Skocz do zawartości
IGNORED

Biegam, to kurcze można polubić!


ASURA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ze względu na ciężar własny kończą się szybko stawy skokowe i kolanowe. Wydolność nie jest problemem, po prostu dochodzi do momentu że trzeba przestać, bo nogi odmawiają posłuszeństwa, po prostu zacierają się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze względu na ciężar własny kończą się szybko stawy skokowe i kolanowe. Wydolność nie jest problemem, po prostu dochodzi do momentu że trzeba przestać, bo nogi odmawiają posłuszeństwa, po prostu zacierają się :)

 

No cóż ja zrzuciłem 4 lata temu ponad 20 kilo i teraz biega mi się swobodnie i utrzymuję obniżoną wagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziś przebiegłem swój pierwszy maraton - Cracovia Maraton.

Królewski dystans, było bardzo miło, ale po 34 km zamienił się w rzeźnię.

Nogi sztywnieją jak kołki i mimo, że kondycja pozwala na więcej, można już tylko truchtać.

Czas 4.06 - jak na debiut może być.

Obiecałem sobie, że już nigdy więcej, ale... za rok wypadłoby zejść poniżej 4h.

To proste, trzeba tylko wzmocnić mięśnie :o)

Czuję się jakby mnie przejechał czołg...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przebiegłem swój pierwszy maraton - Cracovia Maraton.

Królewski dystans, było bardzo miło, ale po 34 km zamienił się w rzeźnię.

Nogi sztywnieją jak kołki i mimo, że kondycja pozwala na więcej, można już tylko truchtać.

Czas 4.06 - jak na debiut może być.

Obiecałem sobie, że już nigdy więcej, ale... za rok wypadłoby zejść poniżej 4h.

To proste, trzeba tylko wzmocnić mięśnie :o)

Czuję się jakby mnie przejechał czołg...

 

Jesteś Wielki, moje gratulacje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Rafell!

 

Dziś za to czuję się tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziś jest już na pewno lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydolność nie jest problemem, po prostu dochodzi do momentu że trzeba przestać, bo nogi odmawiają posłuszeństwa, po prostu zacierają się :)

 

A ja miałem odwrotnie. Mięśniowo zawsze zostawały mi rezerwy, a kończył się oddech. Chyba dlatego że robiłem sporo przysiadów na jednej nodze, i brykałem po górach z ciężkimi plecakami.

Tyle że w bieganiu nie lubiłem długich dystansów. Leciałem tempem na 400 metrów, ale nie kończyłem na tym dystansie, tylko dawałem dalej aż do całkowitego zajechania płuc. Po zatrzymaniu prawie się dusiłem, a oskrzela wygrywały melodyjki przy każdym oddechu. Lubiłem to, zwłaszcza wieczorem. A jak się później fajnie spało w nocy !

Obecnie raczej nie planuję powrotu do takich praktyk, bo w tym wieku trochę bym się bał o serducho. Ale może to i nadmiar ostrożności. Nie znam się na sprawach kardiologicznych ani trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem odwrotnie. Mięśniowo zawsze zostawały mi rezerwy, a kończył się oddech.

Bo to tak zawsze jest, normalka ;). Pobiegnij sprintem, to jeszcze więcej rezerw ci zostanie w mięśniach a oddech stracisz jeszcze szybciej. I odwrotnie, jak zwolnisz tempo, to wydłużając dystans będziesz w stanie zabiegać mięśnie a wydolność oddechowa prawie nic na tym nie ucierpi. Prosty przykład: nie trzeba nawet biegać, tak można się właśnie zachodzić "na śmierć" ale oddech nic sobie z tego nie będzie robił :). Cała sztuka dla sportowca, to dobrać sobie odpowiednie tempo do danego dystansu aby to współdziałało razem jak najlepiej/najwydajniej i na zadanym dystansie. Treningi służą zaś do tego aby potem ten punkt równowagi między wydolnością oddechową i krążeniową przesuwać na wyższe poziomy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam biegania wystarczy w pracy po 8 godzin dziennie wychodzi ładny dystans tak po podliczeniu :)

 

