Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  517 członków

Marantz Klub
IGNORED

KLUB MIŁOŚNIKÓW MARANTZA


Nikonman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Posiadam Marantza 5015 i Roksana K3, dziś zauważyłem buczenie z kolumn, wcześniej tego nie słyszałem. Roksan robi mi jako końcówka mocy pod marantzem. Zacząłem odpinać po kolei wszystko od marantaz i nic to nie zmieniło, ale dopiero jak odłączyłem RCA od K3 nastała cisza delikatny szum ale tak chyba ma już być, ale buczenia nie było już. Zmieniałem gniazdka , mam listwę z tagi harmony ale też nic to nie wnosi, odpięte UPC bo czytałem że to też powoduje buczenie. I już nie wiem, zostaje serwis czy macie jakiś pomysł? Dodam ze jak zmienię RCA z synergistic na purist audio design – genesis to jest troszkę lepiej ale nadal buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

S8005 ? Raczej SA-8005 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się już jakiś posiadacz SACD30n, który być może nawet porównywał go z ND8006?

Mam właśnie 30n i jedna z cech dominujących to wycofane wysokie w porównaniu do ND8006. Nie pasuje mi to, i mam nadzieję, że jak pogra to się góra otworzy. Na razie bryka jakoeś 20h. Na zagranicznych forach piszą, że musi pograć ze 100h.

Ktoś coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
On 6/17/2023 at 7:29 PM, whir said:

Mam właśnie 30n i jedna z cech dominujących to wycofane wysokie w porównaniu do ND8006. Nie pasuje mi to, i mam nadzieję, że jak pogra to się góra otworzy. Na razie bryka jakoeś 20h. Na zagranicznych forach piszą, że musi pograć ze 100h.

Jak 30n się sprawuje?
Mam ND8006 i chciałbym go wymienić na 30n. Szkoda ze zmienili design ale podobno w 30n jest DAC z SA10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2023 o 23:23, Starzec2 napisał:

Jak 30n się sprawuje?
Mam ND8006 i chciałbym go wymienić na 30n. Szkoda ze zmienili design ale podobno w 30n jest DAC z SA10. 

Miałem przerwę wakacyjną więc była i pauza w testach. W zasadzie to jeszcze wygrzewańsko. Zaczyna się wszystko układać i robi się ciekawie 🙂. Potrzebuję jeszcze trochę czasu na dokładniejsze wnioski.

Jaki masz wzmacniacz i kolumny?

W dniu 18.06.2023 o 23:49, essewissa napisał:

Przeczytałem w jednej z recenzji, że ND8006 bardzo się grzeje podczas pracy, jak wzmacniacz i jest to nienaturalne jak na odtwarzacz. Czy, któryś z użytkowników ND8006 mógłby potwierdzić, albo zaprzeczyć że tak jest?

Kurczaxy. Stał se na regale i nigdy się nad tym nie zastanawiałem. W zasadzie PM14 i PM11 to mi się jakoś wcale nie grzeją. PM7004 ciepły się robił jak dostał w palnik, ale im wyższy model to chłodniejsza obudowa. 

Musiałbym ND puścić i sprawdzić. Jak będę robił foty do sprzedaży do go może odpalę i sprawdzę czy ma gorączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, whir said:

Jaki masz wzmacniacz i kolumny?

Wzmacniacz PM-11s3 a kolumny to Monitor Audio Gold 200 5g. Narazie mam podpięty ND8006. Na początku wydawało mi się ze jest za dużo góry ale chyba się przyzwyczaiłem bo już mi nie przeszkadza. Od jakiegoś czasu próbuje kupić SA-11s3 do kompletu ale powoli się poddaje (mieszkam w UK-nikt nie sprzedaje). 30n miałby być alternatywa do SA11, podobno 30n ma tego samego DACa co SA10, a na DAC mi najbardziej zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Starzec2 napisał:

Wzmacniacz PM-11s3 a kolumny to Monitor Audio Gold 200 5g. Narazie mam podpięty ND8006. Na początku wydawało mi się ze jest za dużo góry ale chyba się przyzwyczaiłem bo już mi nie przeszkadza. Od jakiegoś czasu próbuje kupić SA-11s3 do kompletu ale powoli się poddaje (mieszkam w UK-nikt nie sprzedaje). 30n miałby być alternatywa do SA11, podobno 30n ma tego samego DACa co SA10, a na DAC mi najbardziej zależy.

Tak. Ma ten sam DAC. A przymajmniej tą samą koncepcję MMM z upsamplingiem do DSD.

Jeśli nie potrzebujesz XLR-ów to szukaj jeszcze SA Ruby. Ponoć minimalnie lepszy od 30n.

Albo nawet SA12SE (Ruby w odchudzonej obudowie).

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, whir said:

W PL 30n to 15k, a SA12SE to 16k. To nie wiem skąd taka cena w UK za używkę 12tki...

W UK na 30n są spore upusty, obecnie za £2250, do tego jeszcze dorzucają jakis kabel niby za £150 i gwarancje na 5 lat. SA12 lepiej trzyma cenę, nowy ciagle około £2900, na Ebayu jest za £2200. Do tego dzięki brexitowi nie opłaca się sprowadzać z Europy bo VAT i cło to może być dodatkowe 30%, wiec ceny używek w UK tez poszły w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, whir said:

Super cena. No ja brałbym 30n 🙂

Chyba do takiego samego wniosku dochodzę. Mieszkam  w Szkocji i tu trochę bieda jeśli chodzi o audio, byłem w kilku salonach i albo  Marantza nie sprzedają a jak maja to niższe modele, a 30n jest na zamówienie. Stary Design mi się bardziej podoba, ale może się przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba szedł w stare Marantze, te nowe mi jakoś nie leżą. Dla niektórych pomiary nie grają, ale te nowe Marantze wypadają słabo pod tym względem. Może też stąd te opinie, że 30n przymula na wysokich w porównaniu do takiego ND8006. Podobnie nie podobają mi się wzmacniacze Marantza w klasie D, niby biorą najlepsze bo Hypex nc4000/nc500, ala ja jednak wolę Marantza na zwykłym trafo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, essewissa napisał:

Może też stąd te opinie, że 30n przymula na wysokich w porównaniu do takiego ND8006.

Po rozgrzewce koniecznej 100h nic nie przymula 😉

Takie opinie biorą się stąd, że ktoś nie wygrzał. Sam zrobiłem to samo puszczając to pytanie w czeluści internetów.

 

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.