Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  89 członków

MingDa Klub
IGNORED

Klub użytkowników wzmacniaczy lampowych MingDa


Elmero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Pokrótce:

@Elmero - dzięki, zdjęcie puszczę jak opanuję sztukę ich dodawania.

@CDC - mój jeszcze słabo (nowy, niewygrzany, bas z dudnieniem). Testowy zaś znakomicie, choć miałem wrażenie, że brak mu było fragmentu pasma pomiędzy średnimi a wysokimi - jakiś zanik pewnych partii dźwięków słyszanych normalnie na innym sprzęcie ze słuchawkami. Ale to szczegół. Ogólnie - ładna przestrzeń, melodyjność i muzykalność. Ma jednak dużą wadę - słuchanie mp3 poniżej 320kbps jest wykluczone - generowany dźwięk jest tak kiepski w porównaniu z CD i FLAC że nie da się słuchać. Kolumny są w zestawieniu ze wzmacniaczem ok., ładne średnie, wysokie i niskie, choć bas trochę rozlazły - czekam na wygrzanie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To melduj na bieżąco ;)

 

Kto sie zamieni oddam 2x dobierane psvane 12ax7t mark ii grały kilkadziesiąt godzin kartonik i inne duperele, takie http://sklep.lampyelektronowe.pl/?338,12ax7t-psvane-gold-fabrycznie-dobrana-para na jakieś ciepłe nos z fajną górą. Opcjonalnie sprzedam, są jeszcze na gwarancji. Grały fajnie z cantonami ale wogóle nie podchodzą pod moje nowe kolumny.

Edytowane przez CDC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Psvane podziękuję, w MC EL34-a się nie sprawdza niestety, jeśli szukasz cieplejszych muzykalnych lamp, szukaj czegoś z USA na czarnych anodach, powinno być dobrze, może stracisz troszkę konturów, ale muzykalnie ładnie wypełnisz pasmo. Raytheon, RCA to powinien być dobry kierunek

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Patryk prawie godzinę się spóźnił i czasu było nie wiele.

 

Ale tak w skrócie w mojej opinii.

 

Oba bardzo dobrze, źródłem był CD Roksan, kolumny Studio 16 Hz Minas Anor, kable Qed

 

Wysokie tony prezentowały poziom bardzo zbliżony, słuchaliśmy też takiej muzyki gdzie trudno było je jednoznacznie ocenić ale Xindak ciut większa rozdzielczość. MingDa w porównaniu do Xindaka miała je bardziej zaokrąglone ale różnice były bardzo znikome.

 

Bas zróżnicowanie na tym samym poziomie ale rozciągnięcie, zejście i potęga dużo większa jak w MingDa, w niektórych momentach nawet potrafił się wzbudzać. MingDa natomiast krótszy, szybszy bardziej zwiewny, dla większości wystarczający.

 

Średnica tutaj na plus dla MingDa, wysunięta bardziej do przodu, czytelniejsza, różnica bardzo duża, Xindak w porównaniu miał ją wycofaną.

 

Na duży plus dla MingDa szeroka scena, dźwięk bardziej oderwany od kolumn, fenomenalna przestrzeń. W Xindaku było dość wąsko.

 

Moim zdaniem lepszym kompanem do Xindaka PAM był by np. Focal dźwiękowo mogło by to się zgrać lepiej a odpowiednie parametry Focala potrafiły by je w pełni wysterować.

 

Patryk też obiecał opisać swoje odczucia a nawet wstawi zdjęcia.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się :)

 

Fotki beznadziejne wyszły z telefonu :(

 

Od wielu lat biłem się z myślą posłuchać czy nie, zawsze uważałem że lampa to - więcej kłopotów i mniej uniwersalna aniżeli tranzystor, bo a to lampy mogą strzelać, szumieć, szybko się przepalić, dlaczego wszyscy wymieniają bańki skoro niby w serii gra dobrze, jak z dostępem lamp, szukać jakiś starych z lat 50-70 gdzieś od Ruskich hehe a kolumny muszą być wysoko skuteczne.

 

A więc po raz pierwszy miałem okazję posłuchać wzmacniacza lampowego i co z tego wynika...

 

Fakt mało czasu i nad tym ubolewam aczkolwiek wystarczyło by wnioski wyciągnąć.

 

Pierwsza grała główna bohaterka Mingda MC34-A

 

No słucham i wszystko wydaje się być na swoim miejscu analizuję cały zakres grania i faktycznie nic nie przeszkadza, gra to relaksacyjnie i tak jakoś spokojnie, spodobało się.

 

Czas na mojego PA-M (II) by mieć obraz różnic.

