Skocz do zawartości
IGNORED

Śpieszmy się kochać plazmy... :(


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czemu tak jest.

Jeśli kolega ogląda z PC, to dużo do powiedzenia ma implementacja wyjścia HDMI i sterowniki karty, które mogą mieć swoje ustawienia kolorów i w ten sposób wpływają na balans między składowymi.

Nie wiem, czy kolega przywrócił ustawienia fabryczne w VT, czy poprzedni właściciel grzebał we wszystkich trybach i ustawieniach.

 

Jedno jest pewne, prawidłowo skalibrowany TV, ma idealne kolory, czy to LCD, czy Plazma.

Jeśli coś nie gra, to trzeba najpierw sprawdzić obraz na dobrym DVD/BLU RAYu, by wykluczyć wpływ PC na jakość/kolory obrazu.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem - stara plazma g10 zjadła Sonego, z kolei vt60 jest duuużo lepsze od g10 ale za to wypadło gorzej od Sonego :) przecież to się kupy nie trzyma.

 

Nie siejmy zamętu zadna g10 nie zjadła Sonego..napisałem że inny zielony i czerwony trochę byłem zaskoczony że 6 letni tv tak odbiera i lekko się podjaralem zwyczajnie ..Przeanalizuj moje posty na spokojnie a zrozumiesz ..Swoją drogą vt60 zostaje na kilka lat choćby dla tych smaczków w ciemnych scenach i programach przyrodniczych,live,typu Discovery itd w których sony ewidentnie odstaje .

 

I dalej uważam że kolor zielony jak i na g10 i vt60 jest nieosiagalny dla sonego..Chyba że po kalibracji się zrownaja.. w co wątpię... Mowa o murawie w meczach..Rajdy...ogólnie natura...i np seriale typu rodzinka pl..ranczo kręcone innym sposobem jakby live, wiecie co mam na mysli..wyglądają o wiele lepiej na VT60 niż na sonym..jest o wiele lepsza głębia obrazu...Ciągle się dziwię że po podłączeniu kompa i duplikacji obrazu na filmach te różnice trochę się zacierają.. Tak jakby te obrobione materiały przez producenta filmu ograniczały walory plazmy...w sumie zestawiam drugi co do jakości model sony na rok 2012 i drugi model Panasonica na rok 2013 więc jeden i drugi musi oferować porządny obraz..sonego miałem sprzedać ale chyba go zatrzymam dla dzieciaków do konsoli..nie lubię tracić odsprzedajac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jako ciekawostkę dodam że brat był oglądac samsunga suhd 55js9000 i się rozczarował..Wiadomo że to w sklepie itd.. Podłączył dysk bawił się około godziny i mowi że było jakoś blado..a wszędzie na każdym portalu piszą że niby mega lepsze kolory od zeszłorocznej serii 4k..ze ogólnie od telewizora za 12tys zł więcej oczekuje a od modelu hu7500 który plosiadal nie mógł dostrzec różnicy w obrazie... Może inaczej nic go nie zaskoczyło...a według portali jest taka różnica że łeb urywa...marketing samsung ma ekstra jak widać...w tygodniu skoczymy zerknąć na tego oleda 4k w 55 celach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darulok:

"w tygodniu skoczymy zerknąć na tego oleda 4k w 55 celach... "

Gdzie jest do zobaczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darulok:

"w tygodniu skoczymy zerknąć na tego oleda 4k w 55 celach... "

Gdzie jest do zobaczenia ?

 

 

Sieć sklepów Harvey norman Irlandia zapraszam:)

 

Co tu analizować skoro w tym słowotoku brak podstawowej informacji czy zresetowałeś VT do ustawień fabrycznych po zakupie.

 

Przywracalem ustawienia domyslne w poszczególnych trybach włącznie z trybami profesjonalny 1 i 2 na których bazuje.. Niby po co mam przywracac ustawienia fabryczne czy coś to zmieni??osoba od której kupiłem korzystała głównie z tych trybów i tam było poustawiane... Oczywiście po naciśnięciu opcji przywrócić domyslne wszystko się zzerowalo..pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Oled to Oled i tu blado nie będzie.

I gra lepiej niż Samsung !.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez locoloco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, opłaca się brać 55" ST60 za 5k? Duża będzie różnica jakościowa do G20, który ma przecież solidny obraz? Jeśli tak, to pod jakim względem?

No bo kurna potrzebuję większego TV - OLED nadal drogi i niepewny, a LCD to wiadomo (chyba że te mega drogie)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opłaca się brać 55" ST60 za 5k? Duża będzie różnica jakościowa do G20, który ma przecież solidny obraz? Jeśli tak, to pod jakim względem?

No bo kurna potrzebuję większego TV - OLED nadal drogi i niepewny, a LCD to wiadomo (chyba że te mega drogie)...

Róznica jakościowa będzie myślę ze duza zwłaszcza w czerni, chociaż ja swojego czasu przesiadłem się z 50"s10 na 65"st60 i zaliczyłem pełny opad szczeny.... a ile ma nalatane godzin ten st60?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yodas - czekam właśnie na informację o przebiegu.

@witek_z - na szczęście wygląd to ostatnia rzecz, na którą zwracam uwagę ;)

 

A duża jest różnica między ST60 a VT60? Zdaję sobie sprawę, że zapewne jeszcze lepsza czerń itp., ale czy faktycznie warto dopłacać dwa razy tyle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opłaca się brać 55" ST60 za 5k? Duża będzie różnica jakościowa do G20, który ma przecież solidny obraz? Jeśli tak, to pod jakim względem?

