Skocz do zawartości
IGNORED

Zaczynam składać PC Audio bez kompromisów


celex

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem, do pewnego stopnia. Bezsensowne ogólniki.

A co mam Ci pisać jak pisałem program (z cytatami kodu) i jak dodatkowe elementy kodu (tu znowu wstawki kodu) uodparniały go na głupotę użyszkodnika? To dopiero byłby bezsens na tym forum (a tam gdzie by mnie rozumieli, to takich rzeczy pisać nie trzeba). Powiem więc krótko: to że system itp. zajmuje jedynie 30 MB nie musi oznaczać nic dobrego (... poza tym oczywiście że mało zajmuje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie musi oznaczać nic dobrego". Żyjesz z informatyki? Pytam bo w takim razie powinieneś budować swoje wypowiedzi w sposób logiczny.

Fajnie jakbyś od takich ogólników przeszedł do konkretów.

 

linux-3.4.61

mpd-18~git z rozszerzeniem "pipe output"

busybox

uClibc

plus toolsy jak: iptables, p910nd, dropbear, htop

 

Odnieś się do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie musi oznaczać nic dobrego". Żyjesz z informatyki?

Tak.

 

Pytam bo w takim razie powinieneś budować swoje wypowiedzi w sposób logiczny.

Moze nie zrozumiałeś mojego przesłania i dla tego myślisz że nie ma w nim logiki?

 

Jak zacznę się rozpisywać >konkretnie< z przykładami kodu programu choćby w C++, to mnie dopiero nie zrozumiesz.

 

Fajnie jakbyś od takich ogólników przeszedł do konkretów.

 

linux-3.4.61

mpd-18~git z rozszerzeniem "pipe output"

busybox

uClibc

plus toolsy jak: iptables, p910nd, dropbear, htop

 

Odnieś się do tego.

Konkretnie nie widzę związku tego co wymieniłeś z tematem i sednem sprawy (a przypomnę że dyskusja się zaczęła od tego, że stwierdziłem, że mały rozmiar systemu, czy w ogóle dowolnego programu, nie świadczy automatycznie że jest on dobry {stabilny, niezawodny, dokładny, zasobo-oszczędny} - może zbyt to streściłem poprzednio?).

 

Wymieniłeś coś co nie ma z sednem sprawy wiele wspólnego. No ale dobra, odniosę się do tego, zadając pytania:

- dla czego 3.4.61, a nie 3.11 lub 3.10.10 ? (3.4.xx to stary kernel, a jest nowszy, nawet long term, wiec z jakiego >konkretnie< powodu używasz(?) starszego?)

- co >konkretnie< robisz(?) przy pomocy iptables(narzędzie do kontroli pakietów), jak to może "polepszyć brzmienie" przy odtwarzaniu muzyki z HDD? (bo wymieniłeś ten kernel, iptables prezentując to co potrzebne do dobrego brzmienia jak rozumiem ... ? a może źle Cię zrozumiałem?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest jest jeszcze inny longterm?

Po drugie mowa była o systemie bezkompromisowym. To jest według mnie system, który służy wyłącznie do audio. Nie przy okazji. Wyłącznie. Taki system może zajmować 30MB. Natomiast w8 to system biurowy i w tym wydaniu o którym tu była mowa służył on do wszystkiego.

 

MPD to program sieciowy. W systemie nasluchuje inetd z busybox dla dropbear. Nie wiem dlaczego w systemie nie może być toolsa do zaaplikowania jakiejś reguły? To koszt kilkudziesięciu kilobajtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.10.10

Wejdź na www.kernel.org. Zresztą przekompiluję system na 3.10 i co dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

To jest według mnie system, który służy wyłącznie do audio.

nawet jeśli wyjdzie lepszy nie koniecznie "tylko do audio" ?

 

chociaż te wszystkie dyskusje na temat systemów, interfejsów itd to tak trochę trąci grającymi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z jakichś powodów windowsowcy żyją tymi wasapi,asio itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto robi ten robi :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezkompromisowy to jest system operacyjny z odtwarzaczem, który ... nie ma nic zbędnego.

