Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.09.2023 o 21:51, duzy213 napisał:

witam , ja się napaliłem i kupiłem pm 7000n i tylko się nie śmiejcie ale gdzieś  tam w kilku testach wyczytałem że jest lepszy od 8006 a na pewno od 7005 ...

Mi osobiście sygnagura brzmieniowa PM7000n podoba się bardziej niż 8006 a napewno 7000n jest lepszy od 7005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nowa seria stereo czyli "50"

Integra to " 40" bez sieci .

CD to "40" z... siecią i HDMI.

Cena za sztukę 1800€.

Marantz-Model-50-CD-50n-Black-.jpeg

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2023 o 23:11, Starzec2 napisał:

Super, miłego słuchania 👍, na mnie ten wzmacniacz zrobił niesamowite wrażenie. 

A talie pytanie.... słuchałeś słuchasz poprzez pre phono w marantzu MC ? Czy pomijasz zewnętrznym pre? Czy w ogóle bez drapaka sobie w życiu radzisz 🤣🎶🎶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2023 o 08:07, Starzec2 napisał:

Miłego słuchania 😁. A ta wymiana opampow to z konieczności czy raczej upgrade?

Upgrade dwóch gorszych ;-)  2x Njm 2068 - te są uznawane za takie sobie…na cenione OPA2604 Burr Brown - pewnie można było jeszcze inne ale... wyszło fajne brzmienie ;-) luty poprawione gdzie trzeba pomierzone i jest cacy ;-) teraz z kenem KP990 i DL301 jest idealnie - co noe znaczy że nie może być lepiej ha ha 

20231028_221039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.10.2023 o 15:41, Adam 38 napisał:

A można wiedzieć jakiego typu są to różnice? 

Wg mnie i paru moich znajomych (nie jestem odosobiony z tymi obserwacjami) seria PM8005/6 jest jakoś spartolona brzmieniowo. Wydajnościowo jest całkiem ok. Ale brzmieniowo zmarali 2 kwestie. 1 - bas: jeden z forumowiczów określił mi to w sposób: bas chciałby być konturowy, ale mu nie wychodzi, a ja opisałbym to, że jest "pusty w środku" :D. 2 - wysokie: najwyższe tony, te odpowiadające za odwzorowanie uderzenia talerzy perkusji są jakieś takie poszarpane, wybrzmienia są takie niepełne, wybrakowane, dziurawe 😕

No więc różnica polega przedewszystkim na tym, że 7000n pozbawiony jest wad wspomnianych powyżej. Wydaje się być może troszkę bardziej gęsty, nie tracąc detalu w wysokich tonach i podaje je lepiej. Świetnie wysterował MA Gold 100G5 i kilka innych, nie tanich kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, whir napisał:

Wg mnie i paru moich znajomych (nie jestem odosobiony z tymi obserwacjami) seria PM8005/6 jest jakoś spartolona brzmieniowo. Wydajnościowo jest całkiem ok. Ale brzmieniowo zmarali 2 kwestie. 1 - bas: jeden z forumowiczów określił mi to w sposób: bas chciałby być konturowy, ale mu nie wychodzi, a ja opisałbym to, że jest "pusty w środku" :D. 2 - wysokie: najwyższe tony, te odpowiadające za odwzorowanie uderzenia talerzy perkusji są jakieś takie poszarpane, wybrzmienia są takie niepełne, wybrakowane, dziurawe

Choć już nie ma Marantz-a to mojej odczucia z czasu gdy miałem PM8006 i przeszedłem na PM14s1SE były podobne. Dziś patrząc już z pewnej perspektywy również uważam, że PM8006 to marne granie. A za te 7 tyś, które trzeba zapłacić za nowy egzemplarz to już gruby żart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, dlmtb napisał:

Choć już nie ma Marantz-a to mojej odczucia z czasu gdy miałem PM8006 i przeszedłem na PM14s1SE były podobne. Dziś patrząc już z pewnej perspektywy również uważam, że PM8006 to marne granie. A za te 7 tyś, które trzeba zapłacić za nowy egzemplarz to już gruby żart. 

