Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze i najpiękniejsze wizualnie monitory


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Mirosławie!

też lubię Dynki, nawet bardzo.

ale to nie koniec świata. można lepiej, nawet niekoniecznie drożej.

i nie trzeba wtedy wywalać takiej kasy na peryferia ( choć w tej kwestii warto nabyć dobre rzeczy... to procentuje..)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje wakacjami,ale żeby cieszyć się naprawdę dobrym dźwiękiem z któregokolwiek z tych monitorów to musisz wymienić wzmacniacz...

 

Nic nie wymienię...system buduję od trzech lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Krell 400xi i CD 280 to dla mnie optymalne połączenie dźwiękowe i wizualno-gabarytowe. Na kable wydałem więcej niż na elektronikę bo jest w tym dla mnie sens. Na akcesoria w stylu urządzeń firmy Acoustic Revive wydałem tyle samo co na elektronikę i znów widzę w tym sens a raczej to słyszę...Zostały mi tylko kolumny i zamierzam je kupić na lata...nie znoszę wymian sprzętu i nie kieruje się modą tylko swoimi upodobaniami. Krelle w tej konfiguracji grają świetnie, rzadko kto łączył je z tak drogimi kablami i akcesoriami i to błąd bo dopiero dopieszczenie systemu doprowadzi go do granic swoich możliwości...zbyt często ludzie sie zniechęcają, podłączając drogie klocki byle czym i nie zastanawiając się co można by tu poprawić. Najłatwiej to ciągle zmieniać same urządzenia. Ale to często droga do frustracji i pojękiwań. To tak jak z gotowaniem...próby i błędy a nie zniechęcanie sie...tylko wysiłek i eksperymenty mogą dać dobry efekt.

 

A co do wzmacniacza to dla wielu jest on po prostu za tani aby mógł grać dobrze...taka bariera psychologiczna, którą ja już pokonałem jakiś czas temu...natomiast wielu sceptyków po prostu nie słyszało a pisze lub słyszało egzemplarze po przejściach...ja przychylam się do opinii pewnego pana z USA, który napisał

 

When JA picked up the 400xi for measurement, I called it "my favorite Krell ever." That surprised me, because I've reviewed a whole passel of Krell components in my career: the KPS-28c CD player; DVD Standard DVD player; KRC-HR, KCT, and Krell KAV-280p preamplifiers; and the Audio Standard, FPB-300, FPB-300c, and KAV-2250 power amplifiers. None was less than superb, and some were sublime—I still wake up some nights from dreams of the KRC-HR-Audio Standard system.

 

But what I blurted out to John unedited was the truth: Even though Krell has most assuredly built better products, the KAV-400xi is special. Not because it's "affordable," not because it's exquisite audio jewelry, not because it meets some watts-to-dollar ratio of goodness, but simply because it's as faithful to the music as I am.

 

Well, to tell the truth, more so.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doszło do porównań S25, C3 i Special One ( a tak blisko) ...

na teraz mój typ to ProAc Response 2S, niekoniecznie następca...

u mnie, czyli z b. dobrym źródłem i silną końcówką (po zakupie dobrej listwy i sieciówek, co baaaaaardzo poprawiło, zwłaszcza kwestię basu) grają nieźle, jak będzie trochę czasu porównam w tym (moim) systemie z C3 (b. szacowne kolumny, ale potrzebują świetnego wzmacniacza, a raczej końcówki, dużo lepszej niż integra Accu (nie mam uprzedzeń, ale.....)

bo peryferia SĄ istotnie ale nie powinny kosztować więcej niż kolumny, itp..

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raidho graja bardzo duzym nasyconym dzwiekiem ze sporym basem chociaz byl troche malo kontrolowany i nie wiem czy akurat onebyly temu winne czy moze sprzet/kable towarzyszace. Slyszalem je w ok 50 metrach i mysle, ze maja duzy potencjal Niestety nie pamietam jaki model ale byly bardzo male, az dziw, ze tak graly..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doszło do porównań S25, C3 i Special One ( a tak blisko) ...

