Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze i najpiękniejsze wizualnie monitory


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Samo wykonanie nie jest moje, skrzynki były robione na zamówienie. Głównie w takich niecodziennych konstrukcjach pod względem wizualnym się obracam ostatnimi dniami.

Wrzuciłbym jeszcze moje podłogówki, ale nie o tym wątek.

Dzięki za miłe słowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wykonanie nie jest moje, skrzynki były robione na zamówienie. Głównie w takich niecodziennych konstrukcjach pod względem wizualnym się obracam ostatnimi dniami.

Wrzuciłbym jeszcze moje podłogówki, ale nie o tym wątek.

Dzięki za miłe słowo.

Wrzucaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serblin pod koniec czasów swojego szefowania w SF miał swoich dwóch faworytów: Minima Vintage i Cremona Auditor M ich też słuchał w domu.

Moreno,czy mógłbyś poprzeć swoją wypowiedż jakąś informacją lub wywiadem z F.Serblinem na temat ulubionej Minimy Vintage

i Auditorów M ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma o czym dyskutować

najładniejsze i najlepsze monitory to JBL L100

hehe ... to zadziwiające jak czyjś gust może być dziwaczny. Dla mnie piękne monitory to np. B&W 805 w drewnie różanym, choć proste CM5 też wzrok przyciągają. ... ale JBL L100 ?? ... toż to daleko poniżej przeciętnej.

 

JBL L100 by u mnie mogły ubiegać się o nagrodę najpaskudniejszych kolumn (przynajmniej pod wzgl. wyglądu) ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to z gustami jest.

Mnie te JBL też się nie podobają.

Trącą tonsilowską tandetą i głęboką komuną.

Podstawkowce Serblina dużo ładniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym i Najpiękniejszym "wizualnie" monitorem jak dla mnie zawsze pozostaną konstrukcje firmy EIZO z przeznaczeniem dla grafików.

Super kolory, piękna głębia, szerokie spektrum kalibracji.....))))))):

 

Niezłe i jak to u mnie :) ...obłe :

):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat jeśli chodzi o EIZO to jakość obrazu takiego SX/CG jest co prawda bardzo wysoka, ale jeśli chodzi o wygląd obudowy to ... jak to ktoś napisał "urok płyty nagrobkowej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design w EIZO gra taką samą rolę jak design klucza francuskiego albo szlifierki :) One mają działać i w 100% spełniać swoje zadanie a nie wyglądać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o monitorach Lipiński 707?

Może nie mają powalającego wyglądu, ale jeśli chodzi o liniowość to chyba zgodzicie się,

że nie mają sobie równych, a to w mojej ocenie jest elementem podstawowym w dążeniu do idealnego toru.

 

Czy podzielacie jednak opinię, że duże, a raczej wysokie pomieszczenie (2.8m-3m) może im nie służyć w oddawaniu potęgi sceny i czy w ogóle jakiekolwiek monitory są w stanie nogłośnić większe kubatury (np.40m2 lub więcej).

 

SF Extrema jak wynika z Waszych wpisów poradzi sobie, ale osobiście w dużym i wysokim pomieszczeniu nie miałem okazji ich posłuchać dlatego chętnie poznam Wasze spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o monitorach Lipiński 707?

Może nie mają powalającego wyglądu, ale jeśli chodzi o liniowość to chyba zgodzicie się,

że nie mają sobie równych, a to w mojej ocenie jest elementem podstawowym w dążeniu do idealnego toru.

 

Czy podzielacie jednak opinię, że duże, a raczej wysokie pomieszczenie (2.8m-3m) może im nie służyć w oddawaniu potęgi sceny i czy w ogóle jakiekolwiek monitory są w stanie nogłośnić większe kubatury (np.40m2 lub więcej).

 

SF Extrema jak wynika z Waszych wpisów poradzi sobie, ale osobiście w dużym i wysokim pomieszczeniu nie miałem okazji ich posłuchać dlatego chętnie poznam Wasze spostrzeżenia.

 

Extremy u mnie robią co chcą na 48 m. wysokość około 2.8 - 3 m. Koledzy którzy byli na na odsłuchach byli powaleni wypełnieniem dźwiękiem sceną itp. nic więcej mi nie potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extremy u mnie robią co chcą na 48 m. wysokość około 2.8 - 3 m. Koledzy którzy byli na na odsłuchach byli powaleni wypełnieniem dźwiękiem sceną itp. nic więcej mi nie potrzeba.

Davson , czym napędzasz Extremy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryohon Antileon + Wadia. Okablowanie Acoustic Zen Absolute we wszystkich torach sieciówki , głosnikowe bi wire i xlr interkonekt. Kiedyś Extremy grały z szybkim Metaxasem MkII bardziej III też czarowały mile to wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extremy mają ponad 20 l pojemności,to praktycznie stojąca kolumna w stanie gotowym do spania/głębokość ponad 50cm/.

Nic więc dziwnego,że jest w stanie nagłośnić dość duże pomieszczenia.

:-)

Bardzo fajny wyrób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryphon..bardzo fajna końcówka....a możesz sprecyzować wadię?

