Skocz do zawartości
IGNORED

Dvd jako transport - co kupić


dekoracja

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam DVD Rotela RDV-995, waga około 6 kg, zasilanie toroidalne, dwa odrębne tory audio i lasery do cd i dvd.

Szuflada nie wyskakuje jak królik z kapelusza tylko się wysuwa ...

Porządna budowa i duże prawdopodobieństwo poprawnego działania po ponad 10 latach.

Kiedyś kosztował około 5000 złotych teraz około 500zł.

Solidny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Polecam DVD Rotela RDV-995, waga około 6 kg, zasilanie toroidalne, dwa odrębne tory audio i lasery do cd i dvd.

Szuflada nie wyskakuje jak królik z kapelusza tylko się wysuwa ...

Porządna budowa i duże prawdopodobieństwo poprawnego działania po ponad 10 latach.

Kiedyś kosztował około 5000 złotych teraz około 500zł.

Solidny sprzęt.

 

Wierchowina też porządnie zbudowana. Prawdopodobieństwo poprawnego działania, przewidywane nawet po 100 latach.

Solidny sprzęt. Wart uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczai ci co mają cd nigdy nie mieli porządnych odtwarzaczy dvd i nigdy ich nie słuchali,to tak jak bym oceniał coś nigdy nie widząc i nie mając z tym do czynienia,sam fakt SACD skazuje CD 16bitowe na zagładę

 

Na 100% żaden z was nie słuchał DVD 936SA a nawet nie wie że na jego temat jest masa opinii w internecie,no ale stary badziewny cd za 300zł jest przekozacki i po co interesować się jakimś tam dvd który ma świuetne recenzje oraz wbudowany resampler cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nie wypowiadałem się na temat CD za 300zł ani DVD 936SA ale ciekawi mnie gdzie i kiedy SACD skazuje CD na zagładę?

Bo po rynku audio jakoś tego nie widać. Są nawet przesłanki że SACD jest standardem martwym.

Wolałbym żeby nie bo lubię i CD i SACD i pliki też lubię choć patrzę na nie nieco mniej entuzjastycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem na myśli tylko to ze kiedyś każdy CD wyglądał jak bardzo gruba księga a teraz czasem się dziwie gdzie mieści się transformator czy silnik bo maja grubość zeszytu.

oczywiście są grube klocki ale to jednostki :)

Czy CD zginie pierwsze przed SACD, chyba nie. Moim zdaniem zostanie CD i cała masa plików MP3 FLAC i inne.

A wracając do tematu Philips 963SA i wspomniany Rotel są godne polecenia jako transport do DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Podepnę się do tematu kolegi. Ja mam Denona Dbp-2012ud i używam go czasem jako transportu do DACa. Niestety ma zablokowane wyjście cyfrowe na płytach sacd i nie mogę z niego uzyskać nawet sygnału PCM. Jedyny sposób to równoległe włączenie tv i hdmi i w tym trybie działa równoległe coax. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z innymi odtwarzaczami sacd, a czy we wszystkich jest zablokowany sygnał cyfrowy na wyjściu? W sumie to trochę w tematem autora powiązane jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zablokowany tylko standard SPDIF nie przeniesie wiecej niż 24/192 a SACD potrzebuje więcej.

Są transporty które do DAC-a przenoszą SACD ale to musi być DAC który przetwarza SACD np dCS, EMM Labs, MSB czy Esoteric ale to jest górna półka i ceny w dziesiątkach tysięcy a nawet ponad 100 tys.pln.

A poza tym wtedy przenoszą ten sygnał po innych połączeniach np podwójny AES/EBU czyli 2 kable cyfrowe XLR i tak robi dCS albo Esoteric albo po kablu Ethernetowym jak MSB lub po USB lub specjalnym optyku jak EMM Labs.

 

W "ludzkiej" kategorii cenowej to raczej zapomnij o wysyłaniu sygnału SACD do DAC-a.

Ponoć są sprzęty które konwertują w locie DSD do PCM i wysyłają po SPDIF jako 24/192.

