Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ujemny

 

A ciekawe jaki procent populacji wie co to jest jitter :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - jak ludzie czegoś nie chcą nawet za darmo, to muszą mieć dobre powody. Dla mnie jednym takim było brak zarządzania poborem mocy w napotkanych dystrybucjach, ale ciekawości bym może poużywał...no i ten windows niestety działa jak należy;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest choć promil takich co potrafią udowodnić, że słyszą ten jitter?

 

Są na forum tacy, którzy słyszą różnice między dwoma i jedną ps, a nawet 0.5ps. Zmiany są ogromne. Tak twierdzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Sprawa jest prosta - jak ludzie czegoś nie chcą nawet za darmo, to muszą mieć dobre powody. Dla mnie jednym takim było brak zarządzania poborem mocy w napotkanych dystrybucjach, ale ciekawości bym może poużywał...no i ten windows niestety działa jak należy;)

Tematem nie jest comp os advocacy, ale komputer audio bez kompromisów. ;)

Ale skoro się tak upierasz przy Windows... gówno jest dobre - miliony much nie mogą się mylić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Ale skoro się tak upierasz przy Windows... gówno jest dobre - miliony much nie mogą się mylić. ;)

mniejszość zawsze ma racje :)

 

ale konkretnie jakie problemy z dźwiękiem miał linux?

Pytam bo wrzuciłem w google również "windows problem z dźwiękiem", "windows problem z mkv", "windows problem wirusy".

Za każdym razem pojawiały się setki wyników.

Więc pytam: jakie konkretnie problemy z dźwiękiem ma linux? Uważasz za problem obsługę standardu uac1 i uac2?

miał, nie znaczy ma! 5 lat temu nie było można go zainstalować na żadnej nowszej mobo. nie raz musiałem kupować starszy sprzęt bo był problem.

 

BTW, śmieszą mnie takie puste argumenty. Ja naprawdę nie używam windowsa.

ale krytykuje go pod każdym względem :) to podpada pod zazdrość. Ale spoko to co używasz jest najlepsze i to nie podlega dyskusji.

 

Dal mnie tak mega okrojony "pc player" nie jest bezkompromisowy, jest to tylko taki zwykły player cd tylko że na pliki, w dzisiejszych czasach wymagam czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój HTCP akurat nie jest okrojony. To pełen debian. Twoim zdaniem problemy ma mieć chyba linux w ogóle a nie tylko ten na 30MB. Co do windowsa to każdego jego istnienie utrudnia mi życie. W mojej firmie pewien haker uparł się by jeden z paneli był w silverlight. Po prostu windows to promowanie zamkniętych technologii. Niestety nie mogę się odnieść do "mobo" bo nie wiem co to znaczy.

 

@ujemny

 

30MB to nie spuszczanie w majty. To możliwość postawienia pcaudio na maszynie z 64MB RAM i 32MB Flash. Po prostu. Taki komputer można rozebrać i wsadzić do takiej obudowy jak StaryM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurander to pcaudio z linuxem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Praktycznie wszystkie playery to Linuksy. Wyjątkiem jest audiofilski komputer Musa z Windowsem. Choć tak naprawdę to jest zwyczajny komputer, dość wypasiony, w bardzo drogiej obudowie z 7'' lub 12'' kolorowym wyświetlaczem dotykowym na obudowie.

Jeśli chodzi o inne to zaczynając od odtwarzaczy typu Popcorn, Cockatila Audio, Squeezebox, Olive, Aurender to wszystko są Linuksy. Ciekawe dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo linux ma problemy z multimediami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o inne to zaczynając od odtwarzaczy typu Popcorn, Cockatila Audio, Squeezebox, Olive, Aurender to wszystko są Linuksy. Ciekawe dlaczego?

Bo cena licencji Windowsa jest wyższa niż koszt wytworzenia większości z nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

cena 30.000. Windows jest droższy?

 

Popcorn Hour -- ponad 1000 zł?

 

Coctail Audio -- ponad 1500 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

cena 30.000. Windows jest droższy?

 

Popcorn Hour -- ponad 1000 zł?

 

Coctail Audio -- ponad 1500 zł?

