Skocz do zawartości
IGNORED

2013-HighEndSociety Show w Monachium


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

No i czas na czarnego konia zresztą faktycznie...czarnego bo w Piano Black.

Był sobie taki pokój gdzie ciemno było. U mnie ze wzrokiem nie jest najlepiej więc wszedłem żeby rzucić wpierw okiem z czym

mamy tam do czynienia, tym bardziej, że akurat nie grało. Gość płytę zmieniał. Patrzę a tam jakieś takie płaskie coś stoi, 2 tafle myślę sobie jakieś elektrostaty pewnie więc chyba nie dla mnie. Już wychodziłem a to....zagrało. Stanąłem zdziwiony.

Cofnąłem się. Słuchałem i nie mogłem wyjść ze zdumienia. Dla mnie rewelacja!!

Piękny, nasycony, pełny dźwięk z pełnowartościowym basem, szybkość, przestrzeń, wokale, aksamitna góra.Rewelacja.

Wracałem tam jeszcze 2 razy i za każdym razem było super.

Nie sądziłem, że powiem to kiedyś o tego typu kolumnach. Tak dokładnie to chyba nie są elektrostaty a magnetostaty.

Firma jest z Włoch i nazywa się Leonardo Speakers. Mają tylko ten jeden model. Ma skuteczność 93dB co jest niespotykane w takich kolumnach.

Jestem ciekaw opinii innych osób. Może mi się wydawało a może się nie znam ale bardzo mi się podobało.

 

Mam teraz zagrychę co kupić do drugiego systemu.

 

Sly, słuchałem tego zestawu na chicagowskiej imprezie i też wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie. Jeden z najlepszych dżwięków wystawy. Włoskie plastry Leonardo Model 8 napędzane były monosami Audio Power Labs TNT50 - 50 watowymi olbrzymami pracującymi w klasie A z okablowaniem High Fidelity Cables CT-1 Ultimate IC i Ultimate SC. Komplet tych głośników w US kosztuje 65kilo$ , monosy to wydatek rzędu 47kilo&. Świetny, nasycony dżwięk i co ciekawe, w pokoju, w którym ten setup był prezentowany, praktycznie nie było miejsca po bokach, natomiast zachowana była dość duża odległość od ściany tylnej, chyba ok. trzech metrów. Wszystko grało znakomicie z odwzorowaniem potężnej przestrzeni bez utraty dynamiki i znakomitym nasyceniu dżwięku w szereg harmonicznych... po prostu super dżwięk i chciałbym mieć taki w domu.

 

031113-Laufer-600.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie się ciebie Sly czyta :)

 

Tu nie chodzi o to, że słyszałeś to co słyszałeś. Możliwe ze S5 grały w Monachium słabo. Nie były by to pierwsze, ani ostatnie kolumny/wzmacniacz/cd na wystawie, w tym konkretnym zestawieniu zagrały słabo.

 

Śmieszy mnie twoja tendencyjnosc, którą mimo ze próbujesz, nie jesteś w stanie ukryć.

 

Dagostino zagrał źle - wina kolumn towarzyszących (SF Aida !)

Tidale zagrały źle - na pewno niewygrzane

Magico zagrały źle - wiadomo, słabe kolumny :)

 

Lukasiq - na podstawie tego co do tej pory slyszalem, Magico absolutnie nie można nazwać jazgotliwymi. Góra z berylowego głośnika wysokotonowego Scana jest absolutnie gładka, z najmniejszym poziomem ziarnistosci jaki słyszałem z jakiegokolwiek głośnika. To jest pierwsza cecha która się rzuca 'w ucho' po przesiadce z Wilsonow.

 

Natomiast są to na pewno niezwykle przezroczyste kolumny, o najprawdopodobnie najnizszym poziomie znieksztalcen posrod wszystkich kolumn dostepnych na rynku, więc siła rzeczy - pewne rzeczy które przy innych kolumnach można 'zamieścić pod dywan', tu są widoczne jak na dłoni. Podobnie zreszta jest z Wilsonami, tylko Magico są przynajmniej o klasę lepsze.

 

PS. Kolega pal55 wyszedł z pokoju Magico z dokładnie przeciwną opinią niż Sly. I tyle warte są opinie z wystaw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Sly nie bronię Magico, bo na 90% mogła być porażka.

Ziomal a jeszcze tydzień temu uległeś urokowi marketingu na AS i dałbyś się pociąć za Magico.

Prawie jak obrona Częstochowy w Potopie ;)

 

Co do Soulution to tutaj myślę ,że się nie mylisz i jest to wybitny sprzęt (dla mnie technologicznie i wizualnie pierwsza 3-ka warta posłuchania).