 

Od pierwszych sekund Xindak miał potężniejszy dużo większy bas niżej schodzący który zdecydowanie dla mnie był dużo lepszy.

Całościowo grał mocniej żywiej takie rockowe granie gdzie wysokie pomimo ze gładkie to wyraźniejsze rozdzielcze bardziej aniżeli w lampie.

 

Ale wracamy do lampy i jej dobrych cech.

 

Generalnie miłe granie, podczas odsłuchu samej lampy o dziwo nie brakowało mi tak tego basu wręcz wszystko łącznie było bardzo dobre. Tylko zawsze po przepięciu na Xindaka ten aspekt wychodził na jaw.

 

Co w lampie mi się bardziej spodobało średnica uuuu na tym polu Xindak miał gorzej a dokładnie wokale no po prostu piękne tak miłe realistyczne i zaokrąglone aż ciarki szły. Jak podejrzewałem... średnica będzie lepsza.

 

Przestrzeń także na boki większa szersza a scena miała więcej powietrza/wyrazistości. Dalsze plany równie bardzo dobrze wypadły.

Każdy instrument, wokal, chórki podane były naturalnie i zarazem miękko, tak zwiewnie wszystko się łączyło bez zrywu.

Góra pasma łagodna przyjemna, łagodząca każdy dźwięk - jednak dla mnie troszkę za mała.

 

Reasumując

 

Nie wiem jak inne lampy grają by mieć lepsze rozeznanie ale ludzie za te pieniążki grało to naprawdę bardzo dobrze!

 

Oczywiście ogromną role w tym wszystkim miały kolumny Studio 16Hz MInas Anor IIIr które swoją wspaniałością pozwoliły z Mingda i Xindak-a wykrzesać/wydusić wszystkie walory/soki grania :)

 

Lampa naciskała mocno tranzystor w klasie A miejscami na prostej Go wyprzedzała (średnica, przestrzeń, scena, takie płynne granie gdzie wszystko się pięknie łączy) i była lepsza, a na zakrętach (zejście i potęga na basie i brak tej zadziorności i bardziej otwartej/rozdzielczej góry) troszkę gorsza.

 

Ale przypominam że różnica cenowa jest spora pomiędzy wzmacniaczami więc biorąc pod uwagę cena/jakość grania to Mingda wygrała.

 

Mam trop...

 

Na mój gust do cech Mingdy MC34-A dodał bym większy niżej schodzący bas i troszkę zadziorności bardziej otwartej góry/rozdzielczej i była by bajka. Wtedy grała by nie tylko dobrze spokojne klimaty ale także rockowe i inne.

 

....wziąłbym pod pachę odwrócił się na stopie i powiedział chłopakom z salonu yyyy to narazie długo mnie nie zobaczycie!

Bo zapewne słuchałbym i słuchał i nie zmieniał na nic innego.

 

 

 

Oczywiście jak tylko dostawa będzie biorę na celownik Mingda MC88-C zobaczę a raczej posłucham i Go wypunktuje a może mnie znokautuje ;P

 

pzdr.

post-11746-0-74726700-1385666863_thumb.jpg

post-11746-0-70041600-1385666873_thumb.jpg

post-11746-0-06007900-1385666885_thumb.jpg

post-11746-0-80413600-1385666895_thumb.jpg

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za super relacje zarowno dla p Paterki i ekipy oraz Patryka :)

 

Patryk rozwaz tez model MingDa MC368-BSE - moim zdaniem b ciekawa konstrukcja i wysokopradowa ! co moze miec znaczenie przy mniej skutecznych kolumnach - 2 x 75W w trybie ultralinearnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z droższymi modelami MC368-BSE i MC88-C będziemy robić porównanie po dostawie, teraz niestety wszystko wybyło.

Patrykowi zapewne lampy KT88/90 przypasują bardziej.

 

Ten niebieski nie jest taki zły, na tych zdjęciach z telefonu jakoś tak się wyróżnia.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, a wyobraź sobie co ta mała Mingdawka potrafi z siebie wypluć jak jej zmienisz lampki, dobrze podkręcisz prądowo lampki mocy i jeszcze wywalisz kondensatory sprzęgające na lepsze, z Minasami gra bardzo dobrze, nie słodzi tak jak trioda, a i kopa ma w muzyce dynamicznej. Jak za taką kasę gra co najmniej bardzo dobrze.

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, a wyobraź sobie co ta mała Mingdawka potrafi z siebie wypluć jak jej zmienisz lampki, dobrze podkręcisz prądowo lampki mocy i jeszcze wywalisz kondensatory sprzęgające na lepsze, z Minasami gra bardzo dobrze, nie słodzi tak jak trioda, a i kopa ma w muzyce dynamicznej. Jak za taką kasę gra co najmniej bardzo dobrze.

