Skocz do zawartości
IGNORED

Śpieszmy się kochać plazmy... :(


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Różnice jednak są, choć przeskok nie jest tak duży jak między serią 30 a 20. Czerń coraz lepsza (niewiele ale jednak) w nowszych modelach. Nie pamiętam jak seria 50, ale seria 60 ma też zdecydowanie lepszy filtr od ST30 / G30 / GT30 (mowa o warunkach dziennych). Seria VT tak nie odstawała z tego co pamiętam, bo tam zawsze był bardzo dobry filtr. W serii 60 jest też więcej ciekawych opcji regulacji obrazu, których nie było na pewno w serii 30 (np black expander).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całkowita nieprawda to jest to ^^

 

Mógłbyś rozjaśnić co rozumiesz pod nazwą tych dwóch znaczków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Czy jeśli serwis pogwarancyjny(nie panasonic) w tv panasonic wykasowal ilość przepracowanych godzin to jest jakakolwiek możliwość sprawdzenia poprzedniego stanu godzin??? Czy np zerowa ilość godzin wiąże się z wymianą jakiejś części i nie ma możliwości jej sprawdzenia? Otóż owy sprzedawca, nie wie jeszcze ze ja wiem:))) że on ma serwis pogwarancyjny telewizorów(poszperalem trochę i go znalazłem) i znowu pakuje się w jakąś dziwną sprawę, bo niby tv stał od lutego i ma pół godziny przepracowane bo za duży itd. Pewnie jak coś usunął, to wiąże się to z utratą gwarancji,która jak twierdzi jest do lutego roku 2017.. Mowa o 65vt60,

 

Z drugiej strony jak ekran czysty, bez powidokow to 2000 godzin również nie ma znaczenia,chyba że jakaś powystawowa i natrzepane ile wejdzie ale powystawowe raczej mają jakieś wypalenia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii 60 powidoki znikają same z czasem i matryca wraca do normy, to tylko kwestia podania odpowiedniego materiału, który w widocznych miejscach będzie na tyle dynamiczny, że "wypłucze" powidoki.

 

Żeby coś się stało tak na poważnie, to tv musiałby być włączony przez bardzo długo ze statycznym obrazem, na którym są elementy o dużej różnicy w jasności.

Np. czarne tło i białe linie lub odwrotnie.

Gdyby pracował jako stała "plansza" w firmie/sklepie/wystawie, to powidoki byłyby widoczne.

Przy normalnym użytkowaniu "czyszczą" się na bieżąco.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc niepotrzebnie psioczylem,Ten Tv jest faktycznie nowy. Z racji tego że blisko Warszawy, to Maciej Koper sprawdził i skalibrowal go wczoraj czyli tryb Nocny, dzienny i 3d a więc wszystko i mówił że nie ma żadnych wad typu wypalenia itd,Wkoncu się przekonam się czy profesjonalna kalibracja coś wnosi .. Kurier już odebrał tv , wyjazd w piątek do Ie..oby coś nie uszkodzili..65vt60 nowy to taki biały kruk bym powiedział.. Więc poszukiwania zakończone,teraz czekam na dostawę.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc niepotrzebnie psioczylem,Ten Tv jest faktycznie nowy. Z racji tego że blisko Warszawy, to Maciej Koper sprawdził i skalibrowal go wczoraj czyli tryb Nocny, dzienny i 3d a więc wszystko i mówił że nie ma żadnych wad typu wypalenia itd,Wkoncu się przekonam się czy profesjonalna kalibracja coś wnosi .. Kurier już odebrał tv , wyjazd w piątek do Ie..oby coś nie uszkodzili..65vt60 nowy to taki biały kruk bym powiedział.. Więc poszukiwania zakończone,teraz czekam na dostawę.

 

Pzdr

ile dałeś jeśli można?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc doszła moja plazma 65vt.. Wszystko ok.. Jestem mega zadowolony!!!! A szczególnie z kalibracji, piszę to szczerze bez żadnych podtekstow.Maciej wyciągnął dużo pewnych smaczków.W każdej sytuacji obraz wygląda bardzo dobrze, głębia(ale to dzięki przekątnej również) jest jeszcze lepsza.kolory bardziej nasycone i biel to biel.. nie wpada w żaden odcień.Bałem się o ostrość, ale ta jest również bardzo dobra .

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję ;-) kiedyś słyszałem że im większy panel tym lepsza jakość obrazu.

Pewnie słyszałeś że czym większy panel to głębsza czerń.... ja tak to słyszałem.... :)

Oczywiście mowa o PDP. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc doszła moja plazma 65vt.. Wszystko ok.. Jestem mega zadowolony!!!! A szczególnie z kalibracji, piszę to szczerze bez żadnych podtekstow.Maciej wyciągnął dużo pewnych smaczków.W każdej sytuacji obraz wygląda bardzo dobrze, głębia(ale to dzięki przekątnej również) jest jeszcze lepsza.kolory bardziej nasycone i biel to biel.. nie wpada w żaden odcień.Bałem się o ostrość, ale ta jest również bardzo dobra .