Jeśli poziom 7000n jest podobny do 7005, to uważam, że takie granie może się podobać, bo tak te sprzęty są strojone. Natomiast jeśli chodzi o 8005/6, to są to stanowczo wyższej klasy sprzęty. Niestety mają sporą wadę, zagrają dobrze wyłącznie z odpowiednimi kolumienkami, które muszą być dość efektywne. Głośniczki, które potrzebują sporo prądu, będą z nimi grały ostrą górą i bez dołu. Natomiast wyższe serie, to już inna liga prądowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marcinus napisał:

Jeśli poziom 7000n jest podobny do 7005, to uważam, że takie granie może się podobać, bo tak te sprzęty są strojone. Natomiast jeśli chodzi o 8005/6, to są to stanowczo wyższej klasy sprzęty. Niestety mają sporą wadę, zagrają dobrze wyłącznie z odpowiednimi kolumienkami, które muszą być dość efektywne. Głośniczki, które potrzebują sporo prądu, będą z nimi grały ostrą górą i bez dołu. Natomiast wyższe serie, to już inna liga prądowa.

Mogę powiedzieć, że poziom PM7000n jest zdecydowanie lepszy niż PM7004, którego nawet jeszcze mam. Co do 7005 się nie wypowiem bo nie miałem nigdy styczności a jest on już dość inny niż 7004 (zmiany dalej idącę niż nowy potencjometr w 8006 w porównaniu do 8005).

Zgadza się, że 8005/6 potrzebuje dobrego sparowania z kolumnami. Tych dobrze pasujących może za wiele nie być co robi z 8005/6 słabo elastyczną jednostkę pod względem eksperymentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 minut temu, whir napisał:

Zgadza się, że 8005/6 potrzebuje dobrego sparowania z kolumnami. Tych dobrze pasujących może za wiele nie być co robi z 8005/6 słabo elastyczną jednostkę pod względem eksperymentowania.

To się zgadza. Miałem go (8005) dawno temu sparowanego z Dali Rubicon i było w miarę Ok. Inną sprawą jest, iż w dzisiejszych czasach większość głośniczków jest niestety bardzo wymagająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

chłopaki co robię nie tak albo co jest z moim pm 7000n ?? , mam go nowego od trzech miesięcy i cały czas mam problem z tidalem .... w żaden sposób nie chce u mnie działać... na kompie go nie widzi na fonie też, jedynie przez mconect mogę słuchać tidala... z spotify jest ok , dzisiaj była aktualizacja heosa i dalej nic...

Edytowane przez duzy213
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, duzy213 napisał:

chłopaki co robię nie tak albo co jest z moim pm 7000n ?? , mam go nowego od trzech miesięcy i cały czas mam problem z tidalem .... w żaden sposób nie chce u mnie działać... na kompie go nie widzi na fonie też, jedynie przez mconect mogę słuchać tidala... z spotify jest ok , dzisiaj była aktualizacja heosa i dalej nic...

Z tego co pamiętam, to trzeba użyć apki Heos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.12.2023 o 22:02, duzy213 napisał:

chłopaki co robię nie tak albo co jest z moim pm 7000n ?? , mam go nowego od trzech miesięcy i cały czas mam problem z tidalem .... w żaden sposób nie chce u mnie działać... na kompie go nie widzi na fonie też, jedynie przez mconect mogę słuchać tidala... z spotify jest ok , dzisiaj była aktualizacja heosa i dalej nic...

Nie jesteś w stanie zalogować się do Tidala w aplikacji HEOS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duzy213 napisał:

mogę , mogę przeglądać katalogi utwory ale nie mogę nic odtworzyć... nawet ostatnia aktualizacja nic nie dała...