Po pierwsze - koszt wytworzenia a nie cena detaliczna :-)

Po drugie - napisałem przecież "niektórych", bo dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktm777

 

Łap to. Niektórzy audiofile to debile.

 

Informacji z tego wynika co nie miara.

 

Według mnie nie przejmuj się kosztami wytworzenia. Ludzie nie kupują po cenie wytworzenia, poza tym linux strasznie kuleje i windows mogłoby go w tych urządzeniach zdeklasować. Linux ma problemy z multimediami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem nie jest comp os advocacy, ale komputer audio bez kompromisów. ;)

Ale skoro się tak upierasz przy Windows... gówno jest dobre - miliony much nie mogą się mylić. ;)

 

Mogę tylko powiedzieć, że muchy nie są dla mnie autorytetem ;)

 

No i bardziej, to ja się upierałem przy linux, bo windows miałem od zawsze.

 

Priorytetem jest poprawne wysłanie danych i potem współpraca z jak największą ilością urządzeń (sterowniki), potem jak największa ilość playerów i wygoda obsługi...przynajmniej dla mnie. Widziałem fotkę twojego komputerka - wygląda jak lepszy odtwarzacz płyt, a u mnie stoi mały laptop - oba spełniają doskonale swoją rolę, więc w czym jest problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie jest bezkompromisowy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli laptop jest bezkompromisowy to każdy pecet też jest bezkompromisowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dłużej się nas tym zastanowiłem, to jak coś jest bezkompromisowe, to i tak w ramach jakichś wytycznych w tym wypadku moich, czyli jednak jest kompromisem, bo inaczej spełniał by oczekiwania wszystkich innych;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Widziałem fotkę twojego komputerka - wygląda jak lepszy odtwarzacz płyt, a u mnie stoi mały laptop - oba spełniają doskonale swoją rolę, więc w czym jest problem?

Taki, że twój laptop wymaga klawiatury, touchpada i ekranu. Oczywiście, jeśli musisz mieć komputer do wszystkiego, to mówi się trudno - można korzystać ze stacjonarnego, można z laptopa do grania muzyki. Ba, jeden z hajendowców wrzucił kiedyś zdjęcie swojego wypasionego sprzętu, który grał z iPoda Shuffle. Zapewne grał nieźle, ale ciut to nie pasuje. Laptop do sprzętu audio też mi nie pasuje, nie miałbym gdzie go postawić.

Jednak jeśli ktoś pisze w wątku o komputerze audio bez kompromisów, czyli takim na miarę Aurendera i innych, to klawiatura i mysz oraz monitor nie bardzo tu pasują. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

W mojej firmie pewien haker uparł się by jeden z paneli był w silverlight.

to zatrudniacie hakerów w firmie ? :) SL jest ok.

 

Po prostu windows to promowanie zamkniętych technologii.

jeśli ma się większość rynku (pewno nie bez powodu) to można sobie na to pozwolić, a z punku widzenia $$ nawet trzeba. Pamiętaj że MS przez lata płacił innym firmom za możliwość korzystania z ich aplikacji pod własnym szyldem, teraz stop. U nas też użytkowników linuxa ma się w D.

 

Niestety nie mogę się odnieść do "mobo" bo nie wiem co to znaczy.

płyta główna.

 

Mój HTCP akurat nie jest okrojony. To pełen debian. Twoim zdaniem problemy ma mieć chyba linux w ogóle a nie tylko ten na 30MB

Czyli jednak kombo system się nadaje do audio :P no proszę.. nie problemy miały dystrybucje typu CentOS, Debian (chociaż tego drugiego i tak mało kto używał).

 

Bo linux ma problemy z multimediami?

albo fanów którzy nie znają nic innego :)

 

Praktycznie wszystkie playery to Linuksy.

no to się już ktoś załamał... skoro bezkompromisowy palyer to taki bez os...

 

cena 30.000. Windows jest droższy?

dość wypasiony, w bardzo drogiej obudowie z 7'' lub 12'' kolorowym wyświetlaczem dotykowym na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

miał, nie znaczy ma! 5 lat temu nie było można go zainstalować na żadnej nowszej mobo. nie raz musiałem kupować starszy sprzęt bo był problem.