To by miało sens i działałoby z każdym DAC-iem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Sly, listę sprzętu która radzi sobie z tym tematem masz tutaj:

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AgVhKcl_3lHfdFVyenBBNjNpQ2lieG81WGpqQTNfVUE

 

Jednak mój Denon zamienia DSD na PCM i DAC to odczytuje tylko muszę mieć włączone tv, bo wydaje mu się, że wysyła tylko sygnał na hdmi. Wydaje mi się, że to blokada jest na poziomie softu, a nie ograniczenia odtwarzacza. Mowa oczywiście o sygnale PCM na wyjściu a nie dsd, bo do tego DACa nie mam i tego pewnie mój Denon nie potrafi.

 

Tu jest ciekawy odtwarzacz. Czyta wszystko co do szczęścia potrzeba miłośnikom gęstych formatów:

http://www.luminmusic.com/index.html

Wysyła sygnał DSD po hdmi:)

 

 

http://www.6moons.com/audioreviews/lumin/1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Wygląda na to, że zapowiada się epidemia w tym temacie. Cała nowa linia pionka czyta dsd po usb... Za dużo Sla siedzisz tam z Excelem przy tych starych klamotach i nie wiesz co się w plikach dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje? Plików DSD w zasadzie nie ma, Pioneer obecne produkty ma nędzne a nawet bardzo nędzne.Dawne lata świetności minęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja poleciłem jak w temecie,raczej to dvd do transportu,chodz ma naprawdę udaną sekcję audio AD1955,no ale z dobrym daciem zagra o wiele lepiej,sam nad tym myślałem a SACD w plikach jest bardzo mało do tego większość przerabiana na PCM,tak więc wolę orginalną płytkę sacd,jeśli chodzi o wymieranie SACD to fakt może się tak wydawać,ale odtwarzacza SACD staniały i jest coraz większe zainteresowanie płytami SACD ludzi ze świata audiofilskiego,druga sprawa to wiadomo że przeciętny kowalski nie wepchnie nagrania SACD do swojej mp3 firmy made in czaina i nie będzie delektowałsię kwintesencją rozdzielczośći i dynamiki:) dlatego miłośników SACD jest mało bo niestety sprzęt na poziomie jest bardzo drogi oraz ktoś kto nie ma dobrego słuchu nie odrużni SACD od mp3128kb,szybko uznaje że nie ma sensu bo pliki mp3 grają tak samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są pliki DSD jak się zgra z SACD, ja dziś wypaliłem trochę płyt gęstych, samego Billa Evansa kilkanaście płyt w tym sporo na SACD , kilka 24/192

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Oczywiście, że są. Dodatkowo w całkiem nowym wymiarze należy traktować ripy z winylami, które w postaci dsd łączą zalety plików i wysoką jakość. Dlatego odczyt DSD przez usb z takiej klasy urządzeń jak np ten Pioneer:

http://www.pioneer.pl/pl/products/42/2086/225/PD-30-S/page.html (coś koło 1500 pln) moim zdaniem jest przełomowy:)

Klasę pomijam, bo każdy sobie kupi z poziomu do jakiego aspiruje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Tylko po co ripować vinyl do DSD skoro nawet plik 24/96 jest za dobry i vinyl nie wykorzysta jego możliwości.

 

Dyski są teraz tanie, urządzenia to odtworzą, to chyba lepiej ripować do DSD 24/192 niż niżej. To trochę jak ktoś pyta po co waw skoro mp3 gra dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD to ja rozumiem że jest wyżej i to znacznie niż 24/192.

Natomiast patrząc na pasmo przenoszenia i dynamikę vinyli to 24/96 i tak będzie nie wykorzystane to po co ripować do

innego formatu który będzie niewykorzystany w jeszcze większym stopniu.

 

Żeby było prościej zrozumieć....1L wody można nosić w 1.5L butelce ale można też w 5L butli tylko po co skoro tam nadal jest

tylko 1L wody?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Znam Twoją opinię na temat analogu Sly i że masz gramofon w rodzinnym domu:) sporów pt wyższości cd nad analogiem i problemów z sacd jest wystarczająco na forum. Jak dla mnie odbiór z winyla jest przyjemniejszy i słyszę tam więcej informacji.

 

Cytat z wiki:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Super_Audio_Compact_Disc

 

SACD zyskał sobie większe powodzenie w środowisku audiofilów, którzy uznają go za nieporównywalnie bliższy oryginalnemu brzmieniu niż CD-Audio. Liczne testy odsłuchowe przeprowadzane przez rozmaite zespoły profesjonalistów zajmujących się inżynierią dźwięku nie potwierdziły jednakże prawdziwości powyższej opinii. W warunkach podwójnie ślepej próby, przy normalnych poziomach głośności, żaden ze słuchaczy nie był w stanie odróżnić SACD od CD-Audio.[1]

 

Możesz się z nim zgodzić bo ja nie.