 

Dla mnie musi grać b. dobrze jako produkt

skończony!

Jeśli nie spełnia moich wymagań to skreślam.

Jakbym miał wszystko co kupuje "poprawiać" to oznaka że jest kiepskie.

Nadmienie że nie twierdze iż Minda jest kiepska bo w wielu aspektach była lepsza od Xindaka ale nie tędy droga... Bo w takim razie musiałbym cały system mieć dłubany bo coś tam sie może zmieni nie nie.

pzdr.

 

 

 

Dla mnie musi grać b. dobrze jako produkt

skończony!

Jeśli nie spełnia moich wymagań to skreślam.

Jakbym miał wszystko co kupuje "poprawiać" to oznaka że jest kiepskie.

Nadmienie że nie twierdze iż Minda jest kiepska bo w wielu aspektach była lepsza od Xindaka ale nie tędy droga... Bo w takim razie musiałbym cały system mieć dłubany bo coś tam sie może zmieni, nie nie.

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wszystko co kupuje "poprawiać" to oznaka że jest kiepskie.

Masz ciekawe podejście, wzmacniacz lampowy chyba nigdy nie będzie skończony i bezobsługowy, to coś jak z płytą winylową. Każde jej uruchomienie uszkadza ją w minimalnym stopniu ale jednak. To tak jakbyś napisał, że regulacja barwy na wzmacniaczu to dłubanie i jeżeli producent pozostawia taką możliwość to produkt jest do du... Wymiana lamp to eksperyment, na który nie pozwoli Ci tranzystor.

Ja podchodzę do tego tak, iż kupuję elektronikę, schemat, wykonanie, natomiast poszczególne użyte przeze mnie lampy dają mi możliwość adaptacji dźwięku do własnych potrzeb.

 

Ps.

Zachęcam do bezpośredniej konfrontacji pm-a z bse :)

Edytowane przez CDC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciekawe podejście, wzmacniacz lampowy chyba nigdy nie będzie skończony i bezobsługowy, to coś jak z płytą winylową. Każde jej uruchomienie uszkadza ją w minimalnym stopniu ale jednak. To tak jakbyś napisał, że regulacja barwy na wzmacniaczu to dłubanie i jeżeli producent pozostawia taką możliwość to produkt jest do du... Wymiana lamp to eksperyment, na który nie pozwoli Ci tranzystor.

Ja podchodzę do tego tak, iż kupuję elektronikę, schemat, wykonanie, natomiast poszczególne użyte przeze mnie lampy dają mi możliwość adaptacji dźwięku do własnych potrzeb.

 

Ps.

Zachęcam do bezpośredniej konfrontacji pm-a z bse :)

 

lampy że można zamienniki to wiem i to jest dla mnie zrozumiałe że zamisat wydawdać kupe kasy na okablowanie mozna w mniejszych kosztach ukształtować/dopieścić granie/system ale wymiany kondów i innych w bebechach już nie bo wtedy praktycznie każdy wzmak czy cd musiałby być dłubany :P

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Patryku... naprawdę fajnie że lampowe granie przykuło Twoją uwagę. To najwyższa półka audiofilizmu.. i dlatego właśnie lampkę tak wszyscy kochamy, można ją poprawić i to znacznie i za niewielkie pieniążki mieć w swoim domowym światku Hi-end ;))) Jak masz 40k. na zbyciu możesz kupić gotową konstrukcję którą i tak mój Cayin A88T zje na śniadanie ;) Przyznaję że zmieniono tam prawie wszystko od lamp po preamp, ale kosztowało to tylko 6k biorac pod uwagę referencyjny efekt końcowy i muzykę która pochłonie cię w całości. Trójwymiar nie jest jej obcy, rozkoszowaliśmy się z Grzegorzem Rogalą na odsłuchach w towarzystwie Minas Anor Premium. Jej ogromna przestrzeń w wielu nagraniach przechodząca w trójwymiar, szczegółowość doznań a także mocny szybki ciepły bas powala sprawiając iż nie chcesz przestać słuchać.

Gdy słucham z synem lub córką która uwielbia zamęczać fortepian Chopinem muzyki na lampce, czas staje w miejscu. Zamykając oczy stajesz się częścią niezwykłego spektaklu, instrumenty bowiem są prawdziwe i wręcz namacalne. Magia lampy jest tak mocna iż choć już na zegarze dochodzi druga to naprawdę ciężko się z nią rozstaje .....

 

Także droga przed Tobą... a im zajdziesz dalej tym mniej będziesz chciał zawrócić :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z droższymi modelami MC368-BSE i MC88-C będziemy robić porównanie po dostawie, teraz niestety wszystko wybyło.

