Skocz do zawartości
IGNORED

Śpieszmy się kochać plazmy... :(


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i co k**wa z tego że jest napisane w tym panasoniku, w moim nie jest napisane i koniec.

ty też jesteś ślepy? albo leń bo nawet nie zainteresujesz się jak są te telewizory skonstruowane,

 

Powtarzam po raz kolejny, może wreszcie zrozumiesz: skoro umieścili takie ostrzeżenie - to nie zrobili tego bez powodu.

 

W telewizorze interesuje mnie jakość obrazu, a nie jak jest skonstruowany. Zakładanie, że jakiś domorosły Pan Heniutek (złota rączka) będzie u siebie w szopie lub garażu poprawiał renomowanego światowego producenta jest tak niepoważne, że nie warto w ogóle się nad tym zatrzymywać. I bądź łaskaw prowadzić rozmowę w nieco mniej prostacki sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już iść w plazmy to w serię 60 lub 50.... minimum st...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już iść w plazmy to w serię 60 lub 50....

 

Mam serię 30 i jestem zadowolony. Gdy na rynku była jeszcze 30 i już 50 porównałem dwa stojące obok siebie telewizory. Jedyna różnica, jaką dostrzegłem to że 50 był trochę jaśniejszy. Innych różnic, szczególnie w jakości obrazu nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta seria to kiszka

 

Jako użytkownik jestem innego zdania.

 

Żaden Panasonic nigdy nie był kiszką. Nawet te najstarsze serie.

 

Nie zdenerwujesz mnie tego typu złośliwostkami. Natomiast dajesz dowód własnej małości. Kiedyś pisałeś na temat serii 30 coś diametralnie innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że kupiłem LG 29UM67 wysłałem fakturę sklep morel.net też u nich potwierdził jak zakupiłem i miałem dostać grę najnowszą "Gwiezdne Wojny" formularz wypełniony faktura wysłana sklep potwierdził u LG jak dzwoniłem i ponad miesiąc i gry nie mam i jak piszę zero odpowiedzi widać jak LG robi w.................... u nas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik jestem innego zdania.

 

Żaden Panasonic nigdy nie był kiszką. Nawet te najstarsze serie.

 

Nie zdenerwujesz mnie tego typu złośliwostkami. Natomiast dajesz dowód własnej małości. Kiedyś pisałeś na temat serii 30 coś diametralnie innego.

yyyyyyyyyyyyyyy źle się wyraziłem, chciałem napisać że jest kiszką w stosunku do późniejszych wersji co nie jest wielkim odkryciem oczywiście czyli de facto jest kiszką :D

nie moja wina że kupiłeś kiszkę :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek_z ....dobrze że Bobcat lubi zajarać i trudno Go wyprowadzić z równowagi ;))))) :)))))) .......

 

..... prawda Bobcat? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Macieja K.(HDTVPOLSKA )w dziale kupie sprzedam na forum jest panas st60 50" z 2013...Gość ceni 4 tyś...

Dał bym linka ale lece ze słuchawki z tapatalka....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

wczoraj zestawilismy vt60 z samsungiem brata js9500 film juz się przerzuca na you tube..Jakosc wyszla dosc tragiczna nie oddająca walorow obu tv..tutaj krótkie porównanie 65 vs 55 vt60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak widac aparat cannona nagrywa zle i jakość również zła,lepiej nie robic full ekranu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejny problem bo you tube przetworzylo z 4k na 360p js vs vt tu;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

lepiej nie powiekszać ,u góry film samsung jasność podświetlenia na maksa.Dodam żę posiadacze vt60 mogą spać spokojnie i nie sluchać marketingowych papek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejny problem bo you tube przetworzylo z 4k na 360p js vs vt tu;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

lepiej nie powiekszać ,u góry film samsung jasność podświetlenia na maksa.Dodam żę posiadacze vt60 mogą spać spokojnie i nie sluchać marketingowych papek.

To było do przewidzenia. Widziałem gdzieś w necie porównanie topowej plazmy Samsunga F8500 z Js9500 i plazma też wypadła bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez noquarter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak poszło na 4k. jesli chodzi o górny film to samsung ma ustawione podświetlenie na maks i film przeklamuje utratę szczegołów ,na żywo one są widoczne..Jeśli chodzi o porównanie to w szranki staneły jedne z najlepszych tv.Od razu napisze że posiadacze vt60 spać spokojnie gdyz rożnica w 4k dla mnie jest marginalna.Jeśli chodzi o samo porównanie to oba tv są bardzo dobre i filmy które dodalem przekłamują sporo np w samsungu utrate szczegółów w górnym filmie.Jak dla mnie w nocy vt60 nie ma wad a na samsungu zeby efekt halo byl bardzo malo widoczy podswietleniem musimy zjechac na ok 10,11 czyli tyle ile plasma ma jasnosci tzn nie da się tego zjawiska usunąc maksymalnie ,ale wtedy jest bardzo dobrze i tylko plazmowcy wychwycą gdzie się to zapali czasami .Jesli chodzi o ostrość to czym lepszy film tym jest mniejsza różnica miedzy telewizorami ,gdyż gorszy material lepiej upscaluje samsung ,dlatego na telewizji samsung ostroscią wypada lepiej.Kontrastowość na obu wypada bardzo dobrze..np sceny duzo swiatel i czarnych miejsc vt wyglada badziej kontrastowo(bo coś w samsungu się zapali,szczególnie drugi plan),znowu gdy wypelnimy ekran małym jasnym punktem na ekranie samsung wypada lepiej gdyż ma czerń calkowitą(bo się wygasi) a plazma lekko ciemno szarą.Sceny np zieleni duzych obszarów są odrobine głębsze czasami w jasnych scenach na plazmie.Puzowaliśmy kilka razy pewne sceny i szukalismy róznic ,czasem były czasem identycznie.kąty są jak dla mnie dramatyczne w js9500 ,wystarczy wstać lub lekko w bok i całe podświetlenie widać niestety.Poczekamy na te hadery i jak to brat mówi SZEROKĄ PALETE BARW i wtedy zobaczymy.Test przerowadzilismy z komputera ycbrc 4;4;4

