Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle

nie wiem czy jest tutaj ktos taki madry i to wytlumaczy zeby to mozna bylo zrozumiec dlaczego tak jest, bo faktow sie podwazyc nie da, ze wszystko gra lepiej z lepszym wyjsciem cyfrowym na dobrym urzadzeniu /transporcie/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle

nie wiem czy jest tutaj ktos taki madry i to wytlumaczy zeby to mozna bylo zrozumiec dlaczego tak jest, bo faktow sie podwazyc nie da, ze wszystko gra lepiej z lepszym wyjsciem cyfrowym na dobrym urzadzeniu /transporcie/

Ale to, że mogą być słyszalne różnice, z powodu niestabilności zegara nadajnika SPDIF, przy kiepskim (czułym na jitter) DAC to już wiadomo (był taki mądry co to udowodnił).

 

Mi chodzi o to, czym się różnią te same bity od siebie, bez patrzenia na jitter. Bo na jitter system operacyjny nie ma wpływu, więc go zostawiamy teraz w spokoju.

 

Myślisz że w ślepym teście taki xniwax czy bodex odróżnią linux od windows? (na obu bitperfect, więc brak jakiejkolwiek ingerencji w sygnał = to samo na wyjściu SPDIF)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod pachę swojego laptopa z "standardowym Windowsem i SPDIF" i udaj się do porządnego salonu audio.

Poproś ładnie obsługę o możliwość porównania z dedykowanym audio transportem i ... już więcej nie błądź ! ! !

Jak już ochłoniesz, to tutaj wróć i ładnie przeproś tych, których próbujesz wyśmiać lub obrazić. :)

 

 

Edit - nie ma w tym krzty złośliwości, to jedynie dobra rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak on ma tego laptopa z j playem to możesz sobie swój dedykowany transport wsadzić w dupę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod pachę swojego laptopa z "standardowym Windowsem i SPDIF" i udaj się do porządnego salonu audio.

Poproś ładnie obsługę o możliwość porównania z dedykowanym audio transportem i ... już więcej nie błądź ! ! !

Jak już ochłoniesz, to tutaj wróć i ładnie przeproś tych, których próbujesz wyśmiać lub obrazić. :)

 

 

Edit - nie ma w tym krzty złośliwości, to jedynie dobra rada.

... tylko że my tu nawet nie o różnicy nadajników rozmawiamy! :) Tylko o oprogramowaniu (win vs linux), które daje te same dane na tym samym sprzęcie na wyjściu SPDIF.

 

A "transporty" i ich wpływ na to co wychodzi z DAC, to już zupełnie inny temat.

 

a jak on ma tego laptopa z j playem to możesz sobie swój dedykowany transport wsadzić w dupę :)

... jak wspomniałem ... zostawmy na chwilę kwestie sprzętowe. Rozmawiamy o samym soft, w tym samym sprzęcie, który daje na wyjściu SPDIF taki sam strumień co do bitu (a nawet z tą samą niestabilnością czasową podawania tych bitów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym tu rozmawiać, jeden z drugim jest wielkim hakierem i myśli, że jak postawi grajka na najbardziej pojebanym sofcie wszech czasów to jest mistrzem świata. To że 99,99999% społeczeństwa osiąga to samo po prostu instalując windows na zwykłym pececie musi boleć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

A o czym tu rozmawiać, jeden z drugim jest wielkim hakierem i myśli, że jak postawi grajka na najbardziej pojebanym sofcie wszech czasów to jest mistrzem świata. To że 99,99999% społeczeństwa osiąga to samo po prostu instalując windows na zwykłym pececie musi boleć :)

Sorry, ale nie masz racji kolego.

Windows jest systemem, który nie jest przewidziany do działania jako system do jakiegoś jednego celu.

Aby nie być gołosłownym, swój komputer audio postawiłem na platformie VIA Epia. Procesor 1GHz, RAM 1GB. Dlaczego? Bo to ma być cichy player stojący wraz z innym sprzętem audio w obudowie pasującej do sprzętu audio. Gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi, opis tutaj. Oczywiście komuś może wystarczyć zwykły blaszak, albo laptop grający muzykę. Nie neguję tego. Jak ktoś chce może to mieć i na Windowsie. Ale w tym przypadku chodziło o to, by to był komputer bez monitora i klawiatury. Obsługa zdalna albo pilotem. Wyświetlacz dwuwierszowy analogiczny jak w Squeezebox Classic, podobna obsługa. W Windows byłby problem z samą obsługą takiego wyświetlacza. W Windows byłby też problem z niewydolnością takiego słabego komputera. Mówiąc prościej, na takim słabym sprzęcie to sam Windows ledwie by chodził, a co dopiero granie.

