Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
W dniu 22.10.2022 o 13:30, dlmtb napisał:

 Swego czasu czytając zagraniczne fora można było spotkać opinie że flagowy PM10 grający w klasie D nie dorównuje swojemu poprzednikowi PM11s3.

Aż tak źle nie jest, ale wg mnie rownież jedenastka jest lepsza od dziesiątki (szczególnie dwie jedenastki). Swego czasu popełniłem tutaj wpis na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Otrzymaliśmy od Was wiele, naprawdę zróżnicowanych pytań, ale to jedno pojawia się niemal pod każdym postem - co z tym budżetowym audio? Czy warto? Czy wygrywa odsłuchy, czy klienci jednak decydują się na droższe modele? Zapraszamy na szczerą opowieść o tym, że każdy sprzęt powstaje z myślą o konkretnym segmencie odbiorców. Sprawdź czy do niego należysz. Aby ułatwić Wam rozeznanie w temacie, Tomek podpowie również, które gatunki muzyczne sprawdzą się najlepiej oraz przedstawi swoje propozycje sparowania wzmacniaczy z konkretnymi kolumnami. Zapraszamy na film:

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Jestem szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza cd Marantz 67 MK II OSE w połączeniu z Musical FIdelity M3si i Audio Physic classic 8 i w sumie jestem zadowolony, ale rozglądam się za nowym CD i tu pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, który odtwarzacz CD Marantza (używka do 1,5k) sprawi , że poczuję różnicę w dźwięku na plus, czy może lepiej kupić DAC Topping, a ten zostawić jako transport.

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
2 minuty temu, whir napisał:

Power Amp się przycina i mnie to wnerwia 😉

To fajnie, że masz taki guzior w tym pilocie, bo ja muszę dupę ruszyć aby tę funkcję włączyć 🙂 

A tak serio, to są dwie śrubki na spodzie. Przednia jest na wierzchu a tylna pod bateriami. Odkryć i delikatnie podważ między tworzywem a aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcinus napisał:

To fajnie, że masz taki guzior w tym pilocie, bo ja muszę dupę ruszyć aby tę funkcję włączyć 🙂 

A tak serio, to są dwie śrubki na spodzie. Przednia jest na wierzchu a tylna pod bateriami. Odkryć i delikatnie podważ między tworzywem a aluminium.

Właśnie on nie chce z tym podważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 minut temu, whir napisał:

Hmm. Może mój był naprawiany i ktoś go klejem pozamykał 😕

Dobrze by było jak byś znalazł coś z klinowatym zakończeniem z tworzywa i wcisnął w luźniejsze miejsce a następnie przesuwał po obwodzie pilota. Jak sklejony, to również w którymś miejscu powinno puścić, a wtedy próbować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

O ile mnie Teac lub Musical Fidelity w przeszłym roku nie zaskoczy mam w planie zakup Marantza Stereo 70. Wiem , plan skromny ale trasa koncertowa Springsteena mnie szarpnie po kieszeni.

( Następna NR-1200) Czy ktoś ma na jego temat jakieś przecieki ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jak czasami czyta to może zeczywiscie tylko laser brudny. Jak kiedyś kupiłem używanego CD który nie czytał płyt i zakupiłem taka czyszcząca ale nie pomogło, tyle tylko ze mów wcale płyt nie widział. CD czyszcząca kupiłem bo w necie jest dużo recenzji ze jednak pomaga wiec może warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, blomin napisał:

Słyszałem że izopropanol w aero albo woda destylowanpa + gazik septyczny. Nie mam pojęcia co lepsze. Wolałbym niczego nie spieprzyć. 

Niedawno po jakichś dwóch latach nieużywania, odpaliłem Balu Ray i się coś przycinało i przestawało odtwarzać. Wsadziłem w napęd płytę czyszczącą (z takimi włoskami) i teraz działa. Może spróbuj tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty czyszczące to mit z 20 wieku . Jak w miarę regularnie używasz napędu są niepotrzebne.

Możliwe że laser wymaga kalibracji lub wymiany . Bez otwarcia niemożliwe.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, marek-1969 napisał:

Płyty czyszczące to mit z 20 wieku . 

I moja płyta pamięta właśnie lata 90' 🙂 

 

12 minut temu, marek-1969 napisał:

Jak w miarę regularnie używasz napędu są niepotrzebne.

U mnie nie był odtwarzacz dwa lata używany i płyta pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcinus napisał:

I moja płyta pamięta właśnie lata 90' 🙂 

 

U mnie nie był odtwarzacz dwa lata używany i płyta pomogła.

Używanie raz na dwa lata raczej regularnym nie jest 😱

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dla większości farmazony ale soczewkę lasera szwagier delikatnie przetarł wodą destylowaną (taką jak kiedyś stosowaliśmy do akumulatorów) na gaziku opartunkowym i osuszył z nadmiaru powietrzem sprężonym z dalsza. Czyta wszystko nawet "dziadki" już kolejny dzień. Dlaczego gazik? Ano nie zostawia mikro włókien. Musiał być solidnie zakurzony. Samo powietrze to mało. Może to komuś się przyda

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.