Natomiast w przypadku D'Agostino myślę ,że to podobny przypadek jak Magico - dużo szumu , fajerwerków i ....... nic poza tym.

O jakości wykonania nie wspomnę.

Ale z ciekawości warto PRE+AMP podpiąć do systemu i w warunkach domowych ocenić na swoich kablach i płytach.

 

Ja startuję od przyszłego tygodnia i co tydzień będę gościł u mnie kilku producentów.

Posłuchamy,pomacamy,obejrzymy i ocenimy.

 

Napiszę potem moje opinie, co wybrałem i dlaczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomal a jeszcze tydzień temu uległeś urokowi marketingu na AS i dałbyś się pociąć za Magico.

Prawie jak obrona Częstochowy w Potopie ;)

Wyrywasz z kontekstu wszystkich moich wczorajszych wypowiedzi :)

Na 90% mogła być porażka w Monachium, bo już kilka podobnych opinii czytałem na temat połączenia Spectrala z Magico i widocznie Spectral nie służy kolumnom Magico.

Ja natomiast słuchałem zupełnie z czym innym i wciąż uważam Magico za najlepsze kolumny jakie słyszałem w życiu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

uważam Magico za najlepsze kolumny jakie słyszałem w życiu :)

 

To nad czym się jeszcze zastanawiasz?

Ta przepychanka na temat tych kolumn staje się już na prawdę nudna a jej wynik łatwy do przewidzenia - unentschieden ;)

 

Bierz to co tobie się podoba .

Opinie innych na AS w niczym tobie nie pomogą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasiq - na podstawie tego co do tej pory slyszalem, Magico absolutnie nie można nazwać jazgotliwymi. Góra z berylowego głośnika wysokotonowego Scana jest absolutnie gładka, z najmniejszym poziomem ziarnistosci jaki słyszałem z jakiegokolwiek głośnika. To jest pierwsza cecha która się rzuca 'w ucho' po przesiadce z Wilsonow.

 

Natomiast są to na pewno niezwykle przezroczyste kolumny, o najprawdopodobnie najnizszym poziomie znieksztalcen posrod wszystkich kolumn dostepnych na rynku, więc siła rzeczy - pewne rzeczy które przy innych kolumnach można 'zamieścić pod dywan', tu są widoczne jak na dłoni. Podobnie zreszta jest z Wilsonami, tylko Magico są przynajmniej o klasę lepsze.

 

Może źle się wyraziłem. Po prostu odniosłem się do opinii (już kolejnej) o zupełnym nieporozumieniu połączenia Spectrala z Magico. Opinie o Magico wynikają z ich niefortunnych połączeń przez półgłuchych wystawców, którzy przed wystawami chyba losują co z czym będzie grało :) Oczywiście losowanie obejmuje zbiór klocków, które akurat mają na stanie :)

Jestem przekonany, że na Audio Show 2013 Audio System wystawi Magico ze Spectralem i to będzie koniec przygody tej firmy w Polsce. Ze mnie i z Ciebie ludzie będą się śmiali na forum i napiszą, że jesteśmy głusi :) A wystarczy, że podłączy się do nich coś "cieplejszego" + dobre źródło i idę o zakład, że to będzie "The best sound of Audio Show 2013".

 

To nad czym się jeszcze zastanawiasz?

Ta przepychanka na temat tych kolumn staje się już na prawdę nudna a jej wynik łatwy do przewidzenia - unentschieden ;)

 

Bierz to co tobie się podoba .

Opinie innych na AS w niczym tobie nie pomogą ;)

Decyzja dawno podjęta i kroki poczynione. To Ty mi ciągle wmawiasz, że się martwię opinią innych... ziomeczku :)

Byłem ciekaw opinii Sylwka na temat Magico... i się nie rozczarowałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o Magico wynikają z ich niefortunnych połączeń przez półgłuchych wystawców, którzy przed wystawami chyba losują co z czym będzie grało :) Oczywiście losowanie obejmuje zbiór klocków, które akurat mają na stanie :)

 

Nie znam tych relacji, ale gdyby to ode mnie zależało, to poobcinałbym im uszy i pensje za taką - lipną prezentację.

Co to..,od wczoraj wiedzieli, że będą się wystawiać???!!!

Trza było długo przed tym myśleć co z czym najlepiej gra, a takie na szybko, niczym za pięć dwunasta, to tylko trębacz na Mariackiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może czy Monachium wystawiało się samo Magico? czy tylko dealer?