Nie zastanowiło cię, czemu w twoim tunerze kablówki lub innej TV nie ma Windows? Dlaczego nadal większość smartfonów to iOS lub Android? Dlaczego praktycznie wszystkie urządzenia z systemami embedded to nie są już Windowsy (pewnym wyjątkiem było CE w popularnych nawigacjach).

Windows jest systemem ogólnego zastosowania, ma swoje wymagania sprzętowe, im nowszy tym większe. Nie da się go dostosować i okroić, bo to system zamknięty i nie bardzo wiadomo, jak działa.

Jak sobie kupujesz auto rodzinne to nie do tego by nim zaorać pole, ani też by sportowo ścigać się na żużlu, ani nawet na rajdzie. Zmieścisz tam rodzinkę i bagaż na wakacje, zmieścisz zakupy z hipermarketu, paczki z Ikei, ale to nie jest małe i tanie, zwrotne autko miejskie o napędzie elektrycznym.

 

 

PS. Moja babcia mówiła, ze jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jakoś do Windowsa mi to pasuje. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

VIA Epia. Procesor 1GHz, RAM 1GB.

Ujemny zadał pytanie do którego się przyłączam, nie mniej jednak jaki to konkretnie procesor, typ pamięci (SDRAM,DDR,DDR2,DDR3 ... ???)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Pokaż mi multimedialną albo audiofilską wersję Windows albo McOSX. A jest kilka wersji Linuksa jak choćby Voyage, instalujesz i gotowe. Gra.

windows sam w sobie jest dostatecznie multimedialny, a te "dedykowane" wersje raczej mają na celu być mega okrojonymi nie nadającymi się do niczego innego os'ami, zalet 2... cena i chodzi na każdym antyku za parkę groszy.

 

Wskaż mi też różnicę między taką mini dystrybucją a windowsem (w brzmieniu)

 

A napisz z jakimi to problemami multimedialnymi uporał się linux.

W szczególności chodzi mi o wskazanie tych problemów.

google -> "linux a problemy z dźwiękiem".

 

Windows jest systemem, który nie jest przewidziany do działania jako system do jakiegoś jednego celu.

co jest raczej zaletą a nie wadą...

 

W Windows byłby problem z samą obsługą takiego wyświetlacza. W Windows byłby też problem z niewydolnością takiego słabego komputera. Mówiąc prościej, na takim słabym sprzęcie to sam Windows ledwie by chodził, a co dopiero granie.

chyba troszeczkę przesadzasz... po za idąc w tym kierunki win xp polata bez problemu, gdzie chcesz porównywać win 7 czy 8 do linuxa który nie ma nawet 10% tego co daje MS. Postaw na takim sprzęcie dystrybucję linuxa która jest konkurencyjna do ww systemów i wtedy pogadamy.

 

Nie zastanowiło cię, czemu w twoim tunerze kablówki lub innej TV nie ma Windows?

bo java ma lepsze podejście "do sprzętu" ? i jest dużo dużo tańsza ?

 

Dlaczego nadal większość smartfonów to iOS lub Android? Dlaczego praktycznie wszystkie urządzenia z systemami embedded to nie są już Windowsy (pewnym wyjątkiem było CE w popularnych nawigacjach).

a kto narzekał że rynek traci jak się nowy windows w wersji mobilnej pokazał ? Teraz każda nokia będzie miała windowsa... No i co by nie było windows kosztuje ot proste. No i sory ale większego gówna niż android w telefonie nie miałem, pewno nie jeden się z tym zgodzi.