 

 

A nie pytał Cię czasem kto, po Ci taki duży samochód lub kolumny wielkości koncertowych do salonu? :)

 

Ja tam wcale nie jestem do końca przekonany w jakim paśmie słyszę i co pośrednio wpływa na końcowy obdiór przekazu. Im mniej wytną tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, że tylu chwali sobie SACD, a jednocześnie wyzywa wzmacniacze PWM od "eko". W zasadzie to ta sama zasada działania i można doszukać się podobieństw w "kulturze grania"

Poza tym chyba każdy wie, że zanim materiał trafił na krążek SACD zapisany i obrabiany był jako stary dobry PCM, jeno z trochę wyższym próbkowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Nie przypominam sobie abym coś o PWM pisał. Najnormalniej posłuchałem ostatnio trochę plików DSD, w tym ripy z winyla, poźniej winyla a na dokładkę cd i słszę co mi się najbardziej podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyle powstają z plików 24/96 tyle że potem już jako czarne krążki nie są w stanie utrzymać tych parametrów.

Ale jeśli ktoś chce ripować vinyle i mieć pewność źe niczego nie zgubi to do pliku 24/96.

Do 24/192 to juź nie wykorzystujemy mocy tego pliku a o prawdziwym DSD możemy zapomnieć.

To tak jakby używać TIR-a do codziennych zakupów w spożywcze o wadze 20kg.

Materiał zripowany z vinyla do DSD w niczym nie będzie lepszy niź do pliku 24/96.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz rację, z drugiej nie koniecznie. Winyl nie gra tak jak wyprasowany na nim materiał, ale tak jak został wytłoczony i to ma swoją powiedzmy specyfikę. Nie ripujemy więc tylko muzyki, ale też wszystkie efekty uboczne tłoczenia.

 

Roxi, a czym ripowałeś te winyle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Może masz racje, bo akurat te pliki ripów mogły być 24/96. Teraz mi się już sprawdzać tego nie chce. Może to był zwykły flaczek:)

Kolega ma sporo ripów z winyla. Wkrótce go odwiedze, to sprawdzę.

 

Dobrze, ze mi o tej butelce i transporcie napisałeś, to go zbesztam jak to flacki będą! :)

 

Pozdrawiam:)

 

 

Ripowalem sacd ps3. Teraz ja dałem dzieciom kolegi, a tu się okazuje jest bezcenna:) bo nowszymi już nie da rady. Ale mam wiarygodnego przyjaciela, który profesjonalnie zajmuje się naglaśniem rożnych obiektów i koncertow, i on takowe ripy posiada i jest nimi zachwycony. Będze u mnie wkrótce, to będę wiedział więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Poczekaj, to zaraz Ci powiem...

 

No i stało się. Rzecz pozornie niemożliwa stała się faktem. Po złamaniu zabezpieczeń Sony Playstation stała się potężnym narzędziem które można wykorzystać do tworzenia cyfrowych kopii płyt SACD. Oczywiście musi to być stary model który odtwarzał SACD oraz nie może być wgrane nowsze firmware od 3.55.

 

:) jak nie używana to tym lepsza. Czasem jej nie aktualizuj.

Nie martw się Sly, bedą z Cibie ludzie i będziesz płyty piracił:)

 

Dobrej nocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ok można sobie zgrać ripy SACD ale druga sprawa to ze odtwarzacze stacjonarne nie chcą takich płyt odtwarzać,przynajmniej moj Philips 963SA nie chce,do samsunga wgrywałem specjalny firmwar który to żekomo miał uaktualnić odtwarzanie SACD-R i co teraz mam tylko ładną obudowę z tego samsunga HD-745 z napisem LOAD,naprawa bvędzie kosztowna ok150zł za te pieniądze mogę kupić 2szt całkiem fajnych org płytek SACD,strach pomyśleć jak bym się załamał jak bym takie oprogramowanie wgrywał do marantza za 3000zł,piractwo wyszło mi bokiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copyright © Audiostereo.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.