 

Bezkompromisowe to jest takie rozwiązanie transportu -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale tu jest bezkompromisowość kosztem funkcjonalności. To cudo nie wspiera korzystania z zasobów NAS. W grę wchodzą tylko karty sd. Trochę mało w czasach gdy ludzie mają audioteki liczone w TB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie słuchają tego wszystkiego równocześnie ... :)

Nie ma problemu aby i na kartach zgromadzić choćby PB audio-danych. :)

Na taniej karcie można aktualnie zapisać ok. 300 ulubionych albumów !

Czy istnieje większa potrzeba aby aż tak skakać po utworach bez wstawania z fotelika ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Ja wolę mieć wszystko na NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na 5m kablu USB 3.0 i zewn dysku HDD z własnym zasilaniem.

Wrzucamy w kąt gdzie mamy gniazdko 230V i zapominamy że mamy HDD co buczy.

A i można to wziąć w kieszeń i iść do znajomego się powymieniać plikami audio/video.

 

Nas to nie jedyna opcja, nie samym Ayranem człowiek żyje ;)

Mi ostatnio bardziej smakuje nepalski Lassi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na 5m kablu USB 3.0 i zewn dysku HDD z własnym zasilaniem.

 

Do obsługi NAS jak i HDD niezbędny jest "SYSTEM", którego w bezkompromisowym urządzeniu być nie powinno.

Tutaj odczyt danych i wysyłanie ich na przetwornik jest dokonywane przez układ logiczny, a nie klasyczny procesor.

Funkcjonalność trochę mniejsza, ale jak ma być bez kompromisów, to jest ! :) Kartę także można wsadzić w kieszeń.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

zasilacze za 500 zyka, linux (bo tylko on jest cool) i wszystko co do bit perfect potrzebne, a zwłaszcza dysk USB który od czasu do czasu sobie błędzik CRC walnie ;] chociaż może przy odczycie mniej błędów niż przy zapisie. A najpieprzniejsza chwila to i tak zgon talerzyka.

 

Tutaj odczyt danych i wysyłanie ich na przetwornik jest dokonywane przez układ logiczny, a nie klasyczny procesor.

ale coś posiada kodeki i coś to "oblicza", i nie wiem co złego w procesorze... (zwłaszcza że też jest "lgocziny"), firmware to też "system"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

Prawda, prawda. Skoro na windowsie, bez ASIO, WASABI czy innego Chucka Norrisa mam bit perfect (oczywiście przy odpowiednich ustawieniach ... ale standardowych driverów/miksera windows) ...

 

Do obsługi NAS jak i HDD niezbędny jest "SYSTEM", którego w bezkompromisowym urządzeniu być nie powinno.

Tutaj odczyt danych i wysyłanie ich na przetwornik jest dokonywane przez układ logiczny, a nie klasyczny procesor.

Funkcjonalność trochę mniejsza, ale jak ma być bez kompromisów, to jest ! :) Kartę także można wsadzić w kieszeń.:)

BEZ SENSU. Liczy się EFEKT (bez magii i voodoo). JA ten EFEKT, kontrolowalny (bit perfect) osiągam na zwykłym windows i standardowych driverach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto to rozumie, a to bardzo ważny element tej układanki .... player z dwoma zegarami załatwia sprawę,

a takim właśnie jest ten wcześniej wymieniony .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BEZ SENSU...

 

Niestety, nie masz racji i ... zielonego pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie masz racji i ... zielonego pojęcia.

Bo Ty tak mówisz? Hehe. No dobra ... to co zmienia Twój śmietnik (Twoje całe oprogramowanie, razem z systemem) , skoro co do bitu wychodzi z SPDIF to samo co u mnie? (no chyba że nie masz w 100% przezroczystego toru bit-perfect tak jak ja). Innymi słowy, udowodnij mi że sam masz ZIELONE pojęcie o temacie, poza tym zadartym nosem.

 

I przy utworach 16/44.1 czy 24/88.2 zmieniasz za każdym razem ustawienia Foo i mixera..?