 

PS. Moja babcia mówiła, ze jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jakoś do Windowsa mi to pasuje. ;P

a ja trochę odwrócę kota ogonem... w dużym skrócie...

serwer - linux / windows

biuro - linux (powiedzmy) / windows

stacja audio/wideo/grafika - linux dno totalne (brak aplikacji), ale tu i tak najlepszy MAC

diagnostyka (np samochody) - linux totalne dno (brak aplikacji)

systemy finansowo sprzedażowe - tu też znaczna dominacja MS

 

itd itd, nie widzę by programiści latali na linux;ach nie widzę ich w komputerach domowych, firmowych.... ale to pewno ot tak bez powodu, nawet jak jest za darmo. Z jednej strony to fajne, potrzebuję system do konkretnych celów to mam, ale milion dystrybucji, każda chodzi inaczej a w całym zgiełku i tak poważne braki. No i nie czarujmy się ale fajne linuxy (zastosowanie komercyjne) która wprowadzają coś czego nie mają inne dystrybucje to często koszt znacznie przewyższający nawet win serwer. Poważne aplikacje i tak są płatne bez wyjątku jaki system.

 

fajny of :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Ale gra tak samo czy nie?

Gdybym miał drugą identyczną płytę z takim procesorem i pamięcią, to bym porównał doświadczalnie. Dziś powiem na podstawie swojej wiedzy, że nie. Windows 7, 8 miałby problem w ogóle wystartować na takim kompie. Czy by grał w ogóle? Wątpię. Z graniem na XP są problemy innego rodzaju, ale na tym komputerze to także XP miałby problemy.

Przy czym określiłem różnice w sposób jasny. Oprócz problemów z wydajnością Windows potrzebowałby jeszcze klawiatury, myszy, monitora, a to jest wykluczone. To ma być sprzęt do grania muzyki, a nie do tego by powielał funkcje i potrzeby mojego komputera stacjonarnego.

Informacje o procesorze poniżej. Pamięć to DDR maksymalnie 1GB, tyle przyjmie płyta.

processor	 : 0
vendor_id	 : CentaurHauls
cpu family	 : 6
model		 : 10
model name	 : VIA Esther processor 1000MHz
stepping	 : 9
cpu MHz		 : 1000.022
cache size	 : 128 KB
fdiv_bug	 : no
hlt_bug		 : no
f00f_bug	 : no
coma_bug	 : no
fpu			 : yes
fpu_exception : yes
cpuid level	 : 1
wp			 : yes
flags		 : fpu vme de pse tsc msr pae mce apic sep mtrr pge cmov pat clflush acpi mmx fxsr sse sse2 up pni est rng rng_en ace ace_en ace2 ace2_en phe phe_en pmm pmm_en
bogomips	 : 2001.96
clflush size : 64
power management:

 

PS. przypomnę, ze wątek jest o komputerze bez kompromisów. A nie laptopie do zadań wszystkich + jeszcze muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na obrzędy audio-voodoofilskie.

 

Czemu nie, jak zabawa to zabawa

Ja mam obrzędy, Ty boomboxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o procesorze poniżej. Pamięć to DDR maksymalnie 1GB, tyle przyjmie płyta.

Wiesz, pytałem o tą pamięć, bo pewnie priorytetem przy budowie PC w tej budzie, było zminimalizowanie wydzielanego ciepła (więc poboru energii). Pamięć DDR (np. 1 GB) pobiera znacznie więcej energii od DDR3 (np. 4 GB) - oczywiście rozmawiamy o takiej samej ilości kostek, czyli jedna kostka DDR1 1 GB vs jedna kostka DDR3 4GB . Do czego zmierzam dalej ... no do tego, że na dobrą sprawę, przy tym samym poborze, na nowocześniejszej platformie (nowszy CPU i RAM), można by wrzucić "rozpasłego" Windows.

 

win xp chodzi na p133 z 64 ramu.

Nie mniej jednak, jest to już sadomasochizm. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

google -> "linux a problemy z dźwiękiem".

OK, choć przypomina mi to znajomego, który upierał się, że forma "poszłem" jest uprawniona, bo Google znajduje ponad 80 tysięcy wyników.

Ale spoko. Skoro chcesz toczyć rozmowę na tym poziomie, to proszę:

 

post-38867-0-31741100-1379158853_thumb.jpg

 

post-38867-0-26289400-1379158867_thumb.jpg

 

No to gdzie jest więcej problemów z dźwiękiem?

 

A poza tym, tak oczywiście, Windows jest lepszy do wszystkiego i obok półki ze sprzętem audio lepiej postawić coś takiego:

89857543_1_644x461_komputer-stacjonarny-windows-xp-katowice_rev005.jpg

 

Niż jakieś tam przestarzałe badziewie z niewiadomoczym w środku:

 

front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

OK, choć przypomina mi to znajomego, który upierał się, że forma "poszłem" jest uprawniona, bo Google znajduje ponad 80 tysięcy wyników.