Rozmawiamy nie pięć lat temu, ale dzisiaj. Ładnych kilka lat temu pewien znajomy młody człowiek robił dowcip losowo znalezionym w sieci właścicielom Windows. Łączył się z ich W98 i odpalał drukowanie czegokolwiek na podłączonej drukarce. Często ta drukarka była włączona i zwykle to była "plujka". Drukowała rzecz jasna tyle, ile miała papieru w podajniku. Pamiętam, ze na newsach pojawiały się "techniczne" pytania na ten temat. Problem polegał na tym, że jeśli komputer połączony był z internetem przez modem lub ADSL, to każdy miał dostęp do niego. W W95/98 nie było żadnych zabezpieczeń i każdy kto znalazł taki komputer w sieci mógł mieć dostęp do jego drukarki i innych zasobów.

Ale gdybym ten przykład podał jako dowód braku bezpieczeństwa w Windows, to byś krzyczał, ze przecież dziś mamy XP,Vista, W7 i 8.

Nie wiem, jakie masz lub miałeś problemy z Windows, ale ja używam Linuksa do multimediów od blisko 10 lat. I pamiętam cyrki znajomych z kodekami na Windows. Wgrywali często inny kodek do każdego kolejnego filmu. Mieli problemy, a ja na Linuksie nie. Nawet nie potrafiłem odpowiedzieć na standardowe pytanie w tamtych czasach "jakiego kodeka używam". Instalowałem mplayera i nawet nie interesowało mnie, co jest w środku. Potem bardziej polubiłem VLC. Słuchałem muzyki od flaców przez oggi do mp3 i nigdy nic mi się nie psuło.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Windows jest "łatwiejszy", bo każdy ma gdzieś jakiegoś domowego "specjalistę". Przyjdzie szwagier, kumpel syna, wujek Staszek etc. i pomoże, zainstaluje, naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Taki, że twój laptop wymaga klawiatury, touchpada i ekranu.

nie ? co za problem zrobić identycznie tak samo ograniczony zestaw jak u Ciebie ?

 

lapka zamkniesz schowasz za szafkę i nie masz żadnego "pudła".

 

który grał z iPoda Shuffle. Zapewne grał nieźle, ale ciut to nie pasuje. Laptop do sprzętu audio też mi nie pasuje, nie miałbym gdzie go postawić.

Jednak jeśli ktoś pisze w wątku o komputerze audio bez kompromisów, czyli takim na miarę Aurendera i innych, to klawiatura i mysz oraz monitor nie bardzo tu pasują. ;)

dokładnie :)

 

Rozmawiamy nie pięć lat temu, ale dzisiaj. Ładnych kilka lat temu pewien znajomy młody człowiek robił dowcip losowo znalezionym w sieci właścicielom Windows. Łączył się z ich W98 i odpalał drukowanie czegokolwiek na podłączonej drukarce.

5 lat temu nie było windowsa 98.... od tego zacznijmy a mi chodziło o to że mimo ten pełen negatywów windows pod pewnymi cechami liuxa prześcignął. Po za tym nie czarujmy się ale linux w wodotryskach windowsa goni i to bardzo. Linux niestety zamiast zyskiwać traci... w serwerach i systemach wysoko wydajnościowych MS go niestety wygania (skoro i tak trzeba płacić...), ratunkiem jedynie zostają minidystrybucje pod sprzęt, ot właśnie audio ;]

 

I pamiętam cyrki znajomych z kodekami na Windows. Wgrywali często inny kodek do każdego kolejnego filmu. Mieli problemy, a ja na Linuksie nie.

i analogicznie... jeśli ktoś jest taką sierotą że prostych rzeczy nie potrafi w win zrobić to linuxa pewno nawet nie zainstalował i tak można pisać o wszystkim a na forum wyraźnie widać kto w czym się orientuje. Zrobinie HTPC na gotowym linuxie nie jest możliwe (wedle wszystkich zboczonych teorii), trzeba mieć wiedzę i umiejętności (no i wizualnie można się pochlastać), w windowsie... parę złotych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.