Czyżbyś był listonoszem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś był listonoszem ;)

 

Nie , nie :) ale praca moja wymaga ode mnie ruchu i to przez całą zmianę pracuję w branży meblowej . Jakby płacili od kilometrów które się robi to można by ładnie zarobić :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie :) ale praca moja wymaga ode mnie ruchu i to przez całą zmianę pracuję w branży meblowej . Jakby płacili od kilometrów które się robi to można by ładnie zarobić :D

To i podnoszenia ciężarów nie musisz ćwiczyć po pracy :)

 

Szanujmy branżę meblową niby to nie jest technologiczny high tech ale to 25% naszego eksportu; mało się o tym mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanujmy branżę meblową niby to nie jest technologiczny high tech ale to 25% naszego eksportu; mało się o tym mówi.

 

Prawda , 8 lat temu sporo mebli szło na polskę , teraz 80 % idzie do niemiec , pewnie niemcy gdzieś tam jeszcze je eksportują choroba wie . Robimy meble dla BRW u nas są one dość drogie (pewnie dlatego nie ma zbytu na nie i idzie ich mniej na PL ) w niemczech mogą kosztować podobnie ale oni inaczej zarabiają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda , 8 lat temu sporo mebli szło na polskę , teraz 80 % idzie do niemiec , pewnie niemcy gdzieś tam jeszcze je eksportują choroba wie . Robimy meble dla BRW u nas są one dość drogie (pewnie dlatego nie ma zbytu na nie i idzie ich mniej na PL ) w niemczech mogą kosztować podobnie ale oni inaczej zarabiają .

 

Prepraszam ale powiem; omijajcie z daleka BRW takiego g. to nie warto kupować. Ta firma opanowała 25% naszego rynku ale to są meble jednorazówki! To że robicie zamiast pod własną marką pod nich to kolejny błąd! Za jakiś czas szybko Was wykończą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepraszam ale powiem; omijajcie z daleka BRW takiego g. to nie warto kupować. Ta firma opanowała 25% naszego rynku ale to są meble jednorazówki! To że robicie zamiast pod własną marką pod nich to kolejny błąd! Za jakiś czas szybko Was wykończą.

 

Już nas wykończyli dobre czasy się skonczyły w tej firmie a było lepiej , a co do mebli to piszesz prawdę , robi się je teraz na ilość nie na jakość w życiu bym w BRW nie kupił mebli . Z roku na rok jest coraz gorzej i to jest fakt .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nas wykończyli dobre czasy się skonczyły w tej firmie a było lepiej , a co do mebli to piszesz prawdę , robi się je teraz na ilość nie na jakość w życiu bym w BRW nie kupił mebli . Z roku na rok jest coraz gorzej i to jest fakt .

I pomyśleć że nią kierują Zielonoświątkowcy?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć że nią kierują Zielonoświątkowcy?!

 

Takie plotki i ja słyszałem ale to tylko plotki nie mam pewnych informacji :) a wracając do tematu to prawie każdy prywaciarz goni pracowników bo wiecznie mało .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie plotki i ja słyszałem ale to tylko plotki nie mam pewnych informacji :) a wracając do tematu to prawie każdy prywaciarz goni pracowników bo wiecznie mało .

 

To nie tak, państwo zabiera w postaci podatków bezpośrednich i pośrednich prawie 85% jak firmy mają funkcjonować?

Kolejna sprawa produkcja mebli jest wykonywana przez bardzo dużo firm w związku z tym silna konkurencja powoduje spadek rentowności (6 i mniej procent) a za tym idąc najłatwiej ciąć na pracownikach a najtrudniej inwestując w nowoczesne maszyny (patrz pazerność państwa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Odeszliśmy trochę od tematu, ja nawet odszedłem na miesiąc od biegania; prozaiczna sprawa trzy lata bez najmniejszego przeziębienia a tu załatwiłem się źle konserwowaną klimą na cacy-jakieś bakterie. Nie wiedziałem że kaszląc można zerwać mięsień, kurde co za ból i stres przy każdym następnym kaszlnięciu no i duży siniak na klatce. Myślę że jak bym nie biegał to jako bardziej rachityczny osobnik mięśnia bym nie zerwał, co Wy na to?