Ale spoko. Skoro chcesz toczyć rozmowę na tym poziomie, to proszę:

ja mam ponad 400 tyś :P

 

No to gdzie jest więcej problemów z dźwiękiem?

czyli jeśli różnica wy wynikach to zaokrąglamy 500 tyś a linux to zaledwie ~1% (nie liczę androida 5%) a Windows to prawie 88% (xp - w8)rynku ... wymaga komentarza ? @gemius.

Aczkolwiek nie o to mi chodziło.

 

A poza tym, tak oczywiście, Windows jest lepszy do wszystkiego i obok półki ze sprzętem audio lepiej postawić coś takiego:

jasne że nie:) chociaż i tak kwestia kasy, jak ma się dużo to i ładną budę pod wydajny sprzęt można zakupić.

 

w takich rzeczach nadal jednak mnie martwi zarządzanie zasobami.

 

BTW: bardzo ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze wiekszosc piszacych nie mieszka w wielkich domach, gdzie maja osobny zabunkrowany pokoj audiofliski:) w mieszkaniach, gdzie zyje jednak podejrzewam wieksza czesc naszego narodu, miejsce do odsluchu dzielimy czesto z miejscem do zycia, a co za tym idzie chyba nie chcemy go zagracac:) sam bedac od trzech lat na urzadzaniu mieszkania (ach te polskie zarobki) stanalem przed dylematem jak urzadzic sprzet audio w miare mozliwosci koszernie dla dzwieku, bez stawiania stosu pudeleczek. Jedno do filmow, drugie do audio, trzecie do sacd itd. I stanelo na czyms, co nazwalem HTPCAudio. Komp na tyle silny, by udzwignac full hd i bluraya, na tyle cichy by nie wychylac sie spoza szumu tla i na tyle wygladajacy (sa odpowiednie obudowy) by pasowac do reszty klockow. Do kompa podpiety dobry dac przez ktory leca pliki z kompa, z ktorego to kompa mozna za posrednictwem tegoz daca odtworzyc cd na poziomie odtwarzaczy z ktorymi konkuruje dac, mozna takze obejrzec film czy na upartego za posrednictwem tv siedziec nawet na necie. Obsluga bezprzewodowa klawiatura z touchpadem lub jak mi sie nie chce wlaczac tv i siegac po klawiature to przez tel z androidem. Wszystko obsluguje przeklinany przez wszystkich Windows wlasnie ze wzgledu na uniwersalnosc i latwosc konfiguracji. Mam kilku znajomych audiofilow ze sprzetem czesto w cenie duzego domu, z cala szafka rtv zagracona pudelkami do audio a wcale nie uwazam, zeby moj HTPCAudio dawal mi gorsze czy to funkcjonalnie czy tez sonicznie mozliwosci od stosu pudelek, gdzie kazde jest do czego innego. Jestem w stanie przelknac jeszcze kwestie osobnych tunerow czy wzmacniaczy ale bawic sie w kalkulator do samego audio nie widze sensu, podobnie jak zrezygnowalem z zakupu odtwarzacza cd czy blueray, bo HTPCAudio daje mi to samo albo i wiecej dzieki puszczaniu calego audio przez daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, bez kompromisów, tylko, że przyjmując, że tą bezkompromisowością jest okrojenie wszystkich funkcji poza odtwarzaniem audio to dalej jest tylko sport dla sportu i to, że ktoś się spuszcza w majty, że ma 30 MB system napisany w tradycyjnym chińskim czy inne podobne wspaniałosci, to absolutnie nie znaczy, że mu gra coś inaczej niż jakiemuś leszczowi z 20 GB windows 7.

 

Mam grajka fiio x3 od paru dni i powiem, że razem z wyjściem spdif tworzy 15 razy bardziej bezkompromisowy odtwarzacz :D Jest 20 razy mniejszy niż stacjonarka, jest 50 razy lżejszy, ma ładny kolorowy wyświetlacz, system pewnie kilka megabajtów, odtwarza wszystkie formaty świata i można go zabrać i posłuchać na dworzu, spróbuj to zrobić ze swoim klocem ;)

Kosztowo też wychodzi taniej. I win :)

 

Mam kilku znajomych audiofilow ze sprzetem czesto w cenie duzego domu, z cala szafka rtv zagracona pudelkami do audio a wcale nie uwazam, zeby moj HTPCAudio dawal mi gorsze czy to funkcjonalnie czy tez sonicznie mozliwosci od stosu pudelek, gdzie kazde jest do czego innego.