No bo kurna potrzebuję większego TV - OLED nadal drogi i niepewny, a LCD to wiadomo (chyba że te mega drogie)...

 

To już lepiej trochę dołożyć i kupić Oleda ec930v. To będzie dopiero różnica jakościowa na której Ci zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał jeszcze z dwa lata nim dopracują tą technologie. Widziałem ogromną liczbę wypalonych pikseli w tych nowych Oledach Lg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, opłaca się brać 55" ST60 za 5k? Duża będzie różnica jakościowa do G20, który ma przecież solidny obraz? Jeśli tak, to pod jakim względem?

No bo kurna potrzebuję większego TV - OLED nadal drogi i niepewny, a LCD to wiadomo (chyba że te mega drogie)...

Nowe 55ST60 były po 5,5k ale w obecnej sytuacji, na bezrybiu... ;)

Zależy od przebiegu i czy nie ma widocznych wypaleń.

Między G20 będzie bardzo duży przeskok. Gdybyś miał G30 to inna sprawa, ta seria już oferowała świetny obraz i głęboką czerń, aż takiego przeskoku byś nie odczuł.

 

A duża jest różnica między ST60 a VT60? Zdaję sobie sprawę, że zapewne jeszcze lepsza czerń itp., ale czy faktycznie warto dopłacać dwa razy tyle?

Czerń minimalnie lepsza z uwagi na filtr, z kolei ST60 może świecić jaśniej z tego samego powodu.

Ta różnica w czerni jest minimalna, na tle różnic między G20 a ST60 to jest skala mikro.

Z tego co pamiętam to 0,004cd/m2 do 0,007cd/m2, a w G20 było coś w okolicy 0,03-0,04cd/m2.

Jeśli różnica w cenie jest nieduża to warto rozważyć, ale pewnie nie jest.

 

To już lepiej trochę dołożyć i kupić Oleda ec930v. To będzie dopiero różnica jakościowa na której Ci zależy.

OLED najlepszy ale bardzo niepewny (trwałość).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w sklepie twierdzą, że ten ST60 to nie jest sprzęt powystawowy, lecz nówka bez żadnych wad. Chyba zaryzykuję zakup przez Internet - najwyżej zwróci się na mocy odstąpienia od umowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał jeszcze z dwa lata nim dopracują tą technologie. Widziałem ogromną liczbę wypalonych pikseli w tych nowych Oledach Lg

Ja w swojej komórce nie widziałem ani jednego a trochę ich tam jest. Komórka ma prawie 3 lata. Oczywiście żadnej fotki tej "ogromnej ilości" Kolega nie zrobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung produkuje amoledy od ponad 6 lat i ma tą technologie dobrze opracowaną. Po drugie porównywanie w porywach 5 calowego wyświetlacza w telefonie komórkowym z wyświetlaczem tv o kilkudziesięciu większej powierzchni to chyba nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wypalenia na telefonach z ekranami oled robił test w tamtym miesiącu smartfonów cd action i wspominał o tym tak samo wystarczy kupić pismo o gsm które robi testy komórek i to samo powtarza widać wypalenia nawet na ekranach tel więc nie ma o co się kłócić poza tym samusng w swoich amoledach daję ekrany typu PenTile nawet w swoich flagowcach i są podatne na wypalania też pikseli poczytajcie fachowe pisma każde to uwzględnia .Dla zainteresowanych Sharp opracował nowy model wyświetlacza IGZO będzie również stosowany w okularach VR więc nawet super amoledy już odchodzą pomału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram się na nowym wyswietlaczu który pokazał 5,5cala 4K gdzie gęstość piksela wynosi 806ppi gdzie ludzkie oko w typowej telefonicznej odległości przestaję rozróżniać pojedyńcze punkty obrazu przy gęstości około 300ppi czas i marketing pokażę którego będą mieli lepsze wzięcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat amoledow został poruszony to czy któryś z użytkowników zauważył że jasność w galaxy po kilku latach drastycznie spada? Między s3 a s5 jest ogromna różnica w jasności a gdy s3 był nowy świecil o wiele lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie porównywanie w porywach 5 calowego wyświetlacza w telefonie komórkowym z wyświetlaczem tv o kilkudziesięciu większej powierzchni to chyba nieporozumienie.

Liczy się chyba wielkość subpiksela i ich ilość a tych w tej komórce jest porównywana do TV ilość (trochę mniej). Te subpiksele są mniejsze więc zagrożenie awarią chyba większe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam czekam aż dopracują technologię doskonałą:

plazma = PDP.

Takie naturalne kolory ...

Dodadzą HDR, 43K, wygięcia i i HFR ...

 

Co prawda nikt tego nie kupował ale napisali (po 20 groszy za wpis) tysiące postów.

Tak naprawdę to na tym forum robią trzy osoby / nicki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w tej cenie nie warto. Gdyby ST60 kosztowała 3000 zł to ok.

Bo z całą pewnością nie jest to model nie używany.

W swojej klasie masz Philips 55PFS8209 który gra lepiej niż plazma Panasonica.

Ma zdecydowanie lepsze wyposażenie. A Android pozwala na akceptację Flasha.i daje 900.000 aplikacji.

Ma też kamerę SKype, poczwórny ambilight, Pip i to pełen, miracast, wifi smart screen,Ambivoox, no i czerń !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.