 

Pzdr

 

Niezaprzeczalnym plusem plazm było (jest?) to, że dało się je w ogóle prawidłowo skalibrować. Moich dwóch znajomych przeżyło kalibrację LCDków i w obu przypadkach były jaja albo z bielą albo z czernią... OLEDy są w tej kwestii zdecydowanie bliżej plazm, więc jak już w końcu pdp zejdą z rynku to jest już przynajmniej godny następca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Niezaprzeczalnym plusem plazm było (jest?) to, że dało się je w ogóle prawidłowo skalibrować. Moich dwóch znajomych przeżyło kalibrację LCDków i w obu przypadkach były jaja albo z bielą albo z czernią... OLEDy są w tej kwestii zdecydowanie bliżej plazm, więc jak już w końcu pdp zejdą z rynku to jest już przynajmniej godny następca

To prawda. Niech tylko jeszcze uda im się je wyprostować i sprzedawać w cenie podobnej jak miały plazmy. To wtedy można je będzie do siebie przyrównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda na dużym zdecydowanie lepiej się ogląda, ale bardzo szybko maleje niestety. Po kalibracji fajnie wszystko jest,choć tryb nocny mógłby być odrobinę ciemniejszy jak dla mnie,lecz pewnie tak musi być żeby wyciągnąć te wszystkie smaczki. Wczoraj wędzilem więc plazma opita(łeb mi pęka:) heh..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda na dużym zdecydowanie lepiej się ogląda, ale bardzo szybko maleje niestety. Po kalibracji fajnie wszystko jest,choć tryb nocny mógłby być odrobinę ciemniejszy jak dla mnie,lecz pewnie tak musi być żeby wyciągnąć te wszystkie smaczki. Wczoraj wędzilem więc plazma opita(łeb mi pęka:) heh..

Najważniejsze ,że Twoja krucjata w poszukiwaniu zakończyła się pełnym sukcesem i zadowoleniem.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze ,że Twoja krucjata w poszukiwaniu zakończyła się pełnym sukcesem i zadowoleniem.... :)

 

Zastanawiam się jakby te kupno wcześniej w Szkocji doszło do skutku,ja miałem wieść ją na płasko w samochodzie i czy nie stałoby się cos, toć to kolos .Nawet podczas wkladania przy tej wadze było by ryzyko uszkodzenia panelu..Może tak miało być i skończyło się happy end em wkoncu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakby te kupno wcześniej w Szkocji doszło do skutku,ja miałem wieść ją na płasko w samochodzie i czy nie stałoby się cos, toć to kolos .Nawet podczas wkladania przy tej wadze było by ryzyko uszkodzenia panelu..Może tak miało być i skończyło się happy end em wkoncu.

 

Miałeś szczęście, że nie doszło to do skutku, jest dokładnie tak jak pisze HQ150, można nosić i wozić tylko w pionie.

 

Jak byś w końcu dojechał na miejsce i rozładował samochód, po podłączeniu mógłbyś mieć wielki ZONG ... tyle pieniędzy kosztowało i nie działa !?!?!?!?!?

 

Szczęściarzu !

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.

Ale w każdej instrukcji obsługi PDP jest to napisane ,, dużymi literami''.

Jak mi przywozili mój 55VT to był zapakowany na aucie pionowo.

to ciekawe to co piszesz "duzymi literami" ponieważ panel jest przyklejony tasmą dwustronna do blachy która jest kręgosłupem całego telewizora i powierzchnie ma taka samą jak panel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.

Ale w każdej instrukcji obsługi PDP jest to napisane ,, dużymi literami''.

Jak mi przywozili mój 55VT to był zapakowany na aucie pionowo.

Taki sposób transportu jest związany z konstrukcją matrycy (pisałem już kiedyś o tym) to dwie tafle szklane sklejone ze sobą (w uproszczeniu oczywiście). Płaskie przenoszenia powoduje duże naprężenia ścinające na krawędziach za które trzymamy. Klejenie może tego nie wytrzymać i matryca straci szczelność. To powoduje trwałe uszkodzenie wynikające z ulotnienia się gazu szlachetnego (chyba Krypton) z komórek subpikseli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sposób transportu jest związany z konstrukcją matrycy (pisałem już kiedyś o tym) to dwie tafle szklane sklejone ze sobą (w uproszczeniu oczywiście). Płaskie przenoszenia powoduje duże naprężenia ścinające na krawędziach za które trzymamy. Klejenie może tego nie wytrzymać i matryca straci szczelność. To powoduje trwałe uszkodzenie wynikające z ulotnienia się gazu szlachetnego (chyba Krypton) z komórek subpikseli.

nieprawda, panel nie jest mocowany tylko na krawędziach (patrz jeden wpis wyżej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED TV nie ma podświetlenia !!!!

Każdy z 4 sub pixeli WRGB jest odrębnym źródłem światła.

OLED TV jest bardzo tani w produkcji z powodu eliminacji sekcji podświetlania

 

Brak mocy produkcyjnych OLED WRGB dyktuje wysoką cenę matryc.

LG Display zapowiedziało MEGA/GIGA środki na nowe fabryki matryc i usunięcie zagrożenia wypaleniami do roku 2017.

Więc czekają nas dwa lata na doskonałą technologię ekranów TV ...

 

Akcja LG przypomina mi erę SONY TRINITRON ...

Nikt nie dostał od JAPAN SONY licencji na TRINITRON.

To w latach 80-tyvh SONY miał technologię na CRT walcowate kineskopy z niesamowitą jakością kolorów, ale tylko w PAL-u. NTSC (Nigdy Ten San Colour) się w SONY nie sprawdzał w USA.

Później SONY przespało wszystko. Zwłaszcza FLAT Kineskop TV.

 

Ktoś morze opisać historię jakie to firmy wprowadzały plazmy, a które rezygnowały z plazm ?

 

PHILIPS pierwszy wprowadził do sprzedaży plazmy w Europie,

SONY pierwszy zrezygnował z Plazam na świecie. Co było dalej ....

 

Proszę o aktualizację danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED TV jest bardzo tani w produkcji z powodu eliminacji sekcji podświetlania

 

Ciekaw jestem na czym ten "wysoki koszt" polega przy podświetlaniu LED'owym...czyli sekcji składającej się z kilkunastu diód SMD/LED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.