 

I to jest normalna bezkompromisowość - wszystko mi działa i każdy to obsłuży, a nie bezkompromisowość - działa mi tylko audio i potrzeba 5 lat studiów i 5 lat doświadczenia w zawodzie żeby to obsłużyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam grajka fiio x3 ...razem z wyjściem spdif tworzy 15 razy bardziej bezkompromisowy odtwarzacz.

 

Po takim odkryciu wszyscy, którzy przepłacili za swoje transporty spalą się ze wstydu.

 

I ci od Aurendera za 72 000 pln. -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I ci od Lumina za 26 000 pln. -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I nawet Ci od QLS za biedne 2 000 pln. -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

FiiO X3 za jedyne 990 pln. kasuje je wszystkie, bo przecież to tylko transport danych ... !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

czyli jeśli różnica wy wynikach to zaokrąglamy 500 tyś a linux to zaledwie ~1% (nie liczę androida 5%) a Windows to prawie 88% (xp - w8)rynku ... wymaga komentarza ? @gemius.

Aczkolwiek nie o to mi chodziło.

Nie wiem, o co ci chodziło z tą wstawką o Googlach. Ale przeliczanie też nie bardzo ma sens, bo proporcje się zmieniają, a pomocy w Googlach szukają tylko użytkownicy, którym jakoś tam na dźwięku zależy i szukają lepszych rozwiązań. A to się nijak nie przekłada na % użytkowników systemów. To forum jest niezłym przykładem. Biorą się za Linuksa ludzie, którzy nie chcą go używać do niczego innego, jak do muzyki. A z kolei na jednej ze swoich stron obserwuję, że użytkownicy Windows to zaledwie 58%, reszta to Linux ok 12%, MacOSX 3%, Android 16%, iOS 9%. Coraz więcej ludzi używa tabletów i smartfonów i tradycyjne 99% Windows 1% reszta już dawno nie jest prawdą.

 

Mam grajka fiio x3 od paru dni i powiem, że razem z wyjściem spdif tworzy 15 razy bardziej bezkompromisowy odtwarzacz :D

Wedle twoich wcześniejszych wypowiedzi to nie. Bo po pierwsze nie ma na nim Windowsa i nie można go wykorzystać do obliczeń w Excelu, obróbki filmów i zdjęć, ani nawet do przeglądania stron www. Nie ma porządnego minimum 15 calowego monitora, klawiatury i myszy. Przecież to jest zasadnicza zaleta Windows, a FiiO tego nie ma.

Jako odtwarzacz FiiO, jeśli ma wyjście cyfrowe, a nie tylko słuchawkowe, na pewno może być doskonały. Ale ma pewne ograniczenie w stosunku do mojego byle jakiego i na dodatek chyba tańszego komputera.

Ma 8GB pamięci flash i czytnik na karty SD. To mniej wygodne niż jeden duży dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przegrywa tylko pod względem rozmiaru dysku, ale wygrywa mobilnością z każdym "bezkompromisowym" transportem :)

 

I ma całkiem dobre wyjście słuchawkowe ;)

 

I ci od Lumina za 26 000 pln. -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kocek staregoM mi się bardziej podoba i kosztował tylko 20 razy mniej :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cycus12

 

ale konkretnie jakie problemy z dźwiękiem miał linux?

Pytam bo wrzuciłem w google również "windows problem z dźwiękiem", "windows problem z mkv", "windows problem wirusy".

Za każdym razem pojawiały się setki wyników.

Więc pytam: jakie konkretnie problemy z dźwiękiem ma linux? Uważasz za problem obsługę standardu uac1 i uac2?

 

BTW, śmieszą mnie takie puste argumenty. Ja naprawdę nie używam windowsa. Natomiast gdzieś tak od 2001 roku oglądam na linuxie divxy. Mój htpc mam od 2009 r. i łyka wszystko jak leci. Nie wiem jaki może mieć problem z dźwiękiem system, który w 30MB ma wsparcie dla usbaudio oraz formatów:

 

aac

ac3

aiff

ape

flac

mp3

mpc

ogg

tta

wav

wma

wv

 

Widzę tu same problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 91%. Reszta to systemy mobilne i linux poniżej 1%. Przypadek? Nie sądzę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.