Magnepan....rozważ coś z oferty mcintosha...warto

 

Wadię, Extremy, Metaxasa kupiłem kiedyś u R.Jasika w Nieporęcie. Wadia 6 została wysłana do USA do Wadii zrobiono upgrade do 860 lub coś w tym typie (mam gdzieś dokumentację potwierdzającą ) wymieniono napęd i kości do tej pory chodzi bez zarzutu chcę zmienić na 381i. może na coś innego gram bez preampa. Jestem z niej bardzo zadowolony duzo ciepła i miłości mi dała. Mam do niej jak i do reszty duży sentyment tak już zostało. Antileona ostatni wypust kupiłem w Niemczech zmieniłem kable na AZ Absolute i jest O.K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Wadię, Extremy, Metaxasa kupiłem kiedyś u R.Jasika w Nieporęcie. Wadia 6 została wysłana do USA do Wadii zrobiono upgrade do 860 lub coś w tym typie (mam gdzieś dokumentację potwierdzającą ) wymieniono napęd i kości do tej pory chodzi bez zarzutu chcę zmienić na 381i. może na coś innego gram bez preampa. Jestem z niej bardzo zadowolony duzo ciepła i miłości mi dała. Mam do niej jak i do reszty duży sentyment tak już zostało. Antileona ostatni wypust kupiłem w Niemczech zmieniłem kable na AZ Absolute i jest O.K. <br />

Miło się czyta takie posty.

Bez jazgotu, marudzenia itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak. Wiele osób ma radość ze sprzętu i z muzy i oto właśnie chodzi.

A jeśli komuś nie grają jakieś kable albo szkoda mu kasy na zabawę w kable

i napisze, że tak jest to przecież nie ma w tym nic złego.

Ja też nie lubię wielu rzeczy które inny lubią i nie mam z tym problemu.

W ogóle nie lubię piwa czy cygar a miliony lubią i OK.

Do wina mam stosunek jak sceptycy do kabli.

Ale tu na forum często są dziwne, agresywne wpisy a to budzi jeszcze

więcej agresji i zupełnie niepotrzebnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadię, Extremy, Metaxasa kupiłem kiedyś u R.Jasika w Nieporęcie. Wadia 6 została wysłana do USA do Wadii zrobiono upgrade do 860 lub coś w tym typie (mam gdzieś dokumentację potwierdzającą ) wymieniono napęd i kości do tej pory chodzi bez zarzutu chcę zmienić na 381i. może na coś innego gram bez preampa. Jestem z niej bardzo zadowolony duzo ciepła i miłości mi dała. Mam do niej jak i do reszty duży sentyment tak już zostało. Antileona ostatni wypust kupiłem w Niemczech zmieniłem kable na AZ Absolute i jest O.K.

 

Jeden z bardziej krzepiących wpisów ostatnich miesięcy. Jakże różny od tych wszystkich opętanych zmianami użytkowników ultra high-end. Na zgranicznych forach jest wielu takich ludzi, którzy mają ten sam sprzęt po kilkanaście lat i się nim cieszą a czas poświęcają na słuchanie muzyki a nie szukanie dziury w całym. Jak się raz kupiło tak zacne urządzenia to nic tylko słuchac aż do zajechania;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale należałoby sobie jeszcze zadać pytanie na czym polega zabawa w audio. Według mnie, właśnie na poszukiwaniach i coraz to nowszych doświadczeniach, wymianach, zmianach... itd. Jak ktoś osiągnął spokój wewnętrzny i skonfigurował w miarę szybko swój dżwięk i, jak to koledzy zauważają, czerpie już przyjemność ze słuchania muzyki nie zastanawiając się nad pozostałymi aspektami dżwiękowymi, to jego główną zakładką powinna być zakładka muzyczna, a nie hi-endowa. Moim zdaniem, warto wtedy swój cenny czas poświęcić (jeżeli oczywiście udzielamy się na forum) na tematy muzyczne i przedstawiać swoje typy, opisywać wrażenia czy też po prostu uczyć się myzyki, która niejednokrotnie w swojej formie i budowie jest o wiele wiele bardziej skomplikowana niż zagadnienia audio... tak to chyba widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca.

Gość napisał że ma jakąś tam Wadię którą jednak wysłał do USA na upgrade,

więc już jest ona nieco inna ale i tak myśli o kolejnej więc jednak jakieś tam gonienie

króliczka jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale należałoby sobie jeszcze zadać pytanie na czym polega zabawa w audio. Według mnie, właśnie na poszukiwaniach i coraz to nowszych doświadczeniach, wymianach, zmianach... itd. Jak ktoś osiągnął spokój wewnętrzny i skonfigurował w miarę szybko swój dżwięk i, jak to koledzy zauważają, czerpie już przyjemność ze słuchania muzyki nie zastanawiając się nad pozostałymi aspektami dżwiękowymi, to jego główną zakładką powinna być zakładka muzyczna, a nie hi-endowa. Moim zdaniem, warto wtedy swój cenny czas poświęcić (jeżeli oczywiście udzielamy się na forum) na tematy muzyczne i przedstawiać swoje typy, opisywać wrażenia czy też po prostu uczyć się myzyki, która niejednokrotnie w swojej formie i budowie jest o wiele wiele bardziej skomplikowana niż zagadnienia audio... tak to chyba widzę.

 

A moim zdaniem jedno drugiemu nie przeszkadza. Można miec świetny sprzęt i byc całkowicie zadowolonym z systemu a nadal interesowac się nowymi urządzeniami i nowymi trendami. W końcu ten nasz super sytem w koncu kiedyś się zepsuje i wtedy trzeba wiedziec na co go zmieniamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.