 

 

następnym razem.....jeżeli ja nie przyjadę to obiecuję że podrzucę S25

mój faworyt w tym porównaniu ?......oczywiście S25

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach SF Guarneri Evolution i B&W 805 D

 

Pokój 23 m2

 

System to Gryphon Diablo + Krell SACD MKIII

XLR - MIT MAGNUM MA

Głośnikowe i zasilające - Audioquest

 

SF Evolution to potężny dźwięk, który jest raczej za duży jak na 23 metry. Sądzę, że pokoje 30 metrowe są minimalną wielkością dla tych kolumn. Są to bardzo wybredne kolumny, na pewno trudne w aplikacji i w doborze sprzętu. Niestety barwa dźwięku średnio mi odpowiadała a najmniej przyjemna była średnica. Bas, wysokie, przestrzenność były ok... największe wrażenie robi jednak ogromny dźwięk bardzo otwarty...Za te pięniądze jednak zdecydowanie wolałbym coś innego...Thiel 3.7, Dynaudio Sapphire...itp...

 

 

B&W 805D to bardzo dobre monitory, na forum nie za bardzo się lubi tą firmę ale to trochę tak jak z Krellem, wielu krytykuje a mało kto miał okazję posłuchać. 805D to wielki postęp w porównaniu do starych 805. Jak na ta wielkość prezentują wyborny bas, zjawiskową przestrzenność, dobrą średnicę i dobre, choć nie rewelacyjne wysokie tony...Brzmienie ma potęgę i moc jak na tą wielkość i lepsze zgranie całego pasma niż Evolution (przynajmniej w powyższej konfiguracji). Ogólna jednak potęga i swoboda dźwięku dużo słabsza niż w Evolution i właściwie tylko w tej dziedzinie sa gorsze...w kilku innych mi sie bardziej podobały...805D w dobrze dobranym systemie mogą robic spore wrażenie w pokojach do 20 m2

 

W poniedziałek Serblin Accordo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem.....jeżeli ja nie przyjadę to obiecuję że podrzucę S25

mój faworyt w tym porównaniu ?......oczywiście S25

Pozdrawiam

 

byłoby fajnie....

i byłoby logiczne, że S25 są najlepsze, w końcu to topowy monitor Dynaudio..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są ładne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach SF Guarneri Evolution i B&W 805 D

(...)

W poniedziałek Serblin Accordo...

Podzielam Twoją opinię - nielubiane tutaj B&W wcale nie zostają w tyle za SF.

Uczeni w piśmie powiadają, że dzisiejsze SF to jednak nie to samo co drzewiej bywało. Tym bardziej namawiam na Extremę - wygląd jest wspaniały. Nie wiem jak z dostępnością obecnie ale kilka miesiący temu była para w znakomitym stanie wizualnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa..,zaraz tu wpadnie Parantulla i dorzuci parę ekstremalnych zdań o Extremach:)

Piano, ja też mogę... SF Extrema.to jeden z najlepszych monitorów w całej historii audio.

 

Czarny dCS?

 

Brawo Sly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem 805d z Accu E-250. Fajne monitory. Dzwiek duzy calkowicie oderwany od kolumn.Niestety braki w dole pasma. Brzmienie perkusji przypomina gre na kartonach nie bebnach:)jak dla mnie zbyt wielka przewaga srednich i wysokich. Wokale swietne , duze wychodzace przed linie glosnikow .

W tym samym czasie sluchalem tez SF Auditor M, one tylko ladnie wygladaja, moim zdaniem nie warte uwagi. Jak wszystkie nowe Sonusy tak brzmia to ja podziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak piszesz...ale ja nie jestem tak osłuchany jak Ty:)

 

<br />Piano, ja też mogę... SF Extrema.to jeden z najlepszych monitorów w całej historii audio. <br />

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extrema dysponuje absolutną kulturą muzykalnego grania we wszystkich zakresach pasma a dodatkowo w rejestrach basowych

które są piętą Ahilesową większości monitorów innych brandów.Właśnie to był jeden z powodów określenia Extremy monitorem

wszechczasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Extrema dysponuje absolutną kulturą muzykalnego grania we wszystkich zakresach pasma<br />

Zatem, z automatu nasuwa się pytanie, dlaczego je sprzedałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie było go stać na adekwatne wzmocnienie, co do którego Extremy są bardzo wymagające.

Ale poza tym, to w przypadku Extrem akurat chyba ma rację.

(Na wszelki wypadek: Nie twierdzę, że leciwe egzemplarze są warte ponad 20 kzł.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem, z automatu nasuwa się pytanie, dlaczego je sprzedałeś.

Piano co z Tobą ? Kto napisał że je sprzedałem ?

 

Może nie było go stać na adekwatne wzmocnienie, co do którego Extremy są bardzo wymagające.

Ale poza tym, to w przypadku Extrem akurat chyba ma rację.

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.