Bo np. Wilsony Alexie przedstawiał chyba ten sympatyczny grubasek z Wilsona :)

 

Ale fajnie się ciebie Sly czyta :)

Dagostino zagrał źle - wina kolumn towarzyszących (SF Aida !)

Tidale zagrały źle - na pewno niewygrzane

Magico zagrały źle - wiadomo, słabe kolumny :)

Zapomniałem o tym - jest w tym duuużo prawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych relacji, ale gdyby to ode mnie zależało, to poobcinałbym im uszy i pensje za taką - lipną prezentację.

Co to..,od wczoraj wiedzieli, że będą się wystawiać???!!!

Trza było długo przed tym myśleć co z czym najlepiej gra, a takie na szybko, niczym za pięć dwunasta, to tylko trębacz na Mariackiej.

Urwałeś się z choinki....wystawcy doskonale planują co i z czym ma zagrać.Często nieprzewidziane okoliczności krzyżują plany

a zwłaszcza kiepskie akustycznie pomieszczenia psujące granie systemu.

W takich sytuacjach trzeba mieć pod ręką kablowego guru z wiaderkiem przewodów aby coś skiecił z dżwiekiem i tak robią

najlepsi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w przypadku D'Agostino myślę ,że to podobny przypadek jak Magico - dużo szumu , fajerwerków i ....... nic poza tym.

 

A po czym wnosisz ? Tylko proszę nie pisz, ze po tym 'odsluchu' kolegi Sly, bo stracę resztki szacunku do Twojej osoby :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A po czym wnosisz ? Tylko proszę nie pisz, ze po tym 'odsluchu' kolegi Sly, bo stracę resztki szacunku do Twojej osoby :)

 

Nie ma powodów aby wątpić w to co usłyszał Sylwester.

Oczywiście jest to jego subiektywna opinia na ten temat i jako taką należy ją traktować.

 

 

Oczywiście resztki szacunku postaram się zachować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly słyszy bardzo dobrze.

Tylko, że ma problem z odpowiednią interpretacją i wnioskami na temat tego co usłyszał.

 

A Avalony jakieś były w Monachium..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie,wszystkie wymienione przez was sprzety sa super,kwestia odpowiedniego dobrania sprzetu towarzyszacego i pomieszczenia w ktorym beda graly i szkoda bicia piany co gra lepiej,to tylko osobiste uwarunkowania audiofila jakie gatunki muzyki lubi wiecej sluchaci i taki sprzet wybierze do swojego domu.Szukalbym na takich wystawach raczej takiego sprzetu nieznanej firmy, ktorego sprzet zagra podobnie jak ten najlepszy, ale bedzie kosztowal ich 30% ceny! to takie frycowe ktore trzeba zaplacic za wejsie na rynek i w tym upatruje sukces w byciu na takiej wielkiej i wspanialej wystawie,wyszukujmy rodzynki ktore zagraja w 80% jak te najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly słyszy bardzo dobrze.

Tylko, że ma problem z odpowiednią interpretacją i wnioskami na temat tego co usłyszał.

 

Otóż to. Nikt nie twierdzi ze coś grało dobrze jak grało źle.

 

Tylko wyciąganie teraz wniosków na temat tego ze Momentum czy Magico są do kitu, bo gdzieś tak w jakimś systemie na wystawie nie zagrały, jest po prostu absurdalne, i dowodzi albo zupełnego braku doświadczenia z odsluchami na wystawach, albo skrajnej tendencyjnosci. Ja stawiam u Sly 50/50.

 

Myśle ze niejeden właściciel Magico, Momentum czy Aidy sonusa usmial sie po tej lekturze od ucha do ucha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Podobnie zreszta jest z Wilsonami, tylko Magico są przynajmniej o klasę lepsze.

 

Ja stawiam u Sly 50/50.

 

A ja "dzielę" wypowiedzi Elberotha na 2, szczególnie te o "klasach" :). Bez urazy. I piszę to jako były właściciel Wilson'ów i przyszły, prawdopodobnie, Magico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth ma niestety albo stety rację

 

Tak zapewne SF Aida to słaba kolumna, to samo Magico S5 - porażka niesamowita, badziewie straszne, a te nowe klocukszki d'Agostino to juz w ogóle wstyd kupić takie są tragiczne brzmieniowo

 

Ci wszyscy, którzy tak bardzo od czci i wiary odsądzają chocby te trzy w/w produkty - słuchając ich w domowych pieleszach doznaliby orgazmu.

 

Sly wydajesz sie fajnym, gosciem - ale prosze cie nie osmieszaj sie -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przypominam sobie żebym pisał jak grały Momentum.