Nic nie zmieniam. Nie mam utworów 24/88.2 . Inna sprawa, że i tak mając skontrolowaną czystość toru (bit-perfect dla np. 24/48), mogę na sztywno ustawić 24/96 i wszystko resamplować dobrym resamplerem do tych wartości (16/44,1K - 32/384K wszystko do 24/96). Oczywiście w ten czas (przepuszczenie przez resampler) nie będzie już bit-perfect ... a to tak na prawdę nawet nie o bit-perfect chodzi, tylko o pełną kontrolę toru cyfrowego po stronie PC, a bit-perfect to raczej narzędzie do kontroli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się widzi, że linuxy są jak leeeeepsze kable USB...dołączam hasło "windowsy nie brzmią tak dobrze jak linuxy"...drugie "zasadniczo ma znaczenie z jakiego systemu uzyskuję się dane bitperfect"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty tak mówisz?

Hehe. No dobra ... udowodnij mi że sam masz ZIELONE pojęcie o temacie, poza tym zadartym nosem.

 

Bo tak jest, i żaden nos nie ma tutaj znaczenia, czy ci się to podoba, czy też nie .... niestety.

Dużo czasu upłynie, zanim zrozumiesz, że to nie jest takie proste, jak ci się wydaje ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linuxy są tak naprawdę lepsze w konfiguracji. Mam bitperfect dla każdego pliku od 44.1/16 do 96/24 bez żadnego przestawiania. Tak po prostu. Bez potrzeby dokonywania wyborów między jakimiś wasapi i sushi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

I przy utworach 16/44.1 czy 24/88.2 zmieniasz za każdym razem ustawienia Foo i mixera..?

a to dość ciekawa rzecz... może mi ktoś wyjaśni czemu "gra"

 

mam dokładnie tą kartę: http://www.asus.com/Sound_Cards_and_DigitaltoAnalog_Converters/Xonar_DX/#specifications

 

Analog Playback Sample Rate and Resolution :

44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit

Analog Recording Sample Rate and Resolution :

44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit

S/PDIF Digital Output :

44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit

ASIO Driver Support :

44.1K/48K/96K/192KHz @ 16bit/24bit

Odpalam sobie foobara i wrzucam do niego Aerosmitha 88200Hz, w dsp mam resampler ale w tym przypadku jest wyłączony no i sprawdzam:

DS, gra, KS: gra... (WTF?), ASIO gra..., WASAPI.. gra... to gdzie ten Bit perfect ? no i co robi robotę w tle... ?

 

 

Linuxy są tak naprawdę lepsze w konfiguracji. Mam bitperfect dla każdego pliku od 44.1/16 do 96/24 bez żadnego przestawiania. Tak po prostu. Bez potrzeby dokonywania wyborów między jakimiś wasapi i sushi.

jeśli ktoś zna linuxa to może i są "lepsze", jeśli nie zna to nic w nim nie zrobi więc wtedy są "gorsze". Linux to paczki które się wybiera instaluje albo nie... kompiluje i ustawia po swoje... wsio...ot klucz do sukcesu. Nie podniecałbym się tak pisząc wszędzie to samo, linux dopiero niedawno uporał się w problemami multimedialnymi więc w czym on taki świetny... ostatnio już nawet nie w cenie (dystrybucje komercyjne których np ja używam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Nie podniecałbym się tak pisząc wszędzie to samo, linux dopiero niedawno uporał się w problemami multimedialnymi więc w czym on taki świetny... ostatnio już nawet nie w cenie (dystrybucje komercyjne których np ja używam)

To nie jest kwestia podniecania się. Pokaż mi multimedialną albo audiofilską wersję Windows albo McOSX. A jest kilka wersji Linuksa jak choćby Voyage, instalujesz i gotowe. Gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cycus12

 

A napisz z jakimi to problemami multimedialnymi uporał się linux.

W szczególności chodzi mi o wskazanie tych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BoDeX - czym się różni brzmienie twojego toru audio z PC (do wyjścia cyfrowego), od mojego, jeśli obaj mamy dokładnie te same bity na wyjściu SPDIF? (czyli nieprzetworzone dane audio)? Pytanie jest konkretne, tylko czy znasz na nie odpowiedź?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.