 

 

Tyle złego ale znów biegam a Wy leniuszki co,wakacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas 2-3 razy w tygodniu, ale dystanse nie przekraczają 8 - 10 km.

Czysta rekraacja i odstresowanie po dniu pracy.

 

No, kontuzja co pewien czas musi być, bo bez tego sę nie obejdzie, niestety... ;o)

 

Życzę powrotu do zdrowia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas 2-3 razy w tygodniu, ale dystanse nie przekraczają 8 - 10 km.

Czysta rekraacja i odstresowanie po dniu pracy.

 

Dokładnie jak ja.

Czasem wystarczy ok. 5 km. Chodzi przecież o relaks, zdrowie i podtrzymanie kondycji,

a nie o bicie rekordów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

No cóż kończy mi się powoli grypsko które trwało ponad miesiąc a które złapałem na tzw. przeglądzie w szpitalu! W przyszłym tygodniu planuję lekkie przebieżki, może być na początku ciężko ale wiosna to dobry okres na rozruszanie zastałych kończyn :)

 

Ktoś już biega, zaczyna biegać albo nie przerwał tak jak ja w styczniu biegania i biega cały sezon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pięćdziesięcioletni osiemnastolatkowie i wyżej! Uważajcie z tym bieganiem! Pierdolnięcie pompki jest nieobliczalne i nieoczekiwane!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej umrzeć w biegu niż z odleżynami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Less

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym szaleństwie z bieganiem dowcip polega na tym ze pompka jest tak wyćwiczona że nie chce jak to MarkN zauważył pierdolnąć! Wszystko inne po drodze się sypie a to serducho nie daje człowiekowi na stare lata umrzeć. Tak miała moja wiekowa babcia 3 lata się męczyła w szpitalu a serducho nie dawało jej spokojnie umrzeć!

 

Tętno w spoczynku potrafi zejść do 45 a nawet blisko 30 uderzeń na minutę. Między uderzeniami dzięki dużej efektywności serca mięsień ten ma niesamowicie dużo czasu na odpoczynek.

 

Problem jest też z wysiłkowym testem Holtera , ni jak na bieżni mocno podniesionej do góry nie można wejść na te wymagane badaniem 150 uderzeń na minutę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym szaleństwie z bieganiem dowcip polega na tym ze pompka jest tak wyćwiczona że nie chce jak to MarkN zauważył pierdolnąć! Wszystko inne po drodze się sypie a to serducho nie daje człowiekowi na stare lata umrzeć. Tak miała moja wiekowa babcia 3 lata się męczyła się w szpitalu a serducho nie dawało jej spokojnie umrzeć!

 

No właśnie napisałem, żeby tylko uważać i mieć świadomość tego co się robi - rekordy w wieku ponadpięćdziesiąt nikomu nie są potrzebne, bo i są warte tyle, co regeneracja Zaporożca. No i jeszcze jedna ważna sprawa - choćby nie wiem jak była wyćwiczona pompka - pierdolnięcie zazwyczaj przychodzi w najmniej oczekiwanych momentach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napisałem, żeby tylko uważać i mieć świadomość tego co się robi - rekordy w wieku ponadpięćdziesiąt nikomu nie są potrzebne, bo i są warte tyle, co regeneracja Zaporożca. No i jeszcze jedna ważna sprawa - choćby nie wiem jak była wyćwiczona pompka - pierdolnięcie zazwyczaj przychodzi w najmniej oczekiwanych momentach.

W sumie cud że dożywamy do tej pięćdziesiątki, to sukces :)

 

Byłem własnie specjalnie na początku lutego w szpitalu na tzw.przegląd i wyszło mi że w wyniku nie specjalnie forsownego biegania przez ostatnie 4 lata zatrzymałem na 0 postępujące choróbsko. Chciałbym w tym roku zrobić test Coopera w mojej +50 grupie wiekowej lepiej niż 2850 metrów z zeszłego roku. Tak jak pisałem biegam relaksowo poniedziałek-piatek 2-3km dziennie i już widać takie pozytywne działanie ruchu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.