Ktoś napisał że słabo więc przypuszczam że winne są SF bo akurat kilka dni wcześniej trochę ich

posłuchałem i nie na wystawie.

Poza tym co do Magico napisałem też że nie wiem na ile winne były kolumny a na ile reszta systemu.

Ale tego już Elb nie przeczytał.To kto tu jest tendencyjny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ma na odsłuchu, to nie znaczy, że już słuchał.

Gdyby słuchał, to by napisał.

Jeśli są nowe, to je wygrzewa, ergo nie słucha.

Znane są liczne przypadki wejścia/wyjścia produktów audio do Świątyni Elberotha, bez ich słuchania, np. z braku czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

Moje zdanie jest takie,wszystkie wymienione przez was sprzety sa super,kwestia odpowiedniego dobrania sprzetu towarzyszacego i pomieszczenia w ktorym beda graly i szkoda bicia piany co gra lepiej,to tylko osobiste uwarunkowania audiofila jakie gatunki muzyki lubi wiecej sluchaci i taki sprzet wybierze do swojego domu.Szukalbym na takich wystawach raczej takiego sprzetu nieznanej firmy, ktorego sprzet zagra podobnie jak ten najlepszy, ale bedzie kosztowal ich 30% ceny! to takie frycowe ktore trzeba zaplacic za wejsie na rynek i w tym upatruje sukces w byciu na takiej wielkiej i wspanialej wystawie,wyszukujmy rodzynki ktore zagraja w 80% jak te najlepsze.

To żeś kolego błysnął!!. Ja pie......ole!! po hiszpańsku. Takie teorie to na poziomie kogoś kto kupuje "system" w MM.

 

Natomiast i zupełnie poza tym co wyżej to widzę ciekawe starcie dwóch ludzi elb vs sly którzy mają sporą wiedzę o urządzeniach ale już oceny poszczególnych są ja dwa bieguny. Czytam z zaciekawieniem.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagostino zagrał źle - wina kolumn towarzyszących (SF Aida !)

Dagostino + SF nie zagrał źle tylko tragicznie i to na każdym materiale ! To chyba największa porażka wystawy.

A drugie rozczarowanie to niestety Living Voice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ma na odsłuchu, to nie znaczy, że już słuchał.

Gdyby słuchał, to by napisał.

Z całym szacunkiem, ale piszesz jak potłuczony :) "Ma na odsłuchu ale nie słuchał" :)

Słuchał i wcale mu się nie dziwię, że nie ma ochoty wygłaszać zdania tu na forum. Chociaż pewnie napisze kilka zdań, jak posłucha na tyle długo, żeby napisać jasną krótką recenzję.

 

Z resztą po co ja dyskutuję z ludźmi (nie chodzi konkretnie o Ciebie, Milimetr), którzy nie mieli do czynienia z tymi kolumnami choćby przez kilkanaście minut...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porażek dopisałbym również tubowe wynalazki z Avangardami na czele i zaczynam tracić nadzieję że usłyszę kiedykolwiek dobrze grającą tubę.

 

Kilka systemów zagrało na wystawie wybitnie ale w poszczególnych aspektach brzmienia i trudno wskazać jednoznacznego zwycięzcę szczególnie po jednym odsłuchu na nieporównywalnym materiale. Również należałoby uwzględnić czasami duże dysproporcje cenowe.

 

W gronie faworytów umieściłbym :

 

1. Rockport + Absolarae

2. YG Accoustics + ?

3. YG Accoustics + chiński Auralic ( trochę gorzej jak wyżej )

4. MBL

5. Vitus ( topowy ) + Estelon

6. Voxativ

7. Magico grało momentami znakomicie ( dynamika )

 

Kilka systemów brzmiało specyficznie Tannoy, Reidho ( piekielnie drogie monitorki )

 

Natomiast dzisiaj na mnie i koledze ( osłuchanym na różnych imprezach bardziej ode mnie ) zrobił spore wrażenie system złożony z ogromnych końcówek mocy PP na lampach 833 z rewelacyjnymi głośnikami Vivid Audio. Niezwykłe połączenie mocy i finezji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko k'woli ścisłości - to ja postawiłem kolejkę Anuśce, a nie "Mirek ,który oby zakończył swój wątek" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czy ja nie pisałem że to tylko moje subiektywne oceny? Nie pisałem, że każdy ze spotkanych znajomych miał inne opinie więc nie muszę się wysilać na obiektywizm bo i tak nie ma to sensu?

Ale kolega Elb słabo czyta ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.