki w postaci cykania podczas włączania się i wyłączania. Słychać to w nocy gdy przyłoży się ucho bardzo blisko dysku. Oczywiście nie słychać tego dźwięku już z odległości kilkunastu cm.

Dodam jeszcze, że płyta wyposażona jest w bardzo rozbudowany BIOS, który zawiera nawet ustawienia monitora. Mimo to braku sterowników nie da się tym naprawić.

 

Wstawię jeszcze filmik, który obrazuje czas startu i wyłączenia systemu z dysku SSD:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkukrotnie już pisałem w róznych miejscach, że oryginalna grafika z platformy atom nie działa z win 8, może dlatego trzeba było wybrać AMD brazos

 

w poniższym linku bezpośrednie porównanie do amd brazos i obudowa która pozwala na pasywne chłodzenie radiatora z procesora płyty Atom 2800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektuję w autocadzie obudowę do mojego htpc. Chciałbym założyć odtwarzacz dvd slot in np Panasonic UJ875a, który przytwierdzony zostanie do dolnej blachy o grubości 5mm. Problem w tym, że nie wiem jakie są dokładne wymiary tej nagrywarki i co najważniejsze lokalizacja otworu pod cd i przycisku wysuwania tacki. Czy któryś z kolegów posiada taki napęd albo inny dostępny na polskim rynku i mógłby dla mnie pomierzyć wszystko suwmiarką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektuję w autocadzie obudowę do mojego htpc. Chciałbym założyć odtwarzacz dvd slot in np Panasonic UJ875a, który przytwierdzony zostanie do dolnej blachy o grubości 5mm. Problem w tym, że nie wiem jakie są dokładne wymiary tej nagrywarki i co najważniejsze lokalizacja otworu pod cd i przycisku wysuwania tacki. Czy któryś z kolegów posiada taki napęd albo inny dostępny na polskim rynku i mógłby dla mnie pomierzyć wszystko suwmiarką?

 

no to jest dopiero "bez kompromisów" :)

 

Chociąz gdyby jeszcze wykonać wszystko z przetopionych podstawek pod kable, to by dopiero był ultra hi end :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic UJ875a

 

Posiadam taki napęd w jednej ze stacji audio video.

Poleciłbym iść w coś nieco nowszego, co obsługuje płyty BR.

 

Nie mniej pomierzyć mogę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Projektuję w autocadzie obudowę do mojego htpc. Chciałbym założyć odtwarzacz dvd slot in np Panasonic UJ875a, który przytwierdzony zostanie do dolnej blachy o grubości 5mm. Problem w tym, że nie wiem jakie są dokładne wymiary tej nagrywarki i co najważniejsze lokalizacja otworu pod cd i przycisku wysuwania tacki. Czy któryś z kolegów posiada taki napęd albo inny dostępny na polskim rynku i mógłby dla mnie pomierzyć wszystko suwmiarką?

Kiepski pomysł. Musisz zrobić bardzo dokładną podstawkę z blachy do takiego napędu, a szczelinę z przodu wyciąć laserowo, ja za 540 zl już z przesyłką kupiłem bardzo porządną obudowę z zasilaczem na Ebay. Obudowy na zamówienie nikt ci nie zrobi za takie grosze.

A jak już się uprzesz przy drogiej obudowie na zamówienie, to najprostsze będzie po prostu kupić odpowiedni napęd wcześniej i samemu wszystko pomierzyć. W końcu i tak będziesz musiał te 140 na czytnik wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wykonania obudowy wcale nie będzie duży. Mam zaprzyjazniony zakład, w którym robię już n-tą obudowę. Jedynym problemem jest to, że nie chcą podejmować się takich pierdół. Niemniej jednak po paru tygodniach zrzędzenia zawsze zrobią to co trzeba. Nie chcę pchać się w odtwarzacz BR ponieważ taki posiadam w postaci PS3. Potrzebuję tylko i wylącznie napęd do automatycznego rippowania płyt na dysk. W zasadzie to zastanawiam się czy wogóle kiedyś go wykorzystam;-)

 

=>Ujemny

 

co waznego wniosła Twoja odpowiedź do wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.