 

efekt hallo zauważymy w szóstej sekundzie dolnego filmu nad niebieskim mostem na samsungu a na vt60 brak i to są te niuanse i smaczki plazmy ale w filmie to widać to bardziej niż na żywo,czyli na żywo mniej

 

Jak rownież powyzej 3 minuty podswietlenie zostalo zwiększone na maksa zeby pokazac ten efekt racze defekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ostatnie dwa filmy i niech sie odezwą Ci ktorzy piszą o jakiś przyszarzałych kolorach plazmy ..widocznie nigdy nie widzieli w akcji vt60 i mogę się odnieść do tytułu wątku ,,śpieszmy sie kochać plazmy,, pzdr

 

w filmie wyżej z różami proszę zwrócić uwage w 1.06 minucie odcienie zieleni obrazu na pauzie oczywiście ..to są właśnie małe różnice na plus dla pdp .W pierwszym filmie widać że stojak vt60 jest w folii bo nigdy nie był jeszcze używany i musiałem wyrwac folie od góry dla testu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc, takie porownania nie robi sie na max. podswietleniu. Plus mam nadzieje ze oba odbiorniki maja ustawiony tryb "kino" lub "thx". Wiadomo ze nikt nie bedzie sie bawil w kalibracje dla testu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc, takie porownania nie robi sie na max. podswietleniu. Plus mam nadzieje ze oba odbiorniki maja ustawiony tryb "kino" lub "thx". Wiadomo ze nikt nie bedzie sie bawil w kalibracje dla testu. ;)

Witaj niezrozumiałeś

Tylko pierwszy film miał ustawienie podświetlenia na maxa w samsungu żeby pokazać różnice w jasności(powiedzmy możliwości) obu tv..reszta filmów to ustawienie obu ok 115 [cd/m2] czyli typowe kino.

 

Dodam żę u góry plazma vs plazma lewa to moje ustawienie znalezione w sieci(testowałem ok 5 ) ,ta u góry jest skalibrowana przez M.K..Na filmie tego nie widać ale balans bieli leciutko jest inny . Na skalibrowanej jest odrobinę głębszy kolor..wklepując ustwienia isf na przemian obu tv wychodzi kiszka straszna..ale wyszlo na to że moje 55 miałem blisko dobrego ..nie ujmując oczywiscie Maćkowi,bo sprawdzałem te ustawienie z 55cali na 65ciu i wszystko wpadało w zielone niestety i dalej bym szukał i grzebał,a tak wiem żę to jest ustawienie na 100procent..pzdr

 

darulok

Wielkie dzięki za to porównanie.

spoko luzik:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... to moja pomylka Darulok. Zerknalem tylko na pierwszy film. ;) W takim razie, biore sie za ogladanie kolejnych. Dzieki za ten test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie to już ostatni film(Hercules) który również wyszedł w miare ok poza przebieleniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja przy mojej plazmie, której obraz bardzo mi odpowiada pozostanę aż spowrzechnieje 8K.

Wcześniej nie widze sensu wymiany.

Tym bardziej, że nie jestem jakimś maniakiem kina i tv.

Po prostu od czasu do czasu lubie obejrzec film lub koncert z blureya.

A w TV to głównie mecze i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Blue ray 4k samsunga bracki już zamówił, więc niedługo skrobne jakieś sprawozdanie odnośnie hdr i natywnego 4k. Udało mi się że tak powiem,, zdobyć,, marsjanina 4k tzn tylko 3840na 1600 lini i paleta barw była inna od posiadanej wersji blueray hd..Mowa o wyświetlaniu tegoż filmu na plazmie. Napewno kolory a najbardziej niebieski (mowa o światłach w tym filmie ) itd zyskał sporo.Pozniej odpalilismy film na js9500 z dysku i hdr po USB sam się nie odpalił. Wniosek taki ze poczekamy na tego blueraya 4k i wtedy zobaczymy.Prawdopodobnie pierwszy będzie Revenant, a że w pudełku są dwie płyty HD i 4k porównanie będzie łatwe.Po pierwszych recenzjach widać że filmy z hdr i szeroką paleta barw są całkiem inne..taki ala dynamiczny obraz ale bardziej dopracowany.Napewno to coś nowego warto dać temu szansę.. Chodź nie wyobrażam sobie oglądać 1000nitow w nocy :)denerwujące jest to że np Martian RIP 4k z szeroką paleta, daje jakieś korzyści na zwykłym tv (puściłem jednocześnie dwie wersje hd i 4k(niepełnym) w dwóch różnych programach na telewizorze)i korzyści były widoczne bez większego wpatrywania się. Ale wiadomo że producenci filmów 4k dadzą druga płytę fullhd z paleta ucieta równo pod rec709. Narazie to są moje teorie zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.