Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,Wygląda na to że w moim procesorze av8805 poszły dwa hdmi a inne nie puszczają już 4k60hz tylko 4k24hz maks.Pytanie brzmi gdyby kupiłbym płytke upgrade do 8k to własnie wadliwa cześć pójdzie do wymiany 🤔🤔🤔Tak to wygląda na zdj choć może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
34 minutes ago, costa brava said:

Na All ... masz 15S1 za 2000, na olx masz nowszy Pearl Lite ( z wejściami  cyfrowymi) za 2800 

Ja bym w droższe cdki się nie pchał,  zwłaszcza  bez daca,  bo trudno odsprzedawalne. 

 

 

 

Nie jestem z Polski a w uk nie ma problemu z odsprzedaniem cdeka.moj pierwszy cd to sa15s2 także po niżej tego pułapu  nie chce z chodzi. Wejścia cyfrowe mam w integrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Marantz 40n jako jeden z ciekawszych naszym zdaniem wzmacniaczy zintegrowanych w cenie około 10 tys. zł. Zapraszamy na film!

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ciemna 70

o3NtwCxhxxSVMjhsuAm8YG-970-80.jpeg.webp

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemna 50

Marantz-AVR-Cinema-50-1024x682.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie techniczne. Posiadam kilkuletni wzmacniacz 6005 i cd do pary. Wzmak zmieniłem na lampowca. Cd stracił funkcjonalność pilota.. i teraz pytanie czy dokupując streamer 6006 odzyskam jakąś funkcjonalność sterowania stremer i cd przykladowo przez telefon lub pilot po spięciu ich razem? Czy lepiej zmienić cały sprzęt a streamer z wbudowanym cd model 8005? Dziękuję za każdą odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 godzin temu, LuckyLUCK napisał:

Witam. Mam pytanie techniczne. Posiadam kilkuletni wzmacniacz 6005 i cd do pary. Wzmak zmieniłem na lampowca. Cd stracił funkcjonalność pilota.. i teraz pytanie czy dokupując streamer 6006 odzyskam jakąś funkcjonalność sterowania stremer i cd przykladowo przez telefon lub pilot po spięciu ich razem? Czy lepiej zmienić cały sprzęt a streamer z wbudowanym cd model 8005? Dziękuję za każdą odpowiedź. 

Tak, będziesz mógł sterować apką z telefonu streamerem i CD. Warunkiem będzie połączenie tych dwóch urządzeń pojedynczym przewodem cinch <-> cinch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jakie jest Wasze zdanie? Dokupić nd6006 do cd6005 które posiadam czy wymienić na uzywane nd8006 All in one? 

12 godzin temu, rafal735r napisał:

A nie prościej kupić po prostu pilot? 😉

Mam dwa piloty lecz Cd potrzebuje odbiornik Irdy który jest w wzmacniaczu. Piec idzie na sprzedaż ponieważ przeszedłem na Lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, LuckyLUCK napisał:

Jakie jest Wasze zdanie? Dokupić nd6006 do cd6005 które posiadam czy wymienić na uzywane nd8006 All in one? 

ND8006 jest o wiele lepsze dźwiękowo od obu sprzętów, które wymieniłeś. Dodatkowo jeśli go kupisz, to CD 6005 przestanie być Tobie potrzebne.

16 minut temu, LuckyLUCK napisał:

nd6006

Rozumiem, że chodziło Ci o NA6006?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Marcinus napisał:

ND8006 jest o wiele lepsze dźwiękowo od obu sprzętów, które wymieniłeś. Dodatkowo jeśli go kupisz, to CD 6005 przestanie być Tobie potrzebne.

Rozumiem, że chodziło Ci o NA6006?

Tak chodzi mi o Na6006. W takim razie będę polował na nd8006!:) Dzięki za poradę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie jakości całego ekosystemu w konfrontacji Marantz nd8006 vs bluesound node 3 wraz z cd6005. Czy kupno nd8006 to jest krok w dobrą stronę i pozwoli mi już odpocząć od szukania połączenia cd ze stremingiem ? :) Trochę męczę ale nasuneło mi się ostateczne pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 7.10.2022 o 13:42, LuckyLUCK napisał:

Jeszcze jedno pytanie odnośnie jakości całego ekosystemu w konfrontacji Marantz nd8006 vs bluesound node 3 wraz z cd6005. Czy kupno nd8006 to jest krok w dobrą stronę i pozwoli mi już odpocząć od szukania połączenia cd ze stremingiem ? 🙂 Trochę męczę ale nasuneło mi się ostateczne pytanie:)

Ja uważam, ze tak, ale to są już niuanse, więc musiałbyś osobiście sprawdzić, co Tobie odpowiada.

Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 21:38, LuckyLUCK napisał:

 Dokupić nd6006 do cd6005 które posiadam czy wymienić na uzywane nd8006 All in one?

Ja bym wymienił na ND8006.

Mniej kabli, mniej pilotów, mniej miejsca. Odtwarzacz w ND będzie conajmniej taki sam a funkcjonalność sieciówki w ND nieco lepsza.

W dniu 7.10.2022 o 13:42, LuckyLUCK napisał:

Jeszcze jedno pytanie odnośnie jakości całego ekosystemu w konfrontacji Marantz nd8006 vs bluesound node 3 wraz z cd6005. Czy kupno nd8006 to jest krok w dobrą stronę i pozwoli mi już odpocząć od szukania połączenia cd ze stremingiem ? 🙂 Trochę męczę ale nasuneło mi się ostateczne pytanie:)

Mam Bluesound i ND8006.

Po RCA dzwięk z Marantza jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, whir said:

Dokupić nd6006 do cd6005 które posiadam czy wymienić na uzywane nd8006 All in one?

W UK teraz wyprzedają ND8006 ze względu na nowa serie. Ja swojego kupiłem nowego, dwa tygodnie temu za £800 czyli jakieś 4 tys z hakiem. Pewnie nie warto sprowadzać ze względu na VAT i cło ale może da się utargować coś w salonie w Polsce albo sprowadzic z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był zainteresowany mamy na stanie ND8006 w kolorze czarnym.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym dołączam do klubu z moim świeżutkim Marantzem Model 40n.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Brzmieniowo 40n jest znakomity: naturalny, przestrzenny, lekko ocieplony, dynamiczny, z masywnym basem. Ma też bardzo niski poziom szumów własnych. Wbudowany przetwornik (muzyka z pendrive'a w USB + aplikacja sterująca HEOS) zdeklasował mój CD Usher. Trochę trzeba poświęcić czasu na rozgryzienie funkcji sieciowych. Aplikacja HEOS ma braki w funkcjonalności - brak możliwości przewijania do przodu i wstecz poszczególnych utworów, oraz nie korzystanie z plików dyrektyw (CUE) w przypadku obrazów płyt.

zestaw.jpg

Edytowane przez sattik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu intensywnego użytkowania Modelu 40n już nie jestem "zadowolony". Jestem zachwycony. A swoje spostrzeżenia z poprzedniego wpisu rozwinąłem bardziej szczegółowo w dziale Opinie.

Rozważałem trzy opcje: lampowego Yaqina, 40n oraz najtańszego Accuphase'a. Pierwszą opcję odrzuciłem ze względu na uciążliwości związane z użytkowaniem lampowca, dodatkowymi kosztami wymiany lamp oraz niewykluczonym brumieniem i szumami. Trzecią ze względu na kosmiczną już jak dla mnie cenę (25 kzł). Natomiast 40n okazał się strzałem w dziesiątkę.

Pewnie kiedyś sprawdzę czy zewnętrzny DAC może wprowadzić jeszcze większy realizm i namacalność dźwięku. Na razie pozbyłem się odtwarzacza CD i korzystam z plików oraz wbudowanego przetwornika.

marantz 40n.jpg

Edytowane przez sattik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sattik napisał:

Po tygodniu intensywnego użytkowania Modelu 40n już nie jestem "zadowolony". Jestem zachwycony. A swoje spostrzeżenia z poprzedniego wpisu rozwinąłem bardziej szczegółowo w dziale Opinie.

Choć już nie mam Marantz-a to nadal z sentymentu tu zaglądam. Mnie też podobał się dźwięk jaki prezentował PM8006 i mój ostatni z Marantz-ow PM14s1SE. Co ciekawe myślałem że firma definitywnie przeszła z klasy AB na D a tu proszę niespodzianka. Mimo że 40n jest niżej w chierarchi niż 30n to jak przeczytałem właśnie 40-tka jest na starym dobrym transformatorze. Ciekawe jak ma się dźwiękowo do 30-tki? Swego czasu czytając zagraniczne fora można było spotkać opinie że flagowy PM10 grający w klasie D nie dorównuje swojemu poprzednikowi PM11s3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.