Patrykowi zapewne lampy KT88/90 przypasują bardziej.

 

Ten niebieski nie jest taki zły, na tych zdjęciach z telefonu jakoś tak się wyróżnia.

pomyślałbym o caiynie 88, może vp100

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy że można zamienniki to wiem i to jest dla mnie zrozumiałe że zamisat wydawdać kupe kasy na okablowanie mozna w mniejszych kosztach ukształtować/dopieścić granie/system ale wymiany kondów i innych w bebechach już nie bo wtedy praktycznie każdy wzmak czy cd musiałby być dłubany :P

Masz sporo racji, ale biorąc pod uwagę, iż konstruktorzy mingdy stosują metodę montażu punkt-punkt sami jakby wskazują, że dla kogoś kto się lutownicy nie boi droga do "raju upragnionego" jest otwarta ;)

Masz rację, że jeżeli testowany wzmacniacz z seryjnymi kondami i innymi bebechami nie gra to nie ma sensu nic poprawiać. Natomiast jeżeli już seryjna wersja gra bardzo dobrze to dlaczego nie dłubnąć i nie uzyskać jeszcze bardziej rasowego brzmienia :)

 

Tym sposobem dochodzisz do dźwięku, który też możesz znaleźć w jakiejś tam serii tylko za ułamek jej ceny jak to opisał fajnie @wolf3

Edytowane przez CDC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy hehe :)

 

wolf3

Kurcze, nie raz pomyślałem sobie jakby to było fajnie posłuchać z rodzinką/dziećmi wspólnie muzy... mam nadzieję że kiedyś się przekonam i dzieci będą miały ochotę także posłuchać :)

Chyba czas robić potomstwo bo już stary koń jestem :PPPPPPPPP

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z drugiej strony wzmaki na lampach kt88,90,120 nie mają takiej średnicy jaką wyciśniesz na EL34, która to prawda ma problem z dołem pasma i perlista na górze nie jest ;), ale średnica i góra jest jednak moim zdaniem lepsza od lamp KT ( nie mylić z KT77 )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Patryku... naprawdę fajnie że lampowe granie przykuło Twoją uwagę. To najwyższa półka audiofilizmu.. i dlatego właśnie lampkę tak wszyscy kochamy, można ją poprawić i to znacznie i za niewielkie pieniążki mieć w swoim domowym światku Hi-end ;))) Jak masz 40k. na zbyciu możesz kupić gotową konstrukcję którą i tak mój Cayin A88T zje na śniadanie ;) Przyznaję że zmieniono tam prawie wszystko od lamp po preamp, ale kosztowało to tylko 6k biorac pod uwagę referencyjny efekt końcowy i muzykę która pochłonie cię w całości. Trójwymiar nie jest jej obcy, rozkoszowaliśmy się z Grzegorzem Rogalą na odsłuchach w towarzystwie Minas Anor Premium. Jej ogromna przestrzeń w wielu nagraniach przechodząca w trójwymiar, szczegółowość doznań a także mocny szybki ciepły bas powala sprawiając iż nie chcesz przestać słuchać.

Gdy słucham z synem lub córką która uwielbia zamęczać fortepian Chopinem muzyki na lampce, czas staje w miejscu. Zamykając oczy stajesz się częścią niezwykłego spektaklu, instrumenty bowiem są prawdziwe i wręcz namacalne. Magia lampy jest tak mocna iż choć już na zegarze dochodzi druga to naprawdę ciężko się z nią rozstaje .....

 

Także droga przed Tobą... a im zajdziesz dalej tym mniej będziesz chciał zawrócić :)

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk-1980

 

 

Patryk powoli powoli oswoić się trzeba z lampą , ona nie gryzie i kto wie kto wie...

 

MC-88 powinna już Ci się spodobać nawet na fabrycznych lampach mocy ,te mniejsze lampy to można wymienić na radzieckie 6N9 i 6N8, sa tanie bo to ciągle zapasy wojskowe i zdecydowanie lepsze od chińskich . 368 -ka powinna spodobać Ci się jeszcze bardziej ,tutaj również 6N8 radziecka i ECC83 masz pole do wyboru .Temperament tego wzmacniacza jest spory ,zatem Rhyteon pasowac będzie ,Sylvania także powinna grać wyżej ale dokładnie. Możesz szukać RCA Cleara Top,a jest przejrzysty , Amperexa ,ale na tym co chłopaki mają w Eletropunkcie różnice będą pomiędzy MingDami i stawiam że 368 -ka spodoba Ci się najbardziej ,ale to się wszystko okaże po Twoim odsłuchu po dostawie tych modeli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.