Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiadana "40" . Trochę klon PM-7000N za 2499E.

model40n_S1.jpg

model40n_2.jpg

model40n.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wg plotek z rynku niemieckiego seria 6007 jest ostatnią wg dizajnu z 2008 czyli M1.

Jej następcy będą oznaczeni "60" i będą najtańszą seria pełnowymiarową. Premiery jesienią.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.02.2022 o 19:38, marek-1969 napisał:

Zapowiadana "40" . Trochę klon PM-7000N za 2499E.

 

Nie zupełnie klon. Wygląda na produkt zasadniczo nowy. Mam plik pdf z pełnym szkoleniem firmowym i porównaniem z PM8006 i PM7000N, ale plik za duży i nie chce się załączyć do posta. Jak ktoś chce to mogę wysłać na mejla.

 

 

Marantz 40n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba klon 20 letniego PM7001 😂

Marantz leci na tych samych 20 letnich projektach co Denon, aby tylko rwać kasę. Dlatego od dawna opuściłem te marki, bo ciągle to są odgrzewane kotlety. Nic nowego, jeżeli ktoś poszukuje innego brzmienia to tam tego nie znajdzie. 

 

 

1110271245a87d1f913ceaf690.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 godzin temu, rafal735r napisał:

Chyba klon 20 letniego PM7001 😂

Marantz leci na tych samych 20 letnich projektach co Denon, aby tylko rwać kasę. Dlatego od dawna opuściłem te marki, bo ciągle to są odgrzewane kotlety. Nic nowego, jeżeli ktoś poszukuje innego brzmienia to tam tego nie znajdzie. 

 

 

1110271245a87d1f913ceaf690.jpg

Z tym, że nie każdy poszukuje innego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, whir napisał:

Pod jakim względem ?

Dla mnie to są odgrzewane kotlety. Podobnie np czyni denon. Porównując starego PMA-2000R do nowszego PMA-2020AE ciężko stwierdzić różnice brzmieniowe. Ostatnio Yamaha też leci tym samym tropem dodając tylko zera do cen. Co kto lubi. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca  tak jest

Miałem stare Marantze, pm8000 pm78, pm7200, pm7001 ( ten zdecydownie najsłabszy)

Z nowych pm8005 . I tego naprawdę  juz chciało się  słuchać, bardzo  przyjemna barwa, w miarę równe pasmo.

Az szkoda sie było  pozbywać ale musiał przegrać z yamaha as2000. 

Podejrzewam że  Pearl Lite  tez byłby  dobry( mam cdka z serii pearl lite jako cd i dac, to wprost rewelacja w tej  cenie, lepszy od suchego cds2100 w połączeniu z as2100 )

Yamaha as2100 tez gra nieco cieplej  łagodniej od as2000. Choć tez na tyle jasno że należy ją zestawiać z ciepłymi, ciemniejszymi kolumnami, aktualnie mam dali grand coupe.

Edytowane przez costa brava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem PM 14 S1 SE. Niestety, nie mam możliwości odsłuchu

wzmacniacza przed zakupem ( wiem, tak się nie robi 🙂 ) Stąd moje pytanie, czy Marantz 

sprawdza się przy wieczornym, cichym słuchaniu ?

Mam złe doświadczenia z cyfrowymi drabinkami rezystorowymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, goostaw napisał:

Witam. Zastanawiam się nad zakupem PM 14 S1 SE. Niestety, nie mam możliwości odsłuchu

wzmacniacza przed zakupem ( wiem, tak się nie robi 🙂 ) Stąd moje pytanie, czy Marantz 

sprawdza się przy wieczornym, cichym słuchaniu ?

Mam złe doświadczenia z cyfrowymi drabinkami rezystorowymi.

 

Miałem ten model przez jakieś półtora roku i co do drabinki to możesz być spokojny, idealnie równo reguluje głośność w obu kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, goostaw napisał:

Witam. Zastanawiam się nad zakupem PM 14 S1 SE. Niestety, nie mam możliwości odsłuchu

wzmacniacza przed zakupem ( wiem, tak się nie robi 🙂 ) Stąd moje pytanie, czy Marantz 

sprawdza się przy wieczornym, cichym słuchaniu ?

Mam złe doświadczenia z cyfrowymi drabinkami rezystorowymi.

 

Posiadam PM11S3, trochę mocniejszy, ale charakter podobny. jeżeli chciałbys posłuchać w Wielkopolsce, to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Pm 14 se, dotarł dwa tygodnie temu. Co by tu napisać aby nie klnąć, jeśli nic się nie zmieni

będę posiadaczem najdroższego przycisku do papieru. Tak szarego, płaskiego, "liniowego" , pozbawionego życia dźwięku się nie spodziewałem. Mimo sporej mocy, wzmacniacz nie ma mikrodynamiki przy cichychm i średnio glośnym odsłuchu. Oznaki, chęci, do żywszego grania pojawiają  się dopiero przy wysokich poziomach głośności. Nie dowierzając, wyciągnąłem  z szafy starego Rotela ra 06 i niestety Marantz w tych aspektach poległ. Czternastka ma przewagę w  stereofonii, scenie  i ogólnym porządku, tu Rotel jest chaotyczno - balaganiarski, ale barwowo wypada lepiej. Oczywiście moim zdaniem i w moim systemie.      Na codzień gram z lampy  Cayin 70 Mk ll, Ayon 07 S, i mające u mnie dożywocie, stareńkie AP Tempo 3. Gdyby nie lekko poluzowany bas i obecne ceny lamp, niczego bym nie zmieniał.   Proszę o wpis do klubu, jako zrzeszony- niezadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem kilka tygodni temu . Seria 60 zastępuje 600x.

Na początek CD-60 za 799e

cd60-1.jpg

cd60-3.jpg

cd60-2.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topologia odtwarzacza jest identyczna jak w nowym Denonie DCD-900NE lecz wygląda że to projekt inżynierów Marantza.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy w środku ale to w końcu tylko 4 tysiace 😆

W dniu 12.05.2022 o 22:58, goostaw napisał:

Witam. Pm 14 se, dotarł dwa tygodnie temu. Co by tu napisać aby nie klnąć, jeśli nic się nie zmieni

będę posiadaczem najdroższego przycisku do papieru. Tak szarego, płaskiego, "liniowego" , pozbawionego życia dźwięku się nie spodziewałem. Mimo sporej mocy, wzmacniacz nie ma mikrodynamiki przy cichychm i średnio glośnym odsłuchu. Oznaki, chęci, do żywszego grania pojawiają  się dopiero przy wysokich poziomach głośności. Nie dowierzając, wyciągnąłem  z szafy starego Rotela ra 06 i niestety Marantz w tych aspektach poległ. Czternastka ma przewagę w  stereofonii, scenie  i ogólnym porządku, tu Rotel jest chaotyczno - balaganiarski, ale barwowo wypada lepiej. Oczywiście moim zdaniem i w moim systemie.      Na codzień gram z lampy  Cayin 70 Mk ll, Ayon 07 S, i mające u mnie dożywocie, stareńkie AP Tempo 3. Gdyby nie lekko poluzowany bas i obecne ceny lamp, niczego bym nie zmieniał.   Proszę o wpis do klubu, jako zrzeszony- niezadowolony. 

Az tak źle? Bylbym ciekaw porównania z Yamaha as2100 i denonem pma2500ne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 godzin temu, costa brava napisał:

Chudy w środku ale to w końcu tylko 4 tysiace 😆

Az tak źle? Bylbym ciekaw porównania z Yamaha as2100 i denonem pma2500ne

Jeśli ktoś nie lubi liniowego, neutralnego grania, to nie sądzę aby Yamacha się spodobała, Denon ma szansę, bo podbarwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakieś tani OLED byłby mile widziany . Albo chociaż cd-text.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Troszkę odszczekam poprzedni wpis. Po miesiącu od zakupu, wzmacniacz          zaczął grać zdecydowanie lepiej. Nie wiem co jest przyczyną  zmiany (przecież  kupiłem  używany, kilkuletni  egzemplarz) ale jest progres.😊 

Mimo to uważam  że  za kasę, którą chcieli w skepie za 14- stkę,  nie jest to zbyt wyrafinowany  wzmacniacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam wrażenie  że  nawet używany sprzęt się "wygrzewa " w nowym pomieszczeniu 

Ale  czy to czasem nie my się przyzwyczajamy do nowego dźwięku i zaczyna się  nam podobać ?

Jakbys kiedyś chciał  opchnąć tego Marantza w godziwej cenie to daj cynk na pw, jaki  kolor ? 

Edytowane przez costa brava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, costa brava napisał:

Tez mam wrażenie  że  nawet używany sprzęt się "wygrzewa " w nowym pomieszczeniu 

Ale  czy to czasem nie my się przyzwyczajamy do nowego dźwięku i zaczyna się  nam podobać ?

Jakbys kiedyś chciał  opchnąć tego Marantza w godziwej cenie to daj cynk na pw, jaki  kolor ? 

A ja mam wrażenie, ze bardziej użytkownik się "wygrzewa" aniżeli sprzęt 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.  Marantz, przez około miesiąc, grał po prostu stanowczo za ciemno. Nie pomagało przestawianie głośników, zmiany okablowania i miejsca odśuchowego, odwracanie polaryzacji, granie z kondycjonerem i ze "ściany"  - NIC.   Któregoś  dnia, pyk i większość rzeczy wskoczyła na swoje miejsce. Pierwszy raz doświadczyłem takie " cuś "  u siebie.

Wzmacniacz zostaję. Chociaż bardziej cieszy oko, niż ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.