Kurde dziwne, może głupie pytania ale ...:

1. Czy tidal działa na natywnej apce?

2. Czy było przeinstalowywane? (Wymazane apki, wyczyszczone pamięci, instalacja od nowa)

3. Czy wyskakuje jakiś error?

4. Czy masz inne urządzenia z HEOS, na których tidal działa?

5. Czy pytałeś w heos-owym helpdesku?

6. Czy próbowałeś logować się za pomocą innego konta tidala do heos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, whir napisał:

Kurde dziwne, może głupie pytania ale ...:

1. Czy tidal działa na natywnej apce?

2. Czy było przeinstalowywane? (Wymazane apki, wyczyszczone pamięci, instalacja od nowa)

3. Czy wyskakuje jakiś error?

4. Czy masz inne urządzenia z HEOS, na których tidal działa?

5. Czy pytałeś w heos-owym helpdesku?

6. Czy próbowałeś logować się za pomocą innego konta tidala do heos?

tidal działa na kompie i na androidzie ale nie widzi marantza

tak wiele razy heos jak i tidal

wyskakuje monit ,,odtwarzanie z tidał nie powiodło się .Proszę spróbować póżniej,,

tylko pm 7000n

tak pisałem ale porady nie pomogły

tak z mconect działa

 miałem wcześniej onkyo 6130 i nie było problemu . tidal widział onkyo...

spotify bez problemu

Edytowane przez duzy213
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, duzy213 napisał:

tidal działa na kompie i na androidzie ale nie widzi marantza

tak wiele razy heos jak i tidal

wyskakuje monit ,,odtwarzanie z tidał nie powiodło się .Proszę spróbować póżniej,,

tylko pm 7000n

tak pisałem ale porady nie pomogły

tak z mconect działa

 miałem wcześniej onkyo 6130 i nie było problemu . tidal widział onkyo...

spotify bez problemu

U mnie jak wywalało taki komunikat  to starczyło wylogować tidala z heos i zalogować ponownie....

Naciskałbym na helpdesk heosa/marantza niech szukają rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, whir napisał:

U mnie jak wywalało taki komunikat  to starczyło wylogować tidala z heos i zalogować ponownie....

Naciskałbym na helpdesk heosa/marantza niech szukają rozwiązania.

robiłem tak kilkadziesiąt razy... , problem jest taki że tidal na kompie nie widzi marantza.... onkyo od razu bez problemu... spotify też idealnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, duzy213 napisał:

robiłem tak kilkadziesiąt razy... , problem jest taki że tidal na kompie nie widzi marantza.... onkyo od razu bez problemu... spotify też idealnie...

Ale jak Tidal na kompue ma widzieć marantza? Marantz nie ma funkcjonalności Tidal connect. Czy o to chodzi? Bo się pogubiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, whir napisał:

Ale jak Tidal na kompue ma widzieć marantza? Marantz nie ma funkcjonalności Tidal connect. Czy o to chodzi? Bo się pogubiłem.

tidal jak i spotify na fonie i kompie ma opcje przesyłania tzn możemy słuchać na kompie albo urządzeniu które są w sieci i obsługują te serwisy , tak po chłopsku , na kompie jak mam odpalone spotify to mogę przekierować na marantza i działa  a tidal nie

Zrzut ekranu 2023-12-27 162359.png

Zrzut ekranu 2023-12-27 162429.png

Edytowane przez duzy213
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, duzy213 napisał:

tidal jak i spotify na fonie i kompie ma opcje przesyłania tzn możemy słuchać na kompie albo urządzeniu które są w sieci i obsługują te serwisy , tak po chłopsku , na kompie jak mam odpalone spotify to mogę przekierować na marantza i działa  a tidal nie

Zrzut ekranu 2023-12-27 162359.png

Zrzut ekranu 2023-12-27 162429.png

Czyli jednak nie używasz Appki HEOS, tylko próbujesz użyć funkcjonalności Tidal Connect, która w tym urządzeniu nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marcinus napisał:

Czyli jednak nie używasz Appki HEOS, tylko próbujesz użyć funkcjonalności Tidal Connect, która w tym urządzeniu nie istnieje.

kolego używam... ostatnio była aktualizacja a nawet dwie ,w heosie mogę robić wszystko nawet ,,fajnie,, działa tylko że finalnie nie odtwarza muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, duzy213 napisał:

kolego używam... ostatnio była aktualizacja a nawet dwie ,w heosie mogę robić wszystko nawet ,,fajnie,, działa tylko że finalnie nie odtwarza muzyki...

Z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynikałoby, że próbujesz odtwarzać jako Tidal Connect. Przynajmniej tak wynika ze